WordPress 3.9 je zde: Co lze očekávat při aktualizaci

Andrew Nacin právě oznámil uvolnění kandidát na druhé vydání WordPress 3.9, a právě dnes WordPress 3.9 „Smith“ byl vydán.


Stejně jako u všech hlavních aktualizací WordPress bude 3.9 přidávat nové funkce do platformy WordPress. Vzal jsem si kandidáta na vydání, abych viděl, co můžeme očekávat od tohoto připravovaného vydání.

Náhledy widgetů byly přidány do WordPress Theme Customizer

Přizpůsobovač motivů byl přidán do WordPress ve verzi 3.4 v červnu 2012. Byl to skvělý doplněk k platformě WordPress, ale vždy jsem to považoval za omezující. Zatímco jste si mohli prohlédnout náhled barev nového motivu a změnit nabídku a obrázek záhlaví; nemohli jste přidat widgety.

To znamená, že jste nemohli naplnit zóny widgetů, jako je postranní panel, daty. Proto náhled obvykle zobrazoval jeden sloupec obsahu místo dvou.

WordPress 3.9 řeší toto omezení novým prohlížečem živých widgetů.

Náhledy živých Widgetů WordPress

WordPress přidá položku nabídky pro každou zónu widgetů na vašem webu. Když kliknete na tlačítko „Přidat widget“, panel plný všech dostupných widgetů se vysune doprava. Widgety můžete také vyhledávat prostřednictvím panelu.

Pokud přidáte widget tímto způsobem, okamžitě se zobrazí v oblasti náhledu.

Přidání widgetu v nástroji Custom Customizer

Náhled widgetů funguje v praxi skvěle. Pro mě to konečně učinilo přizpůsobovač praktickým nástrojem, který budu používat na svých webových stránkách.

Tato nová funkce byla importována do jádra z pluginu s názvem Widget Customizer. Doporučuji vyzkoušet plugin, pokud chcete tajně zobrazit, jak nový prohlížeč widget funguje.

TinyMCE

Otevřený editor WYSIWYG s otevřeným zdrojovým kódem TinyMCE, jinak známý jako vizuální editor WordPress, byl aktualizován na verzi 4.0.21.1.

Jako někdo, kdo při psaní deaktivuje vizuální editor, nebylo mi zpočátku jasné, co se změnilo.

Zdá se, že došlo k mírné změně ikon, které jsou uvedeny ve vizuálním editoru. Toto je snímek obrazovky vizuálního editoru ve WordPress 3.8.

Stará verze TinyMCE

Toto je snímek obrazovky vizuálního editoru v nadcházejícím vydání WordPress 3.9.

Nová verze TinyMCE

Z horního řádku vidíte, že za uvozovku byla přidána nová ikona. Po kliknutí na tuto novou ikonu řádku můžete do svého obsahu přidat vodorovnou čáru.

Zpočátku jsem si myslel, že volba pro rozptýlení zdarma psaní byl zcela odstraněn z WordPress. Při bližší prohlídce však byla ikona pro úpravy rozptýlení jednoduše přesunuta zcela vpravo od editoru. Toto zobrazení se zdá být praktičtějším místem pro zobrazení této ikony, protože se nepoužívá ke změně obsahu.

Plná Screenshoty z Visual Editor

Vidíte, že z dolního řádku byla odstraněna ikona „Vložit z Wordu“. Nyní můžete kopírovat obsah z aplikace Word jednoduše zkopírováním a vložením a nemusíte se starat o kopírování nežádoucích stylingových kódů. Formátování můžete zcela odstranit povolením možnosti „Vložit jako text“.

Instalace nových motivů WordPress

WordPress také vylepšil novou oblast instalace motivů. Ve WordPress 3.8 hlavní stránka zobrazovala vyhledávací lištu s filtrem funkcí pod ní, aby se vyhledávání zpřesnila.

Starý způsob instalace nových témat

Věci vypadají mnohem hezčí ve WordPress 3.9.

Místo zobrazení na vyhledávací stránce byl vyhledávací panel přesunut do navigační nabídky a nyní se zobrazuje na všech stránkách. Toto je zjevně praktičtější řešení.

Stejně tak byla možnost nahrát motiv přesunuta z hlavní nabídky a umístěna napravo od textu „Přidat motivy“ v horní části každé stránky. Odkaz „Nejnovější“ byl také přejmenován na „Nejnovější“ a nedávno aktualizovaná stránka byla nahrazena stránkou pro oblíbená témata..

Nový způsob instalace nových motivů

Filtr funkcí byl odstraněn z hlavní stránky a přesunut na svou vlastní jedinečnou stránku. Možnosti se nyní zobrazují svisle, nikoli vodorovně.

Filtrování témat WordPress

Nové rozvržení oblasti instalace motivu vypadá mnohem lépe, protože snímky obrazovky se zobrazují na domovské stránce. Doufejme, že WordPress bude pravidelně střídat vybrané návrhy tak, aby stejné návrhy nebyly propagovány po celý rok.

Seznamy videí a zvuku

Galerie se ukázala jako velmi oblíbená u uživatelů WordPressu. WordPress rozšířil tento koncept přidáním možnosti pro seznamy skladeb pro zvukové a video soubory.

Funguje to úplně stejně jako přidávání fotografií do galerie. Pokud nahrajete zvuk nebo video, zobrazí se nová možnost vytvoření seznamu skladeb.

Vytvoření zvukového seznamu skladeb

WordPress jako obvykle umožňuje upravovat název, popisek a popis nahraných souborů. Popis se automaticky zadává pro zvukové stopy vytažením dat ze značek ID3.

Vytvoření zvukového seznamu skladeb

Poslední stránka umožňuje uspořádat pořadí vašich skladeb nebo videoklipů. Seznamy skladeb mohou zobrazovat seznam skladeb se jmény interpreta a zobrazovat obrázky.

Úpravy zvukového seznamu skladeb

Můžete si zobrazit náhled nového seznamu skladeb přímo z vizuálního editoru. Byl jsem ohromen tím, jak je zvukový přehrávač tekutý a jak rychle přechází mezi výběrem skladeb.

Náhled zvukového seznamu skladeb

Galerie a titulky HTML5

WordPress přidali Verze galerií a titulků ve formátu HTML5. Provedli také některé drobné úpravy stylů způsobu zacházení s titulky.

HTML4 dříve přidal k obrazům s titulky šířku 10 pixelů. Oni mají odstranil tyto pixely a také odstraněné styly titulků v editoru.

Následující obrázek ukazuje, jak vypadají titulky pomocí HTML4.

Titulky pomocí HTML4

Tento snímek obrazovky ukazuje, jak se bude věci vyvíjet pomocí HTML5.

Titulky pomocí HTML5

A zbytek…

Jako obvykle WordPress 3.9 přináší řadu změn, které ovlivní vývojáře, včetně:

Můžete vidět nevyřízené položky všech přidaných funkcí a oprav, které byly použity, přečtením WordPress Core blog. Pokud chcete vyzkoušet nejnovější verzi WordPress v testovacím prostředí, můžete tak učinit instalací Testovací program WordPress Beta zapojit.

WordPress 3.9 oficiálně dorazil. Pro ty z vás, kteří nemají automatické aktualizace motivů povoleno nezapomeňte ručně aktualizovat WordPress 3.9, nebo v pronájmu aktualizace na WordPress 3.8.3 protože řeší chybu nalezenou v 3.8.2.

dík,
Kevine

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map