Vydání WordPress 4.9: Nové funkce, které si zamilujete

Vydání WordPress 4.9: Nové funkce

Je polovina listopadu a chystáme se k tomu, co by mohlo být jedním z největších týdnů Cyber ​​prodeje v historii WordPress (Černý pátek a prodej Cyber ​​Monday již začínají). A jako by to nestačilo na vzrušení, WordPress prostě klesl na 4,9 a nemůžeme se dočkat, až vám ukážeme, jaké to bylo, když jsme aktualizovali. Takže bez dalšího povyku splnit WordPress 4.9, více láskyplně nazvaný „Tipton“.


Koncepty a časový rozvrh přizpůsobení

Koncepty a rozvrhování WordPress 4.9

Jednou z funkcí, kterou jsme rádi využívat, jsou nové možnosti Přizpůsobení konceptů a plánování. Nyní, když používáte live customizer, můžete uložit změny jako návrh, což je velmi užitečné při práci na redesign webu. Tímto způsobem můžete vyzkoušet různé barvy, písma, rozvržení nebo jakákoli jiná nastavení personalizátoru zahrnutá do vašeho motivu přímo na vašem živém webu, aniž byste se museli okamžitě zavázat ke změně. Prostě uložte a vraťte se ke kontrole svého návrhu později. Nebojte se, pokud zapomenete uložit – WordPress automaticky uloží koncepty, takže pokud omylem zavřete okno, měli byste být schopni

Stejně tak užitečné jako koncepty je možnost plán změna designu. Je to skvělý způsob, jak na svůj web naplánovat a přidat propagační prostředky, nápisy na prodej nebo sezónní reklamy. Jednoduše upravte své úpravy a naplánujte si den a čas, kdy bude váš nový design uveden do života.

Upgrades spolupráce přizpůsobovače

Dobrá zpráva pro týmy designérů, WordPress 4.9 také přidává nové funkce, které ještě více usnadňují spolupráci. První je přizpůsobení uzamčení zatímco děláte změny. Tímto způsobem jiný člen týmu nemůže zasahovat do vašeho tvůrčího procesu.

Druhou je snadné sdílení odkaz na přizpůsobitelský náhled při uložení konceptu. Stačí zkopírovat a vložit odkaz do svého týmu Slack nebo skupiny e-mail získat vstup.

Motivy pomocí nástroje Customizer

Jednou další funkcí, na kterou jsme se chtěli dotknout, byla skutečnost, že nyní můžete z úložiště WordPress.org přímo z přizpůsobovače zobrazit náhled a nainstalovat více než 2 600+ bezplatných motivů. To je skvělá funkce, zejména při prvním nastavení vašeho webu nebo blogu pomocí WordPress.

Nové a aktualizované widgety

Widget Galerie WordPress 4.9

Tato aktualizace WordPress přidá nový widget Galerie můžete použít v postranních lištách, zápatích a dalších oblastech připravených pro widget. To je skvělý způsob, jak předvést funkce, obrázky projektů, fotografie zaměstnanců nebo opravdu cokoli jiného.

Nastavení widgetu Galerie WordPress 4.9

Widget funguje stejně jako běžné galerie WordPress. Stačí kliknout a vybrat obrázky, které chcete přidat, plus nastavit možnosti pro propojení, sloupce, řazení a velikost. Po vložení galerie si ji uložte, abyste ji mohli vidět na svém webu.

WordPress 4.9 Text Widget

Byly provedeny všechny další významné změny vylepšit widget Text, který nyní podporuje oEmbed média a analyzuje krátké kódy. Co to pro vás znamená? Můžete rychle přidávat videa YouTube, podcasty SoundCloud, průzkumy Polldaddy, příspěvky Tumblr, hudbu Spotify nebo jakékoli jiné podporované WordPress oEmbed média do oblasti widgetu vložením odkazu do textového widgetu (tuto užitečnou možnost vložení média můžete použít, pokud chcete). Nebo pokud vaše téma (nebo jakékoli doplňky) obsahují krátké kódy, měli byste nyní být schopni je úspěšně používat ve svých widgetech.

Vylepšení při změně témat

Při změně motivů jste někdy ztratili své widgety nebo nechali nabídky nepřidělené z míst? To byl běžný problém, na který se uživatelé narazili při aktualizaci designu svých webových stránek, ale u WordPress 4.9 to je minulost!

WordPress nyní udělá, že bude nejlepší udržovat umístění nabídek a oblasti widgetů na základě podobných ID a pojmenování. V ideálním případě tedy zůstanou vaše umístění v nabídce „Top“ a „Main“, když přepnete z jednoho tématu na druhé. To předpokládá, že obě témata používají podobná umístění v nabídce nebo stejný počet umístění v nabídce (protože WordPress se pokusí přiřadit nabídku z prvního umístění podle starého motivu k prvnímu umístění nabídky v novém motivu). Podobně by widgety postranního panelu měly zůstat ve vašem postranním panelu a widgety zápatí v zápatí (znovu – za předpokladu, že existují podobná umístění).

Vylepšení editoru

Nejnovější verze WordPress také přichází s novými a vylepšenými aktualizacemi editoru kódu (přestože osobně VYSOKÉ doporučujeme proti použití editoru, protože všechny změny by měly být provedeny přes vlastní podřízené téma, aby vaše úpravy zůstaly i po aktualizaci motivů) a pluginy).

Vylepšení editoru WordPress 4.9

Pokud použijete Editor k provedení změn, budete rádi, že víte, že nyní podporuje CodeMirror který formátuje váš kód jako většina hlavních editorů kódu. Tato aktualizace integruje vylepšené formátování, automatické doplňování a upozornění na chybu syntaktické chyby. Tato nová funkce také přichází se schopností vývojářů povolit CodeMirror v zásuvných modulech.

Více pro vývojáře

Jako vždy se pod kapotou dělo více změn. To zahrnuje přizpůsobitel Vylepšení JS API, A Aktualizace MediaElement.js až 4.2.6, Aktualizace rozhraní REST API jak pro objekty, tak pro značku nové role a schopnosti. Pro celý běh dolů nezapomeňte si přečíst oficiální dev poznámky z trasování Make WordPress Core.

Před tebou

To je to, co jsme si hráli s WordPress 4.9. Určitě jsme velmi nadšeni, že můžeme využít plánování přizpůsobení, zejména s prodejem prázdnin a akcemi hned za rohem. Ale co ty? Jaké funkce se vám líbí v 4.9? Dejte nám vědět níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map