Vydání WordPress 4.3 a nové funkce

Šťastný 18. srpna! Jsem si jistý, že jste nevěděli, že dnes se bude vzrušující den, když jste se probudil (pokud nejste samozřejmě feťák WordPress). WordPress verze 4.3, kód s názvem „Billie“, byl dnes zrušen a přichází se spoustou všech nových, přeplňovaných funkcí. Pojďme se na to podívat!


Nové funkce a možnosti přizpůsobitelnosti

Jsem si jistý, že všichni znáte a milujete přizpůsobovač živých motivů, který WordPress představil cestu zpět ve verzi 3.4 – no, prostě se to zlepšilo. Existují nové funkce a některé staré možnosti, které byly všechny přemístěny do snadno použitelného přizpůsobovače.

Ikona ikony webu v přizpůsobiteli WordPress

site-icon-customizer

Ikony stránek (nebo favikony, jak je někteří z vás mohou nazvat) byly přidány na jejich vlastní kartu „Identita stránek“ pomocí nástroje Customizer. Jednoduše nahrajte svůj obrázek (prosím 512 × 512 pixelů), který se použije jako ikona vašeho webu na kartách a při uložení na domovské obrazovky mobilního telefonu. Jo, a název vašeho webu a slogan najdete zde také nyní pro snadnou správu rolníků.

Nabídky a umístění nabídek ve WordPress Customizer

menu-customizer

Nabídky jsou klíčovou součástí každého webu – jsou to doslova způsob, jakým hosté procházejí vaše stránky. No, teď můžete mange ty z Customizer taky. Fungují stejně jako sekce starých nabídek. Jednoduše klikněte na tlačítka „Přidat položky“ a vyberte příspěvky, stránky, kategorie, vlastní odkazy a další položky, které chcete přidat do své nabídky. Stále můžete přetáhnout a přetáhnout položky a uspořádat je a rozložit je do rozevíracího seznamu.

Nová silnější hesla (ve výchozím nastavení)

silnější hesla

Silná hesla jsou klíčovou nezbytností zabezpečení. Byli jsme nadšeni, když WordPress 3.7 usnadnil zjištění, zda používáte silné heslo, ale s nyní vytvořeným bláznivým heslem je to ještě snazší. Jednoduše přejděte do svého uživatelského profilu, přejděte dolů do sekce heslo a kliknutím na tlačítko vygenerujte nové heslo. Ta-dah! Heslo, které si (a hackeři) nikdy nezapomenete ��

Nově vylepšené klávesové zkratky pro rychlé úpravy

Někdy jste drcený na čas … nebo možná to je pořád. Aby vám aplikace WordPress poskytla pomocnou ruku, integrovala několik pěkných hvězdných zkratek, které urychlují tvorbu obsahu. Pokud například předřadíte řádek textu s ## takto:

quickedits-1

A pak klikněte na Enter, stane se něco magického. Váš ## převede tento řádek textu na záhlaví H2!

quickedits-2

Vážně, čistá magie. Zde je stručný přehled některých nových zkratek, které vám pomohou stát se mocenským uživatelem WordPress:

 • ## pro položky H2
 • ### pro položky H3
 • #### pro položky H4
 • ##### pro položky H5
 • ###### pro položky H6
 • * nebo – pro seznamy s odrážkami
 • 1. nebo 1) pro číslované seznamy
 • > pro blockquotes

Komentáře na stránkách zakázány

komentáře-off

Dobře, buďme upřímní, kolik vašich stránek vlastně chcete, aby lidé okomentovali? Pravděpodobně ne mnoho – raději byste lidi komentovali své blogové příspěvky. Teď si to nemusíte dělat starosti – komentáře a trackbacky / pingbacky se na nových stránkách automaticky deaktivují. Pokud je chcete povolit, jednoduše zaškrtněte políčko a stránku uložte.

enable-Discussion

Poznámka: Pokud z nějakého důvodu nevidíte pod svým obsahem metabox „Diskuse“, povolte to kliknutím na kartu „Možnosti obrazovky“ v pravém horním rohu obrazovky a zaškrtnutím políčka Diskuse.

Nový odkaz na úpravy příspěvků a stránek

handy-edit-link

WordPress je jen o tom, že je to snadné, a proto šli napřed a přidali odkaz „Upravit“ na příspěvky a stránky, aby vám usnadnili správu času. Pokud vám čtenář pošle odkaz na překlep, nemusíte prohledávat všechny své příspěvky, abyste našli ten, který potřebujete. Stačí kliknout na odkaz Upravit a okamžitě se přenese do back-end editoru konkrétního příspěvku.

Další nové věci k lásce

Nezní to jako infomercial, ale počkejte – je toho víc! Mezi další vylepšení patří vylepšení vzhledu administrátora (například byly aktualizovány značky záhlaví), Singular.php byl představen jako nová šablona stránky, došlo k několika aktualizacím multisite, bylo provedeno trochu vyčištění (starý kód pro minulé verze téma předchozího a rozptýlení bez psaní bylo odstraněno) a dalších změn pro vývojáře (jako je zastoupení konstruktérů ve stylu PHP4, omezení get_transient (), změny API atd.).

Zabalení

Jsem si jistý, že mi něco uniklo, takže checkout oficiální vydání WordPress příspěvek a WordPress 4.3 Core na stránku, abyste viděli, co bylo přidáno. Dejte nám vědět, pro které funkce jste uvedli, nebo které nejsou. Stačí zanechat komentář níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map