Můj krásný život WordPress: Seznamte se s Freddym

Jsem Freddy Muriuki, nezávislý bloger WordPress a webový designér na částečný úvazek. I když je o sobě něco obtížného psát, zkusím se co nejlépe, abych se podíval do mé krásný život WordPress. Je to ohlédnutí za krásným životem, který mi tak milostivě pomohl vybudovat.


Všechno to začalo v prosinci 2008, když jsem objevil WordPress.com. Samozřejmě jsem předtím vzrostl nezničitelný zájem o webdesign ve všech věcech, když jsem začal pracovat v počítačové kavárně v roce 2007, několik měsíců po ukončení střední školy. Více o tom za chvíli.

Dlouho před web designem, nebo dokonce WordPress, jsem věděl, že chci psát. Když mi bylo pouhých 12 let, dal jsem dohromady svůj první povídku; Dobrodružství Ronnie a přátel, který později zmizel z mé skříňky za tajemných okolností. V tomto něžném věku jsem si ani jednou nenapadlo, že bych nakonec dal na stůl psaní chleba, nebo spíše blogování.

Než jsem však objevil blogování, psal jsem povídky, básně, dopisy atd. A později je poslal (a mnohem, mnohem později e-mailem) přátelům a milenci. Miloval jsem nalévání myšlenek do slov a dlouho jsem byl závislý na tom, čeho jsem dosáhl pouhým vložením pera na papír. Mluvím zde o romantických dobytích, o snu každého mladého muže. Samozřejmě to také pomohlo mým známkám.

Když jsem chodil na střední školu, zapomněl jsem všechno o psaní na tři dobré roky, než jsem se nakonec rozhodl vyzvednout plavidlo a napsat druhou část filmu „Ronnie and Friends“. Po dokončení studia, o rok později, jsem dal psaní na zadní hořák, když jsem šel do práce jako UT učitel. Moje úsporná milost však přišla ve formě práce obsluhy v kybernetické kavárně, kterou jsem přistál o několik měsíců později.

počítačová kavárna

V kybernetické kavárně se toho hodně stalo. Tato příležitost mi otevřela oči do zcela nového světa. Potkal jsem tolik lidí, online i offline. Jeden z lidí, které jsem potkal online, Bůh mu žehnej, mi představil psaní SEO. Zároveň, protože jsem měl neomezený přístup k internetu, vyvinul jsem intenzivní lásku k webdesignu, který jsem se den co den učil.

Než jsem odešel na vysokou školu, o pár měsíců později, byl jsem nedostatečně placený SEO spisovatel a webový designér pro začátečníky. Také jsem se naučil nějaké C ++, takže jo, už jsem se bavil s počítači a psal. Nevyrovnaná a skromná platba za psaní SEO mě nijak zvlášť neobtěžovala a nemohu si vzpomenout, jestli je to proto, že jsem byl na univerzitě čerstvý s určitými úsporami na straně, nebo jednoduše proto, že jsem si psaní užíval.

Do univerzity jsem nastoupil v listopadu 2008 a do prosince téhož roku jsem pravidelně psal ve večerních hodinách. Veškeré mé psaní se soustředilo kolem SEO a několika dalších světských témat. Pak jsem náhodou objevil WordPress.com (nebo je to osud?) A založil blog zdarma.

Chtěl bych však jít na dlouhou dobu bez zveřejňování na blogu, protože jsem měl školní práci na jedné straně a SEO psaní na straně druhé. Zároveň jsem byl stále zmaten tím, co jsem chtěl dělat se svým životem, i když jsem se zapsal do toho, co mnozí považují za prestižní a lukrativní kurz. Ve druhém roce na mě vyvažovalo školní práce a psaní SEO. Byl jsem roztrhán mezi kurzem a psaním na plný úvazek, zejména proto, že plat za psaní SEO se zlepšoval.

Nemohl jsem vypadnout, protože jsem neměl kuličky a cítil, že to moji lidé nemají. Po prohledání duše jsem se rozhodl věnovat více času psaní a učení kódu, někdy na úkor svých tříd. Pak jsem strávil další tři roky párty jako blázen zkoumání a rozhodování, zda bych měl opustit svoji práci a pracovat na plný úvazek, nebo jen tvrdě, a zbytek života litovat, že jsem nevyužil své šance.

Aktualizoval jsem svůj bezplatný blog WordPress.com občas, bez jakéhokoli skutečného plánu, a protože jsem byl zaneprázdněn studiem zkoušek a věcí, neměl jsem čas na skutečný pokrok. Pak jsem dal dohromady tým spisovatelů, abych pomohl s pracovní zátěží, a uvolnil jsem tak dost času na skutečný výzkum toho, jak vydělat peníze na blogování.

V posledním čtvrtletí roku 2011 jsem spolupracoval na několika blogech (Umístění 180 a Opuštění práce za sebou mimo jiné), která obhajovala takový životní styl, o kterém jsem vždycky snila. Stal jsem se pevným věřitelem zásad učených na těchto blogech, které se točí kolem integrace práce do vašeho života, takže bez problémů můžete jen stěží říct, co je to. Pracujte žít, ne žít správně?

Poté, co jsem tyto blogery chvíli sledoval, jsem měl materiály a ducha, které jsem potřeboval, abych mohl začít s vlastním online obchodem. Současně jsem se dozvěděl více o WordPress, bezplatné verzi, ale myšlenka blogu s vlastním hostitelem pro mě byla stále tak cizí. To znamená, že jsem prostě nevěděl, jak se pohybuji kolem serverů a jak instalovat skripty a podobně.

wordpress-install-version

Proto jsem se několik hodin denně věnoval učení více o hostiteli WordPress a v prosinci 2012 jsem spustil svůj první web WordPress. Tak dobře si pamatuji den. Ne proto, že jsem z toho udělal obrovskou dohodu, ale protože jsem byl tak nadšený, že jsem vlastnil vlastní webovou stránku. Moje první několik čtenářů se skládalo z přátel a čtenářů z mého bezplatného blogu WordPress.com.

Začal jsem svůj hostitelský blog deseti příspěvky a několika stránkami s jasným cílem naučit další online podnikatele, co jsem věděl o SEO, a vytvářet efektivní webový obsah. To nesnižuje skutečnost, že jsem netušil, kdo je moje cílová skupina.

Začal jsem skartou nápadu, ale po přečtení a opětovném čtení jsem byl tak motivovaný Mysli a zbohatni Napoleon Hill. Někteří z mých přátel si mysleli, že jsem blázen, abych „věnoval svou budoucnost“ na pouhou eKnihu. Neodradilo mě to, ai když jsem netušil, co dělám, pořád jsem se rozbíjel, psal a procházel se.

Pokud bych si mohl vybudovat čtenářství, měl jsem v plánu začít nabízet služby pro tvorbu webového obsahu online podnikatelům, které bych na blog přitahoval. Stále jsem zveřejňoval blog, pracoval na něm každý den, zatímco jsem stále obchodoval se svými klienty SEO. Potřeboval jsem peníze na SEO, abych podpořil můj jinak cizí život ve škole. Co? Je to vysoká škola. Navíc jsem si tolik legrace pracoval pro sebe!

Než jsem objevil Rada Problogger Job Board díky Tom Ewer, můj blog se formoval, protože jsem se mohl předvést potenciálním klientům. Byl to zachránce, pracovní deska, protože plat byl mnohem lepší než to, co jsem dělal od psaní SEO.

klávesnice notebooku

Podal jsem svou první žádost, a to byl začátek další kapitoly v mém životě. Netušil jsem, že se později stanu blogerem WordPress, když jsem podal tuto první žádost v posledním čtvrtletí roku 2013, ale tato první práce v blogování otevřela dveře novému světu příležitostí WordPress. Od té doby jsem se nikdy neohlédl a jsem rád, že jsem to nikdy neudělal. Ve skutečnosti se většina mé dnešní práce točí kolem WordPressu. I dabble v web design a internetový marketing, ale přesto, WordPress nese den pro mě.

Od roku 2013 pracuji s mnoha skvělými klienty WordPress a musím se přiznat, že práce byla stejně příjemná jako lukrativní. Byla to skvělá příležitost k učení, která mi umožnila setkat se s tolika krásnými lidmi. Vy, můj drahý čtenáři, jste jedním z těchto krásných lidí.

Každé ráno se těším na sdílení mého malého světa s vámi prostřednictvím blogů WordPress. Když sdílím zkušenosti, tipy nebo návody a přiblíží se vám blíže k vašim cílům, je to ztělesnění mého krásného života WordPress. Když přijdete do sekce komentářů a podělíte se o svůj názor a nápady, nemůžu si pomoct, ale cítím se neuvěřitelně pokořený. Zkrášlíte mi život WordPressu.

Když láskyplně rozšiřujete naše příspěvky prostřednictvím sociálních médií, je snadné se cítit skvěle, ale pouze proto, že nám pomáháte oslovit a pomáhat více lidem. Když se ráno probudím a než se vrátím do postele, všechno, co chci dnes udělat, je dát pero na papír a projít pro tebe, kdybych se jen podělil o jeden extra tip, jeden extra nápad týkající se této platformy, oba jsme tolik milovat.

Nikdy jsem se zamiloval do platformy tolik jako já s WordPress, ale to proto, že vy, můj drahý čtenáři, jste po celou dobu po mém boku. Od prvního dne, WordPress, mě odvedla z nohou a pomohla mi vybudovat důkladně stimulující podnikání v oblasti blogů. WordPress může být motorem, ale vy jste krása mého života WordPress.

A to proto, že bez tebe bych přestal existovat – byl bych irelevantní. Udělal jsi mi, čím jsem, a v tom procesu jsi mi pomohl stát se tím, kým jsem. Jste krásou mého života WordPress.

Zdroje, které jsem použil po cestě

wordpress-tools

Následující nástroje a zdroje pro mě byly neocenitelné při budování blogování WordPress:

 • Skvělá témata WordPress – Chcete-li vyniknout, potřebujete profesionální téma WordPress. Témata WPExplorer používám od začátku.
 • Trello protože musíte své projekty pořádat. Děkuji Devovi Sharmovi za to, že mě seznámil s touto skvělou službou.
 • Symple Shortcodes pro pěkné doplňky (např. Akordeony, knoflíky, popisky, osvědčení atd.), Které musíte vyniknout.
 • WordPress SEO od Yoast, protože SEO je důležitou složkou, pokud se ji pokoušíte udělat online.
 • Google Analytics sledovat webový provoz
 • Akismet držet padouchy venku. Viz také 10 hlavních filtrů vulgárního obsahu WordPress a modulů pro blokování spamu.
 • Skvělý a cenově dostupný hosting WordPress. Viz také Jak vybrat nejlepší hosting WordPress
 • Skvělý hosting domény od Namecheap. Hostuji zde všechna svá doménová jména, protože jsem začal, a nikdy jsem neměl jediný důvod, proč si stěžovat.
 • Pero a notebook jsou zatím mé oblíbené nástroje. Nejprve zapisuji celý svůj příspěvek na papír, protože chci tento aspekt (pocit) psaní zachovat. Co? Každý člověk podle svých metod.
 • Množství pluginů pro sociální média, protože musíte sdílet svůj úžasný obsah blogu
 • Mysli a zbohatni Napoleon Hill za motivaci a vytvoření tohoto hlavního plánu, o kterém víte, že potřebujete.
 • Opuštění práce za sebou od Tom Ewer. Tom vám ukáže, jak vybudovat lukrativní podnikání v oblasti blogů, i když selhali v angličtině, a sát všechno ostatní v životě. Pomohl mu.
 • Umístění 180 protože Sean Ogle věří v přepracování životního stylu. Ukáže vám, jak přesně budovat podnikání, žít kdekoli a jak dosáhnout svobody.
 • WordPress.com – Začněte zde vlastnit bezplatný blog WordPress za méně než 5 minut.
 • WordPress.org – Začněte zde, pokud máte zájem dozvědět se více o WordPress.

Budu tento seznam aktualizovat v komentářích, takže buďte na pozoru! Pokud však hledáte více zdrojů WordPress pro vlastní profesionální sadu nástrojů, neváhejte a vyzkoušejte:

 • Sada nástrojů WordPress: Zdroje WordPress pro uživatele a vývojáře
 • Zdroje WordPress: Nejlepší podcasty WordPress
 • 10 zdrojů WordPress, které potřebujete hned zaregistrovat
 • Nejlepší nástroje a zdroje WordPress pro nezávislé pracovníky

Co pro nás budoucnost platí?

Zatímco psaní o WordPress zůstane mojí láskou k číslu, v blízké budoucnosti plánuji vývoj tématu WordPress. To mi umožní, abych své dovednosti v oblasti webdesignu dobře využil a zároveň vrátil komunitu, která mi toho tolik dala.

Budu pokračovat v blogování o WordPress, protože jak se platforma šíří na trhu, více lidí se musí naučit, jak nejlépe využít, aby podpořilo své ambice. Stejně jako jsem se od ostatních dozvěděl, budu udržovat ducha sdílení naživu, takže se všichni můžeme jednoho dne v budoucnu ohlédnout a vidět skvělá díla, kterých jsme společně dosáhli.

Zvláštní poděkování

dík

Já sám jsem se tak daleko nedostal. Cestou jsem měl hodně pomoci. Moje cesta za blogováním WordPress by nebyla tak zábavná, kdyby to nebylo pro několik zvláštních lidí, kteří byli opravdu úžasní. Rád bych vyjádřil upřímnou vděčnost Kyla Glover, AJ Clarke, Tomu Ewerovi, Kevinovi Muldoonovi, Dev Sharmovi, Sean Ogle, a co je nejdůležitější, vy, můj drahý čtenáři. Děkuji vám za úžasnou podporu a stojíte vedle mě od prvního dne. Všichni jste laskaví duše a ovlivnili jste můj život způsobem, který si nikdy nebudete vědět ani představit.

Final Say…

Poté, co jsem byl dvakrát zaměstnán, jsem si byl jist, že jsem jako zaměstnanec sát velký čas. Věděl jsem, že chci provozovat vlastní firmu a při tom se bavit. Neměl jsem tušení, kam mě to vezme, ale vzal jsem svůj skok víry, a zatímco cesta byla (a stále je) náročná, užiji si práci kdykoli a odkudkoli. No, já zatím nemám práci v pjs, ale to je příběh na další den.

Dnes vám chci poděkovat za to, že jste velkou součástí toho, co dělá můj život WordPress krásným. Slavnostně se modlím a doufám, že také vytvoříte život svých snů. Díky moc amigo. Nashledanou…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map