Jak bude vypadat budoucnost WordPress?

Budoucnost WordPress

Budoucnost WordPress je jasná jako tisíc sluncí pro nedostatek lepší podobnosti. Po spuštění platformy mlýnských blogů se WordPress efektivně proměňuje v aplikační rámec, který rvací vědci a nováčky po celém webu.


Před chvílí jsme nastínili, jak WordPress vznikl a jak se vyvinul v redakční systém (CMS), který ovládá více než 75 milionů webových stránek, včetně velkých značek, jako jsou CNN, Jay-Z a mnohem více.

V době psaní je WordPress docela robustní platforma, která se s příchodem nových technologií, které, řekněme, čelí, pochází z filmů Sci-Fi. Pokud vás zajímá, vypustíme několik termínů, které by mohly vaše mozky smazat, ale prosím, neutíkejte.

Místo toho se držte, protože to, co jsme dnes uspořádali, znamená pro vaše podnikání založené na WordPress všechny skvělé věci. Pokud se rozhlédnete kolem, jste povinni najít vzrušené diskuse o zvířatech jako WordPress Rest API, WP-CLI, Calypso a zpětná kompatibilita mezi ostatními.

Budoucnost WordPress po roce 2017

To jsou věci, které dávají smysl pouze vývojářům. Sakra, předměty jako WordPress REST API zaměňují kecy z mnoha vývojářů, takže vám ušetříme tento druh mučení. Dnes sdílíme to, jak vám uvedené technologie mohou pomoci dosáhnout více pomocí WordPress.

Tento předpoklad otevírá brány budoucnosti WordPress, kterou nikdy předtím nikdo neviděl. Teď, prosím, vezmi mě za ruku a nechme nás zavolat Ahn Wee, bederní čínský jasnovidec, který žije uvnitř každé křišťálové koule. Vtipy stranou, pojďme to zvládnout.

1. Vylepšení uživatelského rozhraní WordPress Admin

Není to tak dávno, co administrátor WordPress byl očima. To víme z první ruky, protože jsme skočili na zatracený stroj času a zjistili, jak se vyvíjelo uživatelské rozhraní WordPress admin. A zatímco uživatelské rozhraní (UI) nemá na nástroji jako Ghost nic, je to mnohem lepší.

Co ale pro nás má budoucnost WordPressu z hlediska administrátorského rozhraní? Hádali jste správně, pokud očekáváte, že se administrátor WordPress změní k lepšímu. Pokud Calypso není dost důkazů, nevím, co to je.

Moji jamajští přátelé by byli jako: “K čertu je Calypso muž?” Pokud jste už nějakou dobu nenavštívili web WordPress.com, chybí vám v celém novém rozhraní Calypso. Nevlastníte blog WordPress.com? Calypso dal blogům WordPress.com extrémní proměnu, pokud jde o uživatelské rozhraní administrátora.

budoucnost wordpress calypso

Je to krásné a super rychlé, přinejmenším (zpět u vašeho Ducha) a můžete snadno a volně použít Calypso ke správě svých hostovaných blogů z jednoho centrálního místa. Jediným požadavkem je aktivace Jetpacku a desktopové aplikace WordPress.com. Poté můžete spravovat své hostitelské weby z účtu WordPress.com.

S Mattem Anglingem, který nabízí uživatelsky přívětivější zážitek, Calypso pravděpodobně v budoucnu přejde na WordPress s vlastním hostitelem. Tento nebo tým designérského týmu WordPress přijde s lepším uživatelským rozhraním, ale proč znovu vynalézat kolo, když už máte American Racing?

V každém případě očekávejte vylepšeného administrátora WordPress, který je chladnější a rychlejší, než jaký máme v současné době. To může znamenat skvělé věci pro vaše podnikání WordPress jednoduše proto, že rychlost je dobrá. Díky rozhraní REST API je také možné vidět vlastní dashboardy.

2. WordPress jako aplikační rámec

WordPress Rest API

Velmi pevně věřím, že rozhraní založená na JavaScriptu a API jsou budoucností nejen WordPressu, ale i webu. – Matt Mullenweg

To řekl Matt ve státě Word již v roce 2015. Dnes je to do značné míry realita, spíš se sloučení REST API do jádra WordPress. Co je to s těmito tvrdými slovy hombre? Co je REST API? A jak je to důležité??

Ve své nejzákladnější podobě je REST API jednoduše kód, který umožňuje odesílat a načítat data z WordPress bez ohledu na aplikaci, kterou máte. To znamená, že můžete použít WordPress jako rámec pro správu obsahu jakékoli webové aplikace.

Pozdravte všechny skvělé možnosti pro vývojáře budoucnosti WordPress. Mobilní aplikace můžete vytvářet na WordPressu stejně snadno jako webové stránky. Na WordPressu můžete mít nativní aplikace pro iPhone nebo Android, protože – REST API.

Pokud jste netušili, že Calypso zvíře, které jsme právě zmínili, je jednoduše uživatelské rozhraní, které komunikuje s WordPress prostřednictvím – počkejte na to – REST API!

3. Kompatibilita napříč platformami

WordPress a Javascript

To také znamená, že můžete vytvářet vysoce přizpůsobená témata WordPress a ještě mnohem více. Jednoduše řečeno, REST API přináší do tabulky mnoho možností, což znamená, že budoucnost WordPress se stala ještě jasnější. Představte si vytváření aplikací v kterémkoli programovacím jazyce a použití výkonného backendu WordPress k řízení všeho. Zní to skvěle, správně?

Jedinou nevýhodou je, že jako vývojář aplikace WordPress musíte své schopnosti JavaScriptu využívat, abyste mohli plně využívat výhody REST API. Ano, WordPress bude v budoucnu stále běžet na PHP, ale velká část frontendového vývoje bude záviset na JavaScriptu.

Kluci, WordPress již není pouze CMS, je to nyní plný aplikační rámec, který dokáže prakticky všechno. Matte, v Reddit AMA, řekl:

Myslím, že (WordPress) je skvělý rámec pro cokoli, co je řízeno obsahem. U věcí, jako jsou zprávy, které se dobře nemapují na datový model WP, můžete to udělat jen tak, že si vytvoříte nějaké nové tabulky, nesnažte se je používat ve standardních tabulkách..

Na konci dne je REST API úžasným doplňkem jádra WordPress, což znamená, že se brzy nikam nedostanete.

Rychle se pohybujeme…

4. Větší část uživatelského základního koláče

Virové webové stránky WordPress

WordPress pohání obrovské množství webů. Je to nejoblíbenější aplikační rámec (ano, zní to lépe než CMS) odtud na Mars a dále. Mnoho dalších řešení bude potřebovat desetiletí vývoje, aby dohnali.

A s tím, jak všechny tyto nové aktualizace neustále klesají, můžete očekávat, že stále více lidí skočí na rozjetý vůz WordPress. Budoucnost WordPressu samozřejmě znamená platformu přátelštější pro začátečníky, která obtěžuje všechny přes palubu. Výsledek? Připojí se více začátečníků.

Začátečníci nerozdělí vlasy na palubu a vývojáři na webu si už nebudou myslet, že WordPress je jen platforma pro blogování. Díky rozhraní REST API budou všichni vývojáři vědět, že nespoutaná síla WordPress je na jejich zavolání a volání kdykoli. Výsledek? Připojí se vývojáři ze všech oblastí života.

Spekulace, kterou experti říkají, že WordPress do roku 2020 získá přes 35% webu. To je obrovská postava vzhledem k tomu, že WordPress již v roce 2017 provozuje 1 z 5 webových stránek. prostředky pro vaše podnikání související s WordPress?

Pokud od nás potřebujete, abychom se toho drželi za ruce, znamená to spoustu obchodních příležitostí, větší a lepší komunitu a ještě mnohem více. Komunita je jedním ze silných obleků WordPress a hybnou silou většiny (pokud ne všech) produktů WordPress.

Obrovská velikost trhu a vývojová komunita kolem WordPress jsou dva důvody, proč je skvělé založit své podnikání kolem WordPress. – Muhammad Haris

5. Návrh obsahu front-end

Editor frontendu Visual Composer

S příchodem a popularitou tvůrců stránek WordPress, jako jsou Beaver Builder, Visual Composer a tyto nástroje pro vytváření stránek (přes Zasvěcený tvůrce webových stránek), je zřejmé, že existuje frakce uživatelů WordPress, kteří se zabývají návrhem front-end obsahu. Tento trend se přesunul do témat WordPress s nejlepší dodávkou s plně rozvinutými tvůrci stránek.

Nyní už nemusíte znát řadu kódů, abyste vyšlehli krásné vzory jako šéf. Co to říká o budoucnosti WordPress? Můžeme očekávat, že na trh vstoupí další front-end stavitelé. Mohou to být samostatné pluginy nebo stavitelé, kteří jsou integrováni do témat.

Kromě toho je náročné navrhovat stránky v nativním editoru WordPress. Nezmění se tím, zda používáte vizuální editor nebo přepínáte do textového editoru, přičemž ten druhý vyžaduje některé dovednosti kódování. S ohledem na to, jak věci vypadají a jak udržet většinu začátečníků v pořádku, by se WordPress mohl v budoucnu dodávat s vestavěným tvůrcem stránek.

No, to by neporušilo kost k vytvoření úžasných stránek přímo z WordPressu. A jak více vývojářů přizpůsobuje rozhraní REST API a uvědomuje si všechny úžasné věci, které skript pro rozhraní frontend znamená, hodně návrhové práce se přesune od pozadí.

To znamená, že nebudete trávit hodiny špičkovým školením klientů, jak zde změnit písmo a nějakou barvu. Je to všechno dobré, pokud dodržujeme ty nejlepší standardy a děláme kód nadýmáním minulostí. Vytváření obsahu přetažením není výstřelek, je tu zůstat.

6. Zaměření na mobilní citlivost a výkon

WordPress Mobile Ready

Když se Matt zeptal na největší výzvu, před níž stojí WordPress, řekl, že učinit WordPress mobilnějším je velmi důležité. Jeho přesná slova byla:

Myslím, že mobilní je velmi náročné, protože je to zásadně na uzavřených platformách.

Responzivní a mobilní webový design byl před několika lety neslýchán. Ve světě, kde většina lidí surfuje na mobilních zařízeních, si nemůžete dovolit provozovat tuhý web. Přesto existují firmy s webovými stránkami, které jsou stejně rigidní, jako rigidní.

Vývojáři WordPress v dnešní době dodávají produkty, které jsou citlivé, a výsledky jsou působivé. Přístup ke správci WordPress z mobilního telefonu není úplně plynulý. Na mobilním zařízení můžete dělat tak málo.

V této oblasti je zapotřebí více práce a čím více se WordPress stane citlivějším (zejména v oblastech, na nichž opravdu záleží), tím vyšší je míra adopce mezi mobilními uživateli. Můžeme očekávat, že WordPress bude v budoucnu lépe reagovat.

7. Výkon

Rychlost WordPress

Pokud jde o výkonnost, tým WordPress se intenzivně zaměřuje na stabilitu, použitelnost a rychlost. Nebo jak Matt říká:

Nejdůležitější věcí platformy je stabilita, rychlost a bezpečnost. Abyste toho dobře dokázali, potřebujete možnost zasílat aktualizace a opravy co nejblíže reálnému času. A musí fungovat ve všech jazycích. Ověření uživatele, data a abstrakce do mezipaměti.

Má také rady pro aspirující vývojáře témat a pluginů:

Design a použitelnost jsou důležitější než kdy jindy. Sledujte, jak se váš přítel nebo člen rodiny snaží používat váš plugin od začátku do konce a poskytne vám spoustu nápadů, jak jej vylepšit..

WordPress dále využívá vývoj řízený zásuvnými moduly v tom smyslu, že nové funkce jsou nejprve vyzkoušeny jako pluginy, aby získaly zpětnou vazbu od uživatelů. To poskytuje dostatek prostoru pro inovace výkonu, které znamenají pouze skvělé věci pro budoucnost WordPress.

Když je vše řečeno a uděláno, WordPress se primárně zaměřuje na to, aby byla platforma užitečná pro průměrného Joea, a zároveň nabízí výkonným uživatelům nástroje, které potřebují k ohýbání rámce, jak chtějí. Je to těžké, proto prosím přispějte již.

8. WordPress bude podporovat více jazyků

Překlady WordPress

WordPress polyglots tvrdě pracuje na překladu platformy do co největšího počtu jazyků, a to bude pokračovat i v budoucnu. V budoucnosti WordPress to bude připraveno více témat a pluginů Ahn Wee vidí ��

Pokud byste rádi používali WordPress ve vašem vlastním jazyce, mohlo by to být vaše šance na vytvoření WordPress, na které budete hrdí, že svým dětem ukážete. Pokryli jsme překlad WordPressu, jak přispět k WordPress, takže se nevzdávejte.

9. Více přístupnosti

Přístupnost WP

Nemůžeme opomenout naše smyslové postižené bratry a sestry, protože také tvoří budoucnost WordPress. Díky rozhraním založeným na rozhraní API mají vývojáři větší volnost při vytváření WordPress, který funguje pro uživatele “… Se smyslovými poruchami, s možností zapnutí a vypnutí konkrétních funkcí usnadnění přístupu pomocí JavaScriptu“- wpmudev.

WordPress vydal své vlastní Příručka usnadnění ale na webu existují stovky dalších zdrojů s otevřeným zdrojovým kódem (jako například zdarma Doplněk WP Accessibility). Pomocí těchto nástrojů mohou vývojáři zdokonalovat své produkty, aby se ujistili, že jejich témata a doplňky jsou použitelné pro všechny. Skvělý příklad, pokud téma Total WordPress, které integruje nové funkce usnadnění přístupu s každou aktualizací (jeden z hlavních důvodů, proč Havajská univerzita rozhodne se použít celkem).

Co by uživatelé WordPress rádi viděli v budoucích verzích?

Rozhlédli jsme se a našli zajímavé rozhovory o budoucnosti WordPress. Každý uživatel, se kterým jsme se setkali, je ohledně optimalizace WordPressu docela optimistický. Zde je pár:

Myslím, že wordpress je úžasný, ale co je potřeba k zajištění přežití, je vestavěný editor designu podobný některým z pluginů – jako vc -, aby se stal součástí platformy. Vůz wix / ss je vysoce výnosný podnik a společnost Wp ohrožuje jejich základní existenci. – raybees

Pak máme …

Mnohem lepší uživatelské prostředí, především pro začátečníky, spolu s mnohem lepší interoperabilitou mezi zásuvnými moduly / motivy / samotným WordPress, takže po aktualizaci stránek nezažíváme časté zastavení stránek. – Ivica Delic

A nakonec…

Vývojové dovednosti WordPress se rychle stávají jednou z těch dovedností, které jsou velmi žádané, nejen od zákazníků, ale také od potenciálních zaměstnavatelů. Lidé stále více vidí velkou příležitost při používání WordPressu jako skutečného systému správy obsahu. – Ed Nailor

O budoucnosti WordPress, Matt říká:

Víte, k věci, ke které se stále vracím, a je to trochu kýčovité a trochu abstraktní, ale WordPress může být skutečně operační systém nejen pro web, ale pro otevřený web. Jednou z věcí, které se mi líbí, jak rosteme a jak se stáváme úspěšnější a získáváme větší podíl na tomto trhu, je to, že posuneme web tak, aby byl otevřenější, a to pouze díky tomu, co je součástí WordPress. Rozhraní API, způsob, jakým děláme vše, se živí. – Matt, WCEU, 2016

Něco, co byste měli mít na paměti

Prostě to vyhodit …

Při zkoumání tohoto příspěvku jsem si uvědomil, že se toho tolik dozví o tom, jak WordPress funguje. To znamená, že se musím věnovat svým kódovacím schopnostem, a radím vám, abyste udělali totéž, pokud byste se chtěli ponořit hlouběji do WordPress..

Pokud jste tak dosud neučili, naučte se základní HTML a CSS. Kromě toho najděte kurz JavaScriptu a vycvičte se. Hej, nezapomeň také na PHP, protože to je to, co řídí WordPress. Pokud potřebujete k nastavení firemního webu pouze téma WordPress, doporučujeme vlastní téma Total WordPress.

Přes tebe …

To jsou jen moje 2 centy. Rádi bychom slyšeli vaše myšlenky o budoucnosti WordPress. Kde vidíte WordPress v příštích 5 letech? Ještě lepší je, co byste rádi viděli v příští verzi WordPress?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map