Den v životě vývojáře WordPress – vývojář na volné noze Bill Erickson

Mnoho z nás, kteří milují WordPress, a vědí, jak jej používat, se někdy chytí přemýšlením, jaké by to bylo být vývojářem WordPress, možná dokonce sní o tom, že se stane jedním. V této sérii se pokusíme nabídnout zasvěcený pohled na to, jaký je den v životě úspěšných vývojářů WordPressu v různých oblastech trhu, co dělají každý den, aby zůstali úspěšní, a jakou radu by měli pro začínajícího vývojáře WP.


V této první splátce, kde se podíváme na jeden den v životě vývojáře na volné noze, se k nám přidali Bill Erickson, vývojář / konzultant na volné noze, který měl ve své době nějaké spíše významné klienty; Yoast, University of Cambridge, abychom jmenovali alespoň některé. Otázky jsou nadpisy a Billovy odpovědi následují níže.

1. Co je první, co uděláš, když se ráno probudíš?

Až vstanu, zkontroluji svůj telefon, abych se ujistil, že není nic naléhavého (e-maily SITE DOWN), ale zkuste se do práce dostat příliš brzy. Chodím se svým psem na dlouhou procházku, potom připravím nějaký typ snídaně (obvykle jen sklenici pomerančové šťávy, pokud nemám opravdu hlad), osprchuji se a připrav se. Kolem 9:00 jsem ve své domácí kanceláři připraven nastoupit do práce.

2. Jak se vypořádat s coderovým blokem?

Je opravdu užitečné mít skupinu vývojářů, aby odrazili od nápadů, zjistili, jak by něco vytvořili jiní a zkontrolovali váš kód. Mám chat Slack s partou dalších vývojářů, což je skvělé. Je to těžké, když doma pracujete sami, a myslím, že by více vývojářů mělo najít způsoby, jak oslovit ostatní – ať už spolupracuje v spolupracující kanceláři / želé, vytváří chat Slack / HipChat, nebo jednoduše udržuje kontakt prostřednictvím Twitteru..

Pokud je to něco zvlášť obtížného nebo zajímavého, strávím tím více času zkoumáním a opravdu pochopením toho, jak a proč něco funguje. Poté je veřejně sdílím na svém blogu. Například jsem měl projekt, kde jsem potřeboval nastavit výchozí hodnoty pro spoustu různých typů obsahu (post meta, opce, termín meta). Prohrabal jsem se tedy skrze jádro WordPress a Genesis a našel všechny relevantní filtry napsal o tom příspěvek. Zjistil jsem, že když vím, že něco bude veřejné a ostatní budou prohlíženi, kvalita je mnohem lepší. Pokuste se napsat celý kód s očekáváním, že bude zobrazen a sdílen.

Abych byl upřímný, nezažívám kódovací blok velmi často. Jsem docela konzervativní s typy projektů, které přijímám. Pokud si nejsem stoprocentně jistý, že mohu splnit požadavky a překonat očekávání svého klienta, nepřijímám projekt.

Snažím se dělat projekty mimo moji komfortní zónu každé 2-3 měsíce. Moje efektivní hodinová sazba (cena projektu dělená časem stráveným) je na nich obvykle velmi hrozné, ale jsou zábavné a pomáhají mi učit se novým věcem. Musíte však být opatrní s těmito typy projektů, protože mohou zničit váš plán a trvat mnohem déle, než se očekávalo.

3. Jaké nástroje / software byste nemohli získat během pracovního dne bez (kromě WordPress samozřejmě!)?

Veškerý svůj vývoj provádím na MacBook Air pomocí svého stolního / stojanového stolu Varidesk. Tento stůl se mi líbí – zjistil jsem, že stojím, pomáhá mi soustředit se a být produktivnější.

Softwarově používám Slack pro chat, Freshbooks pro fakturaci a Toggl pro sledování času. Fakturuji všechno na základě projektu, ale sleduji čas na nalezení své efektivní hodinové sazby a porovnání projektů. Také miluji WP CLI.

4. Sledujete každý den stanovený plán? Pokud ano, jak to vypadá?

Mám poměrně stanovený rozvrh, ale jde spíše o definování velkých bloků času na práci. Obvykle si sednu, abych posílal e-maily kolem 9:00, s cílem dosáhnout toho do 10:00. Věci, které nelze provést za 5–10 minut, získají v Gmailu příslušnou značku (změny, mimo rozsah, migrují, citují) a uloží se na později. Pak jsem se přepnul na stojící stůl a pracoval od 10 hodin ráno. Beru asi 30 minut na oběd a dostanu další 3 hodinový blok práce od 12: 30-3: 30. Pak se přepnu zpět na sezení a projdu to, co zbývá v mé doručené poště – připravuji nabídky, udělám pár požadavků na změnu …

Během těchto velkých bloků času jsem se zaměřil buď na počáteční vývoj, nebo na požadavky na změnu. Pokud musím migrovat velký web, přenesu jej na pozadí a provedu žádosti o změnu.

5. Co děláte každý den, co vám pomáhá udržet práci v příchodu?

Nejdůležitější věcí, kterou pro udržení práce přicházím, je překonání očekávání klientů a spokojených klientů. 50% mé práce jsou projekty od minulých klientů a dalších 25% jsou doporučení od minulých klientů.

Sdílení toho, co se naučím, prostřednictvím mých fragmentů blogu a kódu mi pomáhá růst a budovat si reputaci. Přispívání k projektům s otevřeným zdrojovým kódem, jako je jádro WordPress, jádro Genesis a moje veřejné pluginy také pomáhá. Jejich hodnota je však nepřímá a rozptýlená. Pokud se pokusím změřit návratnost investic na tyto věci, je to docela nízké, ale dělám to proto, že mě to baví.

Udržování spokojenosti klientů má obrovskou návratnost investic a je tou správnou věcí.

(Následná otázka) Je možné, že byste se mohli trochu zabývat jak udržujete své klienty šťastné?

Jedním z nejlepších nástrojů pro spokojené klienty je řádná prověrka vyhlídek dříve, než se stanou vaším klientem. Podívejte se na běžné červené vlajky: nerealistický odhad času a nákladů, vyžaduje funkčnost, s níž nemáte zkušenosti s doručováním, nesoulad v komunikaci (klient chce vše hotové telefonicky, komunikujete e-mailem) …

Když projekt nejde dobře, zkontrolujte jej a zjistěte, zda je něco, co byste mohli udělat, abyste zabránili problému nebo přijetí projektu na prvním místě. Myslím, že velkou část mého šťastného klienta tvoří výběrová předpojatost (vyberte si ty správné lidi, s nimiž bude pracovat).

Jiným způsobem je překonat očekávání, a to se často děje v pozadí. Když vám klient dá návrh, očekává, že web, který vytvoříte, bude odpovídat tomuto návrhu na frontendu. Existuje však mnoho způsobů, jak implementovat návrh ve WordPressu. Mým cílem je vždy dodávat elegantní řešení, aby bylo zajištěno snadné ovládání webu bez ohledu na jeho složitost frontendu. Mnoho mých klientů se ke mně vrací konkrétně z tohoto důvodu – spolupracovali s jinými vývojáři a vždy považují webové stránky, které vytvářím, za snazší správu.

6. Máte nějaké zvyky nebo rituály, které vám pomohou udržet vás po celý den uzemněné?

S domácí kanceláří může být obtížné najít rovnováhu mezi prací a životem. Jedna věc, která opravdu pomáhá, je použití práce mé ženy k definování mého pracovního času. Když se vrátí domů (obvykle 4: 30-5: 30), už nejsem „v práci“. Nechám svůj počítač v kanceláři, zavřete dveře a jsem doma.

7. Co děláte ve dnech, kdy aktivně nepracujete na projektu pro klienta?

Zůstávám docela zaneprázdněn, vždycky je tu něco, co je potřeba udělat. Pokud jsem dokončil počáteční vývoj všech projektů, které jsem naplánoval na tento týden, mám obvykle žádosti o změnu jiných projektů nebo změny mimo rozsah (účtovány zvlášť). A když opravdu nemám dodržení termínů, vždy existují vylepšení mých pluginů, které je třeba udělat a odložit.

8. Jak se liší životní styl od toho, co jste očekávali, když jste poprvé začali?

Je opravdu na mně, abych určil, jak může být moje práce vysoká nebo nízká. Kdykoli mám projekt, který jde špatně, dělám post mortem, abych určil, jakým způsobem bych ho mohl vylepšit nebo se mu vyhnout. To zahrnuje změny v mém prodejním procesu (nalezení nových způsobů, jak odstranit špatné projekty), změny v mé smlouvě a změny v mém komunikačním procesu v průběhu celého projektu. Jako nezávislý pracovník mám volnost provádět jakékoli projekty, které se mi líbí, a proto se snažím co nejlépe přijímat pouze projekty, které se mi budou líbit.

Druhou věcí, kterou jsem nečekal, je to, jak obtížné je vzít si dovolenou. Nemohu se odpojit na dlouhou dobu bez měsíců plánování a obrovského zásahu do mého příjmu. Letos v létě jsem si vzal dva týdny na návštěvu rodiny a cestování. Měsíc předtím, než jsem odešel, jsem nemohl přijmout žádnou práci a musel jsem ukončit stávající projekty. Měsíc po cestování jsem pomalu přivedl své podnikání zpět (nástup do práce, ale nedostal jsem zaplaceno za další měsíc). Tyto dva týdny volna snížily můj roční příjem asi o 20% (2,5 měsíce bez nového příjmu).

Mohu cestovat měsíce a pracovat na 50% kapacity, ale není pro mě realistické očekávat přiměřenou dobu 0% práce, pokud si někoho najmu. Pravděpodobně nebudu nikoho najímat, protože si užívám výhod životního stylu jednotlivců více než náklady, ale určitě je to něco, co je třeba zvážit.

9. Na konci dne, kdy přestanete dívat na modře osvětlené obrazovky? (V dobré a špatné dny.)

Obvykle asi 4: 30-5: 30pm. Ale když musím pracovat pozdě, moje obrazovka není modře osvětlená, protože používám fl.ux ��

10. Při pohledu do svého portfolia jste měli velmi působivé klienty (Yoast, University of Cambridge), co jste se odlišili od davu, a přistáli více významných klientů?

Nedělám velmi dobrou práci při popisu své jedinečné hodnoty prostřednictvím svého webu. Můj aktuální web byl vytvořen, když jsem se zaměřil na menší projekty, a aktualizace mého sdělení je jedním z mých cílů pro rok 2015.

Podařilo se mi získat většinu mých větších klientů, protože osoba, která přijímá rozhodnutí o náboru, je také vývojář a je s mou prací obeznámen. Uvolněním svých pluginů, výukových programů, úryvků a přispěním k větším projektům jsem dokázal svou hodnotu pro tvůrce technických rozhodnutí. Pro většinu ostatních projektů jsem s nimi pracoval na menším projektu a jakmile si uvědomili, co jsem přinesl ke stolu, využili mě na jiné projekty.

11. Jakou radu byste dali začínajícímu vývojáři WordPress, který právě začínáte?

Tam je více práce, než tam jsou vysoce kvalitní vývojáři, kteří to dělají. Podle mého názoru je jedním z nejlepších způsobů, jak vývojář nyní získat více podniků, přispívat k projektům s dalšími špičkovými vývojáři. Vaše nadání budou uznány, a když tito vývojáři dostanou práci, která pro ně není vhodná, pošlou vám ji.

Jen jsem se podíval na své statistiky. Z posledních 200 lidí, kteří mě kontaktovali kvůli práci, jsem vzal 13 projektů. To znamená, že odmítám 93,5% práce, která mi přijde. To je z různých důvodů – mimo můj dovednostní systém, příliš krátký časový rozvrh, příliš malý na projekt a mnoho dalších důvodů. Vsadím se, že mnoho dalších vývojářů by mělo podobné statistiky, kdyby vypadali.

Když nejsem dobrý člověk, snažím se doporučit lidem, kteří by mohli být. A nejlepší způsob, jak vím, komu doporučit, je vidět je v akci, přispívat k projektům, které sleduji a pracuji s nimi.


Děkuji, že jste si udělali čas a řekli nám o svém dni a práci obecně, Bille. Pokud máte nějaké dotazy, které byste chtěli přidat do seznamu, jakéhokoli vývojáře (téma, plugin atd.), Nebo dokonce konkrétního vývojáře, který chcete, abychom s námi pohovořili, dejte nám prosím vědět v komentářích.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map