10 největších mýtů WordPress, které musíte pohřbít

10 největších mýtů WordPress, které musíte pohřbít

Dnes srazíme kladivo jako Thore o 10 z nejčastějších mýtů o našem oblíbeném CMS, dobrém WordPress. Poté, co jsem zažil tento benevolentní kus softwaru z první ruky, mohu ručit za to, že pomocí WordPress můžete dosáhnout docela nemožného. Máte pochybnosti? Stačí se podívat na těchto 20 velkých značek, které ohýbají WordPress, aby udělaly své nabídky.


To je důvod, proč mě rozčaruje peklo a zpět, když najdu lidi, kteří se hádají špatně vyloženými „zábavnými fakty“ a.k.a leží o mém milovaném WordPress. Hookay, O krok ustoupím. myslel jsem náš milovaný WordPress.

Dnes zde ničíme 10 největších mýtů WordPress, z nichž některé vás mohly chránit před potápěním a prožíváním platformy jako žádná jiná, jen proto můžete vidět WordPress ve své naprosté a naprosté slávě. Dobře, pojďme to dítě už na páté zařízení.

WordPress je (jen) platforma pro blogování

WordPress je více než platforma pro blogování

Nebudu vyvrátit skutečnost, že WordPress se narodil jako platforma pro blogování. V průběhu let se však vyvinula v super výkonný systém správy obsahu (CMS) a nyní ovládá neuvěřitelných 25% internetu.

Určitě to nemohou být všechny osobní deníky / blogy. Rozhodně musíme mít různé webové stránky založené na WordPress, zejména se všemi sladkými funkcemi, pro které je CMS oblíbený.

S vlastními typy příspěvků, stránkami, widgety, doplňky a pluginy mimo jiné můžete rozšířit svou instalaci WordPress tak, aby poháněla některé z největších internetových hitů, jako jsou ViralNova, Time, CNN, TechCrunch, Harvard Law School, Mozilla Firefox, eBay, SONY a Microsoft mimo jiné. Provozují tito kluci jen osobní blogy? Vsadím se, že ne; Některá z těchto jmen vlastní webové stránky nejvyšší úrovně, které přitahují hodně provozu, což nás nějak přivádí k dalšímu mýtu.

WordPress není škálovatelný

WordPress je škálovatelná platforma

Nevíme, zda je to proto, že WordPress je „zdarma“ nebo jen „komunitní projekt“, který vyšel z blues, ale často uvidíte komentáře zpochybňující škálovatelnost platformy. Jaký bude výkon mého webu, když roste provoz? Které vlastnosti budou trpět v případě dopravní špičky? Bude WordPress padat, když se stanete populární?

Možná je to myšlenka, že WordPress byl kdysi platformou pro blogování se vyvinul do CMS, ale častěji než ne, najdete klienta, který se obává, že WordPress se rozpadne při zvýšené zátěži. Není pravda. Od malých blogerů až po velké nadnárodní korporace, všichni se snaží o kousek koláče WordPress.

Pokud váš web klesne kvůli dopravním špičkám, má to všechno co dělat s webovým hostitelem, nikoli s WordPress. Pokud máte dostatečné prostředky serveru, například zásobníky, které WPEngine nabízí, bude WordPress podporovat váš web bez ohledu na velikost nebo objem provozu, který generujete..

WordPress je nejistý

Zabezpečení WordPress

Ale opět, který software je 100% spolehlivý? Hackeři se pokusí využít nejmenší zranitelnosti v jakémkoli softwaru, nejen v aplikaci WordPress. Nyní je WordPress docela populární platforma, a jako taková přitahuje útok po útoku jen kvůli pouhému objemu, ne proto, že je náchylný k narušení bezpečnosti.

Pokud by se nejednalo o základní a bezpečnostní aktualizace, které platforma dostává pravidelně, internet by byl v tuto chvíli bedlamem. Lidé by každý den ztratili své stránky vlevo, vpravo a uprostřed. Ztráty by byly obrovské, web by se zlomil a WordPress by šel cestou doda.

Je to však více než deset let, co WordPress zasáhl weby, a každým úsvitem roste, je lepší a bezpečnější. Příspěvky od obrovské komunity WordPress posilují naši oblíbenou CMS o jednu aktualizaci najednou.

Každá aktualizace přináší lepší funkce a přísnější bezpečnostní opatření, jako je vylepšená funkce zabezpečení hesel, která byla zavedena ve WordPress 4.3 „Billie“. Kromě toho můžete posílit zabezpečení svého webu WordPress pomocí pluginů, jako je například iThemes Security mezi ostatními.

Až bude vše řečeno a hotovo, začíná bezpečnost vašeho webu WordPress (a ještě více tak bezpečnost vašeho cenného obsahu) od vás. Musíte neustále udržovat instalaci WordPressu, témata a doplňky. Kromě toho si zvykejte vytvářet pravidelné a úplné zálohy stránek, pokud hackeři udeří.

Tajemství udržení WordPress v bezpečí po celou dobu implementace základních bezpečnostních postupů a následné udržení patche při vydávání aktualizací. Jistě, občas jsou objeveny bezpečnostní díry, ale charakter WordPressu s otevřeným zdrojovým kódem znamená, že tyto otvory jsou také rychle zapečetěny. – Mike Wallagher, HostingFacts.com

WordPress je ZDARMA (od této doby je určen pro komerční použití)

WordPress je zdarma, ale výkonný

Pro lidi, kteří milují věci zdarma, a to znamená, že každý z nás, WordPress je produkt zdarma, je opravdu skvělá zpráva. Co to však znamená zdarma, co se týká WordPressu?

Pro začátek je WordPress zdarma z hlediska svobody (práva na čtení). To znamená, že můžete WordPress vzít, roztrhnout, upravit, kopírovat a / nebo vytvořit svou vlastní jedinečnou verzi bez získání povolení od jakéhokoli orgánu.

Je to open-source; software vytvořený komunitou přispěvatelů, což znamená, že nepatří k žádné konkrétní společnosti nebo osobě. Za druhé, neplatíte za používání WordPress, CMS – stačí si stáhnout skript z WordPress.org, nainstalovat ho kdekoli a je dobré jít.

Služba jako WordPress.com vám umožní používat WordPress na jejich platformě zdarma. Poskytují bezplatnou subdoménu, např. yourname.wordpress.com a hosting zdarma. Jiné podobné služby, známé jako spravovaní hostitelé WordPress, vám v podstatě umožňují používat WordPress na jejich platformách za poplatek (na rozdíl od standardního webhostingu, kde máte na výběr z různých možností snadné instalace).

Rozdíl? Volná příchuť WordPress, která je k dispozici na webu WordPress.com, je výrazně omezena funkčností a flexibilitou. Rovněž zaplatíte pevnou prémiovou cenu, abyste si mohli dovolit personalizovaný hosting s vaším vlastním názvem domény. Náklady mohou rychle stát až 3000 $ měsíčně.

Na druhé straně spravovaní hostitelé WordPress vám umožní zažít WordPress v plné slávě za zlomek ceny. Tradiční weboví hostitelé, jako jsou Dreamhost a Bluehost, vám navíc umožní vychutnat si WordPress ve své plné kráse, i když získáte méně energie, než kdybyste šli se spravovaným hostitelem WordPress..

Většina podnikatelských subjektů se bude dál věnovat bezplatnému řešení s otevřeným zdrojovým kódem, které bude šité na míru, ve prospěch zakázkového redakčního systému šitého na míru jeho konkrétním potřebám..

Možná je to byrokracie, velké rozpočty nebo někdo, kdo se snaží snížit rohy, ale někdo musí těmto chlapcům (a jejich šedým oblekům) říct, že jim zřejmě chybí příležitost ušetřit velké peníze a získat platformu, která je nesmírně univerzální, nebo „jako beztvaré jako voda “, jak se můj bývalý popisoval. TMI? Získejte přes to, WordPress je volný, uvolnit a to pravé pro komerční webové stránky.

WordPress nepřichází s podporou

Podpora WordPress

Nyní, když jste právě řekli, WordPress je bezplatná platforma, která je možná díky cenným příspěvkům komunity, na které se obrátím, pokud narazím na problémy? Dobrá otázka.

Typická softwarová společnost pracuje následovně. Máte potřebu. Hledáte renomovanou společnost, která vám zase nabízí software, za který platíte. Pokud máte problémy s používáním jejich softwaru, obraťte se na tým podpory a jste vyřešeni.

Pokud jde o WordPress, žádná jednotlivá společnost nebo osoba nevlastní platformu, nikdo ji neplatí za použití a když jste zaseknutí … no … jste zaseknutí. Špatně.

WordPress má velkou komunitu vývojářů, designérů, překladatelů, bloggerů, podpůrných zástupců atd., Kteří šli do velké míry stavět WordPress Codex; nejmodernější dokumentace, jakou jste nikdy neviděli. To není všechno, WordPress se může pochlubit velmi aktivním Fórum podpory navštěvované členy komunity.

S těmito zdroji a množstvím nezávislých poskytovatelů služeb, poskytovatelů služeb údržby WordPress a spoustou nezávislých a připravených freelancerů budete šokováni, jak rychle je dostávat odpovědi na své trápení.

WordPress je pro elektronický obchod neadekvátní

WordPress pro elektronický obchod

Musím všude upustit „CMS“, abych vás upozornil na univerzálnost WordPress? V prvních dnech WordPress bylo těžké si představit, že byste mohli použít WordPress k vybudování elektronického obchodu.

Už ne; komunita WordPress zaznamenala příliv nesčetných rámců a pluginů elektronického obchodování WordPress, díky nimž je vytváření elektronického obchodu stejně snadné jako koláč. V dnešní době můžete mimo jiné vytvořit plně funkční web elektronického obchodu založeného na WordPress, který bude používat pluginy jako Woocommerce, WP ecommerce a Easy Digital Downloads..

Zábavnou součástí je, že WordPress se snadno nastavuje a používá jako internetový obchod. Ve skutečnosti většina zakázkových redakčních systémů vytvořených speciálně pro elektronický obchod nemůže konkurovat WordPress v jeho současné podobě. WordPress tvůrce webu elektronického obchodu? Kdo by to uhodl?

Weby WordPress jsou pomalé

Rychlost webu WordPress

Pryč jsou dny, kdy byly webové stránky pouze řadou HTML stránek, grafiky a CSS. Se zrodem nových technologií se webové stránky rozrostly na velikost a funkčnost. Myšlenka instalace softwaru pro zahájení vytváření webových stránek vás může donutit věřit, že WordPress může zpomalit váš server. Nepravdivé.

WordPress používá nejlepší webové standardy a sémantický XHTML, což zajišťuje jeho rychlé nastavení a používání. Nejlepší postupy kódování také zaručují, že WordPress je SEO přátelský od samého začátku.

Pomalé rychlosti webu jsou obvykle spojeny s levnými poskytovateli hostingu a / nebo špatně kódovanými zásuvnými moduly. Poskytovatelé levného hostingu obvykle hostují vaše stránky a milion dalších webů na stejném serveru, což kromě jiných problémů jen vyvolává slabý výkon..

Špatně kódované pluginy přidávají „nepotřebný kód“ do životně důležitých souborů, jako je header.php, což zpomaluje rychlost načítání zbytečných objektů před obsahem. Pluginy Buggy také představují hrozbu pro bezpečnost vašeho webu WordPress.

Stačí si vybrat nejlepší hostování WordPress a seriózní pluginy a jste rádi, že se budete bavit.

Doplňky WordPress jsou Dodgy

Doplňky WordPress

A vy jste také, pokud instalujete stinné pluginy odkudkoli a pak plačete faul, když hovno zasáhne fanouška. Bez ohledu na množství víry, kterou máte v lidstvo, jednoduše nemůžete předpokládat, že všechny pluginy – zdarma nebo prémiové – jsou bezchybné. Pro sebe by to byla služba, teď by to tak nebylo?

Proto byste se měli vyhnout zásuvným modulům od dodavatelů, kterým nemůžete věřit. Chcete-li se vyhnout pluginům dodávaným s chybami, zastaralým a neefektivním kódem, problémy se zabezpečením a špatnou podporou, vždy se snažte získat velký počet stažení, skvělé hodnocení a recenze a vynikající podporu..

Jako vedlejší poznámku rozšiřují pluginy funkčnost vašeho webu WordPress nepředstavitelným způsobem, což vám umožní využít tolik potenciálu, kterého by bylo bez uvedených pluginů velmi obtížné nebo nákladné dosáhnout..

Jednoduše nepřidávejte pluginy slepě, protože to je důvod, proč máte problémy se soudem, pokud jde o špatný výkon a zvýšené bezpečnostní riziko. Udělejte svou náležitou péči, příteli. Náležitou péči.

Správa stránek WordPress je obtížná

Správa webů WordPress

Správa téměř všech webů, nejen webů WordPress, může znít skličující pro začátečníky. Instalace webů WordPress je jedna věc, správa webů je něco jiného.

Musíte mít přehled o mnoha věcech, včetně schvalování komentářů, sledování zabezpečení, sledování provozu a aktualizace témat, pluginů a jádra WordPress. Pokud máte po celém světě několik webů WordPress, může to být velmi rychlé.

To by se však stalo, pouze pokud předem neplánujete, což by vás například informovalo, že existuje šikovný plugin známý jako ManageWP, který vám pomůže sledovat všechny vaše instalace WordPress z jediného centrálního panelu.

Díky ManageWP jsou vaše povinnosti údržby webu omezeny na kliknutí na několik tlačítek a vaše práce je hotová. Hledáte další informace o správě webů WordPress? Máme zakryté záda.

WordPress nereaguje (nebo dokonce do budoucna)

Citlivost na WordPress

Bojíte se, že instalace WordPress nebude s pokročilými funkcemi webu hrát dobře? Budoucí technologie? No, hádejte co, nemusíte se trochu bát, pokud WordPress je důkazem budoucnosti, protože … no … to je! Díky pravidelným aktualizacím a nejlepším webovým standardům je WordPress vždy připravován pro budoucnost.

A co citlivost? Jak se váš web WordPress vejde do různých šířek obrazovky? Pokud vaše téma WordPress reaguje, bude váš web reagovat automaticky. Je tak snadné najít responzivní témata WordPress na WordPress.org a tematické obchody / tržiště, jako je Themeforest, Elegant Themes, aThemes a My Theme Shop. Abychom vám ušetřili čas, zvažte prosím naše vlastní víceúčelové téma Total responzivní.

Pokud vaše téma WordPress neodpovídá pouze z důvodů, které znáte, můžete vždy použít mobilní pluginy WordPress nebo vytvořit verzi webu vhodnou pro mobily..

WordPress přebírá technologii po technologii, jakmile přijdou, což znamená, že máte výkonný CMS, který bude řídit vaše stránky po celé dny, měsíce a roky. Můžete se bavit s jQuery, backbone.js, Flash, CSS3, různými API a dalšími technologiemi, díky kterým můžete svůj web WordPress změnit podle toho, co si přejete..

Zabalení

Jednoduše řečeno, WordPress je přesně CMS, který jste hledali. Ale pokud potřebujete více přesvědčování, dejte nám vědět nějaké mýty, na které jste narazili. Rádi je odhalíme! Co máte na WordPress nejraději? Docela mocné otázky, aby vás přemýšlel až příště. Mezitím prosím podělte se o své myšlenky v sekci komentářů níže. Adios!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map