Zálohujte WordPress do cloudu s BackWPup – Komplexní průvodce

Mluvili jsme o důležitosti zálohování webových stránek v mé nedávné sérii příspěvků – Běžné chyby WordPress, kterým je třeba se vyhnout. Ve skutečnosti se problém řadí na první místo seznamu! Ale mnozí z nás jsou pod falešným dojmem, že zálohování webu WordPress je obtížné nebo dokonce časově náročné. V dnešním příspěvku se pokusíme tuto představu zvrátit.


Dnes se naučíme, jak nakonfigurovat bezplatný plugin pro BackWPup na automaticky zálohujte svůj web WordPress do cloudu. Až budete s tímto tutoriálem hotovi, budete moci naplánovat automatické zálohování do libovolného cíle nahrávání spolu s řadou možností konfigurace. Nebudete muset trávit více času konfigurací nebo údržbou záloh – to vše se provede automaticky.

Rozhodli jsme se použít Dropbox jako našeho poskytovatele cloudu, protože je to jeden z nejlepších poskytovatelů cloudového úložiště zdarma v oboru. Pokud raději používáte poskytovatele placeného cloudového úložiště, můžete vyzkoušet Amazon AWS. Pokud nemáte Účet Dropbox, Doporučuji vám, abyste si ji dnes pořídili. PS: Budeme také potřebovat, aby byl použit v našem tutoriálu.

Jak nainstalovat zásuvný modul WordPress BackWPup

nainstalovat backwpup plugin do wordpress

Instalace pluginu je procházka v parku. Jednoduše přejděte na:

 • Panel WordPress> Pluginy> Přidat nový
 • V Vyhledat zásuvné moduly, typ “BackWPup“. Prvním výsledkem by měl být plugin, který hledáte.
 • Stačí kliknout na Nainstalujte a pak aktivovat plugin.

Hotovo? Dobrý. Nyní otevřete v prohlížeči novou kartu a přihlaste se k účtu Dropbox. Pokud chcete, můžete kartu zavřít. Brzy propojíme náš účet Dropbox s pluginem BackWPup.

Předsudci

backwpup-hero1

Nejprve zkontrolujeme několik závislostí na straně serveru, abychom zajistili hladký průběh zálohování.

 • Přejděte na administrátorský panel BackWPup, který najdete pod Řídicí panel WP> BackWPup> Řídicí panel.
 • Vyberte bod # 1 Zkontrolujte instalaci.
 • BackWPup zkontroluje prostředí hostitelského serveru, zda neobsahuje konflikty nebo nenaplněné závislosti.
 • Shromážděné informace se zobrazí v Informace v záložce Nastavení panel BackWPup. (Tuto kartu budeme později revidovat kvůli dalšímu vyladění.)
 • Ve většině případů nejsou hlášeny žádné problémy.
 • Pokud se však jedná o problém je nalezeno (například není nalezena verze CURL), měli byste se obrátit na poskytovatele hostingu, aby vám ji opravil.
 • Jakmile to uděláte, pokračujte Uložit změny.

Jak vytvořit novou naplánovanou úlohu zálohování v BackWPup

backwpup-proc-01

Nyní vytvoříme novou plánovanou zálohu pomocí programu BackWPup. Je to snadné, vše, co musíte udělat, je provést podle těchto jednoduchých kroků:

 • Zamiřte na Ovládací panel WP> BackWPup> Přidat novou úlohu
 • Pod Název povolání, pojmenujte smysluplné jméno, se kterým se později můžete setkat.
 • Použili jsme First_Backup_Job_WPExplorer
 • Opustit Úkoly kartu, protože nebudeme potřebovat nekontrolované funkce
 • Pod Vytvoření záložního souboru, nastav Název archivu na backwpup_trial1_% Y-% m-% d_% H-% i-% s
 • Konečně v Cíl práce kartu, zaškrtněte Dropbox.
 • Nová karta s názvem Komu: Dropbox by se měla objevit v horní nabídce. Vyberte ji.

Připojení Dropboxu k Pluginu BackWPup

Nyní jsme v Komu: Dropbox kartu, jak je popsáno v posledním kroku. Otevřete v prohlížeči novou kartu a přihlaste se k účtu Dropbox, pokud jste tak ještě neučinili.

connect-dropbpx-backwpup-1

Pod Komu: Dropbox tab, následovaný Přihlášení> Přístup k aplikaci do Dropboxu, klikněte na Získejte ověřovací kód aplikace Dropbox knoflík.

connect-dropbpx-backwpup-2

Otevře se nová karta a vyžádá se povolení. Klikněte na Dovolit a Dropbox vygeneruje omezený přístup kód pro vás. To znamená, že plugin BackWPup bude mít přístup pouze k Aplikace / BackWPup ve složce Dropbox. Tohle je ideál řešení, protože plugin nebude vyžadovat přístup k vašemu úplnému účtu Dropbox.

connect-dropbpx-backwpup-3

Zkopírujte a vložte kód do Přístup k aplikaci Dropbox pole.

connect-dropbpx-backwpup-4

Klikněte na Uložit změny otestovat integraci.

connect-dropbpx-backwpup-5-success

Jakmile to uděláte, měli byste dostat potvrzovací zprávu s nápisem „Ověřeno“. Tím je naše integrace Dropboxu ukončena.

Spuštění zálohy poprvé

Nyní budeme pokračovat se spuštěním úlohy zálohování. Úlohu zálohování můžete spustit jedním ze čtyř způsobů:

 1. Ruční spuštění úlohy z ovládacího panelu WordPress
 2. Spuštění úlohy ze zadané adresy URL
 3. Přes WordPress CLI
 4. Naplánováním úlohy pomocí WordPress Cron

První dvě možnosti se nejlépe hodí pro celé publikum. Manuální metodu použijeme k prvnímu spuštění úlohy zálohování.

Zde je snímek procesu zálohování –

backwpup abackup progress cmd

A ten s kompletní zálohou –

backwpup-job-1st-run

Po dokončení byste měli vidět archiv nahraný v účtu Dropbox. Pokud ji máte nainstalovanou jako já, najdete také upozornění na ploše.

Plánování zálohování WordPress

Plánování zálohování musí být provedeno opatrně. Pokud jste na sdíleném hostitelském serveru a naplánujete si jednu až mnoho záloh, je pravděpodobné, že budete označeni za zneužití zdrojů. Připravili jsme malou tabulku, která diskutuje o tom, jak často byste měli naplánovat zálohování. Pojďme na kroky:

 • Jít do Hlavní panel WP> BackWPup> Úlohy
 • Otevřete úlohu zálohování, kterou jste vytvořili naposledy, což v našem případě bylo First_Backup_Job_WPExplorer
 • Vybrat Plán tab
 • Navigovat do Plán úlohy> Zahájit úlohu a vyberte s cronem WordPress volba

Nyní nakonfigurujme plánovač. Použijeme základní typ plánovače a vyberte a Denně záložní frekvence začíná o půlnoci.

časovač naplánování backwpup

Udeřil Uložit změny úspěšně aktualizovat plánovač. Jakmile to uděláme, tohle je naše Pracovní místa panel by měl vypadat –

naplánovaná úloha backwpup

Udělali jste to amigo! Gratulujeme!

Tím se uzavírá náš základní kurz. Máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy nebo doporučení, jak tento výukový program vylepšit, dejte mi výkřik na @Souravify nebo se zeptejte v sekci komentářů níže.

Nyní, když jsme se naučili, jak konfigurovat a naplánovat automatické zálohy WordPress do cloudu, s vámi ráda sdílím několik tipů týkajících se zálohování.

Hraní s nastavením BackWPup

V této části se rychle podívám na pokročilá nastavení pluginu BackWPup. Jedná se o skvělé možnosti, které tvůrci doplňku zabudovali, aby vám pomohli lépe spravovat vaše zálohy.

Karta Úlohy

Pro začátečníky bych ráda prodiskutovala možnosti dostupné v rámci Pracovní místa karta pod BackWPup> Nastavení.

backwpup-setting-02

Zde vyladíte nastavení, abyste z pluginu dostali maximum.

 • Snižte zatížení serveru Tato možnost je vynikající pro moderování využití zdrojů ve sdílených hostitelských prostředích. Díky tomu budete moci naplánovat denní zálohování bez příznaků nadměrného využití prostředků.
 • Maximální doba spuštění skriptu možnost by měla být ponechána na 0, protože to závisí na kapacitě zpracování serveru. Pokud však zjistíte, že zálohy nejsou úspěšné, můžete pro ladění nastavit konečnou hodnotu..

Karta Síť

backwpup-setting-04

Síť karta je další nastavení, které chci diskutovat. Pokud je administrátorská oblast vašeho blogu, tzn. wp-admin Složka je chráněna Ověřování HTTP pomocí .htaccess, pak byste na této kartě měli zadat přihlašovací údaje. Například kapičky Cloud WordPress DigitalOcean mají tuto funkci ve výchozím nastavení povoleno. Aby plugin fungoval správně, musí být zadány přihlašovací údaje.

Co je diferenciální záloha a proč bych ji měl používat?

Když zálohujete stejný web znovu a znovu, a většina ze souborů se nezmění. Ve skutečnosti se ukázalo, že tyto soubory jsou velké – ty, které přispívají k většině velikosti zálohy. Přemýšlejte o mediálních souborech, jako jsou obrázky a dokumenty. Po nahrání se nezmění. Nazývají se statický obsah.

Co kdybyste mohli zálohovat pouze soubory, které dělat změna? Tyto soubory zahrnují nová nebo aktualizovaná témata a pluginy a samozřejmě i databázi WordPress. Naštěstí mají vývojáři chytré řešení – nazývá se diferenciální záloha.

Stručně řečeno – šetří to místo

To znamená zálohování pouze ty soubory, které byly změněny z poslední doby zálohy. Hlavní výhodou je, že velikost zálohy je výrazně snížena. Přiznejme si to – prostor není neomezený, tak proč ne optimalizovat své úložiště?

Diferenciální zálohování je k dispozici v prémiové verzi pluginu – BackWPup Pro, která začíná na 75 USD za jednu webovou licenci. Můžete si prohlédnout zajímavé bezplatné porovnání verzí pro plugin na MarketPress, abyste zjistili, zda opravdu potřebujete upgradovat (ale nebojte se – pro většinu bloggerů by vám bezplatná verze měla být v pořádku).

Vyzkoušejte BackWPup ještě dnes

S více než 1,6 miliony stažení bezplatné verze v úložišti WordPress a 60 000 předplatitelů prémií je BackWPup jedním z nejlepších zálohovacích pluginů WordPress na trhu. Pokusit se!

Získejte BackWPup

Jak často bych měl zálohovat svůj web WordPress?

Mnoho z nás se ptá, nebo spíše, by měl dotázat se. V ideálním případě by frekvence zálohování měla záviset na třech faktorech:

 • Frekvence publikování
 • Množství provozu na vašem webu dohlíží
 • Počet zveřejněných komentářů
 • Hostitelské prostředí

Pokud si nepřejete číst následující tři odstavce, rychle projděte tabulku, kterou jsem pro vás připravil.

Denní zálohování

Pokud publikujete 3 a více příspěvků týdně, dohlížíte na měsíční provoz 10 000 a více návštěvníků měsíčně a vynakládáte stálý proud komentářů, měli byste naplánovat denně záloha. Cokoliv víc než toto by také mělo mít to samé. Chcete-li ušetřit místo, můžete také naplánovat denní diferenciální zálohu a týdenní úplnou zálohu.

Týdenní a dvoutýdenní zálohování

Pokud publikujete 1-2 příspěvky týdně, dohlížíte na měsíční provoz kolem 5000 návštěvníků, měli byste zvážit a týdně záloha. Pokud to prostor dovolí, vezměte si plnou zálohu nebo můžete zkusit experimentovat s diferenciální zálohou každé dva týdny. Pokud publikujete zhruba 1-2 příspěvky měsíčně, můžete vybrat zálohu každé dva týdny,

Měsíční zálohování

Tento plán zálohování je ideální pro webové stránky portfolia / produktu, kde je množství generovaného nového obsahu dost nízké, tj. Obsah má většinou statický charakter. Lze bezpečně předpokládat, že na vstupní stránce produktu nepovolíte komentáře. Tak proč brát zálohu každý den? Měsíční zálohy jsou pro tyto případy nejvhodnější. Také bych doporučil vzít plnou zálohu namísto rozdílové.

 Příspěvky týdněMěsíční provozKomentářeHostitelské prostředíZáložní frekvence
3 nebo více10 000 nebo vyšší10+ denněCloud, VPS nebo Managed WordPress HostingDenní (rozdílové zálohování) a týdně (úplné zálohování)
1-2Až 5 00010 týdněCloud nebo VPS nebo sdílený hostingTýdenní nebo dvoutýdenní (rozdílové a plné zálohování)
1-2 za měsícMéně než 1 0001-2 za měsícSdílený hostingMěsíční

Vezměte prosím na vědomí, že tato tabulka slouží pouze pro referenční účely. Důrazně doporučujeme najít plán zálohování, který nejlépe odpovídá vašim požadavkům. Pokud zjistíte, že vám dochází nedostatek místa, přečtěte si další řádek! ��

PS: Můžete bezpečně odstranit zálohy starší než tři měsíce.

Před tebou…

účast publika

Účast publika je úžasná věc a rád bych poděkoval každý z vás, kteří potřebují čas a úsilí na zveřejnění komentáře. Diskuse o „zálohování webových stránek“ je něco Všechno webmasteři se mohou týkat. A mnoho z nich má svůj vlastní příběh. Rádi bychom to slyšeli vaše příběh!

Pokud takovou nemáte, zde je několik otázek, které vám pomlouvají – Vyzkoušeli jste BackWPup? Jaká je vaše preferovaná služba zálohování? Používáte placenou? Jak často vy záloha? Dejte nám vědět své myšlenky!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map