WordPress Toolkit in Plesk – Stručný a komplexní průvodce

WordPress Toolkit in Plesk - Stručný a komplexní průvodce

WordPress je neuvěřitelně neuvěřitelný a přináší několik výhod, které byste od systému pro správu obsahu (CMS) nemuseli očekávat. Je velmi snadné spravovat vše na WordPressu, od nového blogu po publikování zpráv. To je důvod, proč je tak populární na mnoha různých kanálech. Navíc jsou přidány funkce pro jakoukoli výklenek díky snadno použitelným zásuvným modulům a nástrojům.


Pokud jde o provozování WordPress na vašem webu, zbývá vám několik možností. Spravované hostingové společnosti, jako je WP Engine, usnadňují práci a instalují WordPress za vás. Ale pro ty, kteří používají sdílený hosting, máte často na výběr cPanel, Ubuntu nebo Plesk.

Plesk je ovládací panel webhostingu, který lze nainstalovat na servery Linux i Windows. Pokud používáte Media Temple VPS, možná jste to už dříve viděli. Můžete jej však také nainstalovat sami a použít jej ke snadnější správě instalací WordPress na svém vlastním serveru.

Plesk 17 WordPress Toolkit je rozšíření pro Plesk o přidání řady funkcí WordPress. Je to užitečná (a snadná) volba pro snadnou správu témat WordPress, pluginů, zabezpečení, aktualizací a dalších.

WordPress Toolkit v Plesku

Plesk je kompletní, všestranná a bezpečná sada nástrojů pro WordPress, která poskytuje jediný řídicí panel pro snadnou správu více instancí WordPress. S Pleskem je velmi snadné vyzkoušet nové pluginy, funkce a nápady na design v karanténě, než je zveřejníte na svém živém webu. K tomu nebudete potřebovat žádné další doplňky ani samostatný server – WordPress Toolkit v Plesku to vše spravuje.

Nástroj WordPress Toolkit můžete také použít k odstranění některé složitosti správy webů WordPress. Staging, klonování, synchronizace, aktualizace, migrace a další složité úkoly – je snadné to provést jediným kliknutím.

WordPress Toolkit v Plesku

Sada WordPress Toolkit poskytuje jediné rozhraní pro správu pro snadnou instalaci (instalátor jedním kliknutím), konfiguraci a správu WordPress. Musíte nainstalovat rozšíření WordPress Toolkit do Plesku a můžete s ním začít pracovat.

WordPress Toolkit vyžaduje Plesk (samozřejmě) a serverovou verzi PHP 5.3 nebo vyšší. Pokud váš server stále používá verzi PHP níže, musíte přidat vlastní PHP popisovač. Chcete-li to povolit, musíte zadat cestu k binárnímu kódu PHP a přepnout odběr pomocí nástroje WordPress Toolkit na vlastní obslužný program PHP..

WordPress Toolkit je navíc zdarma pro majitele vydání Plesk Web Host a Plesk Web Pro. Uživatelům Plesk Web Admin je nabízena jiná verze SE s menšími funkcemi.

Nyní se podívejme, jak můžete v Plesku používat sadu WordPress Toolkit.

Instalace WordPress s Pleskem

Nejprve se musíte přihlásit do svého panelu Plesk. Odtud byste měli mít k dispozici následující možnosti instalace:

 • Webové stránky a domény> WordPress> Instalovat
 • Aplikace> WordPress> Instalovat
 • Předplatné> WordPress> Instalovat

Nainstalujte WordPress s Plesk

Klikněte na Webové stránky a domény a na pravé horní straně panelu Plesk byste měli vidět ikonu WordPress. Klikněte na Ikona WordPress a klikněte na Nainstalujte tlačítko nainstalovat WordPress na panelu Plesk.

Správa instalací WordPress

Po úspěšné instalaci WordPress s Plesk (nebo import webu přes Webové stránky a domény> WordPress> Import), dalším krokem je přejít na hlavní panel nástrojů WordPress Toolkit a získat široký přehled o webech WordPress běžících na vašem serveru. Z této hlavní stránky můžete zobrazit všechny své instalace na první pohled.

Mezi vizitkami můžete snadno přepínat mezi kartami, seznamy nebo dlaždicemi.

Spravujte instalace WordPress v Plesku

Z Informace a nástroje na kartě budete mít přístup k ovládacím prvkům a nástrojům svého webu. Pomocí přepínačů můžete rychle zakázat indexování vyhledávače, povolit režim údržby a ladění, zapnout ukládání do mezipaměti nebo omezit přístup veřejnosti zapnutím ochrany heslem.

Najdete zde také rychlé odkazy na synchronizaci, klonování, správu souborů a zálohování / obnovení souborů.

Tip: Použijte Klonovat tlačítko pro rychlé rozložení místa zastávky pro váš testovací účel.

Spravujte doplňky WordPress

Díky sadě WordPress Toolkit v Plesku je také snadná správa. Všechny pluginy můžete nainstalovat, aktivovat a odebrat z ovládacího panelu.

Správa pluginů WordPress v Plesku

Nainstalujte doplňky

Existují dvě možnosti instalace pluginů. Přidejte plugin na konkrétní web, přejděte na: WordPress> karta Pluginy pro web> Instalovat

Nebo pokud si přejete nainstalovat nový plugin na všechny své weby WordPress, přejděte na obecnější: WordPress> Pluginy> Instalace

V obou případech klikněte na ikonu vyhledávání a vyhledejte plugin. Ve výchozím nastavení se při instalaci pluginu pomocí nástroje WordPress Toolkit automaticky aktivuje.

Můžete také nahrát plugin třetí strany (například plugin zakoupený v CodeCanyonu nebo nové rozšíření od WooCommerce). Jednoduše přejděte na: WordPress> Pluginy> Upload Plugin

Poté vyberte soubor zip pluginu a klikněte na Odeslat. Chcete-li nainstalovat a aktivovat plugin, přejděte na: WordPress> Pluginy

Kliknutím nainstalujte nový plugin a poté vyberte weby WordPress, do kterých ho chcete přidat.

Odebrat doplňky

Můžete si však vybrat libovolné pluginy, které chcete z WordPress odebrat, kliknutím na ikonu smazání je odeberete z vybrané instalace.

Nyní vyberte instalaci WordPress, kterou chcete aktivovat a deaktivovat jakýkoli nainstalovaný plugin.

Přejít na Správa serveru> WordPress> Pluginy a vyberte plugin, který chcete aktivovat nebo deaktivovat.

Správa motivů WordPress

Pomocí Plesku je velmi snadné přidávat, odebírat, aktivovat nebo deaktivovat jakékoli téma WordPress.

Správa témat WordPress v Plesku

Nainstalujte témata

Jít do WordPress> karta Motivy> Instalovat přidat nové téma. Použijte vyhledávání k nalezení motivu a zaškrtněte políčko u motivu, který chcete přidat.

Stejně jako u pluginů můžete přidat stejné téma pro všechny instance WP nebo přidat konkrétní téma pouze k jedné konkrétní instanci (nebo více). Chcete-li tak učinit, musíte kliknout na rozevírací seznam a poté vybrat instance, které chcete přidat nebo odebrat motiv.

Přidejte do programu Plesk témata WordPress

Kromě toho můžete také snadno aktualizovat jakékoli téma z WordPress> Motivy tab. Jednoduše vyberte téma, které chcete aktualizovat pro své instalace (i když vždy doporučujeme aktualizovat zabezpečení – pokud pro přizpůsobení používáte podřízené téma WordPress, neměli byste si dělat starosti).

Zabezpečení WordPress

Pomocí webu WordPress Toolkit společnosti Plesk můžete provést kontrolu zabezpečení svého webu. Uvidíte, zda jsou všechny / readme.html / soubory prázdné. Můžete také snadno změnit nastavení zabezpečení a zobrazit stav zabezpečení. K tomu je třeba jít do sloupce S v sekci Webové stránky a doména> WordPress.

Zabezpečení Plesk WordPress

Kliknutím na odkaz „Zkontrolovat zabezpečení“ zobrazíte stav všech vašich instalací WordPress. Zaškrtněte políčka se zlepšením zabezpečení, které chcete provést, a poté klikněte na tlačítko Zabezpečit.

Kontrola zabezpečení Plesk WordPress

Tímto způsobem můžete výrazně snížit šance, že se někdo na váš web dostane. Zajistíte tak zabezpečení webových stránek WordPress na nejvyšší úrovni.

Obnovení zálohy

Spolu s obecným zabezpečením webu WordPress lze k zálohování webu použít také sadu WordPress Toolkit v Plesku.

Plesk Toolkit pro WordPress usnadňuje vytváření plánovaných záloh pro váš web. Postupujte podle následujících pokynů a ujistěte se, že máte aktuální data, která lze obnovit z místa, kde můžete v případě potřeby provést zálohu:

 • Nejprve se přihlaste do řídicího panelu Plesk
 • Klikněte na Domény
 • Poté klikněte na Spravovat doménu nebo Spravovat hosting
 • Nyní klikněte na Webové stránky a domény
 • Klikněte na Správce záloh
 • Klikněte na Nastavení plánovaného zálohování

Plesk Backup Manager

Zde si můžete vybrat své možnosti v Nastavení zálohování, které zahrnuje přidání předpony k názvu zálohy, výběr vícezálohové zálohy, umístění úložiště zálohy a nastavení limitu zálohy (počet kopií zálohy) na vašem serveru. Můžete dokonce nastavit upozornění upozornění.

Pokud jdete na Plán V části můžete také aktivovat a automatizovat úlohu zálohování. Vyberte si frekvenci zálohy pro svůj web, pro kterou máte pravidelné zálohy stránek. Stačí vybrat čas pro zahájení procesu zálohování a uložení.

Upravit globální nastavení

Konečně, v Globální nastavení oblast můžete nakonfigurovat svou stránku údržby a výchozí předponu subdomény pro klonování, která vám umožní změnit adresu URL postupného webu.

Globální nastavení Plesk

Závěr

Ruční správa webů WordPress může být docela složitá. Výkonný ovládací panel, jako je Plesk, to usnadňuje a pomocí sady WordPress Toolkit v Plesku můžete spravovat všechny své stránky z jediného dashboardu.

Pokud jste agentura hostující více klientských webů nebo vášnivý spisovatel s blogem v každém výklenku, pak je WordPress Toolkit v Plesku jednou z vašich nejlepších možností pro správu všech vašich webů. Pracujte chytřeji, ne těžší, a spravujte své stránky WordPress efektivně bez jakýchkoli potíží.

Jaké jsou vaše myšlenky na WordPress Toolkit v Plesku? Nebo máte nějaké dotazy ohledně toho, jak s tím začít? Zanechte nám komentář níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map