Vytvořte RSS agregační portál pomocí WordPress

Vytvořte RSS agregační portál pomocí WordPress

V roce 2013 společnost Google zrušila podporu pro RSS a zabila jejich oblíbenou službu, Google Reader. Byl to krok, který způsobil velké vylití šoku z blogosféry. Webové stránky všude se snažily sestavit seznamy alternativních služeb pro jejich agregaci RSS zpráv a mnoho lidí to vidělo jako konec RSS.


Přestože se Google rozhodl, že už nechce trávit čas ani prostředky využívající formát RSS, stále je pro něj mnoho využití a rozhodně za posledních několik let nikam nešel..

Weby WordPress, autor: výchozí, vytvářet kanály RSS během instalace. Tyto zdroje lze použít k přeměně jednorázových čtenářů na pravidelné odběratele, ale lze je také použít k agregaci obsahu z jiných webů a zveřejnění na vašich vlastních stránkách. Odpovědné používání služby RSS vám umožní vytvořit web, který může být centrálním portálem zobrazujícím obsah z mnoha webů ve vašem nika.

To lze provést několika způsoby.

Vaše možnosti zahrnují:

 1. Vytvořte jednoduchý seznam příspěvků, které odkazují zpět na původní článek.
 2. Zobrazit každou položku jako výňatek z obsahu s odkazem zpět na původní zdroj.
 3. Zobrazit celý příspěvek na vašem webu a připsat původní zdroj.

vždy doporučujeme, abyste vždy, když importujete obsah, připočítali původní zdroj, a pokud je to možné, importovali pouze úryvky původního článku, nikoli všechny (pokud k tomu nemáte povolení od původního autora).

Nejjednodušší způsob, jak vytvořit svůj vlastní web pro agregaci novinek RSS, je použít plugin WordPress. Existuje několik možností tam. Podíváme se na nejsilnější, který je v současné době k dispozici: Agregátor WP RSS.

Plugin WP RSS Aggregator

Plugin WP RSS Aggregator

Agregátor WP RSS je nejoblíbenější plugin pro import RSS, který vám umožňuje agregovat více zdrojů webových stránek a zobrazit je na vašem webu dvěma různými způsoby. Tyto možnosti zobrazení jsou:

 1. Použijte krátké kódy pro zobrazení položek v seznamu v příspěvku / stránce / widgetu.
 2. Vytvářejte příspěvky WordPress z položek zdroje (Feed to Post).

Každá možnost je užitečná svým vlastním specifickým způsobem.

Například při použití krátkého kódu můžete vytvořit novou (nebo přidat existující) stránku nebo příspěvek, který zobrazí seznam souvisejících článků z vaší niky. Možnost shortcode má řadu parametrů, které lze kombinovat do seznamu, který obsahuje podrobnosti, které čtenáři budou potřebovat. Může být také stylizován různými způsoby.

Možnost Feed to Post vytvoří blogové příspěvky, které budou zrcadlit všechny ty, které byly načteny prostřednictvím kanálu RSS. Tato možnost umožňuje určit, zda se jedná pouze o název, výňatek různé délky nebo celý příspěvek, který je importován. Nedokážu vymyslet žádný legitimní důvod k opětovnému publikování celého obsahu jiného webu, pokud to není vaše vlastní. Doporučujeme, abyste se této možnosti úplně vyhnuli, pokud nemáte jasný souhlas vlastníka.

Pojďme se blíže podívat na každou z možností.

Možnost 1: Použití krátkého kódu

Krátký kód agregátoru WP RSS

Krátký kód umožňuje agregovat tolik položek zdroje, kolik si přejete, do jednoho příspěvku nebo stránky na vašem webu. Některá témata také poskytují oblasti widgetů, kde můžete využít zkratkový kód. To je zvláště užitečné, pokud publikujete vlastní blogové příspěvky a agregujete zdroje webových stránek jinde.

Shortcode umožňuje použití více parametrů k řízení toho, co a jak se zobrazují určité prvky. Můžete omezit počet zobrazených položek zdroje, přidat stránkování do seznamu a další.

Pomocí doplňků Výňatky a miniatury a Kategorie můžete zobrazit kód krátkého kódu ještě o krok dále. První možnost umožňuje použít obsah poskytovaný v RSS kanálech, které používáte pro vylepšení zobrazení krátkými úryvky a miniaturním obrázkem, zatímco druhý umožňuje lepší uspořádání zdrojů zdroje.

Výňatky a miniatury WP RSS

Parametry shortcode se také rozšiřují na tyto dva doplňky, což vám umožňuje rozhodnout, který displej shortcode zahrnuje obrázky, výňatky nebo obojí..

Může to být užitečný způsob zobrazování obsahu z jiných webů, ale není to nejlepší volba, pokud je účelem vašeho webu buď pouze agregace obsahu, nebo zaměřené na lepší zážitek čtenáře..

Možnost 2: Použití zdroje příspěvku

Agregátor WP RSS: WPNewsDesk RSS Agregace zpráv

Použití doplňku Feed to Post je nejužitečnější a nejkomplexnější metodou pro agregaci několika zdrojů webových stránek na jeden web, bez ohledu na to, v jakém oboru je nebo v jakém formátu je obsah; ať už je to text, obrázky nebo videa.

S tímto doplňkem je každá položka zdroje vytvořena jako vlastní příspěvek na vašem webu. Ve výchozím nastavení používá příspěvky WordPress, ale můžete je nastavit tak, aby importovaly do jakéhokoli vlastního typu příspěvku. Tyto příspěvky lze nastavit tak, aby zobrazovaly tolik původního obsahu, jaký považujete za nezbytný. Výňatek ze 100 slov obvykle vyjadřuje dost původního příspěvku, aby upoutal zájem čtenářů.

K připsání původního zdroje můžete použít obecné nastavení, které ke každému příspěvku přidá stejnou obecnou zprávu, nebo můžete pomocí funkce Přidat / Připravit k obsahu přidat vlastní odkaz pro každý zdroj.

Zdroj RSS agregátoru WP na příspěvek

S touto metodou agregace máte k dispozici velké množství možností. Můžete nastavit, aby příspěvky byly automaticky publikovány nebo vytvářeny jako koncepty příspěvků, abyste se mohli ručně rozhodnout, které příspěvky na svůj web zveřejníte. Pro své výňatky můžete zapnout komentáře, změnit způsob, jakým se obrázky zobrazují, pokud se rozhodnete je vůbec zobrazit, přiřadit existující uživatele jako autory nebo importovat původní údaje o autorovi a mnohem více.

Příspěvky vytvořené pomocí této metody mají k dispozici další možnosti správy, které jsou ovládány v nabídce nastavení pluginu. Mezi tyto možnosti správy patří možnost rychle a snadno odstranit všechny příspěvky vytvořené položkami zdroje, nakonfigurovat, kdy mají být příspěvky odstraněny z vašeho webu (pokud vůbec), a mnoho dalších.

Závěrečná slova k vytvoření portálu pro agregaci novinek RSS

Existuje několik způsobů, jak agregovat obsah kolekce webů do jednoho umístění a tento plugin tento proces zjednodušuje.

Možná budete chtít vytvořit centrum pro své vlastní webové stránky, jediný portál pro všechny příspěvky vytvořené ve vašem výklenku, nebo dokonce jediné místo pro skenování výňatků z obsahu více stránek, které chcete sledovat..

Například tým WP RSS Aggregator vybudoval WP News Desk – zpravodajský portál pro vše, co WordPress shromažďuje příspěvky z více než 100 nejlepších zdrojů. Každý příspěvek odkazuje přímo na původní zdroj a dává jim kredit, který si zaslouží. Tyto weby lze také zpeněžit pomocí reklam, přidružených odkazů a dalších.

Tento plugin umožňuje různé způsoby dosažení těchto cílů a je nejlepším a nejoblíbenějším agregátorem RSS, který je k dispozici v Úložiště pluginů WordPress.org.

Vytvořili jste dříve portál pro agregaci zpráv RSS pomocí WordPress, nebo jste někdy přemýšleli o jeho vytvoření? Používáte RSS jiným způsobem k přidání obsahu na svůj web? Rádi bychom slyšeli vaše myšlenky v komentářích níže.

A pokud máte zájem dozvědět se více, možná se vám bude také líbit náš průvodce, jak vytvořit sociální kanál pomocí WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map