Úvod do WordPress Theme Customizer

 1. 1. Aktuálně čte: Úvod do WordPress Theme Customizer
 2. 2. Interakce s WordPress Theme Customizer
 3. 3. Kotel WordPress Theme Customizer Boilerplate
 4. 4. Rozšíření kotle WordPress Theme Customizer
 5. 5. Téma Customizer Boilerplate – podmíněné možnosti, podřízená témata a pluginy

Jedna věc, která se mi na stránkách nastavení témat vždycky nelíbila, byla, jak nesmírně se liší. Představte si, že každý výrobce automobilů se snaží přidat svůj vlastní dotek tím, že má jedinečné umístění kol a uvidíte, proč je to pro vydavatele WordPress špatná věc..


Naštěstí od roku 3.4 a díky Theme Customizer API stránky nastavení vůbec nepotřebujeme.

Jedná se o blog Galerie možností motivu, představí „nejlepší (a nejhorší) obrazovky možností motivů ve městě“. Většinou nejhorší, ale myslím, že to je to, co ho populární. Podle Konstantina je to přizpůsobitel motivu, díky němuž bude zastaralý.

V rámci této série příspěvků se podíváme na výhody používání nástroje Theme Customizer na „starých“ stránkách nastavení, projdeme si, jak funguje nástroj Theme Customizer, zjistěte, jak jej můžete rozšířit, a nakonec vytvořte kontextové pole Theme Customizer, které lze použít s jakýmkoli motivem WordPress..

Výhody přizpůsobení motivu

Teď neříkám, že stránky nastavení motivů jsou (byly?) Špatné – pokud se to povede, cítí se jako přirozené rozšíření dashboardu WordPress – jen že je tu něco lepšího. Funkce Customizer ve srovnání se stránkou nastavení usnadňuje proces nastavení motivů tím, že zavěsí oči z hlavy uživatele.

Pokud jste to nikdy neviděli v akci, toto video od uživatele Otto je třeba sledovat:

Co přesně je Theme Customizer? Podle Codex:

Obrazovka Přizpůsobení motivu (tj. „Přizpůsobitel motivu“) umožňuje správcům webu vylepšit nastavení motivu a zobrazit náhled těchto změn v reálném čase..

Téma Customizer v kostce

Přizpůsobitel motivu má tři hlavní komponenty – sekce, nastavení a ovládací prvky. Pokud byl Theme Customizer domem, byl by váš obývací pokoj jednou z částí, každé světlo v něm by bylo nastavení a každé světlo přepnulo ovládání. Je to tak jednoduché.

Chcete-li komunikovat s Theme Customizer, musíte se zapojit do akce customize_register. Tím se načte $ wp_customize object, instance WP_Customize_Manager třída, která dělá všechny těžké zvedání. Více k tomu v části 2 této série.

Už je tam

Pokud nechcete komunikovat s Theme Customizer a potřebujete ho nechat udělat to, co je ve vašem motivu, je to ještě snazší. Když vytvoříte motiv od nuly, Theme Customizer už tam bude a bude zobrazovat jeho vestavěné sekce. Ve skutečnosti je to, jak daleko vás dostanou prázdné indexy index.php a style.css s ničím jiným než řádky záhlaví komentářů:

Přizpůsobitel motivu v prázdném motivu

Přizpůsobitel motivu v prázdném motivu

Jistě, na tomto snímku není nic k náhledu, protože index.php nedělá nic, ale to je důležité – pokud jste vývojář motivu, Theme Customizer jen křičí: „Kdykoli jste připraveni!“ proto není důvod jej používat ve svém motivu WordPress.

Existuje více výchozích sekcí, ale zobrazí se pouze v případě, že je vaše téma podporuje. Zde je úplný seznam vestavěných sekcí:

 • Název a označení webu
 • Barvy*
 • Obrázek záhlaví *
 • Obrázek na pozadí *
 • Navigace*
 • Statická přední strana

Označené (*) oddíly se zobrazí pouze v případě, že vaše téma podporuje jejich příslušné funkce. Pokud chcete, aby se zobrazila část Hlavičkový obrázek, vše, co potřebujete, je add_theme_support (‘custom-header’) někde v souboru features.php.

Existující kontroly

Po zabudování všech těchto sekcí musí existovat nějaké existující ovládací prvky (spínače světla, pamatujete?), Které je zaplní. Zde je to, co vám WordPress nabízí, z krabice:

 • Textové pole
 • Zaškrtávací políčko
 • Rádio
 • Vybrat
 • Výběr barvy
 • Nahrání souboru
 • Nahrávání obrázku
 • Obrázek na pozadí
 • Obrázek záhlaví

Pravděpodobně dost dobrý pro většinu témat, ale pokud je vaše téma speciální (nechte mě hádat, že?) A potřebuje nějaké vlastní ovládací prvky, můžete to udělat také. Vytváření vlastních ovládacích prvků je jednou z věcí, které se v této sérii zabýváme, takže buďte naladěni.

To je prozatím vše

WordPress má v současné době šestnáct API (zkuste je pojmenovat všechny!) a pokud je budete posuzovat podle toho, jak jsou uživatelsky přívětiví a jak snadné je skočit a začít je používat, nikdo se nepřiblíží API API pro přizpůsobení témat.

Už jste svým uživatelům udělali laskavost a přepnuli se ze stránek s nastavením na Theme Customizer? Pokud ne, rád bych slyšel proč a pokud ano, co si o tom dosud myslíte?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map