Úvod do programu Google AMP pro WordPress

 1. 1. Aktuálně čte: Úvod do programu Google AMP pro WordPress
 2. 2. Jak nastavit AMP v WordPress

Google AMP (Accelerated Mobile Pages) je nová rušivá technologie navržená tak, aby byl web přátelštější k mobilům, výrazně rychlejší a spolehlivější. Tato řada příspěvků je věnována prozkoumání programu Google AMP a jeho nastavení ve WordPressu.


Zde je seznam věcí, které se chystáme pokrýt v této sérii příspěvků:

 • Nejprve se rychle obnovíme aktuální trendy v mobilním webu – zdůvodníme potřebu AMP
 • Uděláme také další malý přehled o tom, jak rychlost stránky ovlivňuje naše podniky, a uvidíme, jak může AMP pomoci
 • Dále se naučíme, co je AMP, uvidíme příklady toho, co je v reálném životě možné.
 • To by znamenalo konec tohoto článku. V dalším článku se naučíme, jak nastavit AMP pro WordPress

Pojďme začít.

Google AMP

Před nahlédnutím do informací o AMP můžete postupovat společně s WPCrafter video průvodce, který se váže na náš příspěvek.

Podle Zpráva o internetových trendech za rok 2015 publikoval poradenská firma KPCB, průměrný dospělý strávil 5,6 hodiny denně na internetu v roce 2015. Z toho celkem 2,8 hodiny strávilo na mobilním zařízení. Jedná se o významný nárůst od roku 2010, kdy bylo na internetu přes mobilní zařízení v průměru vynaloženo jen 0,4 hodiny denně.

průměrné denní používání internetu pomocí zařízení

Zdroj: Ezoic

Průměrné využití mobilního internetu vzrostlo mezi lety 2010 a 2015 o 600%

e-maily-otevírá-by-zařízení

Zdroj: Ezoic

Studie zveřejněná v Zpráva o preferencích spotřebitelských zařízení v USA zjistil, že přes dvě třetiny e-mailů bylo otevřeno na mobilním zařízení, 52% bylo otevřeno na smartphonu a 16% bylo otevřeno na tabletu.

doba využití digitálních médií

Zdroj: Ezoic

A Zpráva o mobilní aplikaci za rok 2015 v USA publikováno comScore nalezeno 90% nárůst celkového času stráveného na mobilních zařízeních Američtí dospělí mezi lety 2015 a 2013. Stejná zpráva rovněž uvedla, že mobilní aplikace představují 54% celkového času stráveného spotřebou digitálních médií a mobilní prohlížeče představují dalších 8% celkového času.

Celkově vzato, 62% času využití digitálních médií je věnováno mobilnímu zařízení.

Takže ano, první strategie pro mobily je velmi Důležité. Teď si povíme trochu o rychlosti.

Načítání časů záleží – hodně záleží. Je to jeden z kritických faktorů, který může ovlivnit další důležité faktory, jako jsou tržby, míra okamžitého opuštění, doba na webu, hodnocení vyhledávání a výkonnost téměř ve všech ostatních kanálech digitálního marketingu..

Vzhledem k tomu, že výnosem je konečným cílem každé firmy nebo webu, je tu zajímavá skutečnost z výzkumné studie z roku 2014 „Rychlost webu poškozuje příjmy všech“, provádí společnost digitálního marketingu Protent. Vrcholem studie bylo to rychlejší stránky vydělávají mnohem více peněz.

rychlost webových stránek

Zdroj: Protent

Zobrazení dolaru na stránku (říkáme tomu DPPV) se zvyšuje o 20% při zkrácení doby načítání z 8 na 5 sekund (37,5% snížení).

Skutečná výhra však nastane, když je doba načítání stránky kratší než jedna sekunda. Výsledkem přechodu ze dvou na jednu sekundu je doba načítání 2x zvýšení v dolar za zobrazení stránek.

Nejen příjmy, rychlost webu ovlivňuje také výkon společenského sdílení. Chlapi v Protentu provedli experiment, který nebyl vyčerpávající a poslali 100 placených kliknutí (z reklam Facebook) na dvě stránky.

Stránka A načtena za 2 sekundy a Stránka B načtena za 4 sekundy. Hádej co? Stránka A získala 10 akcií, zatímco stránka B získala pouze dvě akcie. Velikost vzorku byla sice příliš malá na to, aby byla hypotéza potvrzena, ale vypráví významný příběh!

S ohledem na prudký růst trhu s mobilním internetem nabyl na prvním místě požadavek na rychlejší přístup k internetu, lepší webové technologie z hlediska rychlosti, dostupnosti a spolehlivosti. Průkopníci, jako je Google, si rychle uvědomili, že pro uspokojení této rostoucí poptávky lze udělat hodně, a tak se zrodil Projekt AMP.

Co je AMP?

příklad zesilovače

Zdroj: BusinessofApps.com

AMP nebo Accelerated Mobile Pages je otevřený rámec pro vytváření rychlejšího, standardizovaného a citlivějšího mobilního webu. Krása AMP spočívá v tom, že funguje přímo na stávajících webových technologiích a výrazně zlepšuje dojem uživatelů mobilních zařízení. Proto Google preferuje webové stránky AMP a řadí je na vyšší úroveň v SERP.

Jak AMP zvyšuje rychlost?

web-speed-vector

Otevřený rámec AMP byl navržen tak, aby využil stávajících webových technologií a navázal na ně. Proto v systémech pro správu obsahu, jako je WordPress, funguje hned po vybalení.

AMP se řídí standardizovaným rámcem pro vytváření webových stránek a zajišťuje, aby se všechny stávající webové stránky mohly přizpůsobit tomuto rámci. O něco víc technické termíny, umožňuje pouze asynchronní skripty, zakazuje externí mechanismy blokující vykreslení, umožňuje pouze inline CSS a mnohem více.

Stručně řečeno, AMP nejprve vykreslí rozložení webové stránky (téměř okamžitě) a načte obsah na základě priority. Odstraňuje veškeré čekání na zdroje a výrazně snižuje počet požadavků. Když všechny tyto faktory vzájemně spolupracují v dokonalé harmonii, dostanete ohnivý rychlý web, který se načte téměř okamžitě.

Podívejte se na následující test rychlosti zkompilovaný PenguinWP, který ukazuje „AMP efekt“. Pomocí AMP byli schopni:

 • Zvyšte skóre PageSpeed ​​o 3 body
 • Snižte dobu načítání stránky o 72% z 5 na 1,4 sekundy!
 • Snižte velikost stránky o 80% a počet požadavků o 82%

Zde je tabulka sdílející čísla:

Skóre PageSpeedNačíst časCelková velikost stránkyŽádosti
Originální verze9251024118
Verze AMP951.420621
Rozdíl AMP3-3,6 s-794 kB-97
Procentuální zlepšení3%-72%-80%-82%

Zachování obsahu

AMP byl navržen tak, aby byl web krásný a citlivější pro mobilní zařízení. Učinila tak odstraněním některých nepodstatných funkcí stávajících webových technologií.

To neznamená, že všechny skvělé vlastnosti moderního webu jsou odebrány. Ne. Jednoduše migruje všechny tyto funkce s bohatým obsahem do standardizovaného rámce s minimálním prostorem pro kroutí.

AMP plně podporuje karusely obrázků, mapy, sociální plug-iny, vizualizace dat a videa, díky nimž jsou příběhy vydavatelů interaktivnější a vynikají.

Případová studie: The Washington Post

wapo

Zdroj: Projekt AMP

Pojďme se podívat na případovou studii Washington Post s AMP. Po implementaci AMP došlo k nárůstu návratu uživatelů z mobilního vyhledávání o 23%. To vyžaduje trochu vysvětlení.

Téměř 55% provozu The Post pochází z mobilních zařízení – což je opět v souladu se statistikami sdílenými na začátku tohoto článku. Pokud se data nenačtou do 3 sekund, lidé začnou odcházet.

51% uživatelů mobilního vyhledávání se tradičně vrací do The Washington Post do 7 dnů. Pro uživatele, kteří čtou příběhy publikované v AMP, toto číslo vyskočí na 63%. U AMP se tedy retence provozu mobilního vyhledávání zvýšila o 23%.

Nejen to, průměrná doba načítání stránky je 400 ms, což je 88% zlepšení po AMP. Dnes posílají přes AMP přes 1000 článků.

Skvělý. Jak získám přístup k AMP?

K verzi AMP libovolného webu můžete přistupovat připojením „/ amp“ k adrese URL jakékoli webové stránky. Pokud web nepodporuje AMP nebo dojde k chybě vykreslování, je navržen tak, aby elegantně degradovat na původní verzi webu reagující na mobilní zařízení.

Distribuce obsahu

content-vector-graphic

„Také známý jako CDN zdarma pro články AMP“

Tato bezplatná služba od společnosti Google, známá také jako Google AMP Cache, umožňuje majitelům stránek hostit jejich obsah a zároveň umožňuje efektivní distribuci prostřednictvím vysoce výkonné globální mezipaměti společnosti Google. Jinými slovy, je to jako volné CDN pro stránky AMP.

Skvělý. Jak to funguje?

Společnost Google věnuje zvláštní pozornost webovým stránkám, které jsou kompatibilní s AMP. Když začnete indexovat verzi AMP stránek vašeho webu, Google je uloží do něčeho, co se nazývá Mezipaměť AMP. Stále vlastníte obsah, Google mu jednoduše podá ruku, když jej doručí do vzdálených koutů světa. Co se týče aktualizace obsahu v mezipaměti, Google musí říct:

“Pokaždé, když uživatel přistupuje k obsahu AMP z mezipaměti, je obsah automaticky aktualizován a po uložení obsahu do mezipaměti je aktualizovaná verze doručena dalšímu uživateli.”

Jak k němu přistupujeme?

No, uvidíme. Pokud máte adresu URL webové stránky, musíte nejprve zkontrolovat, zda je povoleno AMP. To provedete jednoduše přidáním „/ amp“ do URL. Zde je stručná formulace, jak získat adresu URL mezipaměti Google AMP na libovolném webu s AMP.

 1. Získejte verzi webové stránky AMP připojením „/ amp“ k adrese URL. Pokud je platný, pokračujte dalším krokem. Jiná zastávka.
 2. Pokud se zobrazí stránka 404 – tento web implementoval AMP.
 3. Pokud vidíte načítání obsahu, je nainstalován AMP.
 4. Chcete-li načíst obsah z mezipaměti Google AMP, jednoduše připojte https://cdn.ampproject.org/c/ na začátek URL AMP, vyjma části „www“.
 5. Začněte hlavním názvem domény (kromě „www“) a zkopírujte adresu AMP webové stránky.
 6. Připojit https://cdn.ampproject.org/c/s/ na adresu URL a to by mělo poskytnout adresu URL mezipaměti Google AMP.

Vezměme si příklad článku Forbes a vyzkoušejte výše uvedený vzorec.

 • Toto je adresa URL původního článku Forbes:
http://www.forbes.com/sites/allbusiness/2015/10/24/10-great-paid-wordpress-themes-of-2015/
 • Chcete-li získat verzi AMP, jednoduše přidáme / amp na původní adresu URL.
http://www.forbes.com/sites/allbusiness/2015/10/24/10-great-paid-wordpress-themes-of-2015/amp/
 • Nyní, abychom získali adresu URL mezipaměti Google AMP, nejprve zkopírujeme adresu AMP začínající od názvu hlavní domény, tj. Vyjmeme část www, a to až do konce. To nám dává:
forbes.com/sites/allbusiness/2015/10/24/10-great-paid-wordpress-themes-of-2015/amp/
 • Dále přidáme https://cdn.ampproject.org/c/s/ na tuto adresu URL a získat adresu URL mezipaměti Google AMP na stejné stránce.
https://cdn.ampproject.org/c/s/forbes.com/sites/allbusiness/2015/10/24/10-great-paid-wordpress-themes-of-2015/amp

Podívejte se na to, bude to fungovat!

Chytré reklamy

online reklamy

Vytváření kvalitního obsahu vyžaduje značné zdroje. Reklamy pomáhají financovat bezplatné služby a obsah na webu. AMP byl navržen tak, aby obsahoval tuto myšlenku, a uzavřel partnerství více než 75 předních reklamních sítí.

AMP podporuje širokou škálu formátů reklamy, reklamních sítí a technologií. Všechny weby používající AMP si zachovají svůj výběr reklamních sítí a také všechny formáty, které nebudou snižovat uživatelský dojem.

Analytics

seo

Majitelé stránek musí také chovat uživatelské chování, když interagují s jejich obsahem. Proto AMP také dobře pracuje více než 25 z nejlepších poskytovatelů analytických řešení jako je comScore, Google Analytics, Krux a další.

analytics-platformy-podporované-zesilovač

Poskytovatelé analytiků podporovaní AMP jako k 1Svatý 2016; Zdroj: Projekt AMP

Závěr

Přední platformy pro generování, agregaci a analýzu obsahu začaly implementovat AMP do svých webových stránek. Twitter, Pinterest, WordPress.com, Chartbeat, Parse.ly, Adobe Analytics a LinkedIn patří mezi první skupinu technologických partnerů, kteří plánují integrovat stránky HTML AMP. Google také plánuje učinit Google News platformou první AMP.

Je zajímavé sledovat, jak by se tento ambiciózní projekt mohl změnit v budoucnost webu.

Osobně miluji koncept stránek AMP. Je potěšením číst, spotřebovávat mnohem méně dat než protějšky webových stránek připravených pro mobilní zařízení a zobrazuje reklamy zcela nenápadným způsobem.

Čtení, konzumace a sdílení obsahu je s AMP mnohem jednodušší a zábavnější. V dalším článku se naučíme, jak integrovat AMP s WordPress.

Jaké jsou vaše názory na AMP? Zvedne to?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map