Stručný průvodce aktualizací WordPress – Proč a jak aktualizovat

Stručný průvodce aktualizací WordPress - Proč a jak aktualizovat

Všichni víme, že WordPress je populární systém pro správu obsahu, který používá software s otevřeným zdrojovým kódem, který uživatelům umožňuje snadné nastavení blogů a webů. Stejně jako jakýkoli jiný software je pravidelně aktualizován, aby držel krok s rostoucími potřebami uživatelů. Tým na WordPress neustále aktualizuje základní funkce WordPressu a pravidelně opravuje chyby a vydává aktualizace zabezpečení. A aby vaše webové stránky WordPress zůstaly na špičkové úrovni, musíte také provést tyto změny v instalaci WordPress.


Tento příspěvek je rychlý průvodce aktualizací WordPress. Vysvětlíme přesně proč a co byste měli pravidelně aktualizovat. Začněme!

Proč byste měli aktualizovat WordPress?

Existuje mnoho důvodů, proč byste měli pravidelně aktualizovat WordPress.

1. Nové vlastnosti: Pokud chcete zahrnout jakoukoli novou funkci spojenou s revidovanou verzí WordPress, budete muset aktualizovat. Například WordPress 5.0 představil tvůrce obsahu Gutenberg. Který chcete použít ve výchozím nastavení, je třeba aktualizovat jádro WordPress.

Totéž platí pro nové výchozí téma vydané s každým vydáním WordPress. Pokud se vám nové funkce nabízené Twenty Nineteen líbí a chcete je přidat na svůj web, budete muset aktualizovat.

2. Vylepšuje kompatibilitu s pluginy: Často se stává, že mnoho autorů pluginů kontroluje svou práci, aby zjistili, zda pluginy zůstávají kompatibilní s jádrem WordPress i po velké aktualizaci. Aktualizují pluginy, kdykoli je to potřeba. Aby tyto doplňky fungovaly bez konfliktů na vašem webu, bude možná nutné upgradovat na kompatibilní verzi WordPress.

3. Opravy chyb: Po velké aktualizaci se může objevit mnoho malých závad. WordPress tedy vydává drobné aktualizace, které tyto chyby opravují, a měli byste také provést tyto změny.

4. Zlepšuje výkon: Aktualizace může také přidat funkce, které zlepší výkon WordPress. Může přidávat funkce a funkce, které zlepšují celkový výkon.

5. Bezpečnostní: S více než 33% všech webů využívajících WordPress je to lákavý cíl pro hackery. Tým ve WordPressu a komunitě WordPressu upozorňuje na slabá místa zabezpečení a rychle je řeší. Aby byl váš web v bezpečí, musíte si být jisti, že tyto aktualizace provedete také na svém webu.

Co byste měli aktualizovat?

Zde je třeba sledovat a aktualizovat:

 • WordPress jádro – hlavní a menší
 • Témata
 • Pluginy

Současně zkontrolujte, zda nejsou k dispozici dostupné aktualizace témat a doplňků třetích stran, pokud jste nějaké nainstalovali. Existuje mnoho nebezpečí zastaralých doplňků a motivů, takže je budete chtít neustále aktualizovat!

Jak aktualizovat WordPress: Přehled

Tyto jednoduché kroky vám pomohou udržovat aktualizaci vaší instalace WordPress,

1. Jedno důležité preventivní opatření před aktualizací WordPress: Před provedením zásadních změn vždy zálohujte web WordPress. Aktualizoval jsem svou instalaci WordPress mnohokrát bez zádrhelů. Důl je však skutečná štíhlá instalace s několika tématy a zásuvnými moduly. U webových stránek s více tématy a mnoha pluginy může být aktualizace riskantní, pokud dojde k nějaké nekompatibilitě, takže vždy zálohujte.

2. Vyhledejte changelog a zjistěte, co se mění: Pokud tuto funkci nepotřebujete, můžete si vybrat, že svůj WordPress neaktualizujete.

3. Vyzkoušejte aktualizace v pracovní verzi vašeho webu: Tímto způsobem budete vědět, zda existuje nějaká nekompatibilita mezi instalací WordPress a aktualizací, kterou se snažíte provést. A pokud se tak stane, že se něco pokazí, můžete se pustit do řešení problémů a poté se změny projevit.

Doplněk WP Staging můžete vytvořit pracovní verzi vašeho webu. Vytvoří duplikát vašeho živého webu, včetně celé databáze, v podsložce vaší aktuální instalace WordPress. Tuto aktualizaci můžete vyzkoušet zde, než ji zopakujete na živém webu. Další výhodou je, že vám může pomoci vyhnout se prostojům během aktualizace. V současné době však plugin není schopen posunout aktualizovanou verzi zpět na živé webové stránky.

4. Nainstalujte požadované aktualizace: Nezapomeňte, že pokud jde o aktualizace zabezpečení, nemáte na výběr a možná je budete muset i přesto nainstalovat.

5. Posouzení:  Zkontrolujte svůj web, zejména ty funkce, které byly aktualizovány.

Aktualizace WordPress

Můžete nastavit WordPress tak, aby se aktualizoval automaticky pomocí malých kousků kódu, nebo si můžete zvolit aktualizaci jedním kliknutím.

Aktualizujte jedním kliknutím

WordPress má vestavěný systém, který vás bude informovat pokaždé, když bude k dispozici aktualizace. Zobrazí se na hlavním panelu, když se přihlásíte do WordPress. Zde je snímek intimace WordPress verze 4.7.

Aktualizace je jednoduše postup jedním kliknutím. Po dokončení aktualizace se zobrazí tato obrazovka.

Pokud nemáte ve zvyku pravidelně se přihlašovat na své stránky, možná si ani nebudete vědomi aktualizací. Pokud je to váš případ, možná budete chtít následovat WordPress na Twitteru nebo ovlivňovatele v komunitě (ahem – WPExplorer).

Nebo usnadněte svůj život přechodem na spravovaný hosting WordPress. Existuje mnoho důvodů, proč si myslíme, že je to nejlepší hosting WordPress. Jedním z vrcholů je, že pokud dojde k zásadní aktualizaci zabezpečení pro WordPress, váš spravovaný hostitel váš web aktualizuje. I když by to mohlo způsobit několik škytavek, je mnohem bezpečnější mít na svém webu nejnovější verzi WordPress a muset udělat pár vylepšení, než aby se musel zotavit z hacku.

Automatické aktualizace

WordPress je ve výchozím nastavení nastaven na aktualizaci malé změny automaticky, takže o nich ani nebudete vědět. Ale to není případ hlavní aktualizace.

Ne každý však dává přednost automatickým aktualizacím za všech okolností. Vždy existuje riziko, že aktualizace nemusí být kompatibilní s žádným doplňkem nebo motivem na vašem webu. Je také možné, že nechcete aktivovat funkci přidanou aktualizací, nebo můžete jednoduše chtít větší kontrolu nad tím, co je ve vaší instalaci.

V takovém případě můžete povolit / zakázat automatické aktualizace nebo je vyladit tak, aby se vztahovaly pouze na menší vydání / hlavní aktualizace provedením změn v wp-config.php soubor.

Chcete-li povolit hlavní automatické aktualizace, přidejte následující řádek,

define ('WP_AUTO_UPDATE_CORE', true);

Zakázání všech automatických aktualizací (včetně drobných aktualizací),

define ('AUTOMATIC_UPDATER_DISABLED', true);

Pokud z nějakého důvodu nechcete pohrávat s wp-config.php soubor, můžete také spravovat aktualizace přidáním filtrů do function.php vašeho motivu nebo pluginu.

Chcete-li zcela zakázat automatické aktualizace,

add_filter ('automatic_updater_disabled', '__return_true');

Zakázání automatických drobných aktualizací,

add_filter ('allow_minor_auto_core_updates', '__return_false');

Chcete-li povolit automatické hlavní aktualizace

add_filter ('allow_major_auto_core_updates', '__return_true');

Motivy a doplňky

Stejně jako aktualizujete WordPress, můžete aktualizovat také témata a doplňky. Pokud jsou aktualizace k dispozici, budete upozorněni na Řídicí panel> Aktualizace. A můžete je aktualizovat pomocí metody jedním kliknutím.

Automatické aktualizace motivů a pluginů jsou ve výchozím nastavení zakázány. Chcete-li je povolit, můžete do filtru přidat filtry function.php soubor motivu nebo pluginu. Autoři motivů a pluginů se mohou také rozhodnout pro automatické aktualizace.

Chcete-li automaticky aktualizovat témata a doplňky, jednoduše přidejte tento kód do motivu function.php soubor nebo do pluginu.

add_filter ('auto_update_plugin', '__return_true');
add_filter ('auto_update_theme', '__return_true');

Aktualizace motivů nebo pluginů třetích stran bude s největší pravděpodobností poskytována ve složce, kterou budete muset stáhnout. Deaktivujte starou verzi, nahrajte novou verzi do složky a pak plugin znovu aktivujte.

Pokud však používáte prémiová témata nebo pluginy z Themeforest nebo Codecanyon, můžete také automatizovat aktualizace prémiových položek pomocí pluginu Envato Market. Podrobnosti najdete v našem úplném průvodci pluginem Envato Market.

Některé body k poznámce

Dětská témata: Pokud se rozhodnete téma aktualizovat, dojde ke ztrátě veškerých úprav, které jste provedli v nadřazeném motivu. To se nestane, pokud k přizpůsobení používáte podřízené téma. Pokud však používáte podřízené téma, budete muset sledovat aktualizace vydávané pro dané téma a aktualizovat ručně.

Chcete-li zkontrolovat aktualizaci pluginu: V případě, že si nejste jisti aktualizací pluginu, můžete postupovat společně s tímto úplným průvodcem od Zeptejte se WP Girl.

Automatické aktualizace pomocí pluginu: Můžete také zapnout automatické aktualizace pro hlavní aktualizace jádra, motivů a pluginů pomocí Snadný správce aktualizací zapojit. To je riskantní, zejména pokud nejste v odstraňování problémů. Avšak podle počtu aktivních instalací (200 000+) pluginu se mnoho uživatelů WordPressu rozhodlo jít s metodou automatické aktualizace.

Snadný správce aktualizací

Tento plugin přepíše všechna nastavení související s aktualizací. Umožňuje spravovat všechny aktualizace – hlavní a vedlejší aktualizace jádra WordPress, témat a pluginů, aktualizace vývoje, aktualizace překladů a některé pluginy třetích stran. Skryje také vaši verzi WordPress v zápatí.

Na závěr

Až se na vašem WordPressu zobrazí oznámení o aktualizaci, nezapomeňte jej ignorovat. Podívejte se na changelog, abyste pochopili, co se mění, a zajistěte bezpečnost a spolehlivost svého webu aktualizací WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map