Snadno sledovatelná a základní tréninková videa WordPress z WP101

WP101 WordPress Návody

WordPress se může zdát zastrašující pro začínající uživatele, což je způsobí, že se vyhýbají vývoji webu kvůli ohromení. Naštěstí školicí web WP101 může připravit začátečníky a vylepšovače WordPressu k relativně snadné navigaci v WordPressu i mimo něj..


Nyní ve svém sedmém roce online se WP101 ukázal jako skvělý zdroj pro více než 500 000 jednotlivců. Prostřednictvím videí a dalších školicích materiálů vybavují vlastníky stránek tak, aby si mohli sebevědomě vytvářet vlastní webové stránky osvojením základů WordPress. V tomto příspěvku se blíže podíváme na WP101 a zdůrazníme sedm základních tréninkových videí, které si můžete právě teď prohlédnout!

Více informací o WP101

WP101 v posledních několika letech exponenciálně roste. Rozšířili původní nabídky tak, aby zahrnovaly pokročilé návody, možnosti členství, licencování pluginu a videa.

Možnosti placeného členství zahrnují plný přístup ke všem videonávodům (včetně WordPress 101 a 201 a jejich řady SEO Yoast) a fóru WP101. Pro profesionály v designu, kteří chtějí školit své klienty v programu WordPress, vytvořili plugin WP101. Licence začínají na pouhých 99 USD ročně pro použití na 250 klientských webech. Všechny možnosti zahrnují 20 WordPress 101 a 13 Yoast SEO videí (všechna bílá) a roční aktualizace. Není to špatné, správně?

Společnosti, které chtějí začlenit videa WP101 do svých vlastních školicích kurzů, mohou licencovat bílá videa označená pro své vlastní webové stránky za 497 USD ročně, což je velké množství pro 23 výukových videí plus aktualizace. Jen pomyslete na celou dobu, která vám ušetří, když pomůžete zákazníkům, kteří jsou novým WordPress. Nyní, když znáte své možnosti, podívejme se na sedm základních tréninkových videí WP101, počínaje základem.

Založení pevné nadace

V souladu se svým názvem domény nabízí WP101 úvodní kurz WordPress. Tři základní videa seznamují diváky s webovou platformou.

1. Co je WordPress?

Toto video definuje WordPress jako webový software, který se používá k vytvoření webové stránky nebo blogu. Konkrétně se jedná o systém správy obsahu s otevřeným zdrojovým kódem, který se neustále vyvíjí. K přizpůsobení vlastního webu můžete použít jeho doplňky, widgety a motivy a pomocí webového editoru můžete své webové stránky vytvářet místo toho, abyste se učili HTML kód. A protože svůj obsah hostujete sami, nelze jej odstranit hostitelem třetí strany.

Pokud potřebujete pomoc nad rámec těchto výukových programů, můžete hledat odpovědi na internetu Fórum WordPress, Výměna zásobníku WordPress, nebo z WPQuestions.

2. WordPress.com nebo WordPress.org?

Jaký je rozdíl mezi WordPress.com a WordPress.org? WordPress.org je bezplatný software s otevřeným zdrojovým kódem které se po instalaci na webový server stane viditelným na internetu. K hostování vašeho webu budete také potřebovat hostingový účet. Tato verze s vlastním hostitelem umožňuje přizpůsobit a spravovat vlastní web pomocí vlastní domény.

WordPress.com je hostovaná verze WordPress. Je také zdarma, ale vaše webová adresa bude k ní připojena „.wordpess.com“. Máte možnost zakoupit si vlastní doménu, ale váš web bude stále hostován WordPressem a ne s možností vlastního hostování podle vašeho výběru. Existuje omezený počet témat, která můžete použít, a nebudete mít možnost nahrávat prémiová témata nebo doplňky z webů třetích stran..

WordPress.com je tedy zcela zdarma, ale nabízí méně svobod. Instalace WordPress.org je zdarma, ale pro její fungování si musíte zakoupit vlastní doménu a hostingový účet.

3. Jak nainstalovat WordPress

Chcete-li nainstalovat WordPress, budete potřebovat poskytovatele webhostingu. Mnoho z nich zjednodušuje instalaci WordPressu a vaše webové stránky se odesílají živě několika kliknutími. Podívejte se na náš nedávný blogový příspěvek o tom, jak začít s WordPress, a získejte informace o našich oblíbených hostingových společnostech pro WordPress, nebo navštivte naši nejlepší webhostingovou stránku WordPress, kde se dozvíte více možností.

Toto video zahrnuje ruční instalaci webového softwaru WordPress pomocí FTP klienta, textového editoru a webového prohlížeče. Tento proces zahrnuje stažení WordPress z WordPress.org, nahrání těchto souborů na webový server, vytvoření databáze MySQL a uživatele a spuštění instalačního skriptu WordPress. Všechny tyto body jsou podrobně popsány.

Navigace na zadním konci

Jakmile bude váš web nastaven a přihlásíte se do administračního panelu svého webu, objevíte svůj dashboard WordPress a možnost vytvářet příspěvky a stránky.

4. Řídicí panel

WP101: Panel WordPress

Toto video popisuje všechny aspekty řídicího panelu, od modulu Vítejte na panel nástrojů, možnosti profilu a hlavní navigační nabídku. Panel si můžete přizpůsobit kliknutím na ikonu Možnosti obrazovky rozevírací odkaz. Pomoc karta nabízí pomoc na základě aktivní stránky nebo panelu, na kterém pracujete.

Můžete také nahrát nápady na příspěvky do blogu pomocí Rychlý koncept nástroj na palubní desce. Úpravy komentářů jsou také jednoduché z hlavního panelu. Hlavní navigační nabídka je umístěna vlevo. Primární odkazy se rozšiřují, aby zobrazovaly podnadpisy, když na ně umístíte kurzor. Určitě podívejte se na video pro více informací, nebo si přečtěte náš článek o používání prvků backendu WordPress.

5. Po revizi

Video WP 101 po revizi

Po revizi vám umožní vrátit vaše příspěvky a stránky zpět na předchozí verze. Pole pro revizi příspěvků se nachází ve spodní části editoru příspěvků na blogu. Klikněte na Možnosti obrazovky v pravém horním rohu stránky, pokud vaše poštovní revize není viditelná. Jednoduše zaškrtněte políčko označené Revize a vaše post revize by se měla objevit ve spodní části stránky. Před výběrem konečné revize, kterou chcete použít, si můžete zobrazit obsah, ke kterému se chcete vrátit zpět.

Příprava na návštěvníky webu

Nastavení zadního konce je možná nejnáročnějším aspektem vytváření stránek pro začátečníky. Následující dvě videa diskutují o způsobech, jak můžete připravit své webové příspěvky a stránky pro budoucí návštěvníky webu.

6. Co je to RSS?

WP 101 Video Co je to RSS

RSS (Really Simple Syndication) doručí shrnutí obsahu do živého zdroje. Když aktualizujete svůj web, automaticky se zobrazí ve vašem kanálu RSS. Návštěvníci vašeho webu se mohou přihlásit k odběru vašeho RSS kanálu pomocí čtečky RSS. Čtečky RSS sestavují všechny kanály, na které je osoba přihlášena. Čtenáři pak mají možnost číst blogové příspěvky ve svém zdroji nebo navštívit každý web pomocí odkazu zdroje.

Na hlavním panelu WordPress můžete přiřadit počet blogových příspěvků, které se zobrazí ve vašem kanálu RSS, prostřednictvím Čtenář odkaz. A pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na průvodce začátečníky pro RSS a WordPress!

7. Obecná karta Plugin SEO

Toast SEO Video Tutorial od WP101

Váš SEO plugin pomáhá optimalizovat váš web tak, aby splňoval standardy optimalizace pro vyhledávače (SEO). Na kartě Obecné můžete zadat klíčové slovo zaměřené na pomoc prohledávačům webů a lidem vědět, o čem váš blogový příspěvek je. Název SEO je navržen na základě vašeho klíčového slova pro zaměření. Pokud chcete, můžete tento název změnit. Budete také chtít zahrnout meta popis vašeho příspěvku, který obsahuje vaše klíčové slovo pro zaměření. Znát základy této obecné karty se dostanete na správnou cestu k optimalizaci vašich webových stránek pro vyhledávače a zájemce čtenáře.

Závěr

Nyní, když víte, že tyto zdroje existují, můžete je začít odkazovat při vytváření webu WordPress. Postupem času můžete s jistotou stavět na svých schopnostech WordPress. Díky členství ve WP101 budete mít přístup k ještě více videonávodům a zdrojům.

Získali jste přístup k videím WP101 pro školení WordPress? Jaké to pro tebe bylo? Nebo máte jiný zdroj videa, který používáte? Rádi bychom slyšeli vaše myšlenky – dejte nám vědět v sekci komentářů níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map