Průvodce Ultimate WordPress DNS

Ultimate WordPress DNS Guide

DNS je zkratka pro systém názvů domén, který jste, uhodli jste, je systém používaný pro ovládání vaší domény.


DNS může být zastrašujícím tématem, pokud nejste vývojář, měl bych vědět, před lety jsem se obával nutnosti provádět změny DNS! Existuje spousta různých záznamů s čísly, jmény a hodnotami a systém může být trochu ohromující, pokud jste v něm nový.

Ale nebojte se, muž DNS je tady! Zde demystifikujte nekonečný spleť záznamů A, jmenných serverů a hodnot MX, které mohou pro mnoho z vás způsobit bolest hlavy.

Co je to DNS?

Vím, že jsem řekl, že se jedná o systém názvů domén, ale to pravděpodobně ještě pro začátečníky moc neznamená, takže zde je jednoduchá analogie. DNS je jako telefonní seznam na internetu. Jména domén jsou uložena v telefonním seznamu a převedena na IP adresy pomocí systému DNS, aby sloužily webům těm, kteří je navštívili.

Pokud jde o práci s WordPress, DNS se obvykle používá k označení toho, co se vaše doména zobrazuje, když ji někdo navštíví, a jak interaguje s různými službami. Například váš záznam A určuje, kde je váš web hostován, a váš MX záznamy spravujte své e-maily.

Pokud váš záznam A ukazuje na IP adresu hostujícího účtu WP Engine (a jsou zde soubory a databáze vašeho webu), vaše doména při návštěvě zobrazí web WP Engine, pokud neexistují jiná pravidla..

Registrace domény

Chcete-li spravovat DNS, musíte nejprve mít doménu, takže začněme s procesem registrace domény, který je super jednoduchý.

Chcete-li zaregistrovat doménu, musíte navštívit někoho, kdo je prodává, například Namecheap. Namecheap nabízí bezplatnou ochranu soukromí ve všech doménách, takže je přirozenou volbou, pokud vám nevadí oddělit domény od hostingu.

Registrace domény Namecheap

Pokud jde o registraci domén, můžete udělat jednu ze dvou věcí:

 1. Zaregistrujte své domény u někoho, jako je Namecheap, a hostujte své webové stránky jinde.
 2. Zaregistrujte svou doménu na stejném místě, kde jste zakoupili hosting.

Někteří lidé doporučují hostovat vaše webové stránky na jednom místě a ukládat své domény jinde, pro účely zabezpečení. Pro někoho by pak bylo obtížné teoreticky získat kontrolu nad vaším webem i doménou.

Mám klienty, kteří pro snadné použití dávají přednost tomu, aby vše drželi pod jednou střechou. Je to opravdu na osobních preferencích a jaké úrovně zabezpečení jsou nezbytné v závislosti na počtu lidí, kteří budou mít přístup k vašim účtům, a v jaké kapacitě.

Správa DNS

Správa DNS je řešena odkudkoli jmenné servery zdržovat se. Pokud vaše jmenné servery sídlí u vašeho registrátora domény, jednoduše se přihlaste a přejděte do sekce Domény nebo upravte DNS pro konkrétní doménu.

Pokud ještě nevíte, jaké jmenné servery jsou a dosud jste je neupravovali, můžete se přihlásit ke své zaregistrované doméně a upravit si DNS.

Kdekoli si koupíte svou doménu, ujistěte se, že máte plná kontrola domény. Někteří z levnějších poskytovatelů na trhu neposkytují úplnou kontrolu domény, takže nebudete moci spravovat všechny prvky svého DNS. To je něco, co je třeba objasnit s podporou před nákupem, pokud to nemůžete ověřit na prodejním webu.

Pokud jde o správu DNS WordPress DNS, existují 4 primární záznamy, se kterými budete pravděpodobně pracovat.

Typy záznamů DNS

A Záznamy

Kontrola záznamů, kde je váš web namířen. Polohování domény říká doméně, aby zobrazila web nalezený v místě IP adresa. Záznam A můžete použít k nasměrování vaší domény na web hostovaný jinde, aniž byste změnili zbývající záznamy.

Jména serverů

Nameservers řídí, který poskytovatel je zodpovědný za DNS domény. Jinými slovy, pokud změníte své jmenné servery, povolujete jinému poskytovateli spravovat DNS. Změna jmenných serverů umožní jinému poskytovateli spravovat všechny přidružené záznamy.

V závislosti na tom, jak změníte jmenné servery, se mohou některé vaše záznamy DNS rozbít, ale je možné zachovat stejné záznamy při přepínání jmenných serverů na jiného poskytovatele. Při změně jmenných serverů z tohoto důvodu buďte velmi opatrní a pokud máte pochybnosti, požádejte o pomoc.

Záznamy CNAME

Záznamy CNAME se běžně používají k aliasu jedné adresy IP na jinou, například když chcete, aby váš záznam WWW A odkazoval na váš záznam @ A. Jinými slovy, udělejte z adresy www.yourwebsite.com odkaz na yourwebsite.com.

Záznamy MX

Záznamy MX spravují e-maily vašich domén, odkud pocházejí a jak jsou přijímány. Používání G Suite pro e-mail je populární trend v e-mailu, který by vyžadoval nastavení záznamů MX na ty, které jsou nezbytné pro G Suite.

Ukazující domény

Ukazování názvu domény je nejčastější úkol související s DNS, který provádím. To zahrnuje změnu domény Nahrávka na jinou IP adresu, takže doména načte web uložený někde jinde.

Několik příkladů, kdy bude třeba nasměrovat doménu, jsou:

 • Název vaší domény je uložen na jiném místě než váš web
 • Chcete přesunout web na jiného poskytovatele hostingu
 • Máte více doménových jmen, které všichni chcete ukázat na jedno místo

Jak ukázat doménu

A a CNAME

Zde jsou postupné pokyny pro směrování domény:

 1. Nejprve pochopte, co se stane, pokud změníte IP adresu vašeho záznamu A, který bude odkazovat na vaši doménu. Váš stávající web se uživatelům přestane zobrazovat a po šíření (aktualizaci) vašeho DNS se uživatelům zobrazí web, který máte na nové IP adrese..
 2. Potřebujete IP adresu nebo sdílenou IP adresu z cílového hostitelského účtu. K tomu je možné se přihlásit po přihlášení do cPanelu a obvykle zkontrolovat statistiky zobrazené vlevo.
 3. V novém hostingovém účtu musí být nastaven správně nakonfigurovaný web WordPress se soubory uloženými pomocí vaší domény jako podsložky nebo ve veřejném_html, pokud je to pouze doména v účtu.
 4. Otevřete DNS pro doménu, kterou chcete ukázat, a změňte záznam A pro @ a WWW. Nastavte hodnotu @ a WWW na sdílenou IP adresu, kterou jste dostali od svého hostitele cPanel. Pokud existuje alias CNAME pro WWW a jeho hodnota je rovna @, jednoduše změňte @ záznam a WWW se automaticky aktualizuje.

Přesměrování domény

Správa přesměrování DNS

Není to úplně stejné jako při nasměrování domény, přesměrování domény zahrnuje použití nastavení 301 trvalého přesměrování v cPanelu.

Přesměrování DNS

Účinek je stejný, protože pokud uživatel navštíví doménu old-domain.com, bude poslán na adresu new-domain.com, ale rozdíl spočívá ve způsobu, jakým je toho dosaženo.

To je něco, o čem byste se měli poradit se svým odborníkem na SEO, pokud je pro vás SEO při správě přesměrování znepokojivá.

Správa doplňkových domén

Věděli jste, že můžete hostovat více webů na jednom hostitelském plánu? Pokud jste to neudělali, máte na ošetření!

Doplňkovou doménou je jakákoli doména, která byla přidána do plánu hostování a která není primární doménou, což je doména, se kterou jste účet otevřeli..

Domény doplňku mají ve svém hostitelském účtu vlastní podsložky, takže existují nezávisle na vašem primárním webu, který má své soubory v kořenovém adresáři svého účtu ve veřejné_html..

Chcete-li spravovat DNS domény doplňku, budete muset postupovat podle těchto kroků

 1. Doplňte doménu do svého hostovacího plánu. To lze provést přístupem k cPanel a kliknutím do sekce Add-on Domains. Pokud ji nemáte v úmyslu použít, nastavte ji na „test“ nebo něco podobného.
  Domény doplňku DNS
 2. Nastavte záznam A pro doplňkovou doménu tak, aby se jeho hodnota rovnala sdílená IP adresa vašeho hostovacího plánu
 3. Ujistěte se, že existuje alias CNAME pro záznam WWW A, nebo vytvořte záznam A pro WWW a tuto hodnotu rovnejte sdílené IP adrese vašeho hostovacího plánu.

Pěkné a jednoduché, že? Nezapomeňte, že jsme diskutovali o různých způsobech změny záznamů DNS. Záznam A spravuje to, co se zobrazí při návštěvě vaší domény, takže jde o jednoduchý způsob hostování webových stránek jako doplňkové domény, když je doména spravována jinde..

Změna jmenných serverů

Jak jsme zjistili dříve, vaše jmenné servery přidělují řízení vašeho DNS poskytovateli. Změna jmenných serverů pro doménu dává jinému poskytovateli možnost spravovat DNS.

Podívejme se tedy na kroky ke změně jmenných serverů domény, v případě, že si to přejete.

 1. Získejte přístup k DNS své domény přihlaste se, ať už je kamkoli uložena, a kliknutím na „spravovat doménu / spravovat DNS“ nebo kliknutím na doménu, pokud je v seznamu domén
 2. Najděte sekci nameserverů.
 3. Zadejte jmenné servery cílového poskytovatele a potom klikněte na aktualizaci.
  Správa jmenného serveru

Pokud je to možné, vyberte možnost, která vám umožní zachovat DNS při přepínání jmenných serverů stejné, aby se vše stalo v této instanci, pokud dáváte jinému poskytovateli možnost provádět změny DNS v budoucnu.

Vezměte prosím na vědomí, že změna jmenných serverů může v některých případech trvat až 24 hodin a během této doby bude váš server DNS nezvládnutelný.

Propagace DNS

Při prvním zavolání hostitele, když váš web klesne, pravděpodobně uslyšíte slovo „propaguje“ nebo „propagace“, které se na vás hodně hodí, když navrhují řešení nebo opravy, proč váš web upadl..

Propagace je technické slovo pro „aktualizaci“. Váš poskytovatel hostingu říká, že váš server DNS se „aktualizuje“, protože došlo ke změně vašeho serveru DNS (pokud je problém spojen s DNS, což často bývá).

Aby se změna DNS projevila poskytovateli internetových služeb po celém světě, je třeba „šířit“. Poskytovatelům internetových služeb v různých zemích trvá čas, než se na váš web „přihlásí“ a poté aktualizují své uzly, aby vyřešili novou verzi vašeho webu pro lidi, kteří jej navštíví, a propláchnou mezipaměť, která obsahuje starou verzi vašeho webu..

Hostingové společnosti vám řeknou, že šíření DNS může trvat až 48 hodin. Skutečný příběh je, že to téměř nikdy netrvá tak dlouho. Podle mé zkušenosti je šíření DNS obvykle buď okamžité, nebo nastane během několika minut. Někdy může trvat několik hodin, než se vaše DNS aktualizuje všude po celém světě, ale proces se obvykle začíná do několika minut na většině míst.

Pokud změníte DNS a nevidíte nic pomocí nástroje pro propagaci DNS během jedné hodiny, doporučujeme vám, abyste si dvakrát ověřili svého poskytovatele hostingu a zjistili, zda se vyskytl nějaký problém..

Propagace DNS

Ale nebojte se, existuje jednoduchý nástroj nazvaný Co je moje DNS můžete kdykoli zkontrolovat stav své propagace DNS. Jednoduše zadejte název vaší domény a pomocí rozbalovací nabídky vyberte záznam, který chcete zkontrolovat.

Pokud tedy chcete zkontrolovat záznam A pro svou doménu, napište do souboru your-website.com a klikněte na tlačítko Hledat, protože záznam A je ve výchozím nastavení vybrán.

Pomocí tohoto nástroje můžete zkontrolovat záznamy A, záznamy MX, jmenné servery, které jej pojmenujete.

Vztah mezi doménami a e-mailem

Dříve jsem to vysvětlil MX záznamy spravovat e-mail pro doménu, která je dostatečně jednoduchá.

Jedna věc, kterou lidé často přehlížejí, je skutečnost, že vaše MX záznamy mohou být přepsány změnou jmenných serverů, což může narušit vaše e-maily.

Zlomení záznamu MX se nejčastěji vyskytuje při přepínání jmenných serverů nebo při přenosu domény. Při provádění některého z výše uvedených je důležité zajistit, aby DNS vaší domény zůstal stejný, konkrétně záznamy MX, pokud sledujete e-maily. V mnoha případech při přepínání jmenného serveru nebo při převodu domény máte možnost udržovat DNS z převáděcího účtu.

Jako preventivní opatření, vždy při přepínání jmenných serverů nebo při přenosu domény udělejte snímek obrazovky DNS domény, abyste jej mohli obnovit ručně, pokud se něco pokazí nebo nefunguje tak, jak bylo zamýšleno.

Při změně jmenných serverů může váš server DNS připnout na výchozí server DNS hostitelské společnosti. Nedávno jsem se například zabýval problémem, kdy doména měla spravované své jmenné servery prostřednictvím hostitelské společnosti, ale byla zaregistrována u GoDaddy. Museli jsme přepnout jmenné servery zpět na GoDaddy, aby odtud bylo možné znovu spravovat DNS.

Když jsem měl předchozí zkušenost s tímto procesem, věděl jsem, že DNS bude nastaven na výchozí DNS GoDaddy, jakmile se jmenné servery aktualizují, aby používaly jmenné servery GoDaddys. Věděl jsem, že by to ve skutečnosti přineslo web a rozešlo e-maily, protože záznam A bude nastaven na zaparkovaný a záznamy MX budou nastaveny na výchozí GoDaddy, spíše než na G Suite. Takže jsem musel ručně znovu vytvořit záznamy A a MX, které jsem zkopíroval od starého hostitele. Naštěstí je to velmi rychlý proces a obvykle se dá provést před šířením DNS, pokud jste na míči.

Vztah mezi mezipamětí a DNS

Ukládání do mezipaměti je dvojsečný meč, může přinést velké zvýšení rychlosti pro váš web, ale také může způsobit frustrace, pokud jde o DNS a prohlížení „skutečné živé verze“ vašeho webu.

Ukládání do mezipaměti WordPress ukládá verzi vašeho webu a zobrazuje ji vašim návštěvníkům, což proces urychluje, protože již má předinstalovanou verzi vašeho webu k zobrazení.

Problém je v tom, když na svém webu provedete změny, které nejsou v souladu s verzí uloženou v mezipaměti, skončíte zobrazením staré verze webu.

To může být frustrující při jednání s DNS v případech, kdy potřebujete zjistit, jak váš web vypadá, když je načten z jiného umístění, tj. Nového hostitele.

Řekněme, že jste právě změnili svůj záznam A a nasměrovali svůj web na nového hostitele. Může se zdát, že je vše v pořádku, ale mohli byste si prohlížet verzi svého webu v mezipaměti a mohou se objevit chyby uživatelům, kteří dříve váš web nenavštívili, protože k této verzi nemají přístup..

Z tohoto důvodu je důležité porozumět mezipaměti a jak vypláchněte mezipaměť. Vyprázdnění mezipaměti znamená vyprázdnění mezipaměti, takže nová aktuální verze vašeho webu může být uložena do mezipaměti (předem načtena) a doručena návštěvníkům. Výsledkem by měla být nová aktuální verze vašeho webu, která se zobrazí vám i všem, kdo ji navštíví.

Chcete-li vymazat mezipaměť, musíte provést následující kroky:

 1. Zjistěte, kolik mezipaměti je třeba vymazat. Pokud máte plugin pro ukládání do mezipaměti, to je jedna mezipaměť. Můžete mít mezipaměť serveru, například mnoho vyrovnávacích pamětí hostitelů na úrovni serveru. Mohlo by také existovat Mezipaměť CDN prostřednictvím Cloudflare, pokud váš web používá Cloudflare. Podívejte se na našeho úplného průvodce, jak vymazat více mezipaměti WordPress.
  Vyčistit mezipaměť pluginu
  Vyplachovací mezipaměť
 2. Vypláchněte všechny své mezipaměti. Pokud používáte plugin, bude existovat možnost v CMS v Nastavení / Nástroje nebo na hlavním panelu WordPress. sekce pro tento plugin. U mezipaměti vašeho serveru to udělejte ve svém cPanelu a pro Cloudflare to můžete udělat v sekci „Ukládání do mezipaměti“.
  Mezipaměť cloudflare
 3. Tvrdě aktualizujte svůj web. Tvrdé aktualizace pro Google Chrome se provádí podržením klávesy CTRL a kliknutím na tlačítko Obnovit. Tím se načte váš web bez mezipaměti a ve většině případů by se měl zobrazit aktuální stav vašeho webu. Pokud se jedná o obzvláště důležitou změnu DNS, kterou se pokoušíte sledovat, doporučuji kromě všech kroků také vyčistit mezipaměť a soubory cookie a možná se pokusit zobrazit web na zařízení, na kterém nikdy nebyl zobrazen, než aby byl bezpečný. výše.

Správa DNS prostřednictvím CDN

Síť pro doručování obsahu nebo zkráceně CDN je síť serverů a datových center rozložených po celém světě, která vašim návštěvníkům slouží verzi vašeho webu od nejbližšího datového centra k nim.

Nech mě to vysvětlit. Řekněme například, že váš web je hostován na serveru se sídlem v Londýně. Pokud návštěvník z USA přistane na vašem webu, musí mít přístup k serveru se sídlem v Londýně, který jim pošle zpět data, která potřebují k načtení vašeho webu.

Pokud vaše webové stránky používají CDN, jako je Cloudflare, bude tento návštěvník namísto toho nasměrován na server blíže k nim se sídlem v USA. To znamená, že se váš web načítá rychleji a nemusejí čekat, až se na něj data dostane z Londýna.

Zní to skvěle a v zásadě to je, ale přidává další vrstvu složitosti správy DNS. Protože se služby, jako je Cloudflare, staly velmi populární, často se snažím pomáhat svým zákazníkům orientovat se v problémech s DNS, kde se Cloudflare týká, a proto jsem do této části zahrnul i řešení vašich DNS bolestí souvisejících s CDN..

Jak to funguje?

Aby Cloudflare fungoval, musíte jej v podstatě nechat spravovat vaše jmenné servery. Nezapomeňte, že jsme dříve mluvili o jmenných serverech, které určují, kdo spravuje DNS domény?

To znamená, že pokud změníte DNS mimo Cloudflare, nebudou se projevit. To je příčinou mnoha bolestí hlavy pro ty, kteří si nedokáží zabalit hlavu kolem toho, jak fungují jmenné servery.

Protože Cloudflare má při používání DNS na starosti váš DNS, musíte změny v DNS v Cloudflare upravit, aby se změny projevily.

Nastavení DNS cloudflare

Pokud změníte své jmenné servery zpět na svého hostitele nebo registrátora domény, Cloudflare přestane fungovat a můžete znovu provést změny DNS z některého z těchto umístění..

Pokud si nejste jisti, co se děje s vašimi jmennými servery, můžete použít Co je moje DNS zkontrolovat. Jednoduše vyberte NS v rozevíracím seznamu na obrázku níže.

Názvové servery cloudflare

Pro Tip: Náhled změn DNS

A nyní je čas na tip, o kterém vaši vývojáři a hostingové společnosti vědí, ale často s vámi nesdílíme.

Pomocí souboru hosts můžete zobrazit náhled změn DNS před jejich skutečným provedením. To je užitečné zejména při přesouvání webu na nového hostitele.

hosts.cx

Váš hostitelský soubor mapuje hostitele na IP adresy, lze jej použít k tomu, aby váš počítač prohlížel web, jako by jeho záznam A byl nastaven na něco, co není. Soubor hosts.file však může být trochu matoucí / neohrabaný, takže existuje online nástroj, který můžete použít hosts.cx

Použití hosts.cx pro náhled aktualizovaného DNS

Tento nástroj vám umožní prohlížet a upravovat vaše webové stránky na jiném hostiteli bez aktualizace vašeho záznamu A. Dělá všechno, co dělá soubor .hosts, bez jakýchkoli potíží.

Chcete-li použít hosts.cx, postupujte takto:

 1. Duplikujte svůj web na nového hostitele. Ujistěte se, že soubory a databáze jsou exportovány a správně nastaveny a že postupujte podle kroků nezbytných pro připojení souborů a databáze (editace .wp-config atd.)
 2. Otevřete hosts.cx
 3. Jakmile je váš web nastaven na nového hostitele, uchopte sdílenou IP adresu z účtu cPanel nového hostitele.
 4. Pokud požaduje adresu serveru na hosts.cx, vložte sdílenou IP adresu
 5. Název webu na adrese hosts.cx zadejte název domény vašeho webu
 6. Klikněte na „Získat moji testovací adresu URL“ a budete moci zobrazit náhled svého webu, protože se vykreslí pomocí nového hostitele

Co je super v tomto nástroji je to, že vám umožňuje ladit chyby a provádět změny na vašem webu na novém hostiteli, aniž by na něj ukazoval..

Můžete se přihlásit do svého ovládacího panelu WordPress pomocí vygenerované adresy URL hosts.cx a vše, co uděláte, bude uloženo do souborů / databáze, jako by váš web již byl na novém hostiteli aktivní. To je naprosto nezbytné pro jemné migrace WordPress a je to nástroj, který pravidelně používám.

Stručný přehled DNS

Abychom to shrnuli, uvádíme nejdůležitější body, které byste měli vzít z tohoto článku a použít při práci s WordPress DNS.

 1. Záznam „A“ se nejčastěji používá k „nasměrování“ vašeho webu na poskytovatele hostingu, aby tam web zobrazil.
 2. Pokud si nejste jisti při změně DNS, že si nemyslíte očekávaný výsledek, vymažte mezipaměť na úrovni serveru, pluginu a CDN (pokud máte).
 3. Většina propagace DNS probíhá během několika minut až jedné hodiny. Pokyny uvádějí, že to může trvat až 24 hodin, ale pokud jste během hodiny neviděli žádné změny, vypláchněte všechny mezipaměti a dvakrát zkontrolujte s podporou hostování, že vše funguje tak, jak bylo zamýšleno, a nic nebrání procesu.
 4. Před provedením změn na živém webu / doméně vždy použijte hosts.cx k náhledu vašich změn DNS. Hosts.cx můžete použít k ladění / opravě jakýchkoli problémů namísto nutnosti „přestřelky“ na živém webu.
 5. Při přepnutí na nového hostitele nezapomeňte znovu vydat SSL certifikáty pomocí Pojďme šifrovat.

Máte nějaké dotazy ohledně změny nebo správy DNS? Nebo možná máte pár tipů, které můžete přidat? Zanechat komentář níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map