Podrobný průvodce migrací webu WordPress na nového hostitele

Podrobný průvodce migrací webu WordPress na nového hostitele

Přesun webu na nového hostitele může být skličující a stresující zážitek, ale nemusí to být. Přestože existují důležité kroky k migraci webu WordPress, pokud budete postupovat podle našeho průvodce, můžete uspět.


Mnoho lidí se potýká s potřebou přestěhovat se do nového hostitele kvůli problémům s jejich současným poskytovatelem a právě toho měli dost. Až příliš často je však migrace na spolehlivějšího hostitele zpožděna znovu a znovu ze strachu, že uděláte chybu a poškodí vaše stránky..

Aby se problém vyřešil, mohou lidé za profesionála zaplatit velký poplatek, aby za něj přesunul své stránky. Nebo vyhledejte nového hostitele, který nabízí migrační službu jako součást nového hostovacího balíčku. A pak jsou tu lidé, kteří čtou tento článek, kteří si zvolili třetí možnost, že si na to půjdou sami.

Pokud trávíte trochu času přípravou své vlastní webové stránky, migrace není důvodem k obavám. Pokud se k němu přistupuje správně, může to být velmi přímý projekt a lze jej snadno odvrátit, pokud by se vyskytly nějaké problémy.

Podívejme se na kroky potřebné k přesunutí vašeho webu WordPress na nového hostitele, ale než začneme ukazovat, jak můžete migrovat svůj web, mějte na paměti, že mnoho z nejlepších hostingových společností WordPress váš web skutečně přesune, takže pokud jste si právě zakoupili nový hostingový plán a chcete přesunout své stránky, zkontrolujte nejprve svého nového poskytovatele hostingu, abyste zjistili, zda nabízejí bezplatnou migraci..

Obsah

Rychle přejděte dolů do kterékoli sekce nebo si dokonce můžete uložit některý z níže uvedených odkazů do záložek, abyste se snadněji vrátili, pokud během procesu musíte udělat přestávku:

Krok 1: Zálohujte soubory webových stránek

Přenos FTP

Prvním krokem před migrací je zálohování všech aspektů vašeho webu. To by mělo být součástí vašeho obecného zabezpečení WordPress a je to dobrá praxe před každou významnou změnou. Je to však také požadavek na migraci instalace WordPress, protože se přesouvá tolik dat.

Jak tedy zálohujete své stránky? Existuje spousta pluginů, které můžete použít pro zálohování WordPress pro vás, jako je VaultPress nebo Duplicator. Pomocí záložního pluginu obvykle instalujete a poté pomocí vestavěných nastavení spravujete, které soubory budou zálohovány, jak často a kde jsou vaše zálohy uloženy..

Případně můžete použít manuálnější přístup. Pro rychlé shrnutí vyžadují ruční zálohy nástroj pro přenos souborů (FTP), aby bylo možné získat přístup k souborům na vašem webu. Dva populární programy FTP jsou FileZilla (PC) a Vysílat (Mac). Po instalaci budete muset použít pověření SFTP (z účtu webového hostitele) pro připojení k serveru vašeho webu. Po připojení vyberte a stáhněte všechny soubory v adresáři vašeho webu. To zahrnuje .htaccess soubor, který je nastaven jako skrytý. Nahlédněte do souboru nápovědy k vašemu FTP programu a nechte si zobrazit skryté soubory, pokud tento soubor nevidíte.

V závislosti na počtu nahraných médií na vašem webu to může nějakou dobu trvat. Zatímco toto stahování probíhá, můžeme začít druhý krok a vytvořit kopii vaší databáze.

Krok 2: Exportujte databázi WordPress

Export databáze

Export databáze je jednoduchý proces, který vyžaduje pouze několik kroků. Přihlásit se do cPanel účet vašeho webového serveru a otevřete phpMyAdmin aplikace. Vyberte databázi, která obsahuje vaši instalaci WordPress, ze seznamu na levém postranním panelu a po výběru klikněte na Vývozní v navigační nabídce.

Výchozí nastavení a Rychlý export a SQL formát pro export stačí pro to, co potřebujeme. Klikněte na ikonu Jít a spustí se proces exportu databáze a soubor se stáhne do místního počítače.

Po dokončení exportu databáze a FTP přenosu vašich souborů jste připraveni přejít do další fáze.

Krok 3: Vytvořte databázi WordPress na novém hostitelském serveru

Než začneme s migrací na nového webového hostitele, musíme vytvořit prostředí pro instalaci WordPress. Chcete-li to provést, musíte vytvořit databázi, do které můžete importovat data SQL.

Přihlaste se ke svému novému hostiteli pomocí uživatelských údajů, které vám dodali, a připojte se k softwaru cPanel. Pro našeho průvodce budeme používat aplikaci MySQL Databases. Pokud váš webový hostitel nemá tuto aplikaci spuštěnou, měli byste kontaktovat jejich tým podpory a zjistit, jak si vytvořit novou databázi.

Kroky k vytvoření databáze jsou poměrně jednoduché:

 • otevřeno MySQL databáze a vytvořte novou databázi s příslušným názvem pro váš web.
 • Vytvoření nového uživatele MySQL (se zabezpečeným heslem).
 • Přidejte tento uživatelský účet do nové databáze a udělte mu všechna oprávnění.

Zapište si jméno databáze, nové uživatelské jméno MySQL a jeho heslo. Brzy je budete potřebovat.

Krok 4: Upravte wp-config.php Soubor

Procházejte složku v místním počítači, do kterého jste stáhli soubory svého webu. V této složce je soubor nazvaný wp-config.php který řídí přístup mezi WordPress a vaší databází.

Vytvořte kopii tohoto souboru a uložte jej do jiné složky na místním počítači. To je nezbytné pro obnovení změn, které se chystáme provést, pokud by se později něco pokazilo.

Otevřete původní verzi souboru pomocí svého oblíbeného textového editoru a proveďte následující tři změny:

1. Změňte název databáze

Vyhledejte následující řádek:

define ('DB_NAME', 'db_name');

db_name část tohoto řádku bude aktuálně nastavena na název databáze MySQL vašeho starého webového hostitele. Toto musí být změněno na název nové databáze, kterou jste právě vytvořili.

2. Změňte uživatelské jméno databáze

Pod tímto najdete řádek:

define ('DB_USER', 'db_user');

V tomto řádku musíte změnit db_user část z uživatelského jména vašeho starého hostitele, která odpovídá novému uživatelskému jménu, které jste právě vytvořili.

3. Změňte heslo uživatele databáze

Nakonec upravte třetí řádek:

define ('DB_PASSWORD', 'db_pass');

Stejně jako u ostatních db_pass část tohoto řádku musí být změněna na nové zabezpečené heslo, které jste vytvořili pro uživatele MySQL.

Uložit wp-config.php a zavřete soubor.

Krok 5: Importujte databázi WordPress

Import databáze

Nyní, když máte k dispozici novou databázi, můžeme zahájit proces importu.

Spusťte phpMyAdmin ze softwaru cPanel na novém serveru a vyberte novou databázi ze seznamu na postranním panelu vlevo. Jakmile se otevře, vyberte Import z navigační nabídky.

V Soubor k importu sekce klikněte na Vyberte soubor a vyberte soubor SQL, který jste dříve exportovali.

Zrušte zaškrtnutí políčka Částečný import Zaškrtněte políčko, ujistěte se, že je nastaven formát SQL a poté klikněte na ikonu Jít knoflík. Nyní bude zahájen import databáze.

Čas, který tento import trvá, se liší v závislosti na velikosti databáze. Po dokončení importu byste měli obdržet zprávu informující o úspěchu importu.

Krok 6: Nahrajte soubory WordPress do nového hostitele

Nyní, když máte připravenou novou databázi a překonfigurovali jste soubor wp-config.php, je čas začít nahrávat soubory na vašem webu.

Připojte se ke svému novému hostiteli pomocí programu FTP a přejděte do složky, ve které se bude váš web konat. Pokud se jedná o primární nebo pouze nainstalovaný web na tomto webovém serveru, obvyklým adresářem je odesílání souborů do složky public_html..

S vybraným vzdáleným adresářem můžete nahrát soubory webových stránek, které by nyní měly obsahovat aktualizovanou verzi wp-config.php. Stejně jako u předchozího stahování může tento proces nějakou dobu trvat.

Po dokončení nahrávání tyto soubory z místního počítače neodstraňujte. Jsou stále potřeba, dokud nebudou dokončeny poslední kroky.

Krok 7: Definování nové domény a hledání / nahrazení staré domény

Pokud se stěhujete do nové / jiné domény, měli byste si tento krok přečíst, pokud ne, můžete to přeskočit, protože nemusíte aktualizovat svůj web tak, aby ukazoval na jinou doménu.

Jedním z problémů, které lidé při přesunu svých stránek vždycky mají, je to, že přidali odkazy na další příspěvky na svém webu nebo vložili obrázky přímo tím, že na server nasměrovali na adresu URL, což způsobí jejich poškození, když se přesunou do nové domény. Pokud chcete rychle a snadno vyhledat jakékoli instance starého názvu domény a nahradit je novým jménem, ​​doporučujeme vám podívat se na Hledání Nahradit DB skript na githubu. To vám umožní dělat to s velkou lehkostí. Ujistěte se, že jste jej odstranili, když jste hotovi (z bezpečnostních důvodů), a neumísťujte je do kořenové domény. Vytvořte dočasnou složku s náhodným jménem, ​​která hostuje skript..

Změna adresy URL webu: Vyhledáním a nahrazením staré domény a nahrazením novou doménou změníte také hodnoty site_url a domovské adresy URL v databázi (Změna adresy URL webu), který zajistí, že když se pokusíte přihlásit na svůj web v nové doméně, nezkouší vás přesměrovat na starou doménu.

Krok 8: Závěry

Tento krok ve skutečnosti zahrnuje dva samostatné mini kroky s (potenciálně) několika dny mezi nimi.

Nejprve – než budete moci web používat na svém novém hostiteli, budete muset překonfigurujte nastavení DNS vaší domény. Budou nastaveny tak, aby odkazovaly na vašeho starého hostitele a budete muset nasměrovat správné záznamy na novou IP adresu serveru.

Tento proces bude záviset na tom, kde máte zaregistrovanou doménu. Podrobnosti o dokončení tohoto procesu jsou příliš rozdílné, než aby bylo možné v tomto příspěvku diskutovat, ale váš registrátor domény by měl mít všechny podrobnosti, které potřebujete k provedení této změny..

Plná propagace DNS může trvat až 48 hodin. Nejlepší je to v době, kdy očekáváte nižší úroveň provozu. Během tohoto 48hodinového okna byste se měli vyvarovat jakýchkoli změn na vašem webu, protože byste mohli měnit starou verzi webu.

Za druhé – po uplynutí 48 hodin byste nyní měli mít přístup k novému hostiteli webu, když jdete na svůj web. Je to v tuto chvíli můžete připojte se ke svému starému webovému hostiteli a smažte soubory a databázi. Měli byste stále mít lokální záložní kopii těchto souborů a export databáze, spolu s původním souborem wp-config.php pro případ, že budete potřebovat migraci vrátit zpět. Dobrým nápadem je držet tyto soubory po delší dobu, jen aby byli na bezpečné straně.


Jak vidíte, proces, který je rozdělen na výše uvedené jednoduché kroky, není tak obtížný. Vše, co opravdu vyžaduje, je, abyste byli v každém kroku opatrní a dali si možnost vrátit se do původní verze až do poslední možné chvíle (v případě problémů)..

Migrovali jste nedávno svůj web WordPress? Sdělte nám své zkušenosti s tímto procesem v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map