Nastavení snadného stahování pomocí modulu plug-in pro správu stahování CM Pro Manager

Měl jsem tu čest zkontrolovat několik dalších pluginů vytvořených společností CreativeMinds, jako je Slovník pojmů CM ToolTip a odpovědi CM. Takže když mi další stůl narazil další z jejich pluginů, musel jsem to zkontrolovat. Tentokrát jsem měl ruce na CM Downloads Manager Pro a hned na mě hned zapůsobily dvě věci: Je to intuitivní a je kompatibilní s ostatními CM pluginy, které jsem testoval.


CM Downloads Manager je bezplatný a prémiový plugin pro WordPress, který umožňuje nastavit, co uživatelé mohou nahrávat a stahovat na a z vašich stránek. Podporuje různé soubory od dokumentů po hudební soubory a umožňuje ochranu heslem, integraci pokladny v obchodech, náhledy souborů a další.

Pojďme se podívat na některé z věcí, které tento plugin nabízí.

Potenciální použití

Plugin Správce stahování CM má řadu možných využití, z nichž mnohá jsou uvedena na webu CMinds. Přesto jsem si myslel, že je důležité je zde zmínit, protože poskytuje kontext pro proces nastavení.

Řekněme, že chcete prodávat své vlastní pluginy. Tento plugin byste mohli použít k ochraně souborů stahování pluginů pomocí hesla a integrovat je do řešení elektronického obchodování. Nebo, pokud chcete nabízet stažené hudební soubory, které jste vytvořili, můžete to snadno udělat, jakmile se lidé zaregistrují jako uživatelé. Mohli byste dokonce nabídnout zdarma ke stažení bílé knihy tímto způsobem. Tímto způsobem lze snadno a bezpečně nabídnout vše, co si uživatelé chtějí stáhnout.

Funkce bezplatné verze

CM Downloads Manager zdarma

Bezplatná verze, která je k dispozici ke stažení v adresáři pluginů na WordPress.org, obsahuje několik funkcí, které můžete okamžitě použít, včetně:

 • Stáhnout kategorie
 • Zobrazit počet při každém stahování
 • Fórum podpory pro každé stahování
 • Schopnost hlasovat o každém stažení
 • Přizpůsobitelné šablony
 • Náhled obrázku
 • Interní vyhledávač pro stahování
 • Uživatelé mohou sledovat stahování
 • Uživatelé se mohou přihlásit nebo odhlásit z e-mailových oznámení u otázek zadaných prostřednictvím fór podpory:

Oznámení správce stahování CM

Jak vidíte, jedná se pouze o základy. Pokud máte v úmyslu nabídnout stahovací funkci bohatou na funkce, budete potřebovat profesionální verzi.

Funkce verze Pro

Funkce Správce stahování CM

CM Downloads Manager Pro nabízí spoustu funkcí, takže mějte prosím při sobě, když se o ně pokouším projít. Pro začátek můžete přidat kategorie druhé úrovně, což je zvláště užitečné, pokud nabízíte velké množství stažení. K dispozici je podpora pro více lokalit a výsledky vyhledávání můžete filtrovat podle více proměnných, jako je datum, typ stahování a uživatelské jméno. Můžete také použít vlastní CSS, zbavit se zprávy CMinds Gratitude v zápatí stránek ke stažení a upravovat permalinky, jak uznáte za vhodné. Můžete dokonce nastavit zřeknutí se odpovědnosti prvním uživatelům při stahování.

Kromě těchto obecných funkcí získáte ve verzi Pro také větší možnosti řízení přístupu a moderování. Nastavte oprávnění skupiny uživatelů a zaznamenávejte všechna stahování registrovanými i neregistrovanými uživateli. Máte možnost zobrazit tento protokol podle data, názvu stahování nebo uživatele a exportovat jej ve formátu souboru CSV. Můžete také nastavit omezení zobrazení pro každé stahování. Některé mohou být dostupné všem, zatímco jiné mohou být viditelné pouze pro ty, kteří jsou přihlášeni. Další základní funkcí verze Pro je ochrana heslem:

Hesla správce stahování CM

Kromě toho nastavte omezení nahrávání, vyžádejte si jména uživatelů a e-mailové adresy před povolením stahování a při každém stahování použijte informace o geolokaci. Existuje také velká podpora pro krátké kódy, jako jsou stahování, widget seznamu stažených položek, aktualizace, hlavní přispěvatelé a související stahování..

Jedna věc, která se mi na tomto pluginu opravdu líbila, je schopnost plně přizpůsobit stránky pro stahování. Místo stahování můžete nastavit externí URL nebo zkrácený kód pro stahování, což je užitečné při integraci s pluginem pro nákupní košík. Můžete se také rozhodnout pro zobrazení více karet na každé stránce poskytnout podrobnější popisy stahování. Přidejte počet zobrazení, prezentaci a widget pro sociální sdílení.

Na frontě podpůrného fóra verze Pro přidává možnost zcela odebrat fórum podpory nebo zobrazit další karty. Můžete nastavit, jak chcete zobrazovat komentáře, povolit moderování komentářů a automaticky schvalovat komentáře od ověřených uživatelů:

Moderátor CM Downloads Manager

Přidejte odkazy do Dokumentů Google nebo vložte hudební přehrávač MP3:

Hudba Správce stahování CM

Nebo vložte video přehrávač MP4:

Video správce stahování CM

Konečně existuje spousta dalších funkcí správy uživatelů, jako je možnost integrace registrace do profilů sociálních médií včetně Facebooku, Google+, Twitteru, LinkedIn a Microsoft Live. Zahrnuty jsou také veřejné uživatelské profily a integrace Gravatar a BuddyPress. Ukázku toho všeho si můžete prohlédnout na webu CMinds.

Nastavení

Přistupujte k procesu nastavení tohoto pluginu stejně jako jakýkoli jiný. Jednoduše přidejte plugin nahráním prostřednictvím souboru .zip na hlavním panelu administrátora. Po zadání aktivačního klíče byste měli vidět toto menu na levé straně řídicího panelu:

Poté přejděte na odkaz „Nastavení“ a nastavte permalinky na kartě Obecné. Poté vyberte, jaké přípony souborů chcete povolit pro nahrávání a definujte nastavení přístupu pro uživatele. V zásadě rozhodněte, kteří uživatelé povolíte nahrávání souborů. Toto povolení často dostávají pouze editoři nebo správci. Je nejlepší se o to postarat předem, abyste se s tím nenechali pohrávat později. Uložte změny a poté klikněte na „Přidat nový“ a přidejte své první stahování. Zobrazí se formulář Přidat nové stahování:

Nahrání správce stahování CM

Formulář také obsahuje pole pro přidání podrobného popisu pokynů ke stažení a instalaci. Můžete také přidat protokol změn, snímky obrazovky, ochranu heslem a aktivaci oznámení o otázkách podpory:

Nahrát více Správce stahování CM

Jakmile zadáte všechny tyto informace a uložíte je, můžete je později upravit pomocí uživatelského panelu:

Uživatelská příručka ke stažení CM

Jak vidíte, máte možnost upravovat, mazat nebo publikovat vaše stahování. Zde si také můžete prohlédnout, kolik stažení každá položka přijala. Až bude vše řečeno a hotovo, stránka, která obsahuje všechny dostupné soubory ke stažení, bude vypadat asi takto:

Ukázka správce stahování CM

Tento plugin nabízí spoustu funkcí a vřele doporučuji, abyste se prohrabali, abyste vše odkryli. Opravdu, je tu toho příliš mnoho na pokrytí, ale doufám, že vám to poskytlo alespoň široký pohled na to, jak plugin funguje, proč je užitečný a proč jej doporučuji.


CM Downloads Manager Pro nemusí být pro každého. Konec konců, ne každý musí nabízet stahování na svých webových stránkách. Ale pro ty, kteří to dělají, je to relativně levné řešení, snadno nastavitelné a snadno použitelné řešení. Nastavení oprávnění je jednoduché a lze jej kdykoli změnit. Stejně tak můžete určit, jak se budou stahování stahovat, a máte možnost zahrnout sociální sdílení, gravitáře, náhledy a další. Celkově vzato, docela užitečný plugin pro ty, kteří se chtějí pustit do trhu stahování, pokud se mě zeptáte.

Použili jste tento plugin – zdarma nebo za prémii? Pokud ano, co si o tom myslíte? Považujete to za užitečné? Prosím, dejte mi vědět vaše myšlenky níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map