Nainstalujte WordPress do webových služeb AWS – Amazon

 1. 1. Jak nainstalovat WordPress v Microsoft Azure
 2. 2. Jak nainstalovat WordPress v Google Cloud
 3. 3. Aktuálně čte: Nainstalujte WordPress do webových služeb AWS – Amazon
 4. 4. Úvod do cloud computingu s WordPressem
 5. 5. Jak nainstalovat WordPress v DigitalOcean

Vítejte ve zcela novém průvodci na internetu Instalace WordPress v cloudu série. Dnes se naučíme, jak nainstalovat WordPress do Amazon Web Services (AWS). Stejně jako naši předchozí instalační průvodci cloudem v Microsoft Azure a Google Cloud, budeme používat předinstalovaný obrázek WordPress.


Než začneme, je několik klíčových pojmů, které bych chtěl projednat, abych získal předběžné pochopení toho, jak AWS funguje.

Jak velký je AWS?

AmazonWebservices_Logo

Pro začátek to pojďme – AWS je obrovský. Myslím šíleně obrovský. Je to jeden z nejstarší poskytovatelé cloudového hostingu na internetu. Má spoustu služeb – od kódování živého videa po analýzu rychle streamovaných dat ze satelitů a dalších vysoce výkonných senzorů rozložených po celém světě.

Zde je něco, co vám dá představu o tom, jak silný je AWS – NASA – ano, NASA, používá AWS cloud computing infrastruktura pro zpracování dat z mise Mars Rover. Ale nainstalujeme malou instanci WordPressu, že? AWS má záda! Podívejme se na to podstatné.

amazon ec2 hero

Amazon EC2: Známý jako Elastický cloud computing, přemýšlejte o tom jako o počítači v cloudu. Nemusíte vědět, kde existuje, kdo čistí a popráší hardware nebo co se stane, když dojde napájení. Amazon to zvládne.

Co potřebujete vědět – jediné, co potřebujete vědět – jsou technické specifikace serveru – chybně, počítač. A je to. To je krása cloudu.

Obrázek stroje Amazon: AMI – jak to vývojáři rádi nazývají (řekněme to proto, že to zní opravdu skvěle), není to nic jiného než instance nebo počítač s operačním systémem s předinstalovanou partií jiného softwaru.

Představte si, že na svůj nový počítač nainstalujete Windows 10 a poté nainstalujete některé aplikace, jako jsou MediaMonkey, Microsoft Word a Google Chrome. Pokud byste měli exportovat obraz operačního systému v aktuálním stavu, měli byste obraz počítače. Když řekneme export, máme na mysli soubor, který by při připojení k jinému podobnému zařízení fungoval bez jakékoli instalace. Lidé pracující s Linuxem to dělají (tj. Vytvářejí obrázky nebo snímky strojů) po celou dobu. To je také vágní nápad za Dockerem.

Proč mluvíme o Amazon EC2 a AMI?

Dobrá otázka. Nyní, když jsme zjistili, že potřebujeme EC2, je jako počítač / server v cloudu, budeme používat jedna instance Amazon EC2 (také volal Příklad EC2) hostit naše stránky WordPress.

Ale počkej. Máte stroj – yay! Ale co instalace operačního systému? Vybereme Linux nebo Windows? Linux? Pokuta. Ale počkejte (znovu) – jakou variantu Linuxu si vybereme? Ubuntu? Fedora? Debian? Řekněme, že jsem si vybral Ubuntu. Pokuta. Jakou verzi si mohu vybrat? Aarrghh! Příliš mnoho možností pro jeden malý cíl!

Pokud to není ohromující, pomyslete na další proces. Musíme nainstalovat celou řadu softwaru, který je nutný ke spuštění WordPress – zásobníku LAMP. Po instalaci a konfiguraci budete muset nainstalovat a nakonfigurovat WordPress. Chybějící oprávnění, přístup k adresáři a celá šarže.

Nevím o vás, ale to je DLOUHODNÝ proces. Dlouhé ve všech čepicích a tučné. Pravděpodobně jste uhádli, kde se teď dostávám – a máte pravdu. To je místo, kde Obrázek Amazonského stroje přichází do hry.

Představte si, že někdo nasadil instanci EC2, nainstaloval Ubuntu, aktualizoval ji a nainstaloval na ni WordPress – spolu s veškerým požadovaným softwarem (jako je zásobník LAMP). Osoba poté vytvořila obraz operačního systému v jeho současném stavu – tj. Nedotčenou, v podstatě „připravenou k“ instalaci WordPress. To by byl příklad dokonalého AMI s nainstalovaným WordPress. Nyní si můžete přestat představovat, protože takový AMI existuje a byl vytvořen Bitnami. (Yay!)

“A co tržiště pro AMI?”

Aws marketplace with software pro správu obsahu

Trh AWS s AMI pro správu obsahu

Zeptal jsi se. Amazon poslouchal. Amazon má tržiště zvané AWS Marketplace – místo, kde můžeme koupit (ano, koupit) předkonfigurované obrázky strojů pro různé programy, které se jinak obtížně instalují. Záměrem je zjednodušit proces hostování, takže můžete aplikaci nasadit do cloudu co nejrychleji. To je velmi podobné tomu Google Cloud a Microsoft Azure nabízí jako aplikační obrázky nebo šablony.

Naštěstí nejoblíbenější open-source software má zdarma AMI – což je neuvěřitelně užitečné pro začátečníky, jako jsme my. Jedním z nejpopulárnějších přispěvatelů bezplatných AMI je Bitnami – společnost, která poskytuje aktuální AMI pro nejpopulárnější open-source software – včetně WordPress!

Tak jdeme. EC2 pro hostování naší instalace WordPress. AMI WordPress od Bitnami, abychom nám ušetřili proces instalace. Nyní je musíme jen propojit.

EC2 Instance + WordPress AMI = WP v cloudu AWS za 2 minuty!

Nastavení účtu Amazon zdarma

aws free level

Omezení úrovně použití AWS zdarma

Bezplatný účet AWS zahrnuje: hodně výhod a je aktivní jeden celý rok. To je nejvyšší množství bezplatného času, který jsme dostali od jakéhokoli poskytovatele cloudu. Máme však určitá omezení.

Pro kompletní seznam byste se mohli podívat na Úroveň AWS zdarma domovskou stránku, ale pro naše účely potřebujeme vědět jen toto:

 • Jedna instance Microsoftu Amazonu EC2 je povolena ve volné vrstvě každý měsíc po dobu 750 hodin – což je dost, aby byl WordPress v provozu 24x7x365 hodin.
 • 5 GB úložiště Amazon S3, které bychom mohli použít jako záložní umístění pro naše další webové stránky.

Upřímně řečeno, nejdelší částí tohoto tutoriálu je nastavení vašeho bezplatného účtu Amazon Web Services. Je to snadné jako 1-2-3, ale přesto je zdlouhavý proces. Musíte:

 1. Zaregistrujte se pomocí nové e-mailové adresy
 2. Ověřte svůj účet pomocí platné kreditní nebo debetní karty
 3. Propojte svůj účet pomocí svého mobilního čísla (Amazon vám zavolá a budete muset zadat ověřovací kód)

Upozorňujeme, že ve svém fakturačním účtu AWS byste neměli používat předplacenou kreditní kartu ani službu virtuální kreditní karty (například Entropay). I když je to technicky ok, zkusili jsme to a váš účet bude pouze zakázán. Použijte prosím platnou kartu. Pokud jste postupovali správně, váš účet bude aktivován během několika minut a můžete začít s instalací WordPress.

Krok 1 – Instalace obrazu WordPress z AWS Marketplace

wp poháněné bitnami

Vydejte se na AWS Marketplace > Správa obsahu > WordPress poháněné Bitnami. To je obrázek, který chceme nainstalovat. Pokud vás zajímá, proč jsme dosud nevytvořili instanci EC2 – nejprve se poplácajte po zádech a zeptejte se na tuto skvělou otázku..

Dobře, tak jsme to zatím neudělali, protože AWS nám umožňuje konfigurovat instanci EC2 přímo ze stránky AMI. To udržuje věci jednoduché, protože nehrozí riziko přepsání dříve nakonfigurované instance EC2 novým AMI.

01-aws marketplace image wordpress image

Stránka WordPress AMI od Bitnami – Klikněte na Pokračovat začít!

1.1 – Vytvořte AMI WordPress

02-aws-wordpress-ami-config

 • Verze: Vyberte nejnovější verzi Ubuntu.
 • Oblast: Vyberte libovolný region USA.
 • Typ instance EC2: To musí být t1.micro instance. Cokoli větší a bude vám účtováno.
 • Nastavení VPC: Nechte to tak, jak je, automaticky se nakonfiguruje podle vaší oblasti.
 • Skupina zabezpečení: Přestože se zobrazuje varování, vyberte Vyberte nové na základě uživatelských nastavení. Uživatel je zde vývojář AMI (tj. Bitnami).
 • Pár klíčů: Vytvoření párů klíčů je tříkrokový proces. Přestože je volitelný, doporučujeme jej vytvořit, protože vám umožní přihlášení k vaší EC2 instanci přes SSH.

1.2 – Jak vytvořit pár klíčů v EC2

Ujistěte se, že oblasti, které jste vybrali pro instanci EC2 a region zobrazený v konzole AWS, jsou stejné. Jinak by tento proces nefungoval.

03-00-create-key-pair-instrukce

1. Na tomto snímku klikněte na první hypertextový odkaz.

03-create-key-pair

2. Budete přesměrováni na konzolu EC2. Klikněte na Vytvořit klíčový pár.

04-key-pair-name

3. Zadejte rozlišitelný název dvojice klíčů a klikněte na Vytvořit.

Generování otisků prstů 05-klíč-pár-generováno

4. Bude vytvořen nový pár klíčů.

1.3 – Spuštění AMI WordPress

06-aws-wordpress-ami-config-complete

Vraťte se na předchozí kartu a obnovte stránku. Nyní byste měli vidět možnost vybrat si nový pár klíčů, který jste právě vytvořili. Ujistěte se, že jste vybrali t1.micro instance ještě jednou, před výběrem Přijměte smluvní podmínky a spusťte je jedním kliknutím.

07-aws-wordpress-ami-config-complete

O vteřinu později vás tato zpráva přivítá. Nyní jste úspěšně nasadili WordPress AMI. Je čas to zkontrolovat.

Krok dva – Konfigurace WordPress AMI

08-aws-ec2-console

Panel AWS EC2

Vydejte se k vašemu Konzola AWS a vyberte EC2. Otevře se vaše řídicí panel EC2. Měli byste vidět text 1 běžící instance v horní horní části stránky. Klikněte na tento text.

Běžné instance 09-aws-ec2-console

EC2 Dashboard zobrazující aktivní instance

Zobrazí se seznam instancí EC2 ve vašem účtu AWS. Budeme mít jen jednu, což je naše instalace WordPress. Dále zkopírujte subdoménu uvedenou pod Veřejné DNS. To je adresa URL vaší instalace WordPress. Chcete-li zobrazit (čerstvě nainstalovaný) web WordPress, vložte jej do prohlížeče!

2.1 – Získání systémově generovaného hesla správce WordPress

Pamatujete si slavnou 5minutovou instalaci WordPress? Bitnami se o to také postará. Ale hej! A co vaše uživatelské jméno a heslo pro WordPress ?! Výchozí uživatelské jméno je uživatel a heslo je vygenerováno systémem – tj. je náhodně vygenerováno při instalaci WordPress AMI. Musíme to zjistit hned. Postupujte takto:

0x-get wp heslo aws panel

Na panelu AWS EC2 Instances Dashboard (druhý snímek v kroku 2) klikněte na Akce> Nastavení instance> Získat systémový protokol. Tím se zobrazí celý systémový protokol hned od instalace WordPress AMI.

10-systémová konzola

Typický systémový protokol generovaný instancí EC2

Přejděte doprava dolů a najdete náhodně vygenerované heslo pro WordPress. Zkopírujte-vložte, že do svého přihlášení WordPress od a máte dobré jít!

Dokončený obraz 0x-bitnami

WordPress na AWS pomocí t1.micro EC2 a Bitnami WordPress AMI

Závěr

Protože Amazon poskytuje jeden celý rok bezplatného použití, byl by to skvělý způsob, jak vyzkoušet svůj skutečný web nebo blog WordPress. Ušetřili byste celý rok náklady na hostování a zažili sílu a jednoduchost cloudu. Jednoduše přejděte na záznam A vaší domény Veřejné DNS vaší EC2 instance a budete mít plnohodnotný web WordPress!

Doufáme, že jste se z tohoto tutoriálu dozvěděli něco nového a rádi jste si jej přečetli, stejně jako jsme ho bavili. Pokud máte jakékoli připomínky, návrhy nebo dotazy, jsem vždy k dispozici na adrese @souravify. Nyní jděte a užijte si sílu cloudu – po celý rok zdarma, se svolením AWS!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map