Jak zálohovat obchod WooCommerce

Jak zálohovat obchod WooCommerce

V červnu 1995 bylo celkem méně než 25 000 webových stránek. Rychlý posun vpřed do roku 2019 a toto číslo se znásobilo 12 681krát. V současné době existuje téměř 2 miliardy webových stránek. Webové stránky se staly rozhodující formou reprezentace a prostředkem, který předvádí své dovednosti.


Nyní si představte, že váš web náhle selhal. Můžete ztratit všechna data svého webu a pokud provozujete internetový obchod, ztratíte dokonce i informace o zákaznících. Nejenže to bude mít finanční dopady, ale také to vyžaduje duševní daň. Nadčasovým řešením je udržování zálohovaných stránek a implementace bezpečnostních opatření. Je to zvláště důležité pro weby WooCommerce.

Proč zálohovat web WooCommerce

Kromě skutečnosti, že byste již měli brát úplné zálohy stránek jako součást zabezpečení svého webu, existuje několik specifických důvodů WooCommerce.

Aktualizace WooCommerce

Tým společnosti WooCommerce pravidelně vydává aktualizace s opravami zabezpečení a novými funkcemi. Například produkt WooCommerce 3.5 vylepšil kopírování transakčních e-mailů a novou funkci pro export produktů do souboru CSV. Samotný tým doporučuje, abyste si před aktualizací vždy nechali zálohovat celý web.

Při aktualizaci můžete čelit nekompatibilitě mezi rozšířeními a zásuvnými moduly a dokonce i problémům s vlastním kódem. Záloha zajišťuje, že se vždy můžete vrátit k poslední verzi. Před aktualizací můžete také provést určitá doporučená opatření.

Tam Více na Stake

Prestoje, a to i pro běžné webové stránky, mohou znamenat ztrátu tisíců dolarů. Jaký by tedy byl váš web WooCommerce? Bez zálohy mohou být důsledky pádu závažné.

Všechny negativy jsou zesíleny – nemusíte jen ztrácet data, můžete ztratit důvěrná data zákazníků. Každou minutu můžete ztratit objednávky, platby a hlavně důvěru zákazníků. Nakonec ztratíte zákazníky a peníze – faktory, které určují celý váš obchodní model. Zálohování vašeho WooCommerce je naprosté minimum, které můžete udělat, aby vaše firma zůstala v provozu.

Jaký druh záložního řešení vyžaduje WooCommerce?

První věc, kterou je třeba pochopit, je, že web WooCommerce nelze vždy zálohovat jako běžný web. Jak vidíte, všechny webové stránky obsahují Soubory a Databáze. Normální databáze by sestávala z 11 tabulek. Jakmile však nainstalujete plugin WooCommerce, přidá se k němu další vlastní tabulka. Obsahuje důležité informace o objednávkách, daňových sazbách, podrobnostech o přepravě a transakcích.

Vlastní tabulka WooCommerce

Mnoho řešení zálohování není vytvořeno k detekci této další tabulky. Mohou úspěšně zálohovat vaše soubory a databázi, ale možná budou chybět data ve vlastní tabulce WooCommerce. Nakonec skončíte s neúplnou zálohou, která se pro váš obchod příliš nepoužívá.

Proto potřebujete zálohovací řešení, které je přizpůsobeno pro WooCommerce.

Za druhé, web WooCommerce má na tomto webu stálou aktivitu. V kterémkoli okamžiku můžete mít návštěvníky provádějící platby, produkty prohlížení, zadávání údajů atd. Pokud máte naplánované hodinové zálohy, v případě havárie můžete ztratit až jednu hodinu údajů o objednávkách zákazníků. Pokud by tedy někdo v poslední hodině zadal objednávku, neměl byste ani ponětí. Mohli byste ztratit jejich osobní údaje, dodací adresu a co je horší, jejich platební údaje.

Web WooCommerce potřebuje řešení zálohování v reálném čase, které zaznamenává a zálohuje data, kdykoli dojde ke změnám.

Jak zálohujete web WooCommerce?

Existují tři způsoby, jak zálohovat WordPress (které jsme podrobně popsali dříve). Nemělo by tedy být příliš překvapením, že se to týká i obchodů WooCommerce.

1. Ruční zálohování

Ruční způsob zálohování není příliš složitý, ale může být riskantní. I ta nejmenší chyba by mohla mít drastické následky. Je to také časově náročný úkol. Obvykle zahrnuje následující kroky:

 1. Stáhněte si soubory webových stránek WordPress do místního systému (počítače nebo notebooku). Můžete to udělat prostřednictvím
  1. Nástroj FTP jako FileZilla
  2. Správce souborů v cPanel vašeho účtu hostitele webu
 2. Dále musíte zálohovat databázi. Prostřednictvím ovládacího panelu databáze hostitele získáte přístup k phpMyAdmin.
 3. Vyberte databázi ze souboru wp-config.php. Na obrazovce se zobrazí tabulky v databázi.
 4. Vyberte všechny tabulky a klikněte na Export.

Tento proces není ideální běžet pravidelně, natož v reálném čase. I když k němu přiřadíte osobu, to prostě není možné. A samozřejmě to rozhodně není vhodná volba pro zálohování webu WooCommerce.

2. Zálohy prostřednictvím webového hostitele

Spravované zálohy poskytovatele hostingu

Většina poskytovatelů hostování WordPress nabízí zálohy, a to buď ve svém plánu, nebo jako další placenou funkci. Obvykle však nabízejí denní zálohy. Bylo by neuvěřitelně těžké najít hostitele, který poskytuje zálohy v reálném čase. Ale pokud si absolutně musíte udělat zálohu prostřednictvím hostitelů, tady je návod.

 • Obraťte se na poskytovatele hostingu a stáhněte poslední zálohu. Pokud máte možnost zálohování na vyžádání, vytvořte novou zálohu a stáhněte ji.
 • Exportujte a zálohujte databázi pomocí ruční metody. Alternativně můžete exportovat databázi do místní složky pomocí správce MySQL.

Zálohy hostitele jsou obecně známé tím, že jsou notoricky nespolehlivé. Při obnovení můžete ztratit důležitá data. Navíc nezálohují vlastní tabulku WooCommerce, takže byste také ztratili data tam uložená.

Již jsme zdůraznili potřebu zálohování v reálném čase, pokud jde o weby WooCommerce. Po prozkoumání těchto dvou metod je jasné, že ani jedna z nich není vhodná.

3. Zálohy pomocí zásuvného modulu WordPress

Použití automatizovaného zálohovacího pluginu je nejjednodušší způsob, jak zálohovat weby WordPress. Nastavení a použití je pohodlné a rychlejší. Mnoho pluginů, jako je BlogVault, UpdraftPlus a BackupBuddy zjednodušily proces zálohování a usnadnily provádění a správu záloh.

Pokud jde o WooCommerce, i když existuje několik možností, ne všechny záložní pluginy jsou přizpůsobeny pro obchody. Jak již bylo řečeno, budete muset vybrat plugin, který zálohuje vaše data WooCommerce i všechna ostatní data na webu. Kromě toho musíte vybrat ten, jehož zálohy jsou spolehlivé a budou při obnově fungovat efektivně. Před obnovením musíte mít také možnost otestovat zálohy stránek. Jedním z řešení, které splňuje tato kritéria a dělá více, je BlogVault. Uvidíme proč.

Proč spravovat zálohy pomocí BlogVault?

Zálohy služby BlogVaults v reálném čase používají proces, při kterém i ty nejmenší změny v aktivitě webu okamžitě spustí zálohu. To zahrnuje změny provedené ve vlastní tabulce WooCommerce.

Těžké procesy zálohování mohou server přetížit a zpomalit váš web. A Záložní plugin WooCommerce eliminujte toto riziko dvěma způsoby:

 • Celý jejich proces zálohování probíhá na vyhrazených serverech. To ve skutečnosti uvolní prostředky serveru pro vaše použití.
 • Používají přírůstkový záložní modul, kde po instalaci plugin nejprve vezme zálohu celého webu. Následné změny se jednoduše přidají k této počáteční záloze v malých kouscích. Tím zajistíte, že váš server a web nebudou ovlivněny a budou fungovat optimálně.

Jak zálohovat web WooCommerce pomocí BlogVault

 1. Zaregistrujte se a vytvořte si účet pomocí BlogVault. Přidejte svůj web na zobrazený řídicí panel.
 2. I když můžete plugin nainstalovat a aktivovat ručně, BlogVaults nabízí snadnou a automatickou možnost z ovládacího panelu, aby tak učinil. Po aktivaci provede plugin počáteční zálohu celého webu.
 3. Dále přejděte do části Zálohy na hlavním panelu. Chcete-li tuto funkci aktivovat, klikněte na přepínač vedle položky „Aktualizace v reálném čase“.

BlogVault pro zálohování WooCommerce

Další informace o BlogVault →

A je to! Úspěšně jste aktivovali zálohy v reálném čase pro svůj web. Do budoucna bude každá změna na vašem webu okamžitě vyvolat zálohu.

Zatímco většina řešení jako BlogVault jsou plug-it a nechte-it model, je vždy lepší přijmout veškerá preventivní opatření, aby vaše stránky neztratily žádná data. Pokud jde o zálohování a zabezpečení webových stránek, váš přístup k preventivním opatřením by měl být „pokud existuje, udělám to“.

Tipy k zajištění nulové ztráty dat

 1. Před obnovením zálohování vždy vyzkoušejte zálohy. Můžete použít pracovní plugin jako WP Staging nebo Duplikátor k tomu (pokud používáte BlogVault, mají zabudovanou funkci stagingu).
 2. Pokud se obáváte o ztrátu dat objednávek zadaných při obnovování zálohy, můžete použít plugin režimu údržby. Tímto způsobem můžete zabránit tomu, aby váš web dočasně přijímal nové objednávky. Tuto funkci můžete aktivovat a obnovit nejnovější zálohu.
 3. Vyhledejte denní dobu, kdy váš web získá prostřednictvím služby Google Analytics nejnižší provoz / objednávky. Pokud potřebujete zálohu obnovit, zkuste to provést v tomto časovém období. Pokud používáte pravidelné zálohy, naplánujte je na toto časové období.
 4. Ujistěte se, že máte více kopií záloh a že jsou přístupné a lze je stáhnout. A pokud možno, uložte kopii mimo pracoviště.
 5. Pokud používáte záložní plugin, ujistěte se, že používáte ten, který poskytuje dobrou zákaznickou podporu. V případě jakýchkoli problémů musíte mít přístup k asistenci jejich týmu.

Zajištění zálohování vašeho webu WooCommerce by mělo být součástí základní správy webových stránek. Ztráta dat má mnohem větší dopad na internetový obchod než na běžný web.

To lze přičíst skutečnosti, že:

 • Webové stránky WooCommerce mají více funkcí a více procesů spuštěných v daném okamžiku.
 • Majitel webu WooCommerce je povinen uchovávat informace o svých zákaznících v bezpečí. Jakákoli ztráta nebo zneužití osobních údajů zákazníků může mít právní následky.
 • Internetový obchod se musí vypořádat s více prodejci, pokud jde o nákup, dodání a platby produktů. Velikost dotčených údajů je výrazně vyšší.
 • Obchod WooCommerce je výrazně vyšší investice než běžná stránka blogů jednoduše kvůli mnoha nastaveným procesům.

Pro nastavení efektivní strategie zálohování vašeho obchodu WooCommerce doporučujeme použít zálohovací plugin WordPress v reálném čase, který zálohuje veškerou aktivitu na webu, včetně změn provedených ve vlastní tabulce WooCommerce. Automatizovaný proces je snadný, ale komplexní způsob, jak sledovat výkon webu a minimalizovat prostoje. Toto je nejblíže k nulové ztrátě dat.

Doufáme, že tento článek vám pomůže zálohovat váš obchod WooCommerce efektivně. Pokud máte nějaké návrhy nebo dotazy, zanechte komentář! Happy Backing!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map