Jak začít s WordPress: 2020 Guide

Jak začít s WordPress

Takže hledáte nový web. Máte dobrou představu o tom, o čem bude váš web, jaký obsah na něm budete mít, ať už něco prodáváte, seznam pokračuje. Nyní začněte s WordPress!


Vypadá to, že jste všichni připraveni začít, že? Ale počkejte, co vaše platforma? Pokud toto čtete, pravděpodobně jste si vybrali – nebo uvažujete o výběru – WordPress. Ale možná si nejste jisti, jak začít. Nebo možná potřebujete jen opakovací dotaz na to, jak to funguje. Tento článek vám usnadní postup tím, že vás krok za krokem provede tím, jak začít s webem WordPress.

Upozornění: mezi WordPress.com a WordPress.org jsou velké rozdíly. V této příručce budeme sdílet tipy pro .ORG konkrétně.

Krok 1: Najděte pro svůj web nejlepší hosting

Než budete moci používat WordPress.org, potřebujete hostingovou službu. Můžete si nastavit svůj vlastní server a nainstalovat WordPress do svého počítače, ale když právě začínáte, je snazší přihlásit se k odběru služby, která již má servery nastaveny a připravené hostit web WordPress. Některé služby jsou zdarma a některé jsou placené; doporučujeme používat placenou, protože budou poskytovat kvalitnější služby a funkce.

Nejste si jisti, jaký typ hostingu nebo který hostitel zvolit? Plně rozumíme (a byli jsme tam už dříve, WPExplorer změnil hostitele několikrát, než nalezl perfektní kondici). Existuje několik různých typů hostingu, které je třeba zvážit, a to vše s jejich vlastními klady a zápory. Můžete si přečíst našeho průvodce o nejlepším hostování WordPress nebo se podívat na náš šikovný infographic představující nejlepší možnosti hostování, které doporučujeme novým uživatelům WordPress.

Možnosti hostování WordPress

Nejlepší WordPress Hosting

Sdílený hosting je to, co většina nových uživatelů WordPress začíná. Jedná se o snadnou variantu s nízkým rozpočtem, která má dostatek zdrojů pro hostování nového webu. Většina sdílených hostitelů nabízí instalaci WordPress jedním kliknutím, přiměřené množství úložiště a šířku pásma a někdy i několik výhod (jako kupóny Google Adwords nebo dokonce název domény zdarma). Podle našeho názoru je nejlepší sdílený hostingový plán od společnosti Bluehost. Již od 2,95 $ měsíčně (s naším speciálním odkazem) je to skvělá volba pro ty, kteří začínají s WordPress.

BLUEHOST SDÍLENÉ SVĚTOVÉ HOSTING

Spravováno VPS (což znamená virtuální soukromé servery) je krokem od sdíleného hostování. Stále sdílíte server s ostatními uživateli, ale server je rozdělen do oddílů, takže každý z nich má svůj vlastní mini server pro lepší zabezpečení, soukromí a provoz webových stránek. Plus, s podařilo se VPS nemusíte svůj server udržovat – hostitelská společnost za vás zajišťuje aktualizace softwaru a aktualizace kódu WordPress, abyste se mohli soustředit na svůj web. Náš výběr pro nejlépe spravované VPS je Flywheel. Nabízejí fantastické služby, jako je bezplatná migrace, vestavěné ukládání do mezipaměti, automatizované zálohování a další, které vám dávají spoustu peněz za vaše peníze.

Hosting setrvačníku VPS WordPress

A poslední možnost hostování je Spravovaný hosting WordPress, což je, když hostitelská společnost za vás server plně spravuje. Spravovaný hosting nabízí více funkcí a zdrojů webových stránek než sdílený a mnoho spravovaných hostitelů nabídne škálovatelné plány hostingu, takže můžete začít malý a upgradovat server s růstem vaší firmy. Spravovaný hosting od společnosti WP Engine jsme používali roky a jsme velmi spokojeni s kvalitou našeho hostingu i úžasnými službami od jejich podpůrného týmu. Nabízejí skvělý osobní plán pro nové bloggery, stejně jako úžasné plány na prémiové a podnikové úrovni pro webové stránky s vysokým provozem.

WP Engine Managed WordPress Hosting

Krok 2: Vyberte název domény

Pravděpodobně jste již vybrali název svého webu nebo užší seznam jmen. To je skvělé! Pokud tak neučiníte, existuje spousta článků, které vám mohou pomoci při nápadech. Jen mějte na paměti, že vaše doménové jméno by mělo odrážet účel vašeho webu a být dostatečně zajímavé, aby přitahovalo návštěvníky.

Druhou částí pojmenování, která dostává o něco méně pozornosti, je doménové jméno. Technicky je název domény součástí adresy URL, která identifikuje adresy IP (které identifikují počítače nebo zařízení v síti) a webové stránky. Jednoduše řečeno, je to vaše webová adresa. Každé doménové jméno má příponu, například .com nebo .org. Můžete zaregistrovat jakýkoli název domény, který se vám líbí, který ještě nemáte – za roční poplatek. Někteří hostitelé vám poskytnou bezplatnou registraci domény pro první rok. V rámci procesu registrace hostitelé také automaticky zkontrolují, zda je doména k dispozici pro použití. Název domény si však můžete zakoupit vždy přímo od registrátora, jako je NameCheap nebo GoDaddy.

Až se vyrovnáte s názvem domény, dokončete proces nastavení podle pokynů vaší hostitelské společnosti. Pravděpodobně budete muset nasměrovat své doménové jméno na svého hostitele. Stačí vyhledat jejich online dokumenty nebo provést rychlé vyhledávání Google a najít konkrétní pokyny. Nyní začíná skutečná práce!

Další kroky nemusí nutně probíhat v určitém pořadí. Nyní můžete přistupovat k přístrojové desce a obrátit pozornost na vše, co považujete za nejvíce naléhavé.

Vítejte ve WordPressu

V tomto okamžiku může být užitečné zobrazit váš web a prohlédnout si možnosti administrátora. Tímto způsobem víte, s čím musíte pracovat.

Krok 3: Přizpůsobte si design svých stránek

WordPress implicitně nastavuje konkrétní téma, které můžete držet tak, jak je, přizpůsobit jej nebo změnit na nové téma.

Témata zdarma

WordPress obsahuje několik předinstalovaných motivů, ze kterých si můžete vybrat. Chcete-li vidět adresář bezplatných témat WordPress, klikněte na Vzhled> Motivy. Pokud kliknete na ikonu Přidat nový tlačítko zobrazí seznam bezplatných motivů WordPress z adresáře WordPress.org spolu s podrobnostmi o motivech a možností náhledu nebo instalace.

Přidat nové téma WordPress

Můžete se také rozhodnout nainstalovat motiv vyvinutý třetí stranou. Mnoho renomovaných webů nabízí bezplatná témata WordPress – včetně WPExplorer. Instalace je trochu jiná, protože budete muset téma stáhnout. Často se jedná o ZIP s názvem motivu. Chcete-li nainstalovat, jednoduše přejděte do adresáře motivů a klikněte na Nahrát motiv.

Nahrání motivu WordPress

Na další obrazovce byste měli vyzvat k procházení tématu v počítači. Vyberte soubor motivu (výše uvedený soubor ZIP) a kliknutím jej nainstalujte. Zbývá už jen kliknout na tlačítko aktivovat, aby se na vašem webu použil nový motiv.

Prémiová témata

Zatímco bezplatná témata jsou skvělý způsob, jak začít, prémiová (nebo placená) témata jsou zlatým standardem. Prémiová témata třetích stran nabízejí více rozmanitosti a často obsahují mnohem více funkcí než témata, která najdete v adresáři bezplatných motivů.

Například téma Total WordPress zahrnuje snadno použitelný nástroj pro tvorbu vizuálních stránek, vestavěné možnosti pro vaše portfolio, přizpůsobitelný blog, vlastní písma, neomezené možnosti barev a spoustu dalších. A co je nejdůležitější, zahrnuje snadného dovozce demo, který můžete použít k importu libovolných živých ukázek tématu. Takže s několika kliknutími můžete začít s návrhem vašeho webu.

Celkem responzivní víceúčelové téma WordPress

Info & DownloadView The Demo

Ale to je jen jedna možnost. Existuje mnoho prémiových tématických tržišť, kde si můžete pro své webové stránky zakoupit nové téma. Themeforest je dobré místo, kde můžete začít hledat prémiové téma, z čehož si můžete vybrat z více než 11 000 témat. Nebo si můžete prohlédnout mnoho sbírek témat, které jsme zde shromáždili, na WPExplorer.

Až najdete, zakoupíte a stáhnete téma, které chcete, budete ho muset nainstalovat (stejně jako jsme se zabývali v sekci bezplatných motivů). Zamiřte na Motivy> Přidat nové nahrát, nainstalovat a aktivovat. Pokud vaše prémiové téma zahrnovalo jakékoli přiložené doplňky, mohou se vám zobrazit další výzvy nebo upozornění k instalaci doporučených doplňků.

Přizpůsobitel motivu

Další části vašeho vzhledu, které budete chtít přizpůsobit, jsou widgety, nabídky, záhlaví a pozadí. To vše lze změnit pomocí přizpůsobitel motivu které najdete pod Vzhled (těsně pod možností motivů). Kliknutím na ni otevřete milostný přizpůsobitel WordPress:

WordPress Theme Customizer

WordPress je dodáván předem s řadou widgetů, z nichž některé jsou aktivovány a zobrazují se na postranním panelu vašeho webu. Podle potřeby je můžete uspořádat, a pokud chcete více, můžete vždy nainstalovat plugin a přidat nové.

Přidejte widgety WordPress

Vaše téma může podporovat různá nebo více umístění v nabídce (hlavní, horní lišta, zápatí atd.). Pokud tomu tak není, jsou k dispozici k instalaci doplňky. Pravděpodobně se však nebudete muset příliš obávat, dokud nebudete mít nastaveno několik stránek.

Krok 4: Přidání pluginů pro další funkce

V závislosti na způsobu používání webu a funkčnosti motivu budete pravděpodobně muset nainstalovat a aktivovat různé doplňky. Ty přispívají k tomu, co vaše stránky umí.

Chcete-li nainstalovat doplňky zdarma, navštivte stránku adresář pluginů kliknutím na Pluginy> Přidat nový a vyhledejte plugin, nebo si můžete nainstalovat doplňky, které jste si zakoupili z jiných webů, kliknutím na ikonu Nahrát plugin knoflík.

Pokud vás zajímá, zde jsou tři klíčové pluginy, které používáme a doporučujeme zde ve WPExplorer.

VaultPress

VaultPress pro WordPress

Získejte zálohy VaultPress

I když většina dobrých hostingových společností nabízí denní zálohy jako součást svých plánů, důrazně doporučujeme zálohovat WordPress sami, abyste byli v bezpečí. Používáme a milujeme VaultPress, protože je cenově dostupný (ve skutečnosti je součástí prémiových plánů JetPack), snadno použitelný (stačí nainstalovat a propojit svůj účet WordPress.org) a vyžaduje úplnou zálohu celého vašeho webu – včetně médií.

Akismet

Akismet WordPress Spam Protection Plugin

Získejte Akismet pro WordPress

Stejně jako VaultPress je i Akismet součástí prémiových předplatných JetPack a myslíme si, že je to nejlepší plugin pro spam pro WordPress. Akismet pomáhá filtrovat spamové komentáře pomocí vlastního algoritmu a komentářů, které uživatelé Akismet hlásí. Tímto způsobem můžete strávit méně času sledováním svých komentářů a více času zaměřením na SEO a obsah.

Váš SEO

Váš SEO plugin

Získejte svůj SEO

Pro každého majitele webových stránek je klíčový dobrý SEO plugin. Existuje několik populárních pluginů, ale používáme a milujeme váš SEO. Tento plugin obsahuje vše, co absolutně potřebujete, abyste mohli začít se zlepšováním SEO. Včetně, ale nejen, souborů Sitemap, výchozích titulů / výňatků, strouhanky, zobrazení kanálu RSS, metaznaček otevřeného grafu a nástrojů SEO na stránce (pro klíčová slova, čitelnost atd.).

Doporučujeme také použít živý editor CSS, jako je CSS Hero nebo Yellow Pencil, k přizpůsobení vzhledu vašeho webu, pokud vaše téma neobsahuje dostatek možností stylingu. Další užitečné pluginy najdete v naší sbírce pluginů a najdete skvělé pluginy pro mapy, rezervace, sociální sdílení, překlady a další.

Krok 5: Vytvoření klíčových stránek

Pokud není navržen jako jednostránkový web, měl by mít každý web alespoň pár stránek. Například asi stránka a stránka kontaktu. Doporučujeme také stránku blogu, ve které budou umístěny vaše zprávy nebo příspěvky. Ale v závislosti na účelu vašeho webu budete pravděpodobně chtít také další stránky. Může to být portfolio nebo galerie, která vám předvede vaši práci. Pokud máte produkty k prodeji, chtěli byste stránku obchodu. Nezapomeňte, že budete potřebovat nebo chtít nainstalovat doplňky, abyste mohli tyto typy stránek přidávat a přizpůsobovat.

Domov

Šablona domovské stránky

Vaše domovská stránka je první stránka, kterou lidé uvidí, když navštíví vaši hlavní adresu URL. Některá témata budou obsahovat šablonu domovské stránky (jako na obrázku výše). Nebo pomocí nástroje pro tvorbu stránek vytvořte něco vlastního. Existuje mnoho výkonných modulů pro tvorbu stránek WordPress, z nichž si můžete vybrat.

Ať už si vyberete cokoli, nezapomeňte nastavit domovskou stránku, kterou jste vytvořili pod Nastavení> Čtení a vyberte možnost „Statická stránka“ (poznámka: váš blog může být vaší domovskou stránkou, a pokud to chcete použít jako svou hlavní přední stránku, ponechte vybranou možnost „Poslední příspěvky“). Další pomoc naleznete v našem průvodci, jak vytvořit domovskou stránku.

Blog

Celkem víceúčelové a blogování WordPress Téma: Mason Demo

Většina webů bude mít blog – ve skutečnosti je mnoho webů jen blog! V závislosti na motivu nemusí být nutné vytvořit stránku blogu, protože mnoho témat blogů WordPress pro blogování je již navrženo, takže můžete začít pracovat přidáváním příspěvků. Některé však obsahují vlastní šablonu stránky blogu, kterou můžete použít na stránce Stránky> Přidat nové a poté vyberte šablonu „blogu“ z metaboxu vpravo nebo pod hlavním textovým editorem. Až stránku uložíte, budete ji také muset definovat jako svůj blog pod položkou Nastavení> Čtení > Statická stránka jako volba „Stránka příspěvků“.

O

O nás Sekce

O stránkách jsou skvělé pro firmy, aby sdílely historii společnosti, prohlášení o misích a členy týmu. Nebo pro nezávislé blogery, aby sdíleli poznámky o tom, jak začali, o jejich zájmech a jejich osobním příběhu. I když ne každý web potřebuje jeden, je to dobrá stránka, aby zvážila. O stránce je skvělý způsob, jak se spojit se svým publikem na osobnější úrovni.

Kontakt

Kontaktní stránka Frontend

Téměř každý web bude mít kontaktní stránku. Vytváření kontaktní stránky pomocí WordPress je poměrně jednoduché, protože existuje celá řada jednoduchých pluginů kompatibilních s oblíbenými tématy. Alespoň můžete zvážit použití jednoho z těchto pluginů kontaktních formulářů k přidání jednoduchého formuláře do zápatí nebo postranního panelu nebo pomocí mapovacího pluginu, který předvede vaši polohu.

Portfolio

Celkové portfolio WordPress

Pro některé podniky má smysl předvést svou práci, což je místo, kde je portfolio velmi užitečné. Chcete-li vytvořit online portfolio, můžete vybrat motiv nebo přidat plugin, který obsahuje vlastní typ příspěvku do portfolia. Vlastní typy příspěvků přidávají novou snadno vyhledávanou položku nabídky na hlavním levém panelu WordPress. Tyto nejčastěji fungují stejně jako přidání blogového příspěvku. Rozdíl je v tom, že často obsahují vlastní styly a možnosti specifické pro jejich účel. Portfolio tedy bude obvykle zahrnovat možnosti budování galerií, nahrávání videí nebo dokonce zvuku, takže můžete potenciální klientele ukázat, jak jste úžasní.

Ukládat

Celkový obchod Glitz & Glam WooCommerce

A konečně, ať už chcete prodávat své vlastní zboží v obchodě typu Etsy nebo doporučit položky z přidružených obchodů na svém vlastním webu, můžete si pomocí WordPress vytvořit internetový obchod. Konkrétně pomocí bezplatného pluginu WooCommerce. Podobně jako portfolio přidává WooCommerce (a další platformy elektronického obchodování jako EDD nebo Shopify) vlastní typ příspěvku. To zahrnuje vlastní možnosti vašich produktů, jako je digitální / fyzická položka, galerie produktů, variace produktů, kupóny, doprava, daně a další.

Krok 6: Import a export obsahu

Tyto nástroje jsou často přehlíženy v diskusích o tom, jak začít. Pokud jste pro WordPress nováčkem, ale ne pro blogování nebo správu webových stránek, import a export jsou užitečné nástroje, které lze snadno provádět. Chcete-li přesunout obsah ze starého webu WordPress, použijte nástroj pro export. Tím stáhnete soubor xml obsahu vašeho webu.

Nástroj pro export WordPress

Chcete-li přenést svůj obsah z jiného webu, použijte nástroj pro import. Pokud si koupíte prémiové téma, pravděpodobně to bylo s ukázkovými daty (ve formě souboru .xml), které můžete importovat, abyste mohli začít. Doporučujeme použít vzorová data, pokud potřebujete pomoc při určování způsobu použití motivu nebo pokud chcete importovat přesná ukázka (zejména při použití motivů, jako je Celkem, z nichž si můžete vybrat tuny ukázkových ukázek).

Nástroj pro import WordPress

Krok 7: Další informace, jak začít s WordPress

Tento článek popisuje důležité části, jak začít s WordPress. Pokud se však stále cítíte ztraceni, máme pro vás několik dalších zdrojů:

 • Nejste si jisti, co všechno v programu WP Admin dělá? Podívejte se na náš článek na vysvětlujícím panelu WordPress
 • Stále si zvykáte na žargon? Podívejte se na náš slovník WordPress pro začátečníky (kde vysvětlujeme matoucí podmínky)
 • Pro přechod na drzý štěrk ze spuštění webové stránky, podívejte se na tento průvodce od WordPress
 • Nemůžete si vybrat téma? Zde jsou nejlepší motivy WordPress pro informační pracovníky (což je pro bloggery fantastické slovo)
 • Pro návod, jak bezplatně používat téma, jak začít blog
 •  A pokud chcete zpeněžit svůj blog a začít prodávat produkty, tento článek o tom, jak se stát úspěšným blogenátorem, je skvělým místem pro začátek

Aplikace WP Explorer má spoustu dalších zdrojů, které vám pomohou dozvědět se více o používání WordPress. Projděte si náš blog a další články a seznamte se s ním!

Závěr

Ať už jste novým vlastníkem webových stránek nebo jednoduše novým WordPressem, může být obtížné konečně začít s WordPressem. Mít průvodce a další zdroje je v takových situacích neocenitelné. Používání nástrojů, které jsme zde poskytli, může tento proces usnadnit. Svůj web budete mít rychle zprovozněný!

Co si přejete, abyste věděli při prvním spuštění webu WordPress? Pokud začínáte hned teď, co by vám pomohlo cítit se tím sebevědomější? Dejte nám vědět v komentářích!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map