Jak vytvořit vlastní krátké adresy URL pro váš blog WordPress

Jak vytvořit vlastní krátké adresy URL pro váš blog WordPress

Jste nadšeni, že mimo jiné oslovíte více čtenářů na sociálních médiích. Dlouhé adresy URL vám však věci ztěžují, protože nejsou uživatelsky přívětivé nebo dokonce hezké. Na druhé straně vlastní krátké adresy URL lze snadno sdílet na sociálních médiích a dalších displejích, jako jsou tiskové reklamy nebo vizitky.


Přemýšlejte například o partnerských odkazech Amazonu

https://www.amazon.com/Kindle-Wireless-Reading-Display-Globally/dp/B003FSUDM4/ref=amb_link_353259562_2?pf_rd_m=ATVPDKIK X0DER & pf_rd_r = 11EYKTN682A79_9_9_9_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_Y_00_2

Jak je takový odkaz sdílený? Potřebujete kratší adresy URL, které jsou rozdělitelné, zapamatovatelné a pokud je to nutné, skvělé při maskování vašich přidružených odkazů. Adresy URL vašich příspěvků na blogu lze také trochu použít vyklenutí. Pokud můžete získat značkovou krátkou adresu URL, abyste s tím šli, jste zlatí.

Čtěte dále a dozvíte se, jak můžete vytvořit vlastní krátké adresy URL pro svůj blog WordPress, aniž by došlo k porušení potu.

Proč zkrátit adresy URL?

Za prvé, jaké jsou výhody zkrácení odkazů?

 • Vylepšete ostrost – Je samozřejmé, že je snazší sdílet https://wpexplorer.com/short-url než https://wpexplorer.com/how-to-create-custom-short-urls-for-your-wordpress-blog. Je únavné, když zadáte delší adresu URL. Kromě toho je snadnější umisťovat krátké adresy URL na vizitky, pera, trička atd.
 • Zvýšení dosahu značky – Opět platí, že kratší adresa URL se snadněji zapamatuje bez ohledu na to, kde ji potenciální zákazník viděl. Vzhledem k tomu, že si můžete zakoupit značkovou adresu URL, můžete využít možnosti rozšířitelnosti vlastních krátkých adres URL a získat tak svou značku před více očima. Vyhlídky vás mohou kontaktovat prostřednictvím služby Messenger prostřednictvím m.me/wpexplorerthemes například.
 • Zamaskované odkazy – Vyplatí se maskovat některé vaše odkazy, tím spíše, pokud jsou dlouhé a plné sledovacích parametrů. Vaši čtenáři pravděpodobně kliknou https://yoursite.com/amazon-book koupit knihu na Amazonu na rozdíl od původního odkazu na Amazon. Také přidružené odkazy mohou čtenáře vyděsit, takže je můžete trochu jazzovat.
 • Analytics – zkrácení adresy URL vám nabízí velké množství údajů o vašich odkazech; data, která můžete použít ke zlepšení své celkové marketingové strategie. Koneckonců chcete, aby lidé klikali na vaše tlačítka koupit, takže je jen důvtipné obchodní vědět, jaké potenciální zákazníky na váš web klikají..
 • Bezplatná služba – Zkrácení odkazů na váš web WordPress je zdarma nebo relativně levné, pokud se rozhodnete koupit značkovou vlastní krátkou adresu URL.
 • Zlepšit MP – Bit.ly (krátká adresa URL btw), jeden z nejpopulárnějších zkrácujících odkazů na webu, zveřejnila studii, která ukazuje, že značkové krátké adresy URL zvýšit míru prokliku (CTR) o 34%.

Mezi skvělé příklady vlastních krátkých adres URL podle oblíbených značek patří youtu.be, wp.me, nyti.ms, es.pn a fb.me mezi ostatními. To vše jsou dobré příklady značkových krátkých adres URL. Vsadím se, že nebudete mít problémy s odvoláním se na tyto adresy URL nebo sdělením, které značky představují.

To z cesty nám umožní vytvořit vlastní krátké adresy URL pro váš web, počínaje nejjednodušším postupem. V této části se dozvíte, jak vytvořit krátké adresy URL čtyřmi způsoby:

 • Použití odkazu na zkrácení odkazu WordPress
 • Aktivace krátkých odkazů WP.me ​​v Jetpacku
 • Použijte službu zkrácení odkazu třetí strany
 • Kupte si kratší název domény a nakonfigurujte značkové krátké adresy URL

1. Vytvořte krátké adresy URL pomocí pluginu WordPress Pretty Links

PrettyLinks Lite Plugin

Informace a stahováníZobrazit ukázku

Odkazy můžete zkrátit a maskovat přímo v této minutě pomocí pluginu WordPress, jako je například Pretty Links. Pomocí pluginu mohu zkrátit přidružený odkaz, jako je https://themeforest.net/item/total-responsive-multipurpose-wordpress-theme/6339019/?ref=wpthemeraves na http://wpthemeraves.com/total/.

I když je moje doména stále dlouhá, druhá adresa URL je mnohem kratší a zapamatovatelnější než první. To plus druhá adresa URL vůbec nevypadá jako přidružený odkaz. No, skoro.

Navíc mohu snadno vidět počet lidí, kteří kliknou na odkaz pomocí administračního panelu Pretty Links. A pak některé.

Instalace a nastavení hezkých odkazů je docela jednoduchý proces, neočekávám, že se setkáte s jakýmkoli problémem. Ale v případě, že potřebujete, abychom drželi ruku, tady je návod.

Instalace hezkých odkazů

Navigovat do Pluginy> Přidat nový v nabídce administrátora WordPress, jak vám ukážeme na obrázku níže.

přidání nového pluginu v wordpressu

Kliknutím na ikonu Přidat nový položka vás přivede na primární stránku AddPrinty WordPress. Zde můžete buď nahrát plugin Pretty Links Pro ze svého počítače, nebo nainstalovat bezplatnou verzi z oficiálního úložiště pluginů WordPress. Vzhledem k tomu, že jsme rybaření na freebie, půjdeme s druhou možností.

Na Přidejte pluginy na stránce zadejte „Hezké odkazy“ Hledat pluginy (1) vyhledávací pole. Počkejte, až vám vyhledávací funkce Ajaxu přinese plugin. Další zásah Instalovat nyní (2) tlačítko, a nakonec, aktivovat tlačítko, které přichází po instalaci.

Další, hit Hezké odkazy v nabídce Správce WordPress, jak je uvedeno níže.

pěkné odkazy admin panel

Vítejte v administrátorském panelu Pretty Links, ale protože nemáte žádné odkazy, je prázdný. Nejste nadšeni, že si vytvoříte svou první krátkou adresu URL ve své doméně? Následujte to.

Vytváření krátkých adres URL hezkých odkazů

Na panelu administrátora Pretty Links klikněte na ikonu Přidat hezký odkaz jak zvýrazňujeme na obrázku níže.

Na další obrazovce přidejte cílová adresa URL, pěkný odkaz, titul, a poznámky. Kdybych byl tebou, opustil bych Přesměrování rozbalovací nabídka sama, pokud nevím, co dělám.

administrátorský panel pěkných odkazů

Viz Pokročilé možnosti odkaz na obrázku výše? Kliknutím na to otevřete několik šikovných možností, jako je seskupení odkazů, přidání značky bez sledování, předávání parametrů a sledování odkazů..

jak vytvořit vlastní krátké adresy URL v pěkných odkazech wordpress plugin

Až dokončíte výběr nastavení, stiskněte Vytvořit , jak vidíme na obrázku výše. Podívejme se, co tady máme.

pěkné odkazy krátké adresy URL

Nyní můj dlouhý partnerský odkaz (https://themeforest.net/item/total-responsive-multipurpose-wordpress-theme/6339019/?ref=wpthemeraves) je http://design.vistamedia.xyz/total. Výrazně kratší než původní odkaz, i když v tomto druhém příkladu používám subdoménu ��

V důsledku toho mohu svůj kratší odkaz sdílet kdekoli, kde se mi líbí, nebo jej snadno přidat na jakékoli webové vlastnictví. Když lidé kliknou na odkaz, Pretty Links zaznamená vše do zprávy o sledování, která vypadá takto:

funkce pro sledování pěkných odkazů

Když to bude potřeba, můžete si prohlédnout statistiku odkazů pomocí navigace na Hezké odkazy> Kliknutí v nabídce správce WordPress. Nejlepší část je, že si můžete přizpůsobit a stáhnout zprávy. Kromě toho můžete vidět IP adresu návštěvníka, pokud to pomůže.

Pretty Links Pro se dodává s dalšími funkcemi, včetně možnosti přesměrovat odkazy na základě umístění uživatele, automaticky zkrátit všechny odkazy na vašem webu, testování A / B a další typy přesměrování mimo jiné.

2. Aktivujte v Jetpacku krátké odkazy WP.me

Plugin JetPack

Než jsme dokončili pluginy, věděli jste, že můžete pomocí Jetpacku vytvořit krátké odkazy WP.me? Jediný pád? Odkazy WP.me ​​vám nenabízejí údaje o sledování.

Nejprve nainstalujte a aktivujte Jetpack, pokud jej nemáte. Pak přejděte na prohlížeč example.com/wp-admin/admin.php?page=jetpack_modules, a vyměnit example.com s vaším skutečným názvem domény. Pokud máte potíže, můžete se dozvědět více o přístupu všechny moduly Jetpack na jedné stránce.

Kromě toho jste na správném místě, pokud uvidíte následující stránku.

moduly jetpack

Přejděte dolů a aktivujte modul WP.me ​​Shortlinks, jak vidíte na obrázku níže.

aktivace modulu shortlinks jetpack wp.me

Co teď? Kdykoli čtenář používá tlačítka pro sdílení Jetpack, váš web automaticky vytvoří krátké adresy URL WP.me, jako jsou níže uvedené..

sdílejte krátké odkazy wp.me na twitteru

Aktivace Shortlinks WP.me ​​navíc přidá Získejte Shortlink tlačítko v klasickém editoru, jak je vidět níže.

V žádném případě klidně zkopírujte své odkazy WP.me ​​a sdílejte je, kdekoli si budete přát. Je smutné, že tyto odkazy nemůžete sledovat, nebo ne? Dejte nám vědět v sekci komentářů.

Pokud se nechcete vydat cestou pluginu, můžete vždy využít služeb zkracování odkazů třetích stran, jako je Bitly nebo TinyURL. Tyto služby se obvykle snadno používají a většinou se nemusíte registrovat.

3. Navštivte TinyURL a vygenerujte krátké URL

tinyurl link zkrácení služby

TinyURL je náš první uchazeč bez pluginu, a to z dobrého důvodu. Zkracování adresy URL slouží přes miliardu přesměrování měsíčně, což znamená, že jste v dobré společnosti. A stejně jako Bitly můžete anonymně vytvářet krátké adresy URL bez vytvoření účtu.

Jediný rozdíl? Na TinyURL nemůžete vytvořit účet. Jak tedy sledujete své odkazy? No, nemůžete, což nám dává jen Bitly. Ale jako služba zkrácení spojení nese TinyURL svou váhu. Koneckonců stačí vložit dlouhou adresu URL a stisknout jedno tlačítko.

Přesto si můžete přizpůsobit slimák, který přichází po TinyURL.com. Například, místo toho mít https://tinyurl.com/yby5eax2, můžete přizpůsobit slimák tak, aby vypadal https://tinyurl.com/woo-marketing, za předpokladu, že je k dispozici slimák.

Vytvořte krátké odkazy TinyURL

Největší nevýhodou používání zkrácovačů adres třetích stran je to, že nakonec obětujete svou značku. Místo toho, aby se ve vašich krátkých odkazech zobrazoval název vaší domény, obsahuje odkaz doménu třetí strany, např. TinyURL.com/short-url, Tiny.cc/short-url a bit.ly/short-url.

Přesto se nemusíme obávat, můžeme tuto výzvu překonat pomocí naší poslední metody; nákup značkové krátké adresy URL a její konfigurace pro váš web WordPress.

4. Použijte bitly pro vlastní krátké adresy URL

bitly url shortener

Bitly je jedním z nejoblíbenějších a nejstarších zkracování URL na internetu. Tato služba umožňuje anonymní vytváření krátkých adres URL. Jednoduše vložte svůj dlouhý odkaz do pole, které označíme položkou č. 2 na obrázku výše.

Přesto si vytvoříme účet, tak zasáhni Přihlásit se odkaz v nabídce, jak je uvedeno výše. Poté vyplňte registrační formulář nebo se zaregistrujte pomocí služeb Google, Facebook nebo Twitter, jak to zvýrazňujeme na obrázku níže.

vytvoření bitly účtu

Udeř Vytvořit účet a vyberte, jak chcete použít Bitly na další obrazovce, jak je znázorněno níže.

Tato část je volitelná, zavřete ji kliknutím na místní nabídku ��

Než uděláte cokoli jiného, ​​přihlaste se ke svému e-mailovému účtu a ověřte svou e-mailovou adresu.

ověřování bitového účtu e-mailem

Nyní je váš účet Bitly připraven.

bitly admin panel

Docela pěkný, že? Vytváření krátkých adres URL z tohoto bodu je otázkou a klikněte. Chcete-li vytvořit novou krátkou adresu URL v ovládacím panelu Bitly, jednoduše stiskněte Vytvořit tlačítko nahoře (viz obrázek výše).

Poté vložte svou dlouhou adresu URL do sekce zasunutí, jak je uvedeno v obrázku níže.

vkládání dlouhé adresy URL po kouscích

Poté upravte svůj odkaz tak, jak uznáte za vhodný v další části, jak je ukázáno níže.

Dále můžete propojit své účty Twitter a Facebook a usnadnit tak sdílení krátkých odkazů. Kromě toho můžete nainstalovat rozšíření prohlížeče Bitly, abyste mohli okamžitě vytvářet krátké adresy URL jakékoli webové stránky.

Bitly je navíc dodáván s intuitivním měřicím diagramem, který mimo jiné ukazuje celkový počet kliknutí, nejvyšší referer (e-mail, SMS nebo přímé) a nejvyšší umístění. V případě potřeby můžete upgradovat na balíček Enterprise a získat další funkce.

Vytvořte bitly krátké adresy URL

Instalace a konfigurace bitového pluginu WP

Chcete použít nástroj Bitly z ovládacího panelu WordPress? Můžeš! Nainstalujte a aktivujte WP Bitly stejně jako jsme to udělali s výše uvedenými kroky pluginu Pretty Links. Dále přejděte na Nastavení> Zápis v nabídce správce WordPress. Poté přejděte dolů, dokud neuvidíte Bitové zkratky WP jak zdůrazňujeme níže.

Dále musíte kliknout na ikonu Povolit tlačítko, jak je znázorněno na obrázku výše. Na další stránce klikněte na ikonu Dovolit tlačítko, jak je uvedeno níže (musíte být přihlášeni do Bitly).

Pokud vše půjde dobře, měli byste vidět níže uvedenou stránku.

V této chvíli jste připraveni začít vytvářet značkové krátké adresy URL pro svůj blog WordPress. Stačí otevřít článek v editoru příspěvků a kliknout na ikonu Shortlink tlačítko v horní nabídce administrátora WordPress, jak je ukázáno níže.

Kromě toho můžete vidět, jak si vaše odkazy vedou, přímo v editoru příspěvků, jak je znázorněno na obrázku výše.

5. Nákup a konfigurace značkové krátké adresy URL

Další metody v tomto příspěvku vám pomohou vytvořit krátké adresy URL za několik okamžiků a bez utrácení desetníku. Existuje však několik nevýhod používání těchto metod, které můžeme v této části překonat.

Například plugin Pretty Links nedělá nic pro zkrácení názvu vaší domény a bohužel většina z nás má dlouhá doménová jména. Odkaz jako wpthemeraves.com/total/ značka si stále zachovává název, ale můžeme ji zkrátit tím, že na značkovou krátkou adresu URL přejdeme.

A již jsme se zmínili, že používání zkrácených adres URL WP.me ​​a URL třetích stran obětuje vaši značku.

Takže místo wpthemeraves.com/total/, mohli bychom jít wprav.es/total/ například. Krátká značková adresa URL nese vaši značku a vylepšuje desetinásobek možnosti sdílení ve srovnání s jinými typy krátkých adres URL.

Pro začátek si vymyslete preferovanou doménu s krátkou adresou URL nebo použijte generátor názvu domény k nalezení vhodné značkové krátké adresy URL. Buďte kreativní a prozkoumejte různé způsoby zkrácení vaší značky.

Zakoupení značkové krátké adresy URL

název domény pro vyhledávání jmen domén

Značkovou krátkou adresu URL si můžete zakoupit od svého registrátora domény stejným způsobem, jakým jste zakoupili svou stávající doménu. Z tohoto důvodu se nebudeme zabývat podrobnostmi. Pokud jste však na trhu s velkým registrátorem domén, kupuji si všechny své doménové názvy v Namecheap.

Díky značkové krátké adrese URL je čas nakonfigurovat několik věcí, aby vaše nová krátká doména mohla zobrazovat krátké odkazy na váš web..

Konfigurace značkových vlastních krátkých adres URL

V této části se naučíte, jak propojit svou značkovou krátkou adresu URL s Bitly, což vám umožní využít Bitly k vytvoření krátkých adres URL pro vaši značkovou adresu URL. Takže místo použití bit.ly/ short-url, vaše krátké odkazy budou vypadat wprav.es/ short-url, například.

Přihlaste se k účtu Bitly a klikněte na své uživatelské jméno, jak je znázorněno na obrázku níže.

přidávání značkových krátkých adres URL po kouscích

Na další obrazovce stiskněte Spravovat odkaz:

spravovat uživatelské preference v bitly

Poté klikněte na Značkové krátké domény a pak Přidat značkovou krátkou doménu tlačítko, jak je znázorněno na obrázku níže.

přidání značkové krátké domény po kouscích

V další části modulu plug-in můžete přidat značkovou krátkou adresu URL a zobrazit nastavení DNS, která je třeba Bitly propojit s krátkou doménou..

Než zasáhnete Ověřte doménu tlačítko, jak je znázorněno na obrázku výše, musíte se přihlásit do registrátora vaší domény a ujistit se, že vaše značková krátká doména ukazuje na Bitly.

Řekněme, že jste si zakoupili svou značkovou krátkou doménu přes Namecheap, stačí se přihlásit do svého Namecheap Dashboard a přejít na Seznam domén jak vidíme níže. Další, hit Spravovat tlačítko vedle vaší značkové krátké domény:

seznam domén na hlavním panelu namecheap

Dále najděte Jména serverů sekce, zvolte Vlastní DNS a přidat záznamy DNS Bitly. Nezapomeňte uložit změny. Šíření může trvat až 72 hodin, proto buďte trpěliví. Jindy se změny projeví okamžitě.

Jakmile vaše značková krátká adresa URL odkazuje na Bitly, zadejte doménu do Bitly a neváhejte zasáhnout Ověřte doménu tlačítko, jak je znázorněno níže.

značková krátká url bitly

S tímto problémem stačí nainstalovat plugin WP Bitly, takže můžete spravovat své krátké adresy URL přímo z ovládacího panelu administrátora WordPress..

Závěrečná slova na vlastních krátkých adresách URL

Je samozřejmé, že krátké adresy URL mají v digitálním světě, ve kterém žijeme, více výhod než dlouhé adresy URL. Ať už se jedná o rozšiřitelnost, rozšíření značky, nebo jednoduše nabízejí uživatelům lepší zážitek, krátké adresy URL přinášejí den.

Jak už bylo řečeno, jak zkrátíte odkazy na svém blogu WordPress? Vynechali jsme váš oblíbený zkrácení adresy URL? Máte nějaké dotazy nebo návrhy týkající se tohoto příspěvku? Neváhejte se podělit o komentáře. Na zdraví!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map