Jak vytvořit úžasný cestovní blog s WordPress

Spusťte cestovní blog s WordPress

Kdo nemá rád mluvit o tom, kam cestoval? Pokud jste častým cestovatelem nebo milujete cestování, možná jste uvažovali o psaní cestovního blogu, ale nevíte, kde začít.


WordPress je perfektní redakční systém pro cestovatele bloggerů, protože je snadno nastavitelný a existuje mnoho zdrojů, které vám pomohou. Můžete si vytvořit svůj vlastní cestovní blog připravený pro vás, abyste se o těchto dechberoucích cestách a dobrodružstvích mohli kdykoli podělit.

Tento článek vás provede tím, co musíte udělat, abyste si vytvořili svůj vlastní cestovní blog a podělili se o některá témata a doplňky, které posunou váš cestovní blog na další úroveň a oživí vaše příběhy pro vaše čtenáře. Pojďme popraskat!

1. Nechte se inspirovat jinými cestovními blogy

Snímek obrazovky domovské stránky Stuck In Customs.

Nechte se inspirovat a učte se z cestovní fotografie Stuck in Customs

Neexistuje žádný nedostatek cestovních blogů, takže je obtížné vybrat pouze pár, který chcete zvýraznit. Nejlepší cestovní blogy jsou krásné na pohled a sdílení jedinečného pohledu na cestování.

Co budete potřebovat pro svůj blog o cestování

Nyní, když jsme vám ukázali, jak může vypadat cestovní blog na WordPressu, podívejme se, co budete muset začít:

 • WordPress: Docela zřejmé, že? Budete jej potřebovat nainstalovat buď lokálně, nebo na vašem webovém serveru, a my vám vysvětlíme, jak můžete toto nastavení získat níže.
 • Téma: Dále vám řekneme, co byste měli hledat v tématu cestovního blogu, a poskytneme vám bezplatné a prémiové návrhy. Stačí si vybrat ten, který vyhovuje vašemu vkusu.
 • Pluginy: Řekneme vám, jaké doplňky byste měli zvážit přidat na svůj web.
 • Krásné fotografie: Polovina zábavy z cestování jsou fotografie, takže na svém webu budete chtít spousty fotografií a my vám ukážeme, jak zajistit, aby to nezpomalilo.

Nic příliš komplikovaného, ​​že? Pojďme!

2. Získejte dobrý plán hostování a nainstalujte WordPress

Prvním krokem k nastavení blogu je získání instance WordPress spuštěného buď lokálně, nebo online. V případě hostování WordPress důrazně doporučujeme:

 • WP Engine: Spravovaný hosting, který začíná na 29 USD měsíčně, a zpracovává instalace, zálohy a aktualizace.
 • Setrvačník: Další spravovaný hostitel WordPress, ale za 15 $ měsíčně je skvělé, pokud máte rozpočet.
 • Bluehost: Velmi příznivé pro rozpočet, začínající na 3,49 $ měsíčně, a mají možnost rychlé instalace pro WordPress.

Nyní máte WordPress nastaven, co bude dál? Pojďme se podívat na témata.

3. Vyberte téma Travel Blog WordPress

Přestože je v WordPressu snadné měnit motivy, měli byste se před začátkem podívat na několik různých témat – nevybírejte jen to první, které vidíte. Pokud přemýšlíte o koupi motivu (což doporučujeme), podívejte se na naše tipy na nákup perfektního motivu WordPress.

Při hledání tématu cestování blog, budete chtít věnovat pozornost rozložení a jak to používá snímky, protože to bude pro vás životně důležité vyprávění. Podívejte se také na to, zda má vestavěnou podporu mapy, protože to může přidat další rozměr vašich cestovních příběhů. Zde byste měli určitě zvážit některá témata WordPress.

Celkem téma WordPress (ukázka cestovního blogu)

Celkem téma WordPress (ukázka cestovního blogu)

Informace a stahováníZobrazit ukázku

Celkem je zdaleka jedním z nejflexibilnějších a nejbohatších témat WordPress na trhu, takže dává smysl, že je to skvělá volba také pro cestovní blogy. Pomocí přiložených prémiových animovaných jezdců, tvůrce stránky drag & drop, galerií obrázků, možností portfolia, vestavěného formátování post galerií, vlastního nastavení obrazu a dalších, můžete navrhnout perfektní webovou stránku s pixely přesně podle svých představ. S intuitivními možnostmi v motivu Customizer a rychle importovanými ukázkovými weby (jako je ukázka Cestování, jak je vidět výše) celkem usnadňuje začátek, i když jste novým uživatelem WordPress..

Zdarma Photo Blog WordPress Téma

Mesa WordPress téma zdarma

Info & DownloadView The Demo

Téma Mesa Free WordPress od WPExplorer je perfektní způsob, jak si dnes vytvořit svůj cestovní blog. Díky podpoře mnoha typů médií (obrázek, galerie, zvuk, video a nabídka) a čistému rozložení mřížky je Mesa ideální pro představení vašich dobrodružství..

Téma WPVoyager Travel Blog WordPress

WPVoyager WordPress Téma

Info & DownloadView The Demo

Téma WPVoyager je odvážné, moderní a prémiové téma, které láká vaše čtenáře pomocí elegantních fotografických sítí a integrace Map Google. Navíc podporuje stopy KML, takže můžete dokumentovat své cesty po celém světě.

Expedice Cestování Blog Téma

Expedice Cestování Blog Téma

Info & DownloadView The Demo

Expedice je citlivé téma cestovního blogu WordPress vyvinuté společností WPZoom. Toto dobře cestované téma je ideální pro sdílení vašich oblíbených míst, hotelů, aktivit, restaurací a dalších.

To, co dělá Expedici skvělým, začíná u jejího jádra. Téma bylo postaveno na výkonném rámci ZOOM, který vám poskytne spoustu možností barev a fontů, zkratek, nastavení SEO, šablon stránek a příspěvků a další. Téma je plně lokalizováno a je zcela připraveno k překladu do rodného jazyka, aby si čtenáři mohli váš blog přečíst. Expedice také plně reaguje, takže pokud vaši čtenáři zachytí cestovní chybu, mohou si váš blog rezervovat z libovolného počítače, tabletu, telefonu nebo jiného zařízení, ke kterému mají přístup..

4. Přidejte užitečné pluginy pro SEO, mapy a další

Příklad aplikace Mapy trhu Pro

Příklad aplikace Maps Marker Pro a pokročilého mapovacího pluginu WordPress.

Jednou z hlavních výhod při vytváření webu pomocí WordPress je dostupnost pluginů pro téměř cokoli. Doporučujeme některé základní pluginy, které byste měli zvážit nejprve nainstalovat a aktivovat na svém webu, například Váš SEO pro optimalizaci vyhledávače a Akismet pro ochranu proti spamu. V našem článku se zabýváme několika dalšími možnostmi, jak začít s blogováním.

Při vytváření cestovního blogu můžete chtít udělat více než jen psát o místech, kde jste byli. Mapy jsou dobrým způsobem, jak pomoci vzít čtenáře s sebou, a mnoho témat blogu o cestování bude zahrnovat podporu map. Přidání do služeb Google, jako jsou analytika nebo captchas. A možná budete chtít zvážit také sociální plugin.

5. Přidejte a optimalizujte své obrázky

Přidejte fotografie na svůj blog

Žádný cestovní blog by nebyl úplný bez obrázků z cílů a víme, že máte fotky vašich výletů. Pokud chcete své čtenáře skutečně ponořit do svých příběhů o cestování, budete muset mít krásné obrázky míst, o kterých píšete.

Velkým problémem s obrázky na vašem webu je to, že mohou zabírat mnoho místa, což bohužel může zpomalit váš web. Váš web musí být rychlý, zejména pokud čtenáři chtějí procházet váš web na svém mobilním zařízení.

Optimalizace obrazu pomáhá obrázkům zabírat co nejméně místa na vašem webu, což začíná používáním správné velikosti a formátu obrázku. Napsali jsme docela komplexní průvodce optimalizací obrázků, který vám pomůže, takže si nemyslete, že to nemůžete udělat. Existuje také několik doplňků pro optimalizaci obrázků, které můžete použít.

Závěr

Vytvoření cestovního blogu pomocí WordPress je snadné a lze jej provést velmi rychle pomocí krásného tématu a některých pluginů. Přidejte své obrázky, abyste podpořili své příběhy, o víkendu přepravíte své čtenáře po celém světě!

Vše, co musíte udělat, je provést jednoduché kroky, které jsme nastínili, abychom mohli začít:

 1. Gert se inspiroval
 2. Nastavte WordPress
 3. Vyberte motiv
 4. Nainstalujte správné pluginy
 5. Používejte krásné (a optimalizované) obrázky

Vzali jste naši radu, postupovali podle kroků a nakonec spustili svůj cestovní blog? Rádi bychom viděli, jak budete sdílet své další dobrodružství, takže sdílejte níže uvedený odkaz. Nebo pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky, dejte nám prosím vědět v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map