Jak vytvořit redakční kalendář v WordPress (a ve skutečnosti jej používat)

Jak vytvořit redakční kalendář v WordPress

Vytvoření redakčního kalendáře ve WordPressu není tak obtížné.


Všechno však jde o to, zda kalendář používáte nebo ne, nebo pokud se dostane do bodu, kdy vás skutečně neorganizuje..

Editorský kalendář může pracovat pro individuální i více autorské blogy. Každý z těchto typů blogů vyžaduje kalendáře, protože blog pro jednotlivé autory pravděpodobně nemá editora, který by autora udržel na místě, zatímco blog pro více autorů je mnohem komplikovanější, protože vidí, jak je naplánováno mnoho článků a které přicházejí z různých zdrojů.

Vzhledem k tomu, že redakční kalendář je rozhodující součástí vašeho úspěchu v blogování, projděte si, které redakční doplňky kalendáře byste měli zvážit. Poté vysvětlíme proces instalace, jaké nástroje budou pro váš proces přínosem, a několik tipů, jak si ho ponechat v kalendáři..

Vyberte si editor redakčního kalendáře, který vám vyhovuje

Na trhu je omezený počet redakčních kalendářů, takže je snadné určit, který z nich je pro vás ten pravý. Níže jsou uvedeny možnosti a proč podle mého názoru vynikají:

 • Redakční kalendář – Je to zcela zdarma a snadno použitelné. Při instalaci nemusíte konfigurovat žádná nastavení a poskytuje vám jeden z nejčistších a nejzákladnějších redakčních kalendářů. Nemá připomenutí ani pokročilejší funkce, takže někteří tvrdí, že je to pro aktivnější blogery.
 • CoSchedule – Musíte za to zaplatit cenu, ale většina uživatelů uvádí, že to stojí za to. Je to jedna z lepších možností, jak zlepšit vaše šance na používání kalendáře, s titulkovým analyzátorem, rozšíření Chrome pro správu obsahu, systém připomenutí a možnosti pro plánování dalších věcí, jako jsou sociální média a e-maily.
 • PublishPress – Tento plugin je zdarma, ale některé užitečné doplňky jsou zdarma. Líbí se mi oznámení a komentáře, které můžete podat s lidmi ve vašem týmu, spolu s vlastními stavy (jako „Pitched“ nebo „Assigned“ namísto „In Progress“ nebo Pending Review.)
 • Upravit tok – Zde je další bezplatný redakční kalendář se skupinami uživatelů, komentáři, vlastními stavy a rozpočtem na příběhy. Pokud hledáte několik dalších funkcí, doporučuji to po redakčním kalendáři.
 • Kalendář obsahu WP – Toto je méně oblíbený plugin, takže jsem ho tolik nevyzkoušel. To znamená, že má drag and drop nástroje, celý kalendář a další.

Náš výběr: Redakční kalendářový plugin nebo CoSchedule

Je to těžký závod. Osobně si užívám minimalismu redakčního kalendáře, ale plně chápu, že někteří lidé chtějí více funkcí, jako je tomu u CoSchedule a Edit Flow..

V tomto článku budu používat plugin pro redakční kalendář, ale uvedené tipy se obecně vztahují na redakční kalendáře.

Nainstalujte plugin a ujistěte se, že víte, kde je váš kalendář

Velká část skutečného používání redakčního kalendáře je vědět, kde je. V minulosti jsem používal některé kalendáře, kde je odkaz poněkud skrytý, nebo bych nikdy nekončil kliknutím na kartu, která mě vede do kalendáře. To není dobré. Rozumím, že všichni editoři a autoři mají své vlastní vtípky, a proto je nezbytné, abyste vyzkoušeli všechny důvěryhodnější doplňky kalendáře.

Pokud máte pocit, že kalendář nikdy neotevřete, přeskočte plugin. 

Například jsem vyhledal redakční kalendář na konci mého webu WordPress, umístil plugin, který jsem chtěl, nainstaloval a aktivoval.

Poté mi trvalo, než jsem zjistil, kde se kalendář nachází. Moje mysl si však uvědomila, že karta Příspěvky dávala smysl.

Když tedy přejdete na Příspěvky> Kalendář, zobrazí se na obrazovce celý kalendář pro úpravy. Důvod, proč se mi toto nastavení líbí, je ten, že kliknu na kartu Příspěvky pokaždé, když na prvním místě vytvořím nový blogový příspěvek. Možná máte jiné tendence, ale nejsem velkým fanouškem dalších editoriálních doplňků kalendáře, protože mají samostatné dashboardy nebo skryté kalendáře.

To se mi hodí právě pro mě.

Vytvoření nového příspěvku vyžaduje, abyste klikli na jeden z dnů v kalendáři. Když posouváte den, uvidíte tlačítko Nový příspěvek.

Poté vám umožní rychle vyplnit název, obsah, čas pro zveřejnění a stav příspěvku, jako je Koncept. Jakmile stisknete tlačítko Uložit, uloží se do kalendáře pro budoucí úpravy a publikování.

Mějte na paměti, že budete muset změňte stav Koncept na Naplánováno aby kalendář mohl vykonávat svou práci.

Rozviňte svůj rozvrh účtování

Jedním ze způsobů, jak zajistit, že nezapomenete na svůj kalendář, je dodržovat přísný plán.

To, že se chystáte zveřejňovat příspěvky jednou týdně, nestačí. Říct, že plánujete pět nebo šest příspěvků měsíčně, je ještě horší.

Držte se týdenního rozvrhu a vyberte si den v týdnu. Tímto způsobem si budete pamatovat a vaši čtenáři se začnou těšit na ten den.

Například v mém kalendáři jsem plánoval zveřejňovat příspěvky každý pátek v 10:00. Na začátku každého měsíce plánuji tyto čtyři pátky s názvy blogů a dalšími poznámkami, které je třeba zapsat.

Vyhledejte a vytvořte seznam nápadů na blogový příspěvek

Sledujte neustále nové nápady na blogový příspěvek. Vaše nejlepší sázka je sledovat blogy a publikace, které se vztahují k vašemu blogu. Pokud vidíte zajímavé téma, označte jej a vytvořte si vlastní rotaci, aby bylo jedinečné.

Poté vložte název do kalendáře, abyste na něj nikdy nezapomněli. Nemusíte to naplánovat hned vedle netopýra, ale měli byste mít velkou část návrhů čekajících na prohlížení v kalendáři..

K dalším pěkným nápadům na blogový příspěvek patří:

 • Trendy Google
 • Upozornění Google
 • Reddit
 • Quora
 • Průmyslová fóra

Kompletně dokončete jednoduché a pokročilé úpravy

Jedním z důvodů, proč lidé přestávají používat své redakční kalendáře, je to, že se spálí.

Nedělejte tu chybu dokončením více práce, než musíte. Všechny hlavní úpravy by se měly provádět na běžné stránce Post, ale plugin Editoru kalendáře má skvělý nástroj pro rychlé úpravy, což vám dlouhodobě ušetří čas..

Jediné, co musíte udělat, je jít do kalendáře a vybrat příspěvek, který chcete zobrazit. Kliknutím na tlačítko Rychlé úpravy můžete upravit libovolný obsah. A co je ještě chladnější, je to, že pokud se naučíte trochu HTML, můžete v tomto zobrazení provést téměř všechny úpravy příspěvků.

Vytvořte si poznámky na později nebo do editoru

Komunikace je klíčem pro redakční kalendář. Doplněk pro redakční kalendář, který se mi líbí, nemá žádné komentáře ani připomenutí k naplánování vašich příspěvků. Můžete to však vyřešit pomocí zvláštního programu, jako je Trello.

Pokud to není váš styl, vyzkoušejte další doplňky, jako je CoSchedule a Edit Flow. Jsou komplikovanější, ale funkce jsou mnohem pokročilejší než funkce pluginu editoru Calendar Calendar.

Hodně štěstí s redakčním kalendářem!

Organizace, jako je tato, se stává ohromující, proto si vezměte tipy, které jsme popsali výše, aby se prosadily a aby váš blog byl co nejefektivnější. Pokud máte nějaké dotazy, dejte nám vědět v komentářích.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map