Portfolio webových stránek je perfektní platformou pro předvedení všeho, co chcete. Mohou to být výrobky, které prodáváte, projekty, které jste dokončili, ceny, které jste obdrželi, fotografie inspirující nebo umělecká díla, na které jste hrdí. Portfolio stránek bude nabízet vaše produkty, služby a dovednosti cílové skupině. Kromě toho může být nápomocná při generování potenciálních zákazníků. Pokud jste kreativní profesionál (webový designér, umělec, malíř, spisovatel, grafický ilustrátor), je dobře navržený web obzvláště důležitý pro přilákání klientů a pro růst vaší firmy.
V tomto příspěvku projdeme kroky k vytvoření portfolia webových stránek pomocí WordPress pomocí motivu Celkem. Na začátku byste měli vědět, že téma Celkem zahrnuje vestavěný vlastní typ příspěvku pro portfolio. Vytvoření portfolia a přidání položek portfolia je tedy snazší. A pokud víte, jak pracovat se standardními příspěvky, bude pro vás vytvoření portfolia mnohem jednodušší.
Začněme!
Contents
- 1 Krok 1: Vyberte webového hostitele
- 2 Krok 2: Vyberte název domény
- 3 Krok 3: Nainstalujte WordPress
- 4 Krok 4: Vyberte a aktivujte motiv
- 5 Krok 5: Vytvoření a úprava položek portfolia a vytvoření seznamu položek portfolia
- 6 Krok 6: Vytvoření stránky portfolia
- 7 Krok 7: Přizpůsobte si své portfolio
- 8 Krok 8: Přidání vašeho portfolia do nabídky
Krok 1: Vyberte webového hostitele
Pokud jde o hosting, existuje velké množství možností hostování, které vyhovují každé kapse. Ale pokud jste se rozhodli pro výběr jednoho, podívejte se na hostingová řešení WordPress, která WPExplorer doporučuje.
Bluehost je skvělá volba, pokud právě začínáte, protože nabízí spoustu zdrojů za nízkou cenu – což je ještě nižší, když používáte náš odkaz. V prvním roce můžete získat Bluehost za pouhých 2,95 $!
Pokud ale chcete používat hosting, který je pro vás hračkou, Flywheel a WP Engine jsou dvě z nejlépe spravovaných hostingových společností WordPress v okolí. Obě nabízejí skvělé funkce za rozumnou cenu a nejlepší ze všech, které na svůj server nemusíte myslet, protože se o vše postarají za vás.
Krok 2: Vyberte název domény
Při registraci hostitele na serverový prostor je třeba mít po ruce své doménové jméno. Název vaší domény je pro váš web jedinečný a můžete je získat od registrátorů, jako je NameCheap a GoDaddy. Vyberte si jméno pečlivě, protože to může být docela chaotický změnit později.
Krok 3: Nainstalujte WordPress
Instalace WordPress je snadná! U spravovaných hostitelů je instalace WordPress již připravena. Pokud zvolíte Bluehost, jednoduše postupujte podle instalačního procesu jedním kliknutím a měli byste mít WordPress připraven během několika minut.
Když se dostanete na přihlašovací obrazovku, zadejte uživatelské jméno a heslo, které jste vytvořili při instalaci WordPress, a zadejte svůj web. Až tam budete, můžete jít o vytváření vlastního portfolia webových stránek.
Krok 4: Vyberte a aktivujte motiv
Tento krok pro nás bude snadný, protože zvolíme Celkem. Podle našeho názoru je to jedno z nejlepších témat, které byste si mohli vybrat pro jakýkoli projekt, protože téma obsahuje spoustu funkcí a možností, které můžete použít pro firmy, charitativní organizace, portfolia a další. A s jednoduchým demonstračním importem si můžete vytvořit krásné webové stránky portfolia pomocí programu Total za pár kliknutí, jako je tento níže:
Po instalaci motivu Total ho aktivujte z ovládacího panelu kliknutím na Vzhled> Motivy> Přidat nový.
V této fázi máte na výběr – jednoduše můžete importovat libovolný demonstrační web z webu Total pomocí Demo dovozce. Celkem má více než 40 předem připravených webových stránek, včetně ukázek portfolia. Můžete si vybrat libovolnou ukázku, importovat ji a přidat k ní svůj vlastní obsah.
Jednoduše si vyberte demo, které se vám líbí, a postupujte podle pokynů na obrazovce a poté aktivujte všechny potřebné pluginy a importujte ukázkový obsah (příspěvky, typy příspěvků, widgety, nabídky atd.).
Krok 5: Vytvoření a úprava položek portfolia a vytvoření seznamu položek portfolia
Samozřejmě nemusíte importovat demo, abyste mohli začít, vždy si můžete vytvořit svůj vlastní web od základů. Při použití motivu Total je snadné vytvořit si vlastní portfolio.
Než ale budeme moci vytvořit naši stránku portfolia, musíme vytvořit položky portfolia, které do ní vstoupí. S celkem máte dvě možnosti pro vytvoření položek portfolia.
Možnost 1: Použití vlastního příspěvku typu příspěvku celkem tak, jak je
První možností je použít typ příspěvku do portfolia, jako je to k vytvoření vašeho portfolia. Na panelu WordPress klikněte na Portfolio> Přidat nové.
Přidejte název položky portfolia, značky, kategorie a veškerý textový obsah. Celkem podporuje různé typy obsahu – přidejte a Hlavní obrázek Pokud chcete zobrazit jeden obrázek, přidejte do Galerie Obrázků v sekci vytvořte posuvník nebo přidejte odkaz na zvukový nebo video soubor do složky Portfolio Item sekce. Ale ve všech těchto případech budete pravděpodobně také chtít vybrat rozvržení stránky v hlavním nastavení (vlevo, vpravo nebo bez postranního panelu) a nastavit doporučený obrázek pro svůj příspěvek, který bude použit v distribučních sítích, karuselech a souvisejících příspěvcích. Po dokončení uložte příspěvek.
Dalším krokem je jít na Vzhled> Přizpůsobit> Portfolio přizpůsobit své stránky archivu portfolia (hlavní, značky a kategorie) a také jednotlivé stránky položek portfolia. Odtud si můžete vybrat rozvržení postranního panelu, počet souvisejících příspěvků a povolit různé prvky stránky a poté je přetáhnout do požadovaného pořadí.
A je to! Pro doplnění portfolia stačí přidat další položky.
Možnost 2: Vytvořte si vlastní šablonu portfolia pomocí programu Visual Composer
Pokud chcete být více na ruce, můžete být svým vlastním návrhářem pomocí funkcí Total a tvůrce stránky Visual Composer. Visual Composer je nástroj pro tvorbu vizuálních stránek, který vám pomůže vytvářet krásná rozvržení metodou drag and drop. Jako uživatel to znamená, že nemusíte znát žádné kódování a skutečně si můžete webový proces tvorby užít. S programem Total je zdarma a při aktivaci motivu byste měli zobrazit výzvu k instalaci pluginu na svůj web. Nezapomeňte ji také aktivovat.
Navštivte Nastavení vizuálního skladatele na ovládacím panelu a nastavte plugin. Klikněte na Vizuální skladatel> Správce rolí a upravte nastavení. A co je nejdůležitější, povolte skladatele pro typy příspěvků, na kterých chcete použít. Ve výchozím nastavení je Visual Composer povolen pouze na stránkách. Povolte jej také pro typy příspěvků z portfolia, abyste mohli vytvářet položky portfolia pomocí programu Visual Composer.
Stejně jako poslední možnost budete muset vytvořit nový příspěvek kliknutím na Portfolio> Přidat nové. Pojmenujte svůj příspěvek, vyberte kategorie nebo značky, vyberte rozvržení postranního panelu v hlavní části nastavení a nastavte doporučený obrázek. Uložte svůj pracovní koncept. Nyní můžete začít stavět!
Máte možnost použít frontendový (vizuální) nebo backendový (blokový) editor Visual Composer začít upravovat položku portfolia. Upřednostňujeme editor rozhraní, protože můžete vidět prvky stránky, vlastní barvy, vycpávky / okraje a další. Ale bez ohledu na to, které se rozhodnete použít, jednoduše vyberte Visual Composer Přidat prvek tlačítko začít.
Uvidíte všechny dostupné prvky v knihovně prvků. Celkem má v knihovně kromě standardních prvků Visual Composer také řadu speciálně navržených prvků. Můžete vidět, že výše uvedený snímek používá Posuvník obrázku a Textové pole vytvořit položku portfolia. Můžete však použít téměř jakýkoli jiný prvek z knihovny.
Až dokončíte úpravy, uložte příspěvek do portfolia a klikněte Publikovat. Pokud budete vytvářet mnoho podobných položek, můžete dokonce uložte šablonu pro opakované použití. Chcete-li rozvržení uložit jako šablonu, vraťte se do editoru backendu.
Klikněte na tlačítko Templatera (které vypadá jako malá šedá ikona rozložení).
Poté své šabloně pojmenujte a uložte ji. Chcete-li použít šablonu v novém příspěvku, stačí klepnutím na ikonu Templatera vložit uložené rozložení. Případně můžete nastavit šablonu jako výchozí pro všechny nové příspěvky v daném typu příspěvku.
Chcete-li to provést, přejděte na Vizuální skladatel> Obecná nastavení a nastavte preferovanou šablonu pro každý typ příspěvku. Pokud plánujete přidat do svého portfolia, zaměstnanců atd. Mnoho položek, ušetří vám to čas, protože všechny standardní prvky stránky budou automaticky vloženy a naformátovány..
Krok 6: Vytvoření stránky portfolia
Nyní, když máme v portfoliu seznam položek portfolia, které chceme zobrazit, je čas vytvořit stránku, která bude tyto položky portfolia obsahovat. Vytvořte stránku způsobem obvyklým s WordPress. Jít do Stránky> Přidat nové. Pojmenujte novou stránku a uložte ji.
Poté klikněte na možnost Visual Composer, se kterou chcete pracovat – znovu budete mít možnost použít frontend editor nebo backend editor. Otevře se live editor drag and drop. Klikněte na modrou Přidat prvek knoflík. K vytvoření stránky našeho portfolia použijeme prvek Portfolio Grid. Vyberte Portfolio Grid. Pokud se jedná o kolotoč, který chcete na stránce portfolia, vyberte prvek Portfolio Carousel.
Můžete upravit nastavení v prvku Portfolio Grid a doladit způsob, jakým se vaše stránka portfolia zobrazuje. Můžete vybrat velikost obrázků, přidat ohraničení, pojmenovat je, sspecifikujte kategorie, vyberte pořadí, sloupce a příspěvky na stránce, povolte stránkování, zvolte styly mřížky, přidejte výňatky a mnoho dalšího. Uložit stránku portfolia po vyplnění možností nastavení pod textovým editorem.
Změny je možné zobrazit, i když je provedete. Takto moje stránka portfolia vypadá na rozhraní frontend, jakmile uložím změny v prvku Portfolio Grid.
Krok 7: Přizpůsobte si své portfolio
Nastavení v živém WordPress Customizer můžete použít k nastavení možností pro strouhanku, rozložení archivů, styl jednoho příspěvku, oříznutí obrázku a další.
Pokud chcete změnit ikonu administrátora, zadejte název příspěvku, slim a taxonomii Editor typů příspěvků portfolia.
Krok 8: Přidání vašeho portfolia do nabídky
Na webových stránkách portfolia má smysl, aby se stránka portfolia objevila v hlavní nabídce, takže návštěvníci mohou okamžitě přistupovat k „portfoliu“ a prohlížet si stránky portfolia. Chcete-li přidat novou stránku svého portfolia, přejděte na Vzhled> Menu, vyberte stránku Portfolio a klikněte na Přidat do nabídky.
Nyní se portfolio zobrazí jako snadno přístupná položka nabídky na domovské stránce (a na jakékoli jiné stránce s povolenou hlavní nabídkou).
Pokud chcete, aby se vaše stránka portfolia stala vaší domovskou stránkou, přejděte na Nastavení> Čtení, nastavte zobrazení své přední stránky na statickou stránku a poté vyberte své portfolio. Snadné peasy!
Dokončení nahoru
S částí svého portfolia na svém webu můžete chtít pokračovat a přidat na svůj web další stránky. Zvažte kontaktní stránku, stránku nebo služby, které jsou neuvěřitelně užitečné a jsou nezbytnou součástí webových stránek portfolia. Vytvořte tolik stránek, kolik chcete nebo potřebujete. Nezapomeňte do nabídky zahrnout důležité stránky, abyste měli plnohodnotný web o portfoliu.
S vámi vytvořeným portfoliem můžete přejít na generování provozu do svého portfolia, optimalizaci svých obrázků nebo dokonce zpeněžit svůj web. Jaké další tipy máte pro budování svého portfolia online?