Jak vytvořit nabídku v WordPress

Jak vytvořit nabídku v WordPress

Doposud jste si užili dobrodružství WordPress. Vybrali jste skvělé téma WordPress, sestavili pěkný web a oživili vaše strojové vybavení WordPress SEO. Návštěvníci začali pronikat do vašeho nového podnikání založeného na WordPress, ale jen málo z nich se stalo věrnými fanoušky nebo zákazníky.


Podívejte se na Google Analytics a míra okamžitého opuštění je přes střechu. Takže se rozhodnete zkontrolovat všechny aspekty svého webu, ale nemůžete najít, kde je problém. Co to k sakru?

Dobře, řeknu vám to: vaše navigační nabídka WordPress může být příčinou vašich potíží. Špatný systém navigačního menu zabrání návštěvníkům v nalezení toho, co na vašem webu potřebují, a pokud jej nenajdou, udělá to, co dělá každý zdravý člověk – klikněte na tlačítko Zpět a načte web konkurenta.

Skvělý navigační systém je naproti tomu jako mapa, která vašim návštěvníkům přesně ukazuje, kam mají jít, aby našli, o co jde. To znamená, že bez skvělé navigační nabídky ztratíte zákazníky vpravo, vlevo a uprostřed. Ano, kámo, mít skvělou navigační nabídku – stejně jako řidič rally má svého navigátora – má zásadní význam.

V tomto průvodci krok za krokem vám ukážeme, jak navrhnout dokonalý navigační systém. Poté vám ukážeme, jak přesně nastavit nabídky pomocí intuitivního správce nabídek WordPress.

Jak vytvořit perfektní navigační systém WordPress

navigace wordpress

Jste připraveni na nějaké dobrodružství v menu? Jíst al carte… V této sekci se podíváme na to, co dělá skvělý navigační systém.

Zachovejte to jednoduše

Nejlepší navigační systém se snadno používá.

Nezkomplikujte své navigační nabídky zahrnutím stránek, které uživatel nemusí nutně potřebovat. Držte se svého nejdůležitějšího obsahu – obsah, který musí uživatel držet dostatečně dlouho, aby mohl převést. Odkazujte pouze na vaše nejdůležitější stránky WordPress, jako jsou About, Contact, Hire / Product atd., A populární obsah, který pomáhá vaší věci.

Když už mluvíme o udržování jednoduchosti, opravdu potřebujete tu mega nabídku na svém malém osobním blogu? Nemyslím si to; mega menu jsou skvělá ano, ale jsou ideální pro mamutí stránky WordPress s miliardou bajtů obsahu a bilionem produktů k zavedení. Nech to být hloupé.

Soubory Sitemap se počítají také

Soubor Sitemap je v dokonalém navigačním systému považován za základní kolečko. Soubory Sitemap, které pomáhají pavoukům vyhledávačů snadno a správně procházet váš web, se mohou hodit také v případě ztráty uživatele a / nebo setkání s obávanou chybovou stránkou 404. Přemýšlejte o tom jako o nabídce navigace pro celý svůj web zveřejněnou na zvláštní stránce. O soubory Sitemap se nemusíte bát, jsou to prostě stránky, které obsahují odkazy na všechny zdroje na vašem webu.

Nejlepší na tom je, že můžete snadno vytvářet soubory Sitemap pomocí pluginů, jako jsou Soubory Sitemap Google XML, nebo prostě jděte s tématem WordPress, které podporuje soubory Sitemap ve své podstatě. Vytvořte speciální stránku souboru Sitemap a zajistěte, aby se po načtení zobrazil seznam všech zdrojů na vašem webu WordPress http://www.yousite.com/sitemap/. Na svůj soubor Sitemap můžete odkazovat z chybové stránky 404 nebo z hlavní nabídky.

Přidejte navigační nabídky na více míst

Pokud byste například chtěli zvýšit své šance na výhru v loterii, musíte hrát několikrát. Má to co do činění s teorií pravděpodobnosti. Podobně, pokud chcete, aby čtenáři klikli na vaše odkazy, musíte několikrát ukázat uvedené odkazy na různých místech vašeho webu. Logika je zde jednoduchá: čím snáze čtenář najde odkazy, tím rychleji proklikne.

Většina motivů WordPress vám ve výchozím nastavení umožní zobrazit navigační nabídku v sekci záhlaví a možná zápatí, ale je to. Můžete však použít widgety k zobrazení navigačních nabídek kdekoli se vám líbí.

Nejlepší umístění nabídky pro maximální expozici zahrnují oblasti záhlaví, postranního panelu a zápatí. Postranní panel je také hlavním místem pro kategorie, archivy a značky, takže můžete využít těchto funkcí k vylepšení navigačního systému..

Přidejte vyhledávací formulář

Systémy se rozpadají v nejméně příhodných časech. Mají sklon vzdát se nebo selhat, když to nejméně očekáváte. Navigační nabídky nejsou výjimkou, vždy selhávají, zejména pokud používáte plugin WordPress od třetích stran a pohybujete se kolem. Jindy uživatel prostě nemá čas jít hlouběji ve svých nabídkách a hledat informace. Co dělat?

Implementujete vyhledávací formulář, který uživateli usnadní hledání toho, co chtějí. Poté jej umístěte na přední místo na svém webu WordPress. Nezakrývejte jej například v sekci zápatí, která je viditelná pouze tehdy, když uživatel přejde dolů. Pokud máte nekonečné posouvání na místě, uvedený uživatel by nikdy neviděl vyhledávací formulář.

Vyhledávací formulář je opatřením zabezpečeným proti selhání a také zařízením, které výrazně zlepšuje uživatelský dojem. Relevanssi vám pomůže vytvořit úžasné vyhledávače pro vaše podnikání založené na WordPress.

Hlavní stánek s jídlem: Na konci dne se ujistěte, že vaše navigační nabídky jsou snadno k nalezení a použití. Nejdříve také dejte důležitý obsah, takže je neuvěřitelně snadné najít.

Přidání navigačních nabídek WordPress

Nyní vytvoříme skvělou navigační nabídku s užitečným správcem nabídek WordPress. Po vybalení obsahuje WordPress skvělý správce nabídek, který vám umožňuje vytvářet jednoduché nabídky, včetně rozevíracích nabídek. Je to jednoduchý správce drag-and-drop, díky kterému je přidávání nabídek stejně snadné jako koláč. Dokonce i pátý srovnávač může přidat nabídky WordPress během několika minut.

Jak? Stačí přejít na Vzhled> Nabídky  ve vaší oblasti správy WordPress:

nabídky pro začátečníky-průvodce po wordpress-menu-vzhled-menu

Tím se spustí Upravit nabídky obrazovka. Pokud jste vy nebo vývojář ještě nikdy nepřidali nabídky na svůj web WordPress, měla by se zobrazit tato obrazovka:

nabídka pro začátečníky - průvodce slovem - menu - nová nabídka

Pokračujte a pojmenujte své nové menu. Náš příklad označíme jako „hlavní menu“. Zadejte své preferované jméno a stiskněte Vytvořit hlavní knoflík. Otevře se tato obrazovka:

položky pro začátečníky-průvodce-wordpress-menu-add-menu-items

Jak vidíte, existuje několik možností. Vlevo uvidíte seznam svých stránek, kategorií, kartu vlastních odkazů a možná i několik dalších funkcí v závislosti na motivu.

Napravo máte Struktura menu oblast, kde budete upravovat a objednávat položky nabídky. Máš Nastavení nabídky oblast, která vám umožní zvolit umístění nabídky, a možnost, která vám umožní automaticky přidat nové stránky nejvyšší úrovně do nabídky.

Zde musíte pouze vybrat své stránky, kategorie nebo přidat vlastní odkazy z levého panelu a poté kliknout na ikonu Přidat do nabídky knoflík. V blesku se vaše položky nabídky zobrazí v pravém sloupci, kde je jednoduše přetáhnete, jak chcete.

Proč chcete do nabídky WordPress přidat kategorie? Pokud jste vytvořili příspěvky (např. Lekce) v různých kategoriích (kurzy), můžete pomocí této funkce seskupit lekce do kurzů. Je to také užitečná funkce, pokud provozujete zpravodajský web. Šel jsem dopředu a přidal různé kategorie do mého vzorového menu, jako například:

kategorie pro začátečníky-průvodce-slovo-menu-přidat-kategorie

Přidáme také několik vlastních odkazů na přímé návštěvníky webů třetích stran nebo dokonce našich vlastních webů žijících v subdoménách. Stačí přejít na Vlastní odkazy karta:

začátečníci-průvodce-wordpress-menu-add-custom-links

Přidejte svůj odkaz do URL textovou oblast a název nabídky v Text odkazu. Pak stačí zasáhnout Přidat do nabídky knoflík. Vždy zahrnout http: // nebo vaše odkazy nebudou fungovat:

začátečníci-průvodce-wordpress-menu-add-custom-links-example

Až budete s nabídkou spokojeni, vyberte umístění nabídky a klikněte na ikonu Uložit nabídku knoflík:

nabídka pro začátečníky-průvodce-slovo-menu-přidaná-nabídka

Za použití Správa míst Na kartě můžete určit, kde se bude vaše nabídka zobrazovat. Poznámka: Můžete vytvořit několik různých nabídek a zobrazit je na více místech v závislosti na motivu. Každé téma podporuje jiný počet nabídek:

umístění začátečníků-průvodce-wordpress-menu-správa-umístění

Vracím se do Upravit nabídku můžete vidět, že naše nabídka roste déle a v klientském rozhraní nebude vypadat skvěle. Podívejte se, jak náš příklad vypadá například v klientském rozhraní:

začátečníci-průvodce po wordpress-menu-přední

Zde se hodí rozbalovací nabídky. Budu pokračovat a seskupí všechny naše příkladové kategorie pod Naučte se Web Design. To je docela snadné. Z Upravit nabídku na obrazovce, přetáhněte dílčí nabídku mírně doprava takto:

začátečníci-průvodce-wordpress-menu-add-drop-down-menu

Poté klikněte na Uložit nabídku knoflík. Nyní bude vaše nabídka vypadat takto:

začátečníci-průvodce-wordpress-menu-přidáno-drop-down-menu

Kratší a čistší, co? Ve stávajících podnabídkách můžete vytvořit více podnabídek a vytvořit víceúrovňové rozevírací nabídky:

začátečníci-průvodce-wordpress-menu-multi-level-drop-downs

Naše příklad navigační nabídky WordPress nyní vypadá takto:

začátečníci-průvodce-wordpress-menu-více-level-drop-downs-front-end

Co víc? Položky nabídky můžete upravovat pomocí správce nabídek WordPress. Stačí kliknout na šipku v pravé části nabídky:

začátečníci-průvodce-wordpress-menu-edit-menu-položka

A pokud chcete vytvořit skutečně speciální nabídku, vyzkoušejte jeden z těchto nejlepších pluginů nabídky WordPress. Je to rychlý a snadný způsob, jak stavět nebo vylepšovat stávající nabídky WordPress.

Závěrečné myšlenky

Navigační nabídky WordPress jsou důležitou součástí vašeho webu WordPress. Vedou uživatele k tomu, aby jim umožnili najít obsah, který sledují. Jsou skvělé pro zlepšení uživatelského dojmu, a tedy i míry konverze. Nejlepší na tom je, že se dají snadno implementovat, takže vás nic nebrání.

Už nenechávejte peníze na stole, investujte do zásuvného modulu nabídky WordPress, který vyhovuje vašim obchodním potřebám. Máte dotazy nebo připomínky? Sdílet v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map