Jak vytvořit galerii obrázků v Příručce pro začátečníky WordPress

Jak vytvořit galerii obrázků v Příručce pro začátečníky WordPress

Nazdárek! Doufám, že jste měli skvělou sváteční sezónu svým vlastním jedinečným způsobem. Dnes se pojďme bavit o galeriích WordPress. Pokud byste se chtěli podělit o ty pěkné fotografie, které jste pořídili během prázdnin, nemusíte hledat dále než galerii WordPress. Správně, nepotřebujete plugin. Ne, ne.


WordPress je dodáván s vestavěnou galerií, se kterou můžete pracovat. Můžete publikovat své úžasné fotografie, upravovat je; přidejte titulky, odkazy atd. a – díky modulu Jetpack Carousel – přidejte lightbox, aby si čtenáři mohli prohlížet větší verze vašich fotografií v plné kráse.

Ať už jste fotograf, bloger nebo jen milujete sdílení obrázků na svém webu, galerie WordPress vám nabízí přesně ty nástroje, které potřebujete k vítězství. V tomto příspěvku zjistíte:

  • Jak vytvořit barevné WordPress Galerie
  • Pokud potřebujete doplnit galerii, potřebujete několik doplňků Galerie WordPress

Stručně řečeno, jste na skvělý čas, tak si zapněte bezpečnostní pásy a užijte si jízdu.

Jak vytvořit barevné WordPress Galerie

Galerie obrázků přidávají barvu a životnost vašeho webu WordPress a zároveň zvyšují retenci uživatelů. A vzhledem k tomu, že je to neuvěřitelně snadné přidat do WordPress, nic nebrání tomu, abyste si vytvářeli příspěvky a stránky, které osloví vaše čtenáře. Zde je postup, jak přidat galerii obrázků do WordPress.

Zvolte umístění

Galerie WordPress může jít kamkoli na vaši stránku nebo příspěvek. Můžete jej umístit na prázdný příspěvek / stránku nebo do středu textu. Jediné, co musíte udělat, je umístit kurzor na místo, kam má vaše galerie jít, jak je ukázáno níže:

galerie wordpress přidávání nového příspěvku

Přidat obrázky

Dále je třeba přidat obrázky. Klepnutím na tlačítko Přidat média otevřete obrazovku Vložit média. Poté klikněte na odkaz Vytvořit galerii a začněte vytvářet svou galerii:

Galerie wordpress vytvářejí obrazovku galerie

Máte zde dvě možnosti. Obrázky můžete nahrát z počítače nebo použít obrázky, které již máte v knihovně médií. Protože naše je nová instalace WordPress bez obrázků, budeme pokračovat s první.

Kliknutím na Vybrat soubory nebo přetažením obrázků na obrazovce zahájíte nahrávání:

obrazovka pro odesílání obrázků wordpress

Nahrávání obrázků do galerií WordPress

Jakmile obrázky nahrajete, budete mít možnost popsat každý ze svých obrázků. Některé obrázky můžete dokonce vyloučit z galerie WordPress. Je to jednoduché; věc a klikni na sebe. Přidejte ke každému obrázku tituly, titulky, alternativní texty a popisy a stiskněte tlačítko Vytvořit novou galerii. Tím se dostanete na obrazovku Upravit galerii, kde můžete upravit svou galerii na délku:

obrazovky galerie galerií wordpress

Upravit galerii

Na obrazovce Upravit galerii můžete provést řadu akcí. Můžete například přetáhnout obrázky a změnit jejich pořadí, přidat do galerie další obrázky, uspořádat obrázky obráceně, uspořádat obrázky v libovolném náhodném pořadí, zobrazit adresy URL svých obrázků, zrušit celou galerii, nastavit počet sloupců a tak dále:

Galerie wordpress upravují akce obrazovky galerie

Vložit galerii

Až budete s nastavením galerie spokojeni, je čas jít vpřed. Klikněte na tlačítko Vložit galerii. Vaše galerie se objeví uvnitř vašeho příspěvku / stránky jako série miniatur. V tuto chvíli můžete galerii upravit jednoduše kliknutím na některou z miniatur:

Galerie galerií wordpress vložena

Stačí kliknout na tlačítko Publikovat / Aktualizovat a jste zlatí:

Galerie galerií wordpress

To bylo snadné, že? Tyto marketingové tipy WordPress můžete vložit do banky a ukázat svou galerii celému světu. Pokud v tuto chvíli kliknete na libovolný obrázek ve své galerii, otevře se na stránce přílohy, s níž musíme souhlasit, není příliš atraktivní:

stránka přílohy wordpress galerií

Přidání Lightbox do vašich galerií WordPress

Můžete aktivovat modul Carousel společnosti Jetpack, který uživatelům umožňuje prohlížet vaši galerii v krásném lightboxu. Pokud se chcete Jetpacku vyhnout, skvělí kluci z WPBeginneru rozvětvili karuselový modul a nyní jej nabízejí jako samostatný plugin známý jako Galerie Kolotoč bez Jetpacku.

Stačí nainstalovat a aktivovat plugin na svém webu WordPress, pak přejděte na Nastavení -> Média a vyberte možnosti Carousel:

Možnosti kolotočů wordpress galerií

Aktualizujte svůj příspěvek v galerii a klikněte na libovolný obrázek. Vaše galerie se nyní otevře v krásném lightboxu:

wordpress galerie obrázky v lightboxu

Bonbón.

Nyní, když můžete vytvářet galerie WordPress jako profesionál, co třeba vyzkoušet několik pluginů galerie WordPress, které přidávají více síly do celého zážitku galerie WordPress? Zní to skvěle, správně?

Doplňky galerie WordPress Gallery

Pokud chcete své galerie WordPress doplnit, trh s pluginem WordPress nikdy není dostačující pro potřebné moduly. Při výběru mějte na paměti faktory, jako je hodnocení pluginů, rychlost, snadnost použití a nabízené funkce. To z cesty, zde je seznam nejlepších pluginů, které jsme našli:

Galerie od Enviry

Galerie galerií wordpress od enviry

Začněme pluginem pro galerii WordPress jako žádný jiný. Gallery by Envira vám umožní vytvořit krásné a plně citlivé galerie WordPress během několika minut. Je optimalizována pro nejlepší výkon webu a serveru, protože podle vlastních slov autorů „… pokud jde o SEO a převod, je rychlost důležitá.“

Kromě toho, že je uživatelsky přívětivý, je tento plugin galerie WordPress dodáván s tvůrcem galerie drag and drop, díky kterému je vytváření galerií WordPress snadné a rychlé. Kromě toho můžete snadno přidat integraci sociálních médií a prodávat své obrázky, aniž byste se potili. Jednoduše vytvořte své galerie WordPress a přidejte je do svých příspěvků / stránek pomocí krátkých kódů.

lightbox v galerii Envira

Chcete-li zavést systém, můžete vytvořit video galerie, přidat vodoznaky k ochraně svých obrázků, uspořádat obrázky v albech s titulními fotografiemi, vytvářet úžasné prezentace, chránit heslem své galerie, přidávat vlastní styly CSS a mnoho dalšího. Pro verze nabízí ty nejlepší funkce.

WP Canvas

Galerie galerií wordpress galerií

WP Canvas, vyvinutý Chrisem Baldelomarem, nedělá nic víc, než přidat další možnosti do svých galerií WordPress. Jinými slovy, tento plugin „… rozšiřuje galerie WordPress tak, aby zobrazoval galerii zdiva, karusel a posuvnou galerii.“

A když řekneme další možnosti, máme na mysli spoustu pěkných možností, které vám umožní proměnit vaše galerie WordPress podle toho, jak si přejete.

wordpress galerie wp plátno

Můžete si například vybrat z 5 stylů titulků, 6 typů titulků, 8 stylů zobrazení, 15 rozbalovacích oken, přidávat vlastní odkazy, otevírat obrázky na nových kartách a skrýt ovládací prvky galerie, abych zmínil hlavní prvky.

FOTOGALERIE

plugin pro fotogalerii

Po instalaci a aktivaci tohoto pluginu galerie WordPress přidá položka Galerie do vaší nabídky pro správu, díky níž bude vytváření galerií WordPress stejně snadné jako vytváření příspěvků. Je jen smutné, že jsem nemohl vybrat obrázky z mé mediální knihovny, což znamenalo opětovné nahrání stejných obrázků. To také znamená, že plugin vytvoří další adresář ve složce pro nahrávání! Ne cool kluci.

obrazovka administrace fotogalerie

Jakmile však obrázky nahrajete, přizpůsobení galerie je stejně snadné jako A, B, C. Můžete přidat náhledovou (titulní) fotografii, přidat popisy, nastavit vodoznaky, přidat alternativní text, zrušit publikování fotek, znovu vytvořit miniatury, přidat značky atd. hodně z jedné obrazovky.

Poté přidáte galerie WordPress z obrazovky Upravit příspěvek, kde si můžete vybrat další možnosti. Mluvíme o funkcích, jako jsou více stylů zobrazení, schopnost zobrazovat reklamy, ovládací prvky skrýt / zobrazit, vyhledávací pole, režim celé obrazovky a mnohem více.

Tito kluci však musí něco udělat s uživatelským rozhraním, protože Fotogalerie ponechává mnoho požadavků, pokud jde o uživatelskou přívětivost.

Galerie NextGEN

galerie nextgen

Pravděpodobně nejpopulárnější plugin WordPress pro galerii, NextGEN vyrábí vlny v kruzích WordPress od roku 2007. Každý rok průměruje kolem 1,5 milionu stažení, nemluvě o úžasných hodnoceních, které získává. Přinesli vám Imagely, fotografové z WordPressu, můžete se spolehnout na NextGEN a přidat život do svých galerií WordPress..

Rychle se podívejme, co je v tašce. Nejprve vám NextGEN nabízí robustní systém správy galerií WordPress, který je vybaven nesčetnými možnostmi pro odesílání, úpravy a publikování obrázků..

Průvodce galerií nextGEN

Jedinou funkcí, která mě nesla, je intuitivní Průvodce galerií, který vás krok za krokem provede vytvořením první galerie NextGEN. Průvodce je tak snadno použitelný, měli byste vytvořit galerii během několika sekund. Pro snadné použití musíme tento plugin pochválit.

Fotoalbum WP Plus

Galerie WordPress WP Photo Album Plus

Po aktivaci aplikace WP Photo Album Plus se zobrazí odkaz (v horní části obrazovky pro správu WordPress) na stránku nastavení pro rychlé počáteční nastavení. Tato stránka rychlého nastavení je naložena množstvím možností, které vám umožní navrhnout galerii z vašich snů.

Můžete si například vybrat, zda vaše téma odpovídá, můžete zmenšit obrázky při nahrávání, umožnit návštěvníkům nahrávat obrázky, aktivovat systémy hodnocení, komentování a sociálního sdílení, přidávat zvukové a video soubory, nastavovat šířky obrázků (existuje nespočet možností) zde!), přidejte strouhanku, publikujte fotografii dne a ještě mnohem více.

Fotoalbum wp plus stránka nastavení

Toto je dokonalý plugin pro galerii s více funkcemi, než jaké kdy budete potřebovat. Bez ohledu na nastavení je vytvoření nové galerie stejně snadné jako koláč. Plugin přidá do vaší nabídky WordPress položku Photo Albums, která vám pomůže snadno vytvářet a přistupovat k vašim galeriím WordPress. Uživatelské rozhraní však zůstává hodně žádoucí, ale se všemi možnostmi, které toto dětské balení nabízí, si stěží stěžujete.

Po vytvoření fotoalba přejděte na obrazovku Upravit příspěvek / stránku a přidejte galerii k vašemu příspěvku nebo stránce pomocí tlačítka Generátor krátkých kódů WPPA +:

Fotoalbum wp plus přidat galerii

Toto vám poskytne vaše vlastní fotoalbum WordPress, a zde je příklad:

Fotoalbum wp plus příspěvek

Související čtení

Pokud se chcete dozvědět více o galeriích WordPress a souvisejícím tématu fotografie WordPress, kurátor jsem pro tento potěšení ze sledování vybral:

Závěr

Galerie WordPress jsou efektivní při publikování, sdílení a dokonce prodeji fotografií. Lze je snadno vytvářet a rozšiřovat pomocí pluginů galerie WordPress. Upřímně řečeno, nic by vás nemělo bránit ve vytváření nádherných galerií WordPress jako šéf.

Vynechali jsme váš oblíbený plugin WordPress Gallery? Který plugin nebo doplněk galerie WordPress na vašem webu používá? Máte dotaz nebo návrh týkající se galerií WordPress? Dejte nám vědět v níže uvedené oblasti komentářů. Na zdraví!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map