Jak vložit soubory PDF do WordPress

Jak vložit soubory PDF do WordPress

Mohou se stát případy, kdy byste rádi vložili soubor PDF do svého příspěvku nebo stránky:


 • Autor knihy může chtít dát čtenářům bezplatnou kopii.
 • Přidání katalogů produktů na váš web.
 • Chcete-li sdílet své návrhy ve formátu PDF s klienty.
 • Možná provozujete cestovní kancelář a chcete zobrazit itinerář turistických balíčků.

Ale je tu problém!

Přestože vám WordPress umožňuje vkládat audia, videa a samozřejmě obrázky, není možné do vašich příspěvků a stránek vkládat soubory PDF. Tato funkce zatím není k dispozici, možná bude přidána v budoucnu.

V případě, že chcete přidat soubor PDF, můžete soubor nahrát pomocí Přidat média vložte jej a odkaz na tento soubor bude přidán na vaši stránku. A vaši návštěvníci si jej mohou stáhnout nebo zobrazit soubor ve webovém prohlížeči tím, že opustí váš web.

Ale co když chcete do svých příspěvků vložit soubory PDF a nechat je návštěvníkům prohlížet, aniž by museli opustit váš web? Existuje nějaké řešení? Krátká odpověď zní ANO.

Takže v tomto příspěvku ukážu, jak můžete vložit soubor PDF do svého příspěvku nebo stránky WordPress. Než začnete, pravděpodobně budete chtít vytvořit dobře formátovaný, čistý dokument PDF pomocí a PDF editor. Pak budete připraveni přidat je do svých příspěvků s nebo bez použití pluginu. Začněme.

Jak vložit soubor PDF pomocí pluginu

Existuje mnoho pluginů, které můžete použít k přidání souboru PDF k vašemu příspěvku WordPress.

Budeme však používat plugin s názvem Embedder PDF. Jedná se o bezplatný plugin, který je k dispozici v adresáři WordPress Plugin. Nejlepší věc na tomto pluginu je použití JavaScriptu k provedení jeho práce a ne nějaká služba třetích stran nebo iframe.

Krok 1: Nainstalujte plugin Embedder PDF

Přihlaste se k panelu WordPress a přejděte na Pluginy> Přidat nový. Nyní hledejte Embedder PDF do vyhledávacího pole. Jakmile plugin najdete, stačí jej nainstalovat a aktivovat. Jednoduché, není to tak?

Nainstalujte plugin Embedder PDF

Krok 2: Nastavení pluginu

I když můžete nainstalovat soubory PDF, jakmile nainstalujete tento plugin, můžete nejprve upravit nastavení tak, aby vložené soubory vypadaly lépe. Chcete-li otevřít stránku nastavení tohoto pluginu, přejděte na Nastavení> PDF Embedder z levého postranního panelu panelu WordPress.

Nastavení Embedderu PDF

Bezplatná verze tohoto pluginu vám umožní změnit následující:

 • Šířka a výška – Můžete upravit šířku a výšku prohlížeče PDF. Přijímá celočíselné hodnoty (v pixelech) nebo max (100% šířka).
 • Umístění panelu nástrojů – Panel nástrojů tohoto prohlížeče PDF umožňuje vašemu publiku přiblížit nebo oddálit zobrazení a přejít na následující nebo předchozí stránku. Panel nástrojů můžete mít nahoře, dole nebo na obou.
 • Najeďte myší na panel nástrojů – Můžete si vybrat, zda má být panel nástrojů viditelný pouze při najetí myší nad dokument.

Nyní se jedná o univerzální nastavení. Ale co když chcete změnit nastavení konkrétního souboru? Můžete to udělat pomocí krátkých kódů. Zde je příklad:

[pdf-embedder url = ”http://yoursite.com/wp-content/uploads/2019/01/April.pdf” width = ”500 ″ toolbar =” top ”toolbarfixed =” on ”]

Ve výše uvedeném příkladu je šířka nastavena na 500px, umístění panelu nástrojů je nastaveno nahoře a panel nástrojů bude opraven. Můžete také nastavit dolní panel nástrojů a pevný panel vypnutý.

Tento plugin má také prémiovou verzi, která nabízí funkce, jako je tlačítko stahování, sledování a stahování stop, nepřetržité posouvání stránky a otevírání odkazů v novém okně..

Krok 3: Vložte soubor PDF do svého příspěvku nebo stránky

Jakmile dokončíte nastavení, můžete začít dělat špinavou práci. Nyní, ať už používáte klasický editor nebo editor Gutenberg, můžete tento plugin snadno použít k získání požadovaného výsledku.

Pokud používáte Klasický editor, vložení souboru PDF je podobné tomu, co byste udělali pro obrázek nebo video.

Nejprve vytvořte nový příspěvek nebo otevřete existující příspěvek a poté klikněte na Přidat média knoflík. Nyní nahrajte svůj soubor PDF, klikněte na Vložit do příspěvku a do vašeho příspěvku bude přidán zkrácený kód.

Vložení souboru PDF Classic Editor

To je vše – nyní si můžete zobrazit náhled příspěvku a zkontrolovat, zda funguje správně nebo ne.

Co takhle Gutenberg Editor? Plugin PDF Embedder je dodáván se specifickým blokem. Vytvořte nový příspěvek a klikněte na ikonu Přidat blok. Dále vyhledejte Embedder PDF blok a vyberte jej.

Vložení souboru PDF Gutenberg Editor

Nakonec kliknutím na blok vyberte (nebo nahrajte) svůj soubor PDF a vaše úloha je hotová.

Zde je konečný výsledek, bez ohledu na to, který editor používáte:

Vložený soubor PDF finální

Populární pluginy prohlížeče PDF

Ačkoli plugin PDF Embedder odvádí dobrou práci, vždy je dobré mít nějaké alternativy. Dovolte mi tedy nyní sdílet některé bezplatné a prémiové doplňky prohlížeče PDF v žádném konkrétním pořadí:

Prohlížeč PDF pro WordPress

Prohlížeč PDF pro plugin WordPress

Informace a stahování

S více než 3900+ prodeje je prohlížeč PDF pro WordPress prodejním pluginem prohlížeče PDF na CodeCanyon. Jedná se o plně citlivý a kompatibilní plugin pro více prohlížečů. Tento plugin umožňuje povolit nebo zakázat možnosti, jako je tisk, stahování, přiblížení, navigace na stránce a sdílení v sociálních sítích. Pomocí služby Google Analytics s WordPress můžete také sledovat počet návštěvníků, kteří čtou vaše soubory PDF.

Embedder Disku Google

Doplněk Google Embedder Plugin

Google Drive Embedder je bezplatný plugin, který umožňuje přístup na Disk Google z ovládacího panelu WordPress a vkládání PDF, Word dokumentů nebo tabulek do vašeho příspěvku nebo stránky. Chcete-li však použít tento plugin, musíte nainstalovat Přihlášení do Google Apps také – účelem tohoto pluginu je připojit váš Disk Google k vašemu webu WordPress.

Prohlížeč souborů Algori PDF

Plugin prohlížeče Algori PDF Viewer

Hledáte plugin Gutenberg pro vkládání souborů PDF? Vyzkoušejte plugin Algori PDF Viewer. Tento bezplatný plugin je kompatibilní se všemi webovými prohlížeči, jako je Google Chrome, Firefox, Safari, Opera a Internet Explorer 11. Umožňuje vám načíst více souborů na jednu stránku a podporuje režim prezentace..

Real3D FlipBook WordPress Plugin

Real3D FlipBook WordPress Plugin

Informace a stahování

Jak už název napovídá, Real3D FlipBook je citlivý a dotykový 3D flipbook plugin pro zobrazování PDF a obrázků. Byl vyvinut pomocí HTML5 a nevyžaduje použití Flash. Můžete přizpůsobit nastavení, jako je rychlost převrácení, převrácení zvuku, úroveň zoomu a úhel kamery. Tento plugin také podporuje režim lightbox a režim celé obrazovky.

Vložit libovolný dokument plus

Vložit libovolný dokument plus

Informace a stahování

Embed Any Document Plus je jeden ze svého druhu plugin, který vám umožní snadno nahrávat a vkládat soubory dokumentů (PDF, Word, PPT, Excel, atd.) Snadno na webové stránky WordPress. Plugin přidá tlačítko „Přidat dokument“ nad vizuální editor. Otevře se vyskakovací okno EAD Plus, ze kterého můžete vybrat zdroj dokumentu. Rovněž je úzce integrován s cloudovými službami Google Drive, Dropbox a Box.com. Můžete zůstat na svém webu WordPress, nahrávat soubory do cloudových služeb a vkládat je odtud.

Po nahrání nebo výběru dokumentu, který chcete vložit, získáte také možnost vybrat, kterou službu dokumentů chcete vložit do svého souboru. Plugin automaticky rozpozná formát souboru a navrhne vám prohlížeč. Diváci mohou zpracovat soubor o maximální velikosti 5 až 8 MB. U větších souborů vývojáři doporučují nahrát je na Disk Google a odtud je vložit.

Jak vložit soubor PDF bez pluginu

Pokud jste jedním z těch, kdo vždy hledají řešení bez pluginu, pak je tato část pro vás. Určitě můžeme vložit soubor PDF do příspěvků a stránek WordPress bez instalace dalšího pluginu.

Myšlenka je jednoduchá – soubor PDF musíte nahrát na svůj účet na Disku Google a pomocí kódu iframe vložit tento soubor na svůj web. Přestože je tato metoda bezpečná, jediným problémem je použití prvků iframe.

Krok 1: Jít do Disk Google a přihlaste se ke svému účtu.

Krok 2: Zde nahrajte soubor PDF, který chcete vložit do svého příspěvku WordPress. Klikněte na Nový na levém postranním panelu vašeho účtu Google Drive vyberte Nahrání souboru, a nahrajte soubor z místního počítače.

Nahrávání souborů na Disk Google

Krok 3: Jakmile je soubor nahrán na disk, poklepejte na něj a zobrazí se náhled souboru. Nyní klikněte na 3 svislé tečky (Další akce) přítomné v pravém horním rohu a vyberte Otevři v novém okně.

Krok 4: V novém okně klikněte na Další akce (3 vertikální tečky v pravém horním rohu) a vyberte Sdílet.

Sdílení PDF na Disku Google

Krok 5: Otevře se vyskakovací okno s názvem „Sdílet s ostatními“. Zde klikněte na Získejte odkaz pro sdílení – co to dělá, je to, že zajišťuje, aby si jej mohl zobrazit kdokoli s odkazem na soubor PDF. Pokud tak neučiníte, soubor zůstane soukromý a nebude publikum vašeho webu viditelný.

Získejte sdílený odkaz

Krok 6: Pokud si nepřejete, aby si návštěvníci soubor stáhli nebo vytiskli a také zakázali funkci kopírování textu, klikněte na Pokročilý ve stejném vyskakovacím okně. Zaškrtněte možnost „Zakázat možnosti stahování, tisku a kopírování pro komentáře a diváky“ a klikněte na Hotovo.

Zakázat stažení tiskové kopie v PDF Disku Google

Krok 7: Nyní je čas získat kód pro vložení, který použijeme v našem příspěvku. Chcete-li to získat, klikněte znovu na Další akce a vyberte Vložit položku, a zkopírujte kód iframe.

Kód pro vložení kopie na Disk Google

Krok 8: Přejděte na hlavní panel WordPress a vytvořte nebo upravte příspěvek nebo stránku, na kterou chcete vložit soubor PDF. Nyní, pokud používáte Klasický editor, stačí přejít na kartu Text a vložit kód:

Karta Text klasického editoru

Pro Gutenberg Editor, musíte přidat nový blok, vyhledat vlastní HTML a nakonec přidat kód iframe do vlastního HTML bloku:

Vlastní blok HTML

Krok 9: To je vše – nyní si můžete prohlédnout svůj příspěvek nebo stránku a zkontrolovat vložený soubor PDF.

Endnote on Jak vložit soubory PDF do WordPress

WordPress vám umožňuje propojit se s vašimi soubory PDF – ale nevkládat je. Tento tutoriál však tento problém řeší. Ukazuje, jak můžete vložit soubory PDF na vaše příspěvky nebo stránky, stejně jako obrázky a videa, s použitím nebo bez použití pluginu.

Vložili jste někdy na svůj web soubor PDF pomocí některé z těchto dvou metod? Máte na mysli alternativní plugin a věříte, že je lepší než ty, které jsou uvedeny v tomto článku? Dejte nám vědět své myšlenky v sekci komentářů.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map