Jak snadno upravovat obrázky v WordPress

Jak upravovat obrázky v WordPress

Možná jste v minulosti nahráli obrázek na svůj příspěvek nebo stránku ve WordPressu, abyste si uvědomili, že potřebuje vylepšení nebo dvě. Nebojte se – obrázky můžete upravovat ve WordPressu a je to super snadné. Navíc není potřeba žádný plugin.


Jen tak se stane, že je zabudován skvělý editor obrázků, který většina uživatelů neví, takže obvykle nevyužívají snadné možnosti úpravy obrázků ve WordPressu. Editor obrázků je skvělým nástrojem pro změnu velikosti, oříznutí a další manipulaci s obrázky poté, co jste je již nahráli do své knihovny médií. Postupujte podle níže uvedených kroků a naučte se, jak upravovat obrázky ve WordPress, přímo z ovládacího panelu!

Krok 1: Vyberte svůj obrázek

První věc první – potřebujete obrázek. Chcete-li nahrát nový obrázek, přejděte na Média> Přidat nové, potom buď přetáhněte obrázek, nebo kliknutím na tlačítko „Vybrat soubor“ vyberte obrázek.

Nahrajte svůj obrázek k úpravám v WordPress

Alternativně můžete použít obrázek, který již máte Média> Knihovna a odtud vyberte obrázek. Kliknutím na název obrázku jej otevřete.

Krok 2: Otevřete Editor

Jakmile vyberete obrázek a otevřete jej, měla by se vám zobrazit stránka podobná této.

Spusťte editor obrázků WordPress

Odtud můžete dát vašemu obrázku název, titulky, alt a popis. Zajímá nás však tlačítko „Upravit obrázek“ těsně pod náhledem obrázku, abyste mohli začít upravovat obrázky ve WordPressu..

Krok 3: Upravte svůj obrázek

Po otevření editoru uvidíte několik možností, jak změnit svůj obrázek.

Ořízněte a upravujte své obrázky ve WordPressu

Oříznutí

Chcete-li oříznout obrázek, jednoduše vyberte kurzor pomocí kurzoru myši. Velikost oříznutí můžete upravit přetažením okrajů vašeho výběru. Až budete s hranicí oříznutí spokojeni, stačí kliknutím na ikonu oříznout obrázek na novou velikost.

Otočte proti směru hodinových ručiček

Slouží k otočení obrázku proti směru hodinových ručiček. Každé kliknutí otočí obrázek o 90 stupňů (nebo o čtvrt otáčky) doleva.

Otáčet po směru hodinových ručiček

Slouží k otočení obrázku ve směru hodinových ručiček. Každé kliknutí otočí obrázek o 90 stupňů (nebo o čtvrt otáčky) doprava.

Překlopit svisle

Překlopte obrázek svisle, takže jeho spodní část bude nyní nahoře.

Překlopit vodorovně

Překlopte obrázek vodorovně, takže jeho levá strana bude nyní vpravo.

Vrátit zpět úpravy

Kliknutím zrušíte všechny provedené změny. Klikněte zpět o jednu změnu najednou.

Znovu upravit

Kliknutím znovu provedete změnu, kterou jste vrátili zpět. Klikněte na jednu změnu vpřed.

Měřítko obrázku

Pomocí možnosti měřítka obrázku můžete proporčně změnit velikost obrázku. Je to skvělý nástroj, pokud se vám obrázek líbí, ale musí to být určitý počet pixelů, široký nebo vysoký. Stačí zadat požadované pixely (šířka x výška) a změnit velikost kliknutím na tlačítko „Měřítko“.

Oříznout obrázek

Kromě nástroje pro oříznutí pomocí přetažení můžete v této části také oříznout obrázek na konkrétní dimenzi. Zadejte poměr oříznutí (šířka a výška). Poté podržte stisknutou klávesu Shift a kliknutím a tažením vytvořte výběr oříznutí. Když táhnete kurzor, velikost výběru oříznutí v pixelech se zobrazí pod nastaveným poměrem. Můžete také nastavit poměr stran poté, co jste již provedli výběr oříznutí.

Nastavení miniatur

Poslední možností úpravy obrázku je nastavení miniatur. Můžete se rozhodnout použít změny na všechny variace obrázku, pouze na miniaturu nebo na všechno kromě miniatury.

Uložte své změny

Nezapomeňte uložit! Když upravujete obrázky ve WordPressu, musíte uložit nebo jinak ztratíte své změny. Nechcete se vrátit a opakovat všechny své úpravy?

Obnovit

Jen v případě, že jste nerozhodný člověk, nebo pokud jste omylem upravili špatný obraz, je zde zabudovaná bezpečnostní síť WordPress. Po uložení změn se vrátíte zpět na stránku mediálních položek. Opět klikněte na tlačítko Upravit.

WordPress Obnovení původního obrázku

Nyní si všimnete nové možnosti „Obnovit obrázek“ hned napravo od náhledu obrázku. Kliknutím na toto tlačítko se obrázek (a jeho miniatura) vrátí zpět k původnímu nastavení.

Pokročilé možnosti úprav obrázků

Doplněk WP PRO Image Editor WordPress

Chcete rozšířené možnosti úpravy obrázků ve WordPressu? Jako překrytí tvarů, přidané textové nebo obrazové filtry? Pak je plugin WP Pro Image Editor správný. Jednoduše nainstalujte tento prémiový plugin a přidejte možnosti úpravy obrázků podobné Canva nebo Photoshop zabudovaným přímo na palubní desku.

Zabalení

Nyní, když víte, jak používat všechny funkce a možnosti úpravy obrázků WordPress, jděte to vyzkoušet! Je to velmi užitečný a užitečný nástroj při přidávání obrázků na příspěvky nebo stránky a dokonce vám může ušetřit několik sekund (ve srovnání s otevřením softwaru / aplikací pro úpravu obrázků v počítači). Po dokončení vyzkoušejte některé z těchto tipů pro optimalizaci obrázků.

Máte nějaké další tipy pro úpravu obrázků ve WordPressu? Nebo nějaké otázky? Zanechte komentář níže – rádi bychom vás slyšeli.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map