Jak si přizpůsobit administrační panel WordPress

Jak si přizpůsobit administrační panel WordPress

Vlastní auta. Budou vás z bodu A do B stejně jako jakýkoli jiný automobil. Jsou vyrobeny ze stejných materiálů a spalují galony plynu stejně jako jakékoli jiné motorové vozidlo. Přesto (nebo mezi námi milovníky automobilů) máme pro auto vyrobené na míru hlubokou lásku. Proč?


 • Vypadají mnohem lépe než jejich protějšky přímo z montážní linky
 • Jsou optimalizovány pro lepší výkon

WordPress je jedno z největších vozidel, které můžete použít k dosažení vašich online snů. Je dodáván s velkým dashboardem a po vybalení vám WordPress pomůže vám a / nebo vašim klientům vytvořit skvělé webové stránky v žádném okamžiku.

Řídicí panel WordPress je ale příliš „tradiční“ v pocitu a vzhledu. Myslím, že i když je to krásné, nevyplývá přesně z osobního stylu. Je to trochu obecný a pravděpodobně na klienta, který tuto platformu dříve použil, nepůsobí dojmem. Heck, to nebude dojem klienta, který ocení osobní styl nebo podobnost značky.

Na druhé straně, vlastní dashboardy WordPress jsou osobní a poskytnou vašim klientům další dobrý pocit, který jim udržuje touhu po více. Můžete si vytvořit svou značku nebo vyladit řídicí panel WordPress podle potřeb vašeho klienta a nechat si tak skvělý produkt, který je dodáván ve skvělém balení – vlastní balení. V dnešním příspěvku:

 • Odstraňte nepotřebné widgety a nabídky a vytvořte čistší a lehčí vlastní řídicí panel
 • Přizpůsobte odkaz zápatí řídicího panelu
 • Zbavte se obecných prvků, jako je logo WordPress
 • Dotkněte se možností na obrazovce
 • Klepněte na několik pluginů, které můžete použít k přizpůsobení řídicího panelu

Na konci tohoto příspěvku byste měli být schopni vytvořit krásné a osobní řídicí panely WordPress, které rezonují s vašimi klienty nebo posilují vaši online přítomnost značky. Užijte si do konce a ohromte nás svými myšlenkami v sekci komentářů níže!

Počkejte! Než začneme, vytvořte dětské téma

Mohli byste upravit své základní soubory motivů nebo použít Editor v nabídce Vzhled na hlavním panelu motivu, ale to by znamenalo, že už nikdy neaktualizujete své téma WordPress. Před provedením jakýchkoli změn v souborech témat byste měli vytvořit podřízené téma. Tímto způsobem při aktualizaci základního tématu zůstanou všechny vaše změny v kontaktu. Zde je několik rychlých kroků, které vám pomohou nastavit pouze tento tutoriál, ale máme také úplného průvodce vytvořením dětského motivu nebo můžete odkazovat WordPress codex pro další pomoc.

 1. Vytvořte podřízenou složku motivu: Přihlaste se k instalaci WordPress a vyhledejte wp-content / themes / yourthemename složku. Do této složky přidejte novou složku a pojmenujte ji „child-theme“ nebo „yourthemename-child“ (dostanete nápad).
 2. Vytvořte soubor CSS vašeho dětského motivu: Nyní, když máte novou složku s podřízeným motivem, můžete přidat nové soubory, abyste vyladili nebo přepsali styl a funkci aktuálního motivu. Nejprve vytvořte nový soubor style.css ve své podřízené motivové složce a poté upravte nový soubor tak, aby přidal některé základní informace o záhlaví (jen abyste vy nebo další vývojáři věděli, co se děje):
  / *---------------------------------------------------
  Název motivu: Vaše dítě Název složky Název složky zde
  Popis: Podřízené téma pro název nadřazeného tématu zde
  Autor: Vaše jméno zde
  Šablona: Název nadřazeného tématu zde
  ----------------------------------------------------* /

  Po záhlaví můžete přidat všechny své úžasné CSS a změnit vzhled nadřazeného tématu pomocí podřízeného tématu.

 3. Vytvořte soubor PHP vašeho podřízeného motivu: V nové složce podřízeného motivu vytvořte soubor features.php. Dále upravte nový soubor funkcí a přidejte kód, který načte styl původní motivu „nadřazeného“:

  Ujistěte se, že jste přidali doplněk function.php po poslední otevřené značce PHP.

Do svého podřízeného motivu můžete samozřejmě přidat mnohem více, abyste mohli opravdu upravit šablony v záhlaví, zápatí nebo cokoli jiného. Ale pro účely tohoto tutoriálu jste všichni připraveni! Tak jdeme…

Odstranění nepotřebných Widgetů řídicího panelu WordPress

Jakmile se přihlásíte ke svému panelu WordPress, všimnete si několika sekcí (widgety), jako je Na první pohled, Statistiky stránek, Rychlý koncept, a Novinky WordPress mezi ostatními. Většina z těchto widgetů dashboardu přidává WordPress, ale počet zobrazených widgetů může jít nahoru nebo dolů v závislosti na motivu a / nebo zásuvných modulech. Některá témata a doplňky přidávají do ovládacího panelu své vlastní widgety.

Zatímco některé z těchto widgetů jsou užitečné, musí vaši klienti vidět každý? Potřebujete vidět každou z těchto widgetů při každém přihlášení? Možná jste se museli s widgety vyrovnat, protože jste se jich nemohli zbavit. Dnes je váš šťastný den. Pomocí několika řádků kódu můžete snadno odstranit libovolný počet widgetů dashboardu:

// Odebrat widgety dashboardu
function remove_dashboard_meta () {
if (! current_user_can ('manage_options'))) {
remove_meta_box ('dashboard_incoming_links', 'dashboard', 'normal');
remove_meta_box ('dashboard_plugins', 'dashboard', 'normal');
remove_meta_box ('dashboard_primary', 'dashboard', 'normal');
remove_meta_box ('dashboard_secondary', 'dashboard', 'normal');
remove_meta_box ('dashboard_quick_press', 'dashboard', 'side');
remove_meta_box ('dashboard_recent_drafts', 'dashboard', 'side');
remove_meta_box ('dashboard_recent_comments', 'dashboard', 'normal');
remove_meta_box ('dashboard_right_now', 'dashboard', 'normal');
remove_meta_box ('dashboard_activity', 'dashboard', 'normal');
}
}
add_action ('admin_init', 'remove_dashboard_meta'); 

Kopírování výše uvedeného kódu do souboru functions.php vašeho podřízeného motivu (najdete na wp-content / themes / yourthemename / child-theme / features.php) a uložení změn odstraní všechny widgety dashboardu s výjimkou těch, které přidal váš motiv nebo pluginy. Z výše uvedeného kódu všichni uživatelé s méně než admin schopnosti díky této části kódu neuvidí widgety:

if (! current_user_can ('manage_options'))

… Který kontroluje, zda má uživatel („manage_options“) k dispozici pouze správci. Možná se nechcete zbavit dashboardu všech widgetů. Místo toho můžete použít následující kód:

// Vytvořte funkci, kterou chcete použít v akčním háku
function wpexplorer_remove_dashboard_widget () {
remove_meta_box ('dashboard_quick_press', 'dashboard', 'side');
}
add_action ('wp_dashboard_setup', 'wpexplorer_remove_dashboard_widget');

Zkopírujte výše uvedený kód do souboru features.php a uložte změny, abyste se zbavili Rychlý koncept widget. Chcete-li odebrat jakýkoli jiný widget, stačí jej nahradit „Dashboard_quick_press“, „dashboard“, „side“ s odpovídajícím slugem pro každý widget. Mezi další standardní moduly widget patří:

 • dashboard_incoming_links
 • dashboard_plugins
 • dashboard_primary
 • dashboard_secondary
 • dashboard_quick_press
 • dashboard_recent_drafts
 • dashboard_recent_comments
 • dashboard_right_now
 • dashboard_activity

Můžete však přidat další widgety podle svého nadřazeného tématu, další nainstalované doplňky nebo dokonce svůj hosting (WP Engine přidá jeden s názvem wpe_dify_news_feed). Chcete-li najít slimák pro tyto přidané widgety, použijte inspektor prohlížeče (ten se nám líbí v prohlížeči Chrome – je to součást jejich výchozích nástrojů pro vývojáře webu, takže stačí kliknout pravým tlačítkem myši na prvek a vybrat možnost „zkontrolovat“) a poté zkopírovat div ID pro widget, který chcete odebrat.

Přidání widgetů řídicího panelu WordPress

Nyní, když můžete odstranit widgety dashboardu, jak chcete, zkuste přidat vlastní vlastní widgety. S widgetem můžete zobrazit cokoli, takže vám nic nebrání ve vytvoření vlastního dashboardu vašich snů. Nejlepší na tom je, že je super duper snadné přidání widgetu na dashboard vašeho WordPress. Stačí přidat do kódu následující kód wp-content / themes / yourthemename / child-theme / features.php soubor:

/ **
* Přidejte na ovládací panel widget.
*
* Tato funkce je připojena k akci 'wp_dashboard_setup' níže.
* /
function wpexplorer_add_dashboard_widgets () {
wp_add_dashboard_widget (
'wpexplorer_dashboard_widget', // Widget slug.
„Moje vlastní ovládací panel řídicího panelu“, // Název.
'wpexplorer_dashboard_widget_function' // Funkce zobrazení.
);
}
add_action ('wp_dashboard_setup', 'wpexplorer_add_dashboard_widgets');

/ **
* Vytvořte funkci pro výstup obsahu vašeho Dashboard Widget.
* /
function wpexplorer_dashboard_widget_function () {
echo "Ahoj, jsem skvělý Widget pro řídicí panel. Uprav mě!";
}

Uložit změny. Plugin můžete samozřejmě upravit podle svých potřeb. Vložte svůj HTML, PHP nebo cokoli, kde máte:

echo "Ahoj, jsem skvělý Widget na palubní desce. Uprav mě!";

Váš nový vlastní widget se zobrazí v absolutním dolním rohu – pod všemi widgety – což může být mimo zobrazenou oblast, pokud máte mnoho widgetů. Můžete ale přetáhnout widget nahoře (nebo kdekoli jinde).

Vlastní stránka řídicího panelu WordPress

Řekněme, že máte zájem o vytvoření úplně jiného dashboardu. Ten, který přichází s vaším vlastním HTML, PHP a dokonce i stylem. Pokud chcete překročit pouze přidávání / odebírání widgetů řídicího panelu, podívejte se na stránku Jak vytvořit vlastní stránku řídicího panelu WordPress od Remi Corson.

Vytvořil skvělý plugin, který vám pomůže zrychlit vytvoření vlastní stránky vlastního panelu (custom-dashboard.php). Musíte rozbalit své PHP vývojové dovednosti, abyste vidli plugin tak, aby vyhovoval vašim konkrétním potřebám. Celkově vzato jsem to zkusil Sweet Custom Dashboard a je to úžasné. Váš vlastní řídicí panel by mohl být instalace pryč :). Chcete si přizpůsobit uvítací zprávu, podívejte se na náš příspěvek na téma Přizpůsobení uvítací zprávy řídicího panelu WordPress.

Odstranění nabídek řídicího panelu WordPress

Můžeme přidat nebo odstranit widgety dashboardu WordPress a dokonce změnit, jak vypadá celkový vzhled dashboardu (díky Remi). Nyní přejdeme k další části: odstranění nežádoucích položek nabídky.

Proč? Chcete odebrat některá menu a poskytnout tak klientům štíhlejší řídicí panel a zabránit jim v přístupu do „omezených“ oblastí. Pokud klient nezná cestu kolem WordPress, může dojít k poškození webu, pokud navštíví a změní možnosti na takových stránkách, jako jsou Nastavení nebo Pluginy. Přidejte následující kód do souboru functions.php:

function wpexplorer_remove_menus () {
remove_menu_page ('themes.php'); // Vzhled
remove_menu_page ('plugins.php'); // Pluginy
remove_menu_page ('users.php'); // Uživatelé
remove_menu_page ('tools.php'); // Nástroje
remove_menu_page ('options-general.php'); // Nastavení
}
add_action ('admin_menu', 'wpexplorer_remove_menus');

Výše uvedený kód odebere odkazy na nabídky pro nastavení, Pluginy, Vzhled, Uživatelé a Nástroje pro všechny uživatele. Můžete také odebrat podnabídky. Zde je příklad kódu, který odebere podnabídku Widgety pod Vzhled:

function wpexplorer_adjust_the_wp_menu () {
$ page = remove_submenu_page ('themes.php', 'widgets.php');
}
add_action ('admin_menu', 'wpexplorer_adjust_the_wp_menu', 999);

Ve výše uvedeném příkladu budou mít uživatelé přístup ke všem podnabídkám v nabídce Vzhled kromě Widgetů. Můžete odstranit libovolný počet nabídek nebo dílčích nabídek. Nezapomeňte, že to nezabrání uživatelům v přímém přístupu na tyto stránky. Myslím, že pokud uživatel vstoupí, například yourdomain.com/wp-admin/options-general.php, vstoupí na vaši stránku Nastavení. Dobrá věc, kterou většina uživatelů nebude obtěžovat, pokud položka není v nabídce.

Pokud nemůžete nebo nechcete upravovat soubor features.php, můžete vždy nainstalovat Admin Menu Editor plugin, což vám dává úplnou kontrolu nad svými nabídkami. Dodává se s několika skvělými funkcemi, včetně omezení nabídky založených na rolích, schopnosti skrýt nabídky a vytvářet vlastní položky nabídky mimo jiné skvělé funkce.

Přizpůsobení zápatí řídicího panelu WordPress

Do této chvíle jsme provedli „významné“ přizpůsobení na vašem administračním panelu WordPress. Je správné vzít si nějaký kredit za skvělou práci, kterou děláte. Přizpůsobení zápatí („Děkujeme za vytvoření pomocí WordPress.“) Může dále posílit vaši značku (nebo klienta). Změníme zápatí na „Postaveno s láskou podle tvého jména.“ Stačí přidat následující úryvek do souboru features.php a uložit změny:

// Zápatí vlastního administrátora
function wpexplorer_remove_footer_admin () {
ozvěnaPostaveno s láskou od WPExplorer';
}
add_filter ('admin_footer_text', 'wpexplorer_remove_footer_admin');

Nahraďte „Vaše jméno“ svým jménem, ​​webem, e-mailovou adresou atd. A yourdomain.com vaším skutečným názvem domény. Posouvat se…

Přizpůsobení přihlašovacího formuláře

Dosud máte vše, co potřebujete k přizpůsobení administračního panelu WordPress. Pojďme ještě o krok dále a přizpůsobte přihlašovací stránku, aby vaši uživatelé mohli mít skutečně personalizovaný zážitek od začátku. Koneckonců, proč se obtěžovat přizpůsobování dashboardu WordPress, jen aby ho rozdávala přihlašovací stránka?

Na této stránce musíme přizpůsobit dva prvky: výchozí logo WordPress a odkaz wordpress.org, který je s ním dodáván. Ale než vám ukážu kód ��, můžete si snadno přizpůsobit svou přihlašovací stránku pomocí některého z těchto 15 nejlepších vlastních pluginů pro přihlašovací stránku pro WordPress. Nyní, pro hřejivý fuzzy pocit, který pochází z hraní s kódem, zkopírujte následující do svých funkcí.php:

function wpexplorer_login_logo () {?>

Nahraďte logo.png vaším vlastním názvem loga, do kterého byste měli nejprve nahrát wp-content / themes / yourtheme / images. Udržujte své vlastní logo pod 80 x 80 pixelů, i když to můžete změnit pomocí některých vlastních CSS. S vlastním uživatelským logem na místě je čas změnit odkaz, který je dodáván s původním logem WordPress. Pojďme propojit vaše nové logo s vaším webem. Zkopírujte tento kód do souboru features.php a uložte změny:

function wpexplorer_login_logo_url () {
return esc_url (home_url ('/'));
}
add_filter ('login_headerurl', 'wpexplorer_login_logo_url');

function wpexplorer_login_logo_url_title () {
návrat 'Název a informace o vašem webu';
}
add_filter ('login_headertitle', 'wpexplorer_login_logo_url_title');

Pamatujte, že můžete vždy upravte svou přihlašovací stránku podle potřeby pomocí CSS. Nebo můžete jednoduše začít s úžasným tématem, jako je téma Total Multi-účel & Responsive WordPress, které přichází s integrovanými možnostmi pro vlastní přihlašovací stránku a branding stránek.

Přizpůsobte panel WordPress: Možnosti obrazovky

Pokud se nechcete ponořit do kódu nebo nainstalovat pluginy, můžete využít možnosti Možnosti obrazovky k vytvoření vlastního dashboardu WordPress. Stačí se přihlásit k ovládacímu panelu WordPress a v horní části obrazovky vpravo uvidíte rozevírací nabídku Možnosti obrazovky. Kliknutím na tuto ikonu rozbalíte a zaškrtnutím / odškrtnutím aktivujete / deaktivujete widgety. Poté můžete své widgety přetáhnout a uspořádat podle potřeby.

Jedinou nevýhodou je, že tato metoda ukládá vaše nastavení podle jednotlivých uživatelů, což znamená, že pokud máte blog pro více autorů, nebude vám moc vyhovovat. Také nemůžete zabránit uživatelům v opětovném aktivování widgetů.

Bonus: Použijte plugin

Většinu času jsme strávili pokrýváním možností kódu. Ale pokud jste sevřený čas, může vám pomoci plugin.

Možnost 1: Ultimate Tweaker Plugin pro WordPress

Ultimate Tweaker pro WordPress

Za prvé, něco trochu jiného: Ultimate Tweaker pro WordPress, k dispozici od CodeCanyon. Skutečně dokonalá možnost pluginu pro úpravy správce WordPress (několik dalších funkcí WordPress).

Většina pluginů podporuje funkčnost pro jeden konkrétní účel, ale ne pro Ultimate Tweaker; tento plugin je všestranný všestranný, jako jsem nikdy předtím neviděl. Ultimate Tweaker v podstatě podporuje 240+ různých hacků, triků a nástrojů WordPress, které vám usnadní život. Díky tomu je užitečné mnoha způsoby: zlepšení účinnosti, odstranění částí WordPress, které vás obtěžují, a rozšíření základní funkce WordPress nad rámec toho, co jste považovali za možné.

Těchto 240 hacků je opravdu rozmanitých a lze je rozdělit do 35 různých kategorií. Abychom vám poskytli představu o tom, co Ultimate Tweaker dokáže, zde je několik jeho „hacků“:

 • Přidejte logo nad nabídku postranního panelu
 • Znovu uspořádejte řídicí panel WordPress a přihlašovací stránku
 • Zakažte na svém webu klepnutí pravým tlačítkem nebo tisk obrazovky
 • Zvýšení bezpečnosti přidáním reCaptcha 2 na přihlašovací obrazovku
 • Chcete-li snížit velikost souboru obrázků, nastavte kvalitu JPEG
 • Povolit krátké kódy v textových widgetech
 • Vytvořte minimální počet slov pro příspěvky
 • Na přihlašovací obrazovce zakažte chybné „otřesy“ hesla
 • Přidejte na svůj web kód Google Analytics
 • 19 nových klávesových zkratek pro WordPress
 • Vytvořte vlastní stránku 404
 • Zakázat automatické aktualizace WordPress

Mnoho z těchto hacků WordPress jsou věci, na které jsme se všichni v určitém okamžiku obrátili na Google. Většina z nich je sama o sobě relativně malá, ale s komplexním seznamem několika set může plugin nabídnout spoustu hodnoty. Komunita WordPress je obvykle velmi hlasitá o tom, co by chtěla vidět z jádra WordPress, takže opravdu doufám, že vývojáři poslouchají komunitu a implementují některé své návrhy do budoucích aktualizací tohoto pluginu..

Možnost 2: Forest - Revolution WordPress Admin Theme

Forest WordPress téma administrátora

Chcete pouze změnit značku backendu svého webu? I když obvykle doporučujeme použít trochu kódu, můžete také použít plugin. Pokud vás nudí výchozí vzhled ovládacího panelu, téma administrace Forest WordPress vám umožní trochu faceliftu. A za pouhých 9 dolarů. Forest nezmění, jak ve WordPressu provádíte známé úkoly, například přidávání příspěvků / stránek, pouze to vytvoří WordPress dívej se lépe, když je děláte! Plugin také umožňuje upravit výchozí přihlašovací stránku WordPress.

Snímek obrazovky s motivem doménové struktury

Forest umožňuje přidat svůj vlastní obrázek na pozadí na ovládací panel WordPress - nebo můžete použít jeden ze šesti poskytnutých obrázků zdarma, včetně obrázku na obrázku výše. Panel si můžete přizpůsobit pomocí své vlastní kreativity (pomocí neomezených barev) nebo pomocí některého z výchozích barevných schémat WordPress. Panel si můžete dále přizpůsobit výběrem vlastní typografie z více než 600 písem Google. Plugin podporuje světlou a tmavou pokožku a můžete nakonfigurovat úrovně krytí každého prvku. Pokud na ovládacím panelu jsou některá tlačítka, která nepoužíváte, můžete je dokonce skrýt - to je skvělé pro klientské weby, kde je může příliš mnoho možností přetížit.

Poznámka: Forest nezmění vzhled vašeho živého webu žádným způsobem, je to čistě pro back-end.

Zdroje pro přizpůsobení řídicího panelu WordPress

Chcete se dozvědět více o přizpůsobení řídicího panelu WordPress? Zde je několik dalších zdrojů pro vaši profesionální sadu nástrojů:

Před tebou…

Vytvoření vlastního řídicího panelu WordPress je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit image značky a poskytnout svým klientům přizpůsobené zkušenosti. Je to jednoduché a nezabere vám to spoustu času. Tak na co čekáš? Získejte přizpůsobení.

Co jste se tady dnes naučili? Už jste někdy vytvořili vlastní řídicí panel WordPress? Podělte se s naší dychtivou komunitou v komentářích níže. Na zdraví!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map