Jak rozšířit svou online komunitu pomocí WordPress

Jak rozšířit svou online komunitu pomocí WordPress

Jako flexibilní systém správy obsahu, který je tu k dispozici, je WordPress vynikajícím místem pro nastavení vaší online komunity. Možná však budete zvyklí používat platformu pro blogování a nevíte, jak ji co nejlépe přizpůsobit pro komunitní web..


Naštěstí si můžete vytvořit téměř jakýkoli typ online komunity, kterou si dokážete představit, díky řadě relevantních pluginů, které se hladce integrují s WordPress. Existují nástroje, které vám pomohou vytvořit stránky fanoušků, podpůrné sítě, zájmové skupiny a další.

V tomto příspěvku si povíme o tom, proč byste měli chtít vytvořit online komunitu. Poté vyzdvihneme několik nejlepších pluginů a uvedeme jejich klíčové funkce. Začněme!

Proč vytvořit online komunitu

Envato Fórum

Fórum je skvělým příkladem komunitního webu, který uživatelům umožňuje setkávat se a diskutovat o specializovaném tématu.

Online komunita – například fórum, síť sociálních médií, webová stránka nebo členská stránka – je platforma, kde se mohou spojovat stejně smýšlející jednotlivci. Tyto komunity mohou být určeny pro podporu, pro vytváření sítí nebo dokonce jen pro zábavu.

Vytvoření vlastní komunity přináší řadu výhod, ať už jste vlastníkem firmy, bloggerem nebo jen někým, kdo hledá místo, kde by se mohl on-line setkat. Například:

 • Pokud jste vlastníkem firmy, může vám pomoci vyniknout mezi svými konkurenty a více oslovit vaše cílové publikum.
 • Jste-li bloger nebo ovlivňovatel, máte možnost oslovit konkrétní publikum a vytvořit specializované čtenářství.
 • Bez ohledu na účel webu vaší komunity můžete ovládat jeho obsah a design, na rozdíl od omezující platformy, jako je Facebook.

Každý komunitní web má samozřejmě svůj vlastní jedinečný účel a cíle. Naštěstí WordPress umožňuje navrhnout vaše tak, aby vyhovovaly potřebám vaší komunity, pomocí řady užitečných pluginů.

Důkladně jsme vybrali níže uvedených pět nástrojů se zaměřením na hodnocení, recenze a klíčové funkce. I když se nejedná o souhrnný seznam, věříme, že toto jsou nejlepší možnosti, jak začít tím správným krokem, nebo vám pomohou rozšířit váš stávající web. Pojďme na to!

1. BuddyPress

BuddyPress

BuddyPress umožňuje vytvořit sociální mediální síť pro své kolegy, zájmové skupiny, rodinu nebo kohokoli jiného. Nabízí jednoduchou, ale přizpůsobitelnou platformu pro budování a interakci s vaší komunitou.

S BuddyPress mohou členové vaší sítě vytvářet osobní profily, spojovat se s ostatními uživateli a dokonce vytvářet a interagovat v rámci svých vlastních skupin. Získáte všechny výhody své vlastní exkluzivní platformy sociálních médií bez nutnosti kódování.

Nejlepší věc na BuddyPress je, že je zdarma, a stejně jako WordPress existuje spousta doplňků BuddyPress, které si můžete zdarma stáhnout nebo zakoupit, abyste si rozšířili základní funkce.

2. Příspěvky vložené uživatelem

Plugin příspěvků vložených uživateli

Příspěvky vložené uživateli umožňují změnit váš web WordPress na blog pro více autorů. Je to podobné blogu uživatelů kompatibilního s BuddyPress, ale s více funkcemi.

Jako samostatný plugin jsou příspěvky odeslané uživateli skvělou volbou pro weby s obsahem. Ať už provozujete zájmovou skupinu, průmyslovou komunitu nebo web se zvláštním zájmem, vaši uživatelé se mohou stát součástí komunity tím, že nabídnou svůj vlastní přehled a zkušenosti. Tento plugin vám samozřejmě umožňuje plně kontrolovat schválené příspěvky. Chcete-li tyto příspěvky povolit, stačí zkopírovat a vložit zkratku na stránku, příspěvek nebo widget.

Plugin je zdarma a obsahuje základní formulář pro odeslání a omezenou podporu. Můžete však upgradovat na prémiovou verzi a získat celoživotní aktualizace, plnou podporu a další možnosti přizpůsobení formuláře odeslání.

3. Plugin Mongoose Page

Mongoose Page Plugin

Mongoose Page Plugin je odlehčený zásuvný modul, který vám umožní přivést vaši aktivní komunitu na Facebooku a všechny její následovníky na váš web WordPress..

Přidáním krátkého kódu na stránku, příspěvek nebo widget můžete svůj zdroj na Facebooku přidat přímo na svůj komunitní web WordPress. Ještě lepší je, že uživatelé mohou komunikovat s vaším zdrojem – líbí se jim, sdílet a komentovat – vše bez opuštění vašeho webu!

Díky jednoduchosti a čistému designu tohoto pluginu je skvělý doplněk k jakémukoli webu. Díky snadno použitelnému ovládacímu panelu je přizpůsobení snadné. Stejně jako u ostatních pluginů uvedených v našem seznamu je Plugin Facebook Page zcela použitelný.

4. Jednoduché členství

Jednoduchý plugin pro členství

Simple Membership je zásuvný modul pro členství na webu, který je lehký, uživatelsky přívětivý a přizpůsobitelný. Po nainstalování tohoto pluginu můžete snadno vytvořit web pro členy své komunity online.

Ať už chcete vybudovat více soukromý web – umožnit pouze účast schváleným členům – nebo nabídnout různá oprávnění pro různé úrovně členství, tento plugin provede tuto práci. Jednoduché členství vám umožňuje vytvářet neomezené úrovně předplatného, ​​bezplatné i placené. S placenými předplatnými máte další výhodu v přijímání bezpečných plateb přes PayPal.

Tento plugin je zdarma a protože se zaměřuje na jednoduchost, nenabízejí se žádné další pluginy ani doplňky. Je to plně funkční samo o sobě a dostanete vás do provozu v žádném okamžiku.

5. bbPress

bbPress plugin

Doplněk fóra bbPress vám umožňuje vytvořit na vašem webu WordPress fórum s plným výkonem a je to skvělý způsob, jak zahájit konverzaci na svém blogu. Protože fóra jsou jednoduchým způsobem, jak se spojit s podobně smýšlejícími jednotlivci, je to skvělá volba pluginu, pokud chcete, aby se vaše online komunita začala rychle.

Navíc je tento plugin dobře navržen pro začátečníky i zkušené moderátory fóra. S bbPress můžete snadno nastavit a moderovat vaše fóra. Kromě toho můžete svůj web rozdělit do sekcí a dokonce povolit obsah vytvořený uživateli.

Jako software s otevřeným zdrojovým kódem je bbPress volně ke stažení a používání. Existuje také mnoho pluginů kompatibilních s bbPress – například Upozornit (bez spamu) – které rozšiřují funkčnost nástroje a zlepšují jeho uživatelské prostředí.


Ať už chcete nabídnout podporu, vybudovat fanouškovskou základnu nebo poskytnout místo pro podobně smýšlející jednotlivce, na které se lidé účastní, WordPress je skvělá platforma pro vytvoření vaší online komunity. Pro tento účel je ve skutečnosti k dispozici desítky pluginů.

V tomto příspěvku jsme vám představili pět našich doporučených doplňků pro budování komunit. Který z těchto doplňků pro budování komunity vás nejvíce zajímá a proč? Nebo máte jeden, který by měl být přidán do seznamu. Dejte nám vědět v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map