Jak prodávat hudbu online pomocí WordPress (3 snadné kroky)

Prodávejte hudbu online pomocí WordPress

Vytvoření a provozování internetového obchodu vyžaduje nějakou práci – tato skutečnost není nijak pokryta cukrem. Pokud však uděláte správně, můžete svůj internetový obchod proměnit v životaschopnou firmu. Abyste dosáhli této úrovně úspěchu, musíte svůj obchod navrhnout tak, aby odpovídal typu prodávaného produktu, a pokud chcete hudbu prodávat online, je třeba zvážit ještě něco jiného.


Váš obchod bude například muset být nastaven jinak, aby nabízel produkty, jako je hudba, na rozdíl od oblečení nebo elektroniky. Budete potřebovat způsob, jak snadno prodávat digitální soubory ve vašem obchodě, například populární plugin WooCommerce, a také metodu pro jasné a organizované zobrazení hudby..

I když můžete své melodie kdykoli prodávat prostřednictvím iTunes nebo BandCamp, je skvělý nápad nabídnout svou vlastní hudbu, bonusové skladby nebo dokonce memorabilia s omezeným vydáním (jako jsou vlastní vinylové desky) ve vašem obchodě. V tomto příspěvku vám ukážeme, jak prodávat hudbu online pomocí WordPress. Konkrétně, jak používat WooCommerce a Tabulka produktů WooCommerce plugin pro prodej vlastní hudby online. Dejme se do práce!

1. Nainstalujte a nainstalujte WooCommerce pro prodej hudby online

Než začneme, budeme předpokládat, že máte web WordPress nastavený a připravený k provozu. WordPress je výkonný a flexibilní a lze jej snadno použít k vytvoření prosperujícího elektronického obchodu.

S tím mimochodem je dalším úkolem přidat WooCommerce na vaše stránky. Tento jednoduchý, ale na funkce bohatý plugin transformuje váš web WordPress na funkční výkladní skříň a nabízí snadné možnosti, jak skutečně prodávat hudbu online pomocí WordPress:

Plugin WooCommerce

Chcete-li začít, přejděte na Pluginy> Přidat nový na hlavním panelu WordPress. Pomocí vyhledávacího pole vyhledejte „WooCommerce“ a klikněte na ikonu Nainstalovat nyní knoflík:

Nainstalujte WooCommerce

Po chvíli bylo označeno nové tlačítko aktivovat objeví se. Vyberte to také a na vašem webu bude plně nastaven WooCommerce!

V této chvíli budete přesměrováni na průvodce nastavením:

Průvodce nastavením WooCommerce

Důrazně doporučujeme projít těmito několika krátkými obrazovkami. Pomohou vám nakonfigurovat váš nový obchod, založit důležité stránky a nastavit klíčové prvky, jako jsou přepravní ceny. Další informace naleznete v naší úplné příručce o tom, jak nainstalovat WooCommerce.

2. Přidejte svou hudbu do obchodu

Jakmile nainstalujete WooCommerce a projdete průvodcem nastavením, budete mít na ruce prázdný obchod. To znamená, že je čas přidat produkty.

WooCommerce poskytuje speciální typ příspěvku WordPress, díky kterému lze přidávat produkty na východ. Vlastní typy příspěvků se podobají přidáváním příspěvků na blogu, pouze s různými možnostmi specifickými pro daný typ příspěvku (jiné typy příspěvků mohou zahrnovat portfolio, reference, kalendář zaměstnanců nebo událostí). Chcete-li přidat novou položku WooCommerce z ovládacího panelu, přejděte na Produkty> Přidat nové:

Přidejte nový produkt WooCommerce

Zde můžete vytvořit svůj první produkt. Budete chtít začít tím, že mu dáte název a popis pomocí prvních dvou polí. Na pravém postranním panelu můžete produkt také přiřadit k jedné nebo více kategoriím, dát mu popisné značky a dokonce nahrát obrázky.

„Maso“ společnosti WooCommerce se však nachází na internetu Údaje o produktu sekce:

Data produktu WooCommerce

Zde přidáte všechny důležité informace o každé položce. Protože vaším cílem je prodávat hudbu online, první věcí, kterou budete chtít udělat, je zkontrolovat obě Virtuální a Ke stažení krabice nahoře. To mírně změní možnosti, které vidíte, tak, aby odpovídaly za prodej hudebních souborů online namísto fyzických produktů:

Produkty ke stažení WooCommerce

Poté můžete přistoupit k zadání ceny za položku a nahrát soubory, které zákazníci obdrží při nákupu pod Soubory ke stažení. Můžete také nakonfigurovat, zda by mělo existovat omezení, kolikrát mohou být soubory staženy a zda budou vypršet.

Zbytek nastavení v této části je volitelný, přesto byste je přesto měli prohlédnout. Kromě toho se podívejte na Krátký popis produktu pole přímo pod. Tam můžete přidat vestavěné zvukové přehrávače, aby zákazníci mohli slyšet, jak vaše hudba zní.

Klikněte na Přidat média. Nahrajte zvukový soubor z počítače, vyplňte jeho podrobnosti a nezapomeňte si vybrat Vložit přehrávač médií pod Vložit nebo propojit:

Přehrávač WooCommerce Embed Media Player

Tím se do pole krátkého popisu přidá jednoduchý zvukový přehrávač:

Stručný popis přehrávače WooCommerce Media Player

Jakmile nastavíte svůj první produkt, klikněte na ikonu Publikovat tlačítko, aby bylo ve vašem obchodě živě. Poté tento postup opakujte, dokud nepřidáte všechny skladby, alba atd., Které chcete prodat.

3. Vytvořte tabulku produktů pro zobrazení hudby

Technicky jsou první dva kroky nezbytné k tomu, aby byl váš obchod v provozu. Tradiční nastavení WooCommerce však není nejlepší způsob, jak prodávat hudbu online.

Pokud necháte věci tak, jak jsou, zákazníci budou muset přejít na každou jednotlivou stránku produktu, aby si mohli vyzkoušet veškerou hudbu, poslouchat ukázkové skladby a objednat, co chtějí. To je značně zpomalí, což může vést ke ztrátě prodeje. A co víc, hudební soubory obvykle nepotřebují mnoho složitých popisů nebo velkých obrázků a výchozí rozvržení WooCommerce na tyto prvky upozorňuje zvlášť.

Místo toho můžete předvést vše, co musíte nabídnout na jedné stránce pomocí tabulky produktů. Toto je organizovaný, vizuálně přitažlivý způsob, jak zobrazit hudbu. Zákazníci vidí vše, co je ve vašem obchodě k dispozici, a vy můžete poskytnout všechny klíčové podrobnosti, aniž byste je ohromili informacemi. Navíc mohou do svých vozů přidat vše, co chtějí, přímo z této stránky. Můžete dokonce vložit ukázkové audio přehrávače přímo do stolu pro každý produkt.

Chcete-li nastavit takovou stránku, budete potřebovat Tabulka produktů WooCommerce zapojit:

Tento nástroj je optimalizován tak, aby hladce spolupracoval s WooCommerce, a umožňuje vám přesně přizpůsobit, jak vaše tabulka produktů vypadá a jak to funguje. Po zakoupení pluginu ho můžete nainstalovat jako jakýkoli jiný plugin třetích stran. Jít do Pluginy> Přidat nový a vyberte soubor pluginu, který jste stáhli. Aktivujte plugin, tslepice, jdi na WooCommerce> Nastavení na palubní desce. Přejděte na stránku produkty kartu a vyberte Tabulky produktů zadejte licenční klíč:

Nastavení tabulky produktů WooCommerce

Mnoho nabízených nastavení vám umožňuje vyladit, jak vaše tabulka produktů funguje. Například pod Sloupce, přesně si můžete přizpůsobit, jaké informace se budou zobrazovat:

Sloupce tabulky produktů WooCommerce

Nezapomeňte do každé položky zahrnout také obrázek Stručný popis (takže budou zahrnuty vaše multimediální přehrávače).

Rozbalovací nabídky filtrů je další zásadní nastavení:

Filtry tabulky produktů WooCommerce

Pokud to povolíte, umístíte nad tabulku rozbalovací nabídky, což zákazníkům umožní třídit je podle klíčových atributů, jako jsou kategorie. Díky tomu je pro ně snadné rychle najít to, co chtějí.

Nakonec zaškrtněte políčko označené Krátké kódy v tabulce. To je nutné, pokud chcete, aby vestavěné přehrávače médií fungovaly správně:

WooCommerce zkratky v nastavení tabulky

Chcete-li získat další informace o všech nastaveních, která můžete upravit, budete se chtít podívat na dokumentaci pluginu.

Po dokončení uložte změny a poté otevřete novou stránku (prostřednictvím Stránky> Přidat nové). Klikněte na Přepnout na panelu nástrojů a poté vyberte Vložte tabulku produktu. Tím se na stránku umístí zkrácený kód:

Krátký kód tabulky produktů WooCommerce

Tento krátký kód zahrnuje všechna nastavení, která jste právě přizpůsobili, a automaticky nastaví vaši tabulku produktů. Můžete vidět, jak to vypadá pomocí Náhled knoflík:

Zvuková tabulka WooCommerce

Pokud chcete, můžete tabulku produktů vyladit, dokud nebude v pořádku. Pak jděte do toho a publikujte to! Jste připraveni prodávat hudbu online. Zákazníci ji pak mohou použít k zobrazení veškeré dostupné hudby a ke snadnému nákupu.

Závěr

Nejlepší obchody jsou optimalizovány tak, aby odpovídaly typu nabízených produktů. Například, pokud chcete prodávat hudbu online pomocí WordPress, budete muset svůj obchod navrhnout pečlivě. WooCommerce je vynikajícím výchozím bodem, ale také budete chtít zákazníkům poskytnout efektivnější způsob, jak prozkoumat hudbu a provádět výběr, a přidat další rozšíření WooCommerce pro více funkcí a funkcí.

Máte nějaké dotazy ohledně toho, jak nastavit položky WooCommerce nebo navrhnout tabulku produktů? Zeptejte se v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map