Jak přizpůsobit uživatelské rozhraní WordPress Admin

  1. 1. Přizpůsobte si oblast správy WordPress pomocí značky White Label
  2. 2. Aktuálně čte: Jak přizpůsobit uživatelské rozhraní WordPress Admin

S nejnovější verzí WordPress jsme viděli dramatickou změnu ve stylu a designu admin dashboardu. Celé uživatelské rozhraní dashboardu bylo aktualizováno, aby vypadalo moderněji a čistěji, a dává nám možnost měnit barevná schémata podle jednotlivých uživatelů.


I s těmito vylepšeními designu však stále existuje omezení možností přizpůsobení, které máte k dispozici. Co se týká omezení na uživatele nebo roli, nedošlo k žádnému významnému zlepšení.

Vývoj dashboardu WordPress stále probíhá, stejně jako zbytek softwaru, ale pokud chcete začít provádět některé zásadní změny v oblasti administrace, můžete nyní.

Vše, co potřebujete, je jeden plugin.

Rozhraní pro správu uživatelského rozhraní WP Admin

zapojit

Doplněk Přizpůsobení uživatelského rozhraní WP Admin lze použít k významným změnám v dostupnosti položek na ovládacím panelu vašeho webu..

Správci webu byste například vždy měli povolit úplný přístup ke všem položkám na hlavním panelu správce. Pokud však na svém webu máte více autorů, můžete pomocí jiné uživatelské role, například přispěvatelů, zajistit, aby měli omezený přístup k vašemu dashboardu a mohli vidět a přistupovat pouze k tomu, co od nich chcete..

Tento plugin funguje nejlépe, když máte na svém webu dvě jasné role, ale lze jej také použít k úpravám dalších rolí se stejným nastavením.

Získejte přizpůsobení uživatelského rozhraní WP Admin

Podívejme se blíže na plugin a jeho možnosti.

Konfigurace pluginu

Jakmile na svůj web nainstalujete a aktivujete plugin, dostanete novou položku nabídky postranního panelu s různými nastaveními, která můžete nakonfigurovat.

První stránka nastavení pluginu určuje, jakou roli uživatele chcete použít všechna vaše nastavení. K dispozici je prémiový plugin, který vám umožní použít konkrétní nastavení pro každou roli uživatele. Pokud však máte pouze správce webu a přispěvatele, můžete získat bezplatnou verzi.

Stránka nastavení

Další položka v nabídce je Nastavení webu. To vám umožní diktovat různé věci, například zda se pro danou roli zobrazí panel administrátorů nebo zda uživatel zobrazí různá meta pole, která používá WordPress. Většinou to může zůstat ve výchozím stavu. Provedení jakýchkoli změn na této stránce nastavení je velmi malé.

Třetí položka nabídky je Obecná nastavení obrazovky. Zde začíná rozhodovat o roli uživatele. Na této stránce nastavení se můžete rozhodnout, zda bude role, kterou přizpůsobujete, upozorňována na případné aktualizace, zda mohou změnit možnosti obrazovky nebo zobrazit kartu nápovědy na libovolné stránce správce, přidat informace do zápatí nebo načíst další soubory CSS.

Obecná nastavení obrazovky

Položka nabídky panelu umožňuje skrýt různé položky na panelu, takže tato role uživatele nemá tušení, že existují. I když můžete tyto widgety skrýt pod Možnosti obrazovky kartu na uživatele, která nezabrání těmto uživatelům v jejich opětovném přidávání na hlavní panel.

Úpravy řídicího panelu

Skrytí položek pomocí tohoto pluginu tuto možnost zcela odstraní. Tyto položky zahrnují každý nainstalovaný widget ovládacího panelu, ať už se jedná o Nedávné Komentáře widget na hlavním panelu nebo Statistiky WordPress widget ovládacího panelu. To je zvláště užitečné, pokud si přejete, aby přispěvatelé měli přístup pouze k těm konkrétním věcem, které potřebují, aby mohli psát obsah pro váš web.

Lišta menu Stránka nastavení nabídek umožňuje zcela změnit panel administrátorů v horní části obrazovky pro tuto roli uživatele. Do lišty pro správu můžete přidat další položky nabídky, abyste zvýšili její užitečnost, přesunuli vše kolem, aby vyhovovalo vašim vlastním osobním preferencím, nebo můžete odstranit jakékoli cizí položky, pokud se domníváte, že pro tuto roli uživatele nejsou nezbytné..

Úpravy panelu administrátora

Nastavení postranní nabídky vám umožní zcela změnit postranní panel na hlavním panelu WordPress. Toto je bezpochyby nejužitečnější funkce pluginu. Tato nastavení umožňují skrýt položky nabídky v nabídce vlevo pro tuto uživatelskou roli.

Boční menu

Pomocí těchto nastavení můžete odebrat každou položku, kterou by role uživatele neměla vidět, nebo jen ty, o kterých si myslíte, že je odvrátí od jejich konkrétní role. Příkladem by mohlo být, že by to měl být pouze web Admin Vzhled, Nastavení, Nástroje, Pluginy a potenciálně Stránky položky nabídky na postranním panelu. Přispěvatelé by neměli mít povinnost znát, že tyto věci existují, a ve skutečnosti nepotřebují nic jiného než Příspěvky položka nabídky.

Správa Meta Boxu Obrazovka nastavení umožňuje přizpůsobit různé aspekty vytváření příspěvků. To zahrnuje skrývání různých věcí, jako je kategorie, Hlavní obrázek, formát a několik dalších možností. Každou z těchto oblastí můžete také přejmenovat.

Spravovat meta

Existuje několik nastavení, která lidem umožňují zveřejňovat komentáře k novým článkům a měnit permalinky příspěvku, pokud jsou nastaveny na výchozí WordPress. Tato nastavení bude pravděpodobně nikdy nutné změnit ze svého výchozího stavu.

Předposlední nabídka nastavení je taková, která vám umožní upravit, zda uživatelská role může vidět některou z ikon Nastavení navigační nabídky. To se používá, pokud chcete roli vynutit, aby využila nabídky, které jste již vytvořili, a zajistíte, aby nemohly provádět žádné změny, které by změnily navigační nabídky vašeho webu..

Nabídka konečného nastavení se týká přihlašovací stránky. Toto nastavení umožňuje provádět drobné změny na přihlašovací stránce WordPress, přičemž změny zahrnují nahrazení názvu loga a cesty obrázku a přepsání výchozího loga WordPress. Umožňuje také načíst další CSS na stránku a přidat na stránku zprávu zápatí.

Přihlašovací obrazovka

Závěr

Tento plugin umožňuje zcela změnit administrační panel pro váš web WordPress. Dosáhnout čistého zážitku skrýváním velkého množství zbytečných nabídek a widgetů nebylo nikdy snazší.

Pomocí tohoto pluginu můžete provádět změny ve více rolích, ale všechny role, které změníte, musí používat stejné nastavení. Chcete-li mít úplně jinou konfiguraci řídicího panelu administrátora na základě role od role, musíte si zakoupit rozhraní WP Admin UI Přizpůsobit více doplňků. Většina lidí bude mít možnost obejít se s bezplatnou verzí pluginu, protože existuje velmi zřídka více než dvě různé uživatelské role, které se používají kdykoli. Jediný čas, kdy by to byl problém, jsou weby ve stylu časopisů s více přispěvateli a editory.

Získejte přizpůsobení uživatelského rozhraní WP Admin

Toto je užitečný plugin pro omezení potenciálních problémů, které mohou vaši přispěvatelé způsobit. Je dobré se podívat, jestli máte více autorů, a to zejména pro ty weby, které často používají hostující autory. V ideálním případě budou tyto funkce dostupné jako součást základního softwaru WordPress. Jsou mimořádně užitečné pro správu webových stránek pro více uživatelů a zdá se, že by to byl rozumný krok, který by hlavní vývojový tým měl s administrací dashboardů.

Použili jste plugin pro přizpůsobení uživatelského rozhraní WP Admin nebo používáte něco jiného k omezení přístupu k vašemu administračnímu panelu? Rádi bychom v komentářích slyšeli vaše myšlenky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map