Jak přidat Google AdSense do WordPress

Efektivní používání AdSense pro WordPress

Vydělávání peněz na webu WordPress často zahrnuje affiliate marketing, reklamy nebo eCommerce. Někdy to dokonce zahrnuje prodej členství, vytváření pracovních desek nebo pořádání akcí.


Mnoho lidí si myslí, že reklamy jsou ve světě vydělávání peněz staré zprávy, ale to nemůže být dále od pravdy. Reklamy jsou zvláště užitečné pro zpeněžení online časopisů, blogů a webových stránek, na kterých fyzický produkt přímo neprodáváte.

Protože sponzorované příspěvky jsou uživateli často považovány za špinavé a affiliate marketing může také zvýšit červené vlajky v závislosti na tom, jak jsou prezentovány, neustále kroužíme zpět k reklamám. A když vidíme, jak to nástroje, jako je AdSense, usnadňují to, co bývalo provádělo, není divu, že reklamy nikam brzy nepřijdou.

Nejzajímavější je, že AdSense na implementaci nestojí žádné peníze, takže můžete alespoň vyzkoušet vody a zjistit, zda z nich můžete vydělat nějaké peníze. Navíc získáte příležitost zjistit, zda si uživatelé myslí, že reklamy jsou nepříjemné. Chcete-li zajistit, aby vaši uživatelé nebyli naštvaní, je důležité se naučit, jak efektivně využívat AdSense pro WordPress. Než se však podíváme na to, jak nastavit reklamy, podívejme se trochu na Google Adsense a uvidíme, jak se zaregistrovat.

Co je Google AdSense?

Domovská stránka Google AdSense

Populární program pro zpeněžování webových stránek. Google AdSense je skvělá volba pro začátečníky i profesionály.

Google AdSense je program od společnosti Google, který umožňuje obchodníkům (v rámci programu označovaným jako vydavatelé) bezproblémově zobrazovat reklamy na svých webových stránkách a blogech. Jeho hlavním účelem je zpeněžení a můžete je použít k vydělávání peněz pomocí WordPress jednoduše umístěním specializovaných reklam na svůj web.

Pokud jste obchodník, můžete si vybrat několik podobných programů. AdSense však nabízí několik jedinečných výhod:

 • Důvěryhodnost: Jako světově proslulá společnost nemůžete získat více důvěryhodnější než Google.
 • Všestrannost: AdSense nabízí celou řadu typy reklam, včetně textu, obrázků, multimediálních dat, videa a zvuku.
 • Flexibilita: Tento program pracuje s různými platformami a dalšími nástroji, včetně WordPress a Blogger.

Než skočíte přímo, AdSense má několik čísel opatření budete chtít zkontrolovat. Existuje také několik požadavky pro své inzerenty. Například musíte mít zavedenou webovou stránku (nejméně šest měsíců) a musíte být starší 18 let..

Pokud jste připraveni začít s AdSense, budete rádi, když se dozvíte, že postup je jednoduchý. Ve skutečnosti může být dokončena ve třech krocích.

Krok 1: Zaregistrujte se do služby Google AdSense

Protože AdSense je program na platformě Google, potřebujete pouze účet Google, abyste mohli začít používat různé funkce. Když registrace do Google AdSense, máte dvě možnosti. Můžete se přihlásit pomocí existujícího účtu Google nebo si můžete vytvořit nový účet.

Obě tyto akce lze provést ze přihlašovací stránky. Pokud již máte účet, jednoduše zadejte své přihlašovací údaje a klikněte na Přihlásit se. Pokud potřebujete vytvořit účet, klikněte na Více možností, a vyberte Vytvořit účet z rozbalovací nabídky:

Přihlašovací stránka Google AdSense

Jakmile se přihlásíte (nebo dokončíte proces registrace), budete přesměrováni na další krok v programu.

Krok 2: Vyplňte svou žádost o program AdSense

Stejně jako u každého přidruženého programu budete muset vyplnit žádost. Naštěstí je tento proces jednoduchý a lze jej dokončit během několika minut.

Doporučujeme začít čtením a porozuměním Zásady a podmínky AdSense. I když je to krok, který může být v pokušení přehlédnout, je důležité přesně vědět, co Google očekává od svých uživatelů. Důvodem je, že pokud budete jako vydavatel schváleni, budete muset dodržovat všechny zásady a pokyny.

Dále můžete vyplnit třídílnou aplikaci. Nejprve musíte zadat některé základní informace, například adresu URL svého webu. Poté budete vyzváni k zadání údajů o platební adrese (aby vám AdSense mohl zasílat platby a důležité informace o účtu). Nakonec budete muset ověřit své telefonní číslo.

Po dokončení těchto tří stránek aplikace je ještě jeden krok před tím, než Google váš web zkontroluje. Budete požádáni o přidání kódu HTML na svůj web, který bude poskytnut ve formátu níže:

Pokyny pro připojení AdSense k webu

Po přidání kódu na váš web zaškrtněte políčko, které potvrzuje, že akce byla dokončena, a klikněte na Hotovo. Nyní můžete jen trpělivě čekat. Kontrola vaší žádosti může trvat kdekoli od 48 hodin do dvou týdnů a po přijetí rozhodnutí obdržíte e-mail.

Krok 3: Vytvořte reklamy Google AdSense

Po dokončení aplikace se můžete přihlásit do AdSense, aby se míč dostal do pohybu. Hlavní panel AdSense odhaluje několik karet na levé straně, ale jediná, na které si teď musíte dělat starosti, je Moje reklamy tab. Pokračujte kliknutím na toto.

Pokud jste nikdy nevytvořili reklamu, dokud se nezobrazí prázdná stránka. Klikněte na Nová reklamní jednotka tlačítko pro generování reklamy a její úpravu tak, aby vyhovovala vašemu webu.

Prvním krokem je pojmenování reklamy. Toto se na vašem webu nezobrazí, takže jej hlavně pojmenujete pro vlastní potřebu. Poté zobrazují doporučené velikosti vašich reklam. Nebojte se vybrat ten, který považujete za nejvhodnější.

Musíte také určit, zda chcete textovou a grafickou reklamu, nebo pouze jednu či druhou. Textové reklamy neobsahují žádné snímky, proto je pečlivě vybírejte.

Dále se vás zeptá, jak chcete design vypadat. Obecně jsem se rozhodl pro výchozí styl, protože je známo, že převádí poměrně dobře. Některé jiné barvy a vzory však mohou vypadat lépe na vašem vlastním webu. Co je příjemné je, že mají tlačítko Náhled, aby viděli, jak to bude vypadat.

Google AdSense nabízí několik přednastavených stylů, ale stále můžete upravit každý prvek návrhu v reklamě, jak je vidět na obrázku níže. Umožňuje například změnit barvu nadpisu, barvu adresy URL, ohraničení a rodinu písem.

Pokud chcete seskupit více reklamních jednotek (pro účely sledování), můžete tak učinit otevřením oblasti vlastních kanálů. Máte také možnost vytvářet záložní reklamy. V zásadě se jedná o skutečnost, že AdSense zobrazuje prázdnou reklamu, pokud nemůže přijít s něčím relevantním. Pokud byste raději viděli výchozí záložní reklamu, vytvořte ji.

Po tomto procesu klikněte na ikonu Uložit a Získat kód knoflík.

Profesionální tip: Google AdSense má nyní možnost vybrat si zcela responzivní reklamní modul, díky kterému vaše reklamy mnohem snáze reagují na mobilní zařízení a obrazovky s různou velikostí. Osobně bych s tím šel pokaždé. Je však také známo, že rozměry 336 × 280 a 300 × 260 fungují dobře, pokud jde o montáž vašeho webu a konverzi.

Krok 4: Implementujte AdSense na svůj web

Ačkoli mohou existovat i jiné méně efektivní způsoby, existují v zásadě tři způsoby, jak přidat vaše reklamy Google AdSense na váš web WordPress:

 1. Vkládání reklam uživatelem kopírování a vkládání kód reklamní jednotky na widgety, stránky a příspěvky.
 2. Nákup WordPress téma , která podporuje Google AdSense.
 3. Stahování a aktivace a zapojit který integruje Google AdSense.

V ideálním případě jsou druhá dvě nejjednodušší, protože mnoho motivů a pluginů nevyžaduje, abyste kopírovat a vkládat kód do widgetů. Nejen to, ale některá témata mají přednastavené moduly, díky nimž budou reklamy vypadat krásně a s větší pravděpodobností kliknutí na ně. Ale podívejme se na každého.

Metoda 1: Zkopírujte a vložte kód Google AdSense do widgetu

První metodou je dobrá stará kopie a vložení. Kód uvedený v předchozí části se používá pro kopírování na váš web, takže szkopírujte tento kód z AdSense.

Poté otevřete ovládací panel WordPress. Jít do Vzhled> Widgety.

S největší pravděpodobností vložíte reklamu do postranního panelu nebo nad záhlaví. V tomto příkladu chci umístit reklamu do postranního panelu. Proto můžete přetáhnout widget Text do této oblasti postranního panelu a vložit do kódu, který jste předtím zkopírovali.

Není důvod vyplňovat pole Název, protože se jedná o reklamu.

Poté můžete svůj web aktualizovat a zobrazit na svém webu relevantní nové reklamy AdSense.

Metoda 2: Použití motivu s oblastmi AdSense

Použijte motiv s oblastmi AdSense

Přestože nebudu doporučovat konkrétní témata, můžete začít hledáním „Témata AdSense WordPress“V knihovně ThemeForest.

Také budete mít štěstí na následujících místech:

 • MHThemes
 • MyThemeShop
 • StudioPress
 • Tématický les

I když byste mohli jen naše vlastní téma Total, samozřejmě. Je optimalizován pro SEO a nabízí spoustu skvělých funkcí pro vytváření stránek, které můžete použít k vložení reklam Google na vaše příspěvky a stránky. A dokonce jsme vyvinuli užitečný úryvek pro vkládání a reklamní banner nad nebo pod příspěvky v blogu (celkem dokumentů).

Metoda 3: Instalace pluginu Google Adsense

Využití widgetu pro AdSense je nejzákladnější ze všech metod a téma vám při umísťování reklam nedá tunu flexibility. Doplněk však může sloužit jako lepší řešení, pokud byste chtěli mít pro své reklamy další funkce. Například některé pluginy odstraňují potřebu zkopírovat a vložit kód, zatímco jiné generují zprávy a mají nastavení pro věci, jako je výběr časového období.

Mnoho pluginů Google AdSense přišlo a odešlo v minulosti, ale podívejme se na ty nejslibnější dnes.

Ads Pro

Doplněk Ads Pro WordPres

Info & DownloadView The Demo

Pokud chcete, aby co nejvíce nástrojů vytvořilo, spravovalo a sledovalo vaši reklamu, pak je pro vás nejlepší modul Ads Pro Plugin. Tento prémiový plugin nabízí spoustu funkcí pro styly reklam, vyskakovací okna, sociální integraci, plánování, reklamní kampaně s geografickým cílením, online statistiky a další. Můžete tak nejen zpeněžit svůj web pomocí Adsense, ale můžete také prodat ty nejlepší konverze reklamních spotů konkrétním klientům za vyšší cenu..

Pokročilé reklamy (zdarma)

Doplněk pro pokročilé reklamy funguje skvěle pro seskupování reklam do posuvníku, prodej reklam na vašem webu a nastavení data, kdy se mají zveřejňovat nové reklamy. AdSense se do pluginu snadno integruje.

Systém WP Pro Adning

ADNING (reklamní systém WP Pro) WordPress Plugin

Info & DownloadView The Demo

Zde je plugin, který podporuje všechny druhy reklamních nástrojů. Má mnoho umístění pro umisťování vašich reklam, spolu s vyskakovacími reklamami, které se integrují do AdSense.

WP Simple AdSense Insertion (Free)

WP Simple Adsense Insertion Free WordPress Plugin

Tento plugin určitě vyhovuje svému názvu, protože činí reklamy WordPress AdSense Insertion jednoduché a bezbolestné. Tento plugin ukládá jeden až tři kódy Google AdSense a vrhá je na vaše stránky, což vám umožní zaměřit se pouze na několik reklam. Jeho hlavní funkcí je funkce krátkého kódu, která vám umožňuje vkládat reklamy kopírováním a vkládáním krátkých kódů generovaných zásuvnými moduly téměř kdekoli na vašem webu..

QUADS AdSense od WP (zdarma)

AdSense WordPress Plugin zdarma od WP QUADS

Plugin s několika pokročilejšími funkcemi, to je skvělá volba pro každého, kdo chce plně přizpůsobit svá umístění reklamy. Mezi významné funkce patří úplná citlivost a možnost nastavení podmínek viditelnosti.

Zda se rozhodnete použít plugin nebo ne, závisí na vašich preferencích. Přesto to nebude bolet zkusit jeden z výše uvedených pluginů vyzkoušet!


Efektivní používání AdSense pro WordPress neovládne mnoho času zvládnout. Rozhraní AdSense je ve skutečnosti velmi uživatelsky přívětivé a všechny pluginy, motivy a widgety lze snadno spravovat.

Máte nějaké dotazy týkající se používání nebo vložení AdSense na váš web WordPress? Budeme se snažit pomoci v níže uvedených komentářích.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map