Jak přidat Drobečková navigace do WordPress a proč je to důležité

Jak přidat Drobečková navigace do WordPress

Kdy jste naposledy sledoval stopu strouhanky? Odpověď na tuto otázku? Pravděpodobně na internetu, proto byste měli začít přemýšlet o tom, jak do WordPress přidat strouhanku.


V pohádkách a možná i doma je sledována doslova stopa drobků, ale skutečný život se strouhankou obvykle odkazuje na důležité navigační kroky na webové stránce, zejména když se mluví o webu elektronického obchodu se stovkami či tisíci produktů.

Porozumění stručné struktuře je poměrně snadné a proces jejich přidání na váš web netrvá déle než několik minut. Pokud se chcete dozvědět více o stručné struktuře a umísťování těchto cenných funkcí na své stránky, přečtěte si dále.

Co jsou Drobečková navigace WordPress?

Pokud jste něco zakoupili online, je pravděpodobné, že jste viděli alespoň strouhanku. Jedná se o řadu navigačních odkazů, které se spojují, aby vám přesně ukázaly, kde jste na webu procházeli.

Drobečková navigace je podobná standardní navigační nabídce kromě toho, že je vytvořena při pohybu po webu. Odkazy na strouhanku tvoří strukturu odkazů s hierarchií, která zobrazuje první stránku, kterou jste navštívili, následovanou další a další a další stránku.

Ve skutečnosti lze ukázku strouhanky najít na WPExplorer, když v navigační nabídce kliknete na kartu Motivy a poté vyberete kategorii motivů.

Jak již bylo zmíněno, je běžné vidět strouhanku na stránkách elektronického obchodu, například na Amazonu, kde se můžete kopat do hluboké díry kategorií a typů produktů.

Většinu času se tyto strouhanky zobrazují směrem k horní části webu a uživatel může kliknutím na kterýkoli z odkazů v strouhankové hierarchii skočit zpět a zobrazit historii procházení.

Proč jsou Drobečková strava důležitá?

Většina společností se rozhodne používat strouhanku ze dvou důvodů:

 1. Drobečková navigace pomáhá uživatelům procházet vaše webové stránky.
 2. Drobečková navigace může vylepšit vaše SEO.

Pro pohodlí uživatele někdy navigační nabídka nestačí, aby uživatele vedla a aby se cítila pohodlně s tím, kde se na vašem webu nachází..

Best Buy má tisíce kategorií produktů a produktů. Když zákazník začne hledat notebook, okamžitě kráčí po králičí díře se specifickými vlastnostmi, kategoriemi, značkami a produkty.

Pokud by tato osoba chtěla ustoupit, navigační nabídka (nebo vyhledávací lišta) by se ukázala jako zbytečná, protože by je obvykle příliš daleko zpět. Místo toho je pro zákazníka snazší zjistit, které stránky byly prohlíženy, a poté kliknout na stránku, která dává největší smysl vrátit se.

Stručně řečeno, většina značek používá strouhanku, když je obsah příliš ohromující na to, aby bylo možné procházet pomocí navigační nabídky. Pokud tedy máte tisíce produktů, souborů nebo příspěvků na blogu, může vám stručná služba dobře posloužit.

To také souvisí s SEO částí věcí, protože strouhanka pomáhá pohybovat vyhledávači ve vaší sbírce stránek. Tím se posílí vaše interní struktura propojení, takže roboti se mohou snáze procházet a rozpoznávat váš web jako jeden se skvělým uživatelským dojmem.

Jak přidat Drobečková navigace do WordPress prostřednictvím motivu

Jakmile se rozhodnete, že strouhanka je pro váš web vhodná, je na čase je aktivovat od začátku nebo přidat strouhanku do WordPress pro existující web.

Pokud právě vytváříte nový web se spoustou obsahu, je rozumné hledat téma WordPress s vestavěnou strouhankou. Následující motivy WordPress již mají jako primární funkci strouhanku:

 • Celkový – Víceúčelové téma s drobečkem.
 • Znalostní báze – Uhodl jsi to. Znalostní téma WordPress téma s drobečkem.
 • SmartMag – Téma online časopisu s drobečkem.
 • Flatsome – Oblíbená možnost elektronického obchodování s drobečkem.
 • Vedoucí prodejny – Další skvělé téma internetového obchodu s drobečkem.

Ve skutečnosti se zdá, že většina nejlepších témat elektronického obchodu má ve výchozím nastavení stručnou strukturu. Koneckonců, vývojáři musí předpokládat, že možná prodáváte velké množství produktů, takže to dává smysl. Bez ohledu na to, proveďte svůj výzkum a vyzkoušejte dema před odevzdáním se tématu.

Povolení strouhanky na WordPress s pluginem

Pokud chcete na aktuální web přidat strouhanku a myšlenka přepínání motivů nedává vaší značce smysl, máte stále štěstí..

Plugin Yoast SEO je nástroj, který byste již pravděpodobně měli mít na svém webu nainstalovaný (pro účely SEO). SEO je skvělý, ale skvělí vývojáři z Yoastu řeší problém, se kterým se mnoho majitelů webových stránek WordPress setká. Nakonec mají tolik obsahu, že by jejich struktura měla smysl. Jediným problémem je, že jejich téma nemá funkci strouhanky.

Takže, Yoast vzal volant a zjednodušil to pro nás všechny. Zde je návod, jak přidat strouhanku do WordPress během několika minut.

Krok 1: Přidejte svůj SEO plugin na svůj web

Váš SEO plugin

Pokud již máte nainstalovaný a aktivovaný, tento krok přeskočte. Pro ty, kteří nemají Yoast, jděte na stránku pluginu ke stažení a nainstalovat. Můžete to udělat také na hlavním panelu WordPress tím, že přejdete na Pluginy> Přidat nový, poté do vyhledávacího pole zadejte „Yoast SEO“.

Přestože je skvělé, že váš SEO nabízí funkce, jak získat strouhanku na vašem webu, doporučujeme vám také seznámit se s jeho SEO funkcemi. To nejen zlepší vaše hodnocení vyhledávačů, ale také vás bude informovat o tom, jak to udělat.

Krok 2: Aktivujte pokročilá nastavení

Nastavení strouhanky se na Yoast původně nezobrazuje, takže musíte začít kliknutím na kartu Dashboard.

Vyberte kartu Funkce.

Přejděte dolů a vyhledejte záhlaví stránek pro pokročilé nastavení. Ve výchozím nastavení to Yoast neaktivuje. Proto klikněte na tlačítko, aby se zobrazilo Povoleno.

Poté se na kartě SEO zobrazí několik dalších možností. Přejděte na kartu Upřesnit a posuňte se vpřed.

Možnost Drobečková drť je první, která se zobrazí, takže se můžete podívat níže, abyste povolili Drobečková drť.

Po aktivaci se níže zobrazí několik dalších nastavení. Většina z těchto polí je vyplněna výchozím nastavením, takže je můžete nechat tak, jak chcete. Možná však budete chtít změnit způsob, jakým váš oddělovač funguje, nebo možná něco jako tučné tučně na poslední stránce v seznamu strouhanky.

Taxonomie vašich strouhanek závisí na tom, co jste nastavili pro určité typy příspěvků. Pokud nemáte zájem o stručnou úpravu příspěvků, můžete je nechat prázdné, ale máte také možnost je upravit. Před opuštěním této stránky se ujistěte, že jste klikli na tlačítko Uložit.

Krok 3: Vložte kód Drobečková navigace do souborů webů

Strouhanka se nezobrazí, dokud na svůj web nevložíte malý kód. Začněte kopírováním následujícího kódu:

','

'); } ?>

Kód byste měli umístit kamkoli chcete, aby se ukázala strouhanka. Mezi nejběžnější místa patří:

 • V souboru single.php.
 • V souboru page.php (nad názvem stránky).
 • Na konci souboru header.php.

Poznámka: Důrazně doporučujeme používat podřízené téma WordPress pro jakékoli změny v základních souborech motivů. Tímto způsobem můžete stále instalovat aktualizace do svého motivu, aniž byste ztratili vlastní přizpůsobení.

Někteří lidé také zjistili, že následující zkratka je nejlepší cestou k jednotlivým příspěvkům a stránkám:

[wpseo_breadcrumb]

A je to!

Nyní byste měli úspěšně najít motiv nebo použít plugin pro přidání navigační cesty do WordPress. Máte-li jakékoli další otázky, podívejte se na tento článek za zpracování tohoto kódu. V opačném případě byste na svém webu měli být všichni nastaveni strouhankou!

Můžete také zanechat komentář v sekci níže – rádi vám pomůžeme s případnými dotazy, které by vás mohly zajímat o tom, jak přidat čtenáře do WordPress svým čtenářům..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map