Jak přesunout web WordPress z localhost na live server

Jak přesunout web WordPress z localhost na live server

Virtuální webový server nainstalovaný v počítači (nebo místním serveru) vám umožňuje snadno a rychle vytvářet a přizpůsobovat web WordPress. Protože každá úprava vyžaduje uložení a aktualizaci, vývoj webu WordPress na živém serveru se může snadno změnit v noční můru vzhledem k omezením šířky pásma a internetového provozu..


Z tohoto důvodu se většina vývojářů správně rozhodne dělat veškerý ušlechtilý vývoj WordPress na lokálním serveru a později nahrát hotový web na live server. Podobně budou budoucí aktualizace webových stránek prováděny a testovány místně před nahráním do živého prostředí.

V tomto příspěvku se chystám přesunout web WordPress z místního serveru na živý server. Tento proces umožňuje bezpečně přesunout veškerý obsah vašeho webu (obrázky, příspěvky a stránky), jakož i motivy a doplňky z adresáře v počítači na produkční server hostitele. Je zřejmé, že existuje několik užitečných pluginů, které mohou tento proces učinit hračkou, ale vždy je výhodné se naučit ruční postup.

Předpoklady

V tomto tutoriálu předpokládám, že jste již splnili několik předpokladů. Existuje několik jednoduchých požadavků, které budete potřebovat, než začnete.

1. Místní instalace WordPress

V počítači byste měli mít spuštěný web WordPress. Chcete-li se dozvědět více o nastavení vlastního prostředí localhost, podívejte se na naše návody, jak nainstalovat WordPress místně, nebo pokladnu Local by Flywheel..

2. Hostingový plán

Budete také potřebovat aktivní plán hostování, který nabízí podporu PHP a MySQL. Naštěstí většina poskytovatelů hostingu podporuje PHP a MySQL. Ještě lepší je, že mnoho poskytovatelů nabízí instalační skripty na jedno kliknutí pro WordPress, takže nemusíte procházet manuálním nastavením.

Doporučujeme samozřejmě hostovat WordPress spravovaný společností WP Engine – takto napájíme všechny naše webové stránky a živá ukázka témat. WP Engine navíc díky intuitivnímu administrátorskému panelu usnadňuje správu vašich stránek. Plány začínají na 29 USD za měsíc pro jednu instalaci (ale můžete použít 2 měsíce zdarma na roční plány, když použijete náš odkaz). Pokud nejste připraveni na tuto cenovku, můžete najít skvělý startovací plán sdíleného hostování za zhruba 3 $ měsíčně od společností, jako je Bluehost nebo SiteGround..

3. SFTP přístup

Nakonec byste měli mít přístup k SFTP na svůj hostingový účet spolu s klientským programem, jako je FileZilla. Budete jej používat k nahrávání souborů na svého hostitele. Alternativně můžete použít volbu Správce souborů v cPanelu, ale na rozdíl od SFTP, cPanel neposkytuje pohled na vaši místní strukturu adresářů. Dobře, s tím vším, měli bychom být připraveni jít.

Metoda 1: Export a import obsahu pomocí klíčových funkcí WordPress

Rychlý a snadný způsob, jak přesunout web WordPress z místního serveru do produkčního prostředí, je pomocí vestavěného nástroje pro export ve WordPress. Tato metoda předpokládá, že WordPress je již nainstalován a nastaven na vašem živém účtu hostingu a že existuje na vašem živém webu není žádný obsah. To je velmi důležité, protože funkce importu WordPress nepřepíše existující obsah, jednoduše jej přidá. Pokud máte starý obsah, můžete pomocí našeho průvodce vždy obnovit web WordPress, abyste měli čistou instalaci, se kterou budete pracovat.

Dobře – pro začátek přesunu vašeho webu přejděte na místně nainstalovaný dashboard WordPress a přejděte dolů Nástroje. Vybrat Vývozní a zkontrolujte radiální tlačítko „Celý obsah“.

WordPress Stáhnout exportní soubor

Tím stáhnete soubor XML do svého počítače. Soubor bude obsahovat všechny podrobnosti o obsahu vašeho webu (pokud jste nevybrali možnost stahování jedinečného obsahu, jako jsou pouze vaše příspěvky, stránky, vlastní typ příspěvku nebo vaše média).

Nyní se přihlaste ke svému živému webu WordPress, poté aktivujte motiv a pluginy, které jste použili na místním serveru. Po dokončení přejděte na Nástroje> Importovat.

WordPress Import LocalHost obsahu

Pokud se zobrazí výzva k instalaci importního pluginu WordPress, udělejte to a poté jej aktivujte. Nakonec pomocí pluginu importujte soubor XML, který jste exportovali ze svého localhost. Nejprve klikněte na Spustit dovozce možnosti v záhlaví WordPress (Poznámka: můžete také použít funkci dovozce k přesunu obsahu z jiných zdrojů, jako jsou Blogger, Tumblr atd.).

WordPress Vyberte soubor XML k importu

Dále použijte Vyberte soubor vyberte soubor XML a poté kliknutím nahrajte a importujte. Nyní jen počkejte na import obsahu. Jak dlouho budete čekat, bude záležet na tom, kolik obsahu importujete a na vašem hostitelském plánu.

Tato metoda přesune vaše příspěvky, stránky, média a nabídky na váš živý web. Budete samozřejmě muset nastavit umístění nabídky a znovu přidat své widgety, ale vzhledem k tomu, že se pro vás přesouvá vše ostatní, je to skvělá volba, pokud nechcete instalovat žádné další doplňky ani zpracovávat tah ručně.

Metoda 2: Použijte plugin k přesunutí vašeho webu WordPress

Pokud chcete bezproblémový přenos vašeho webu, může být nejlepší zvážit plugin. Rychlé vyhledávání Google odhalí tuny bezplatných a prémiových možností, ale zde jsou naše tři oblíbené položky (plus rychlé vysvětlení, jak je použít k migraci vašich webových stránek)..

DesktopServer

Proč používat DesktopServer

DesktopServer je prémiový software, který můžete použít k místní instalaci WordPress do počítače (Mac nebo PC). Usnadňuje nastavení virtuálního hostitele, duplicitní testovací weby, vytvoření lokálního více webů, archivačních webů a dalších. Jednou z nejlepších funkcí DesktopServeru je však to, že můžete snadno přenést svůj místní server na váš milostný server pomocí svého bezplatného DesktopServer plugin.

Jednoduše nainstalujte plugin, exportujte svůj web z místního nastavení DesktopServeru (nezapomeňte vybrat možnost „Načíst podrobnosti o živém hostitelském serveru“) a importovat pomocí pluginu. Voila! Můžete však navštívit jejich online dokumenty a zobrazit další průvodce jak nasadit DesktopServer na váš live server.

BackupBuddy

Zálohujte svůj web WordPress pomocí BackupBuddy

Dalším fantastickým řešením je BackupBuddy od iThemes. Tento krásný plugin je prvotřídním řešením pro správu záloh vašich webových stránek. S ním můžete vytvářet úplné zálohy webových stránek (databáze a všechny), naplánovat pravidelné zálohy, ukládat své vlastní kopie (lokálně nebo prostřednictvím BackupBuddy Stash) a dokonce obnovit své webové stránky pomocí ImportBuddy.

Věděli jste však, že můžete také využít BackupBuddy k přesunu svého místního webu na svůj živý? Pomocí vestavěných funkcí migrace BackupBuddy můžete svůj web přesunout z počítače na internet (nebo z hostitele na hostitele). Plugin zpracovává změny domén, automaticky nahrazuje vaše adresy URL a další, aby váš web mohl být bez problémů převeden na váš velký debut.

Duplikátor

Duplikátor WordPress Plugin

Nakonec je Duplicator skvělým doplňkem pro freemium, který můžete použít ke správě záloh a migrací vlastních stránek. S Doplněk pro kopírování zdarma můžete snadno vytvořit své vlastní zálohy na vyžádání, navrhnout svazky webů (balíček obsahu, motivu a pluginů, které lze znovu použít na klientských webech) a snadno přesunout web z místního na živé (stačí nainstalovat plugin místně, aby jej zabalil a poté nainstalovat na váš živý web pomocí stejného pluginu).

Alternativně, pokud na jaře pracujete pro službu Duplicator Pro, můžete využít prémiové funkce pro plánované zálohování, synchronizované úložiště (Amazon, Dropbox, Disk Google atd.), Kompatibilitu s více servery, API cPanel, e-mailové oznámení, profesionální podporu a další. Jeden rok stojí méně než pár trenérů Nike a vědět, že vaše webové stránky jsou bezpečné a bezpečné, je více než za to.

Metoda 3: Ruční přenos souborů z místního na živý server

Poslední možností je ruční přesunutí souborů webových stránek. To bude vyžadovat přístup na server. Proces v podstatě zahrnuje stažení databázového souboru z místní instalace, jeho úpravu na správné cesty před jeho importem do nové databáze na serveru a nakonec nahrání veškerého obsahu místní instalace WordPress..

Exportujte soubor databáze

Nejprve spusťte místní server a přejděte na něj phpMyAdmin – stačí napsat localhost / phpmyadmin do vašeho webového prohlížeče. V tomto příkladu používám XAMPP a tady je to, co můj phpMyAdmin rozhraní vypadá takto:

phpMyAdmin

Panel vlevo je seznam všech databází. Vyberte databázi místního webu WordPress a klikněte na Vývozní v horní části phpMyAdmin okno. Ve výchozím nastavení je vybrána metoda „Rychlý“ export. Nechte jej neporušený a klikněte na Jít.

Export databázových tabulek

Soubor SQL (například my_test.sql) bude exportován do složky ke stažení v počítači.

Upravit cesty souboru

Při vytváření webu WordPress místně od základů mějte na paměti, že všechny vaše adresy URL budou absolutní cesty. Jinými slovy, všechny odkazy na vaše obsahové soubory (příspěvky, obrázky, typy příspěvků) začnou http: // localhost /. Tuto strukturu odkazů musíte upravit pro vaši živou instalaci, jinak se po nahrání souboru databáze nebude obsah správně zobrazovat.

Chcete-li to provést, použijte editor kódu k provedení „nalezení a nahrazení“ v právě exportovaném databázovém souboru. Používám Poznámkový blok ++ k vyhledání a nahrazení výrazu „http: // localhost / my_test“ a jeho nahrazení živou adresou URL. Prostě jsem vytvořil složku „my_test“ v kořenové složce pro moji doménu. Pokud se chystáte nainstalovat přímo v kořenovém adresáři, nemusíte vytvářet žádnou složku, takže by náhradní adresa URL měla být jednoduše http://www.vasadomena.cz. Budete nahrávat místní složky WordPress do public_html (kořen vašeho hostujícího účtu).

Upravit cesty k souborům

Po dokončení výměny adres URL uložte a zavřete.

Vytvořte novou databázi na svém hostitelském účtu

Nyní jste hotovi s hlavní částí na lokálním serveru. Je čas nastavit živé prostředí a konečně nahrát soubory tak, aby váš web mohl začít fungovat. Způsob nastavení nové databáze pro váš web WordPress bude záviset na vašem hostování.,

Pokud váš plán používá cPanel (jako Bluehost nebo HostGator), otevřete jej ze svého hostovacího účtu a přejděte na MySQL databáze.

Vytvořit novou databázi

Když vyberete MySQL databáze, budete vyzváni k zadání uživatelského jména a hesla. Toto je nový uživatelský účet, který bude přidružen k nové databázi pro váš web. Poznamenejte si osobní údaje, jako je vaše uživatelské jméno a heslo, protože je budete potřebovat při konfiguraci databázového souboru ve WordPressu. Nově vytvořená databáze bude mít stejné jméno jako uživatelské jméno, které jste vybrali.

Pokud používáte spravovaný hostingový účet, možná nemáte cPanel. Například pomocí WP Engine můžete vytvořit novou instalaci podle plánu jednoduše přihlášením do svého účtu a kliknutím na ikonu Přidat instalaci odkaz.

WP Engine Přidat instalaci

Dále vyplňte požadované informace (které mimochodem můžete nastavit jako pracovní místo, pokud ještě nemáte doménu připravenou).

WP Engine Přidat informace o instalaci

A je to! Váš nový web (a databáze) je připraven.

Nahrajte soubor databáze do nové databáze

Nyní, když máte na živém serveru novou (prázdnou) databázi, je čas nahrát soubor databáze uložený v počítači. Přejděte na phpMyAdmin rozhraní vašeho hostitele a vyberte Import. Procházejte a vyberte databázový soubor SQL, který jste exportovali ze svého webu na místním serveru.

Pokud váš hostitel nemá phpMyAdmin, použijte Obnovení databáze možnost v MySQL databáze. Dělá to samé – umožňuje procházet a vybírat soubor SQL.

databáze mySQL

Pro import souboru databáze jsem použil možnost obnovení. Nezapomeňte, že je to zásadní krok, protože vám umožňuje obnovit web přesně tak, jak byl na místní instalaci. Nyní zbývá pouze upravit wp-config.php soubor, nahrát soubory webových stránek a opravit permalinky a budeme v provozu.

Opravit wp-config.php Soubor

Otevři wp-config.php soubor v editoru kódu (přejděte do místní instalační složky WordPress). Zde jsou jediné údaje, které musíte změnit:

 • define (‘DB_NAME’, ‘your_database_name’);
 • define („DB_USER“, „your_database_user“);
 • define („DB_PASSWORD“, „your_database_password“);
 • define („DB_HOST“, „localhost“);

Jednoduše vyplňte nastavení, která jste definovali při vytváření databáze na vašem živém serveru v Kroku 3. Pro jméno hostitele vyplňte IP adresu serveru nebo ji nechte jako localhost pokud to váš hostitel výslovně říká. Nechám svůj jako localhost, jak je zde jasně uvedeno: “Chcete-li se připojit k této databázi ve skriptu spuštěném na webovém serveru, měli byste jako název hostitele použít „localhost“. “ Po dokončení úprav nastavení soubor uložte a zavřete. Neměňte nic jiného.

Poznámka: Nezapomeňte si uložit kopii svých starých hodnot. Pro případ, že se něco pokazí, můžete se vždy vrátit zpět.

Nahrávání souborů webových stránek

Nyní je čas přesunout skutečné soubory webových stránek WordPress, protože vše nastavujeme na živém serveru. Spusťte klienta SFTP a připojte se k hostitelskému účtu pomocí podrobností o připojení SFTP. Můžete je získat od svého hostitele, pokud je ještě nemáte. Pro některé poskytovatele hostingu jsou přihlašovací údaje SFTP stejné jako podrobnosti o cPanel.

Jakmile jste připojeni, přejděte na stránku public_html nebo www složku (nebo složku v kořenovém adresáři, kam chcete nainstalovat web WordPress) a zkopírovat všechny soubory z instalační složky WordPress na místním serveru do tohoto adresáře na živém serveru.

Upravit Permalinks

Posledním krokem je úprava permalinkové struktury vašeho nového webu tak, aby odpovídala struktuře vašeho starého webu na místním serveru. Chcete-li to provést, přejděte na hlavní panel svého nového webu a přejděte na Nastavení> Trvalé odkazy. Vyberte strukturu, kterou jste použili pro místní instalaci, a uložte ji. Váš web WordPress by nyní měl být aktivní.

Závěr

Nyní byste měli mít dobrý přehled o tom, co se stane, když přesunete místní instalaci WordPress na živý server. WordPress umožňuje velkou flexibilitu a snadné použití. Vývoj na localhost umožňuje neomezené vylepšení a přizpůsobení, protože si můžete dovolit dělat chyby tam, které si nemůžete dovolit dělat v živém produkčním prostředí.

Jaký je váš nejlepší způsob nahrávání webů WordPress z místního hostitele na live server? Pokud jste prošli tímto procesem již dříve, jaká byla vaše zkušenost? Prosím, podělte se o své myšlenky v komentářích!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map