Jak přesunout váš statický web HTML na WordPress

Když se WordPress stává čím dál populárnější, je zřejmé, že na rozjetý vůz skočí více lidí. Přijetí WordPressu je skvělý krok, znamená to, že se budete muset rozloučit se svým HTML webem? Musíte opravdu začít znovu, když se přestěhujete do WordPress? No, ne. Můžete snadno přenést svůj web HTML na WordPress a přitom si zachovat obsah, design a dokonce i hodnocení SEO. Zní dobře.


Než ji tam vezmu, ráda bych obhajoval jednu věc: Pokud nemáte silný důvod (například přidání blogu atd.) K re-platformě svého webu, jednoduše jej nechte tak, jak je. V opačném případě neváhejte a přijměte WordPress a využijte všech skvělých funkcí, o nichž je platforma nejznámější. To mimochodem bude dnešní příspěvek zahrnovat témata týkající se migrace webu HTML na WordPress. Podíváme se na plánování a skutečnou migraci vašich stránek na WordPress.

Přesun vašich webových stránek na WordPress: Plán

wordpress-post-scheduleing

Na základě zkušeností jsem se naučil jednu neocenitelnou lekci v životě: nic bez úspěchu bez pevného plánu. Chcete-li přenést svůj web HTML do WordPress, potřebujete tedy skvělý plán. Níže uvádíme několik bodů, které byste měli mít na paměti při sestavování plánu:

 • Zachováte stávající název domény nebo vytvoříte samostatný název? Spropitné: WordPress můžete také nainstalovat do podadresáře, tzn yourdomain.com/wordpress/ a později bod na doménu do adresáře
 • Změní se vaše současná struktura adresy URL? K tomu dochází po celou dobu, takže se po migraci připravte na přesměrování svých starých adres URL
 • Kolik obsahu (stránky, příspěvky, obrázky, soubory JavaScript atd.) Přesunete na nový web? Nízké objemy obsahu lze přesunout ručně, ale k přesunu velkých objemů obsahu budete potřebovat konkrétní nástroje
 • Využívá váš současný web HTML externí služby? Existují pro tyto služby pluginy WordPress? Jak integrujete služby třetích stran po migraci?
 • Budete muset převést existující nástroje pro správu nebo existují ekvivalentní nástroje ve WordPress?
 • Změníte webové hostitele? Při přechodu na WordPress je běžné, že majitelé webových stránek mění webové hostitele. Ujistěte se, že váš hostitel bude vyhovovat vašim potřebám WordPress. Používáme, milujeme a doporučujeme hosting WPEngine Managed WordPress.

Na konci dne by váš plán mise měl podrobně popsat, jak budete:

 1. Vytvořte testovací doménu nebo podadresář
 2. Nainstalujte WordPress
 3. Import obsahu z existujícího webu HTML
 4. Navrhněte nový web WordPress (Výběr motivu WordPress nebo přepracování od nuly jsou některé z dostupných možností)
 5. Nainstalujte potřebné doplňky WordPress
 6. Zálohujte své weby (HTML i WordPress)
 7. Vypořádat se s nefunkčními odkazy
 8. Běž žít

Než začneme pamatovat na zálohování vašeho webu HTML (pouze jako preventivní opatření), nezapomeňte prosím upozornit, že pokud se necítíte dobře s tím, co děláte, nedoporučujeme se hrát s vaším živým webem HTML. Také byste měli mít znalost aplikace WordPress, abyste maximalizovali svůj užitek z tohoto tutoriálu. Slova a fráze jako trvalé přesměrování, CMS, .htaccess atd. By vás neměly vyděsit. V případě potřeby proveďte výzkum. Nyní sestavte svůj plán na list papíru nebo v Evernote – kdekoli a připravte se na další část.

Jak přesunout svůj web na WordPress

Se základním plánem v ruce je čas na praktickou část. Ohněte prsty a začněte nastavením WordPress.

Nastavení WordPress

Vydání WordPress 4.0 Benny

Toto je nejjednodušší část, ať už instalujete WordPress lokálně nebo u svého poskytovatele hostingu. Chcete-li nainstalovat WordPress místně, postupujte podle pokynů uvedených v předchozím prohlášení. Instalace WordPress s webovým hostitelem je jednoduchá a přímá, neočekávám, že se setkáte s jakýmkoli problémem. Většina hostitelů má snadné instalační možnosti jedním kliknutím, nebo v případě spravovaného hostování WordPress již pro vás WordPress nainstalovali. Pokud uvíznete, kontaktujte svého hostitele.

Můžete si vybrat, zda chcete nainstalovat WordPress do samostatné domény nebo do vlastního adresáře – volba je na vás. Jít do Nastavení -> Čtení na obrazovce správce WordPress a zaškrtněte (zaškrtněte) Odrádejte vyhledávače od indexování tohoto webu Viditelnost vyhledávače sekce. Nechcete, aby vyhledávače (a klienti) našli váš web WordPress, zatímco jsou stále ve vývoji. Jakmile je WordPress spuštěn (což znamená, že můžete vidět nový web WordPress v prohlížeči), jste připraveni na další část: přenesení obsahu.

Import obsahu

Je to trochu složité, ale stále proveditelné. Import existujícího obsahu do nové platformy WordPress úspěšně závisí na řadě faktorů:

 • Běží váš aktuální web HTML v CMS aka Content Management System?
 • Jsou pro vás a vaši konkrétní situaci k dispozici nástroje pro import (nebo skripty) nebo obsah importujete ručně?
 • Budete importovat velké množství obsahu? Ruční import velkého objemu obsahu může vytvořit dostatek prostoru pro lidské chyby.

Podívejme se na možnosti, které máme. Pokud váš web HTML běží na komerčně dostupném CMS, možná budete mít k dispozici nástroj pro import. Jediné, co musíte udělat, je najít nástroj, klikněte sem a tam na několik tlačítek a vaše práce je hotová! Chcete-li získat konkrétní podrobnosti o importu obsahu z jakéhokoli konkrétního CMS, podívejte se na import příspěvku obsahu do kodexu WordPress.

Q: Můj web HTML má CMS, ale nejsou k dispozici žádné nástroje pro import. Co dělat?
A: Pokud nemáte představu, co dělat, zavolejte svého vývojáře backendu a přesuňte obsah.

Q: Můj web HTML se nespouští na CMS. Znamená to, že moje dobrodružství končí tady?
A: Ne. Znamená to pouze, že budete muset svůj obsah importovat ručně. Tradiční kopírovat a vložit přijde vhod sem.

Q: Můj web HTML nefunguje na CMS a mám velký objem obsahu. Co budu dělat?
A: Sbalte si rukávy a pusťte se do práce. Chvíli budete kopírovat a vkládat, takže si dejte také velký hrnek kávy. Nebo kousnout kulka a najmout nezávislého pracovníka, aby tuto práci provedl. V dnešní době existuje spousta práce na volné noze, takže byste v tomto ohledu měli být zahrnuti. Jen buďte ostražití – mluvíme zde o vašich webových stránkách, o vašich příjmech.

Při ručním importu obsahu se ujistěte, že používáte Vložit jako prostý text tlačítko pro zkopírování obsahu do WordPress nebo vložení do části „Text“ každého příspěvku, aby nedošlo k náhodnému přenosu přes jakékoli vaše staré formátování. Kromě toho buďte připraveni udělat nějakou práci na přeformátování. Využijte této příležitosti k přidání nebo odečtení obsahu, je-li to nutné. Znáte, racionalizujete, sjednocujete nebo přesměrujete starý obsah. Nezapomeňte, že ruční import obsahu bude vyžadovat, abyste si nejprve vytvořili odpovídající stránky v WordPress (domovská stránka, blog, asi atd.). Kromě toho budete muset do počítače nahrát všechny obrázky a další relevantní soubory.

Poznámka: Sledujte všechny existující a nové adresy URL. Budete si muset přesměrovat (nebo upravit) staré adresy URL, abyste si udrželi své hodnocení SEO a poskytli vám nový web WordPress bez chyb 404 chyb. Pomocí jednoduchého tabulkového procesoru můžete sledovat všechny adresy URL.

Po migraci obsahu vytvořte navigační nabídku pomocí funkce nabídky WordPress dostupné pod Vzhled -> Nabídky. To by mělo být snadné a zábavné. Předpokládám, že váš je malý web s několika stránkami, a proto malý objem obsahu. Import obsahu tedy netrvá dny, ale několik sekund. Další část zahrnuje vizuální návrh nového webu WordPress.

Navrhování vašich stránek WordPress

výběr-nové-wordpress-téma

S obsahem vaší nové platformy WordPress je čas dát vašemu webu hezký vzhled. Pokud chcete změnit svůj design, je čas, abyste to udělali. Je zde několik cest:

 • Můžete vytvořit téma WordPress od nuly
 • Téma si můžete stáhnout z WordPress, Themeforest nebo dokonce naše vlastní bezplatná tematická sekce
 • Můžete si vzít zdarma téma a vidličku
 • Můžete použít tematické rámce WordPress
 • Existující šablonu HTML můžete převést na téma WordPress
 • Můžete si zakoupit víceúčelové a citlivé téma Total WordPress ��

Nejjednodušší metodou je najít téma, které se vám líbí, a nainstalovat ho. Pokud používáte WordPress poprvé, vývoj vlastního motivu nemusí být nejlepší volbou. Za předpokladu, že je váš návrh připraven a funkční, je čas obnovit všechny funkce. Zde přicházejí pluginy WordPress.

Instalace nezbytných pluginů WordPress

Doplňky WordPress pro přidání kódu

WordPress je dodáván s velkým systémem zásuvných modulů, který vám poskytuje spoustu možností a funkcí pro doplnění jakéhokoli webu. Pomocí pluginu WordPress můžete snadno replikovat jakoukoli funkci na svém webu HTML. Je jich tolik (pluginy), bezplatné i prémiové, ale pokud nemůžete získat přesně to, co hledáte, vytvořte si je a sdílejte je se světem. Prodejte to, dejte to zdarma – cokoli. I když se vaše potřeby mohou lišit v závislosti na vašem webu a osobních preferencích, zde je více než stovka (100) pluginů WordPress, které vás připraví a uvedou do provozu:

 • 25+ nejlepších doplňků pro sociální média
 • 20 skvělých správců pluginů WordPress
 • 40 povinných pluginů WordPress pro rok 2014
 • 20 nejlepších zásuvných modulů pro elektronický obchod roku 2014
 • Nejlepší WordPress členské pluginy
 • 10 modulů BuddyPress, které musíte mít (Hello-o-o, je váš stávající web HTML sociální sítí?)
 • Top 10 WordPress Profanity filtry a pluginy pro blokování spamu

Připomínka: Nainstalujte pouze doplňky, které jste stáhli z renomovaného zdroje, což vám pomůže zkrátit dobu načítání stránky WordPress. Špatně kódované pluginy mohou zpomalit váš web, což je skutečný praporec.

Váš nový web WordPress je téměř připraven ke spuštění. Máme jen pár kroků. Před pokračováním se ujistěte, že všechny odkazy fungují. Nechceme, aby potenciální zákazníci skončili na 404 chybových stránkách, ani neztratili oh-tak cenné hodnocení Google.

Přesměrování odkazů v WordPress

simple-301-přesměrování

S obsahem ve WordPress, obnovenou funkčností a novým webem WordPress vypadá skvěle, můžete narazit pouze na jeden další problém: přerušené odkazy. Nefunkční odkazy mohou ukrást veškerou radost z vašeho procesu migrace a poslat vyhlídky pryč později, takže musíte být velmi opatrní. Doporučujeme použít přesměrovací plugin. Díky tomu je tento proces prakticky bezbolestný. Některé dobré možnosti patří Jednoduché přesměrování 301 nebo Doplňkový modul pro přesměrování. Po přesměrování všech vašich odkazů je čas se ujistit, že fungují. Jak? Použijte Doplněk Broken Link Checker WordPress. Máme skvělého průvodce používáním tohoto pluginu, který vám ukazuje, jak navždy odstranit poškozené odkazy.

Pokud opravdu chcete kopat na svůj nový web, můžete přesměrovat své odkazy ručně úpravou souboru .htaccess (ale to se může ukázat jako těžkopádné, zejména pokud máte mnoho stránek). Pokud byste však opravdu chtěli jít cestou .htaccess, zde je kód přesměrování, který byste přidali do svého souboru .htaccess:

Přesměrovat 301 /about.html http://yourdomain.com/about/
Přesměrování 301 /contact.html http://yourdomain.com/contact/
Přesměrovat 301 /example.html http://vaše doména.com/example/

Nezapomeňte, že zdrojová adresa URL musí být název souboru stránky a cílová adresa URL musí být úplná adresa URL, včetně http: //. A nezapomeňte uvést název podadresáře, pokud máte stránky žijící v podadresáři. Například:

Přesměrovat 301 /folder/page.html http://yourdomain.com/page/

Ukazování vaší domény na nový web WordPress

Jaká je doba strávená na konci migrace vašeho webu, pokud jej nikdo nikdy neuvidí? Zaměřme vaši doménu na nový web. Nebudu se zabývat podrobnostmi, protože kód WordPress Codex obsahuje skvělý článek o tom, co se týká pomocí již existující instalace podadresáře – tuto příručku použijte, pokud jste nainstalovali WordPress do podadresáře.

Pokud jste nainstalovali WordPress do samostatné domény nebo změnili hostitele, budete muset aktualizovat své jmenné servery pro svou doménu. Pokud používáte CDN třetí strany, například Cloudfare, budete muset aktualizovat své záznamy DNS. Obvykle to zahrnuje úpravu vašich záznamů A, což je proces, který je jednoduchý jako ABC.

Final Sweep…

Palec nahoru!

Před konečným uvolněním nového webu napájeného WordPress do světa znovu zkontrolujte nefunkční odkazy, zkontrolujte, zda jsou správně naformátovány, a zkontrolujte, zda byla obnovena veškerá funkčnost (např. Váš obchod, fórum atd.). Nastavte si permalinky (přejděte na Nastavení -> Permalinky), analytiky, zviditelněte své stránky ve vyhledávačích a zálohujte své staré stránky HTML. Tento příspěvek je obecným průvodcem pro migraci existujícího webu HTML na WordPress. Příspěvek není určen pro extrémně velké webové stránky. Pokud máte nějaké dotazy nebo chcete přispět, použijte prosím níže uvedenou sekci komentářů!

Chcete místo toho převést šablony HTML na témata WordPress? Podívejte se na naši výukovou řadu o tom, jak vytvořit téma WordPress z HTML.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map