Jak přesunout váš blog z WordPress.com na WordPress.org

Jak přesunout váš blog z WordPress.com na WordPress.org

Chcete přesunout svůj blog z WordPress.com do blogu, který provozujete sami? Stejně jako mnozí před vámi jste pravděpodobně zahájili dobrodružství WordPress blogem example.wordpress.com. Postupem času jste si však uvědomili, že na WordPress.com není toho mnoho.


Nemůžete například přidat své vlastní reklamy, doplňky ani přizpůsobit své téma WordPress v plném rozsahu. Sakra, nemůžete ani sledovat svůj provoz bez zaplacení. Možná byste chtěli vlastní název domény, tj. Něco, co není subdoména; víš, doména jako wpexplorer.com.

Přestože vám WordPress.com nabízí mimo jiné možnost zakoupit si vlastní doménu, budete platit prémii, abyste ze svého webu WordPress získali maximum. Pokud ovšem samozřejmě nepřijdete s hostitelem WordPress (řekněme to WordPress.org), což významně sníží náklady a udělí vám možnost přizpůsobení, která vás bude šílet.

WordPress.com vs WordPress.org

Dnes se nedostanete do jemnějších detailů, dámy a pánové, už jsme tu show měli. A vytáhnout – pro nedostatek lepší fráze – blokovat citace z uvedeného příspěvku:

WordPress.com je bezplatná platforma pro vytváření blogu a webových stránek pomocí WordPress. Je plně řízen Automatticem (tvůrci WordPressu) a nejlepší ze všech je to nejjednodušší blogovací platforma na webu. Vše, co musíte udělat, je zaregistrovat se do bezplatného účtu, vybrat subdoménu (příklad: yourwebsite.wordpress.com), vybrat si zdarma téma a začít přidávat svůj obsah. – Kyla

Pokaždé, když se zeptám jakékoli náhodné osoby na WordPress, 95% respondentů si vždy myslí, že mluvím o WordPress.com.

WordPress.org

No, na WordPress.org najdete další variantu WordPress a my jdeme znovu:

WordPress.org může mít stejný jmenovec a používat stejný systém správy obsahu jako WordPress.com, ale je to zcela samostatná entita sama o sobě. Namísto všeho, co spravuje Automattic, máte plnou kontrolu nad svým webem. WordPress.org je samo hostovaná verze WordPress, kterou můžete použít k vytváření vlastních webových stránek online. A přestože má stále své výhody a nevýhody, je to naše osobní oblíbená forma WordPress. – Kyla

Jinými slovy, cokoli leží za tmavě modrým tlačítkem stahování na WordPress.org, vám umožňuje vytvářet a přizpůsobovat jakýkoli web pod sluncem. Hej. Na rozdíl od stránky WordPress.com máte nad svým webem plnou kontrolu. Nahrajete, stáhnete a vytrhnete weby, co chcete.

Můžete nainstalovat libovolné téma, které chcete, oh a také tisíce pluginů. Navrhujete své webové stránky, jak si přejete. WordPress.com má omezenou funkčnost a možnosti přizpůsobení, což znamená, že pokud máte rozpočet na obuv.

V každém případě si můžete přečíst více o rozdílech ve WordPress.com vs. WordPress.org: Rozdíly, výhody a nevýhody. Nyní, když jsme si vyčistili hrdlo, co kdybychom si sbalili rukávy a klekli dolů na nějaký WordPress? Pro průvodce přesunu tento web WordPress.com:

přesuňte blog z wordpress..com na wordpress.org

K tomuto nedokončenému blogu WordPress, který vlastní hostitelská společnost:

blog s vlastním hostitelem-wordpress před importem obsahu

A pak přizpůsobte blog s vlastním hostitelem tak, aby vypadal stejně jako náš blog WordPress.com. Na konci dne úspěšně přesunete svůj web z WordPress.com na WordPress.org, takže se rozveselte ��

Jak přesunout váš blog z WordPress.com na WordPress.org

Zdarma plán na WordPress.com přichází s bezplatným hostingem a subdoménou, což znamená, že můžete publikovat obsah během příštích 5 minut. Ano, právě tak.

V táboře WordPress.org je to jiný příběh. Chcete-li spustit samo hostovaný WordPress, musíte si zakoupit plán webhostingu a doménové jméno.

WordPress můžete nainstalovat do místního počítače a vyzkoušet vody, aniž by tím vznikly náklady. Místní rozvoj je skvělý, ale váš web není k dispozici na internetu. Pokud ovšem nepoužíváte bezplatnou aplikaci Local by Flywheel WordPress Development.

Související čtení:

 • Instalace WordPress na Mac místně pomocí MAMP
 • Instalace WordPress na Windows místně s WAMP
 • Nainstalujte WordPress na Ubuntu místně pomocí LAMP
 • Recenze Local by Flywheel: Okamžitě vytvářejte místní prostředí WordPress (bezplatný nástroj)

Jde o to, že můžete svůj blog přesunout z WordPress.com do libovolné instance hostovaného WordPress, ať už je to v počítači nebo na serverech, kterou nabízejí weboví hostitelé. Jdeme. Na.

Najděte hostitele WordPress

hostování namecheap

Chlapi v oblasti webhostingového podnikání vám v zásadě nabízejí serverový prostor a software (k vytváření a správě vašich webových stránek + e-mail atd.) Za opakující se poplatek. Proč znovu potřebujete webového hostitele? Všechny soubory, které tvoří váš blog WordPress, jsou zveřejněny na serveru, bez kterého je váš web pro celý svět nepřístupný.

Na WordPress.com získáte hosting zdarma (pokud nemáte samozřejmě prémiový plán), ale tady si musíte zakoupit hostingový plán u jakéhokoli poskytovatele hostingu, který si chcete vychutnat. Ale protože konkurence je tuhá a peeps bude dělat bláznivé věci jen proto, aby vás získal, sestavili jsme tento skvělý seznam hostitelů WordPress, abychom vám usnadnili výběr toho nejlepšího.

Abychom vám to ještě usnadnili, zde je rychlý seznam našich oblíbených možností hostování v různých cenových bodech:

 1. Hosting WordPress řízený motorem WP: Podle našeho názoru je WP Engine nejlepší volbou hostování. Používáme a věříme, že hostujeme všechny naše webové stránky a ukázky témat WordPress. Je to rychlé, spolehlivé a celý tým je potěšením s ním pracovat. Plány začínají na 29 USD za měsíc (ještě méně, když pomocí promo kódu WP Engine ušetříte 20%) a za to, že vaše webové stránky jsou rychlé a bezpečné, stojí za to!
 2. Cloud Hosting Managed Cloud Hosting: Super rychlý cloudový hosting, který je rychle nastavitelný a snadno rozšiřitelný s růstem vašich webových stránek. Počínaje 7 USD měsíčně, existuje spousta různých možností cloudového hostingu od Cloudways, včetně Digital Ocean, Amazon Web Service, Google Cloud a další vše s jednoduchým nastavením WordPress jedním kliknutím.
 3. Sdílený hosting Bluehost: Jste novým uživatelem WordPress? Testování vod pomocí nového webu? Sdílený hosting společnosti Bluehost je jen 2,95 $ měsíčně s promo kódem Bluehost, což z něj činí cenově dostupnou možnost hostování od známého hostitele.

Nastavení hostovacího účtu je stejně snadné jako koláč a mělo by se to provést za méně než 5 minut. Dobře, 10 minut. Pokud potřebujete pomoc, jsme tu vždy pro vás.

Získejte doménové jméno

Nyní potřebujete pouze doménové jméno, a tak lidé najdou váš web online. Pokud již máte doménové jméno, stačí jej nasměrovat na svůj hostingový účet. Váš hostitel vám ukáže, jak na to, nebojte se. Můžete dokonce přesunout svůj blog do své vlastní subdomény.

Pokud jste novýb, kupte si doménové jméno, které odráží váš web WordPress, ale nepoužívejte výraz „WordPress“ v názvu domény, protože – autorská práva. Zkratku WP však můžete použít libovolně.

Příklady skvělých doménových jmen zahrnují WPExplorer.com, WebDesignLedger.com, a WPExplorer.com mimo jiné. Pro domény používám Namecheap.

Dále je třeba propojit doménové jméno s hostitelským účtem. Váš webový hostitel vám ukáže, jak propojit vaši doménu s hostingovým účtem, takže se nemusíte potit ani jednou korálkem. Je to jednoduchý postup, ale možná budete muset chvíli počkat, než se změny rozšíří.

Jakmile je vaše doménové jméno propojeno s vaším hostingovým účtem, jste připraveni na vzrušující část: instalace WordPress s vlastním hostitelem.

Nainstalujte WordPress s vlastním hostitelem

Pokud jste si koupili webhostingový účet poprvé, musí to být opravdu vzrušující. Dělám si srandu. Nainstalujte si WordPress, tak si pořiďte něco k pití nebo cokoli a jen vařte. Většina moderních webových hostitelů nabízí instalaci WordPress jedním kliknutím, což znamená, že vše, co musíte udělat, je ukázat a kliknout na cestu do nového blogu WordPress..

Je důležité zkontrolovat, zda váš výběr možností nabízí instalaci WordPress jedním kliknutím, zejména pokud nejste tech důvtipný typ. Věř mi, amigo, nechceš se ztratit v prostředí serverů – je to ošklivé. Jako by se ztratil v lese těsně před setměním. Přesto je ruční instalace WordPressu hračkou pro děti instalační příručka z WordPress.org.

Například používám Namecheap cPanel (oh, já tam také hostuji), stačí kliknout na Softaculous Apps Installer a vybrat WordPress z rozsáhlého seznamu aplikací.

softaculous-app-installer-namecheap

Zde je Softaculous obrazovka s vybraným WordPress:

Nejdůležitější instalace wordpress-installation-first

Dále vyberte název domény, vyplňte podrobnosti a stiskněte tlačítko instalace:

Instalace bezvadný-wordpress-sekunda

Instalace je za chvíli dokončena:

Instalace byla dokončena

Pokud nyní aktualizujete název domény, zobrazí se výchozí instalace WordPress:

wordpress-org-default-installation-with-2017-theme

Váš konkrétní hostovaný blog WordPress je zralý pro přizpůsobení nebo cokoli jiného, ​​co si přejete. Můžete se přihlásit a dělat, co si přejete, v typickém stylu WordPress.

Ve srovnání a opravte mě, pokud se mýlím, blog subdomény.wordpress.com nemá na blogu s vlastním hostitelem co do přizpůsobení a funkcí nic. To nemůže dostatečně zdůraznit.

Přesun obsahu

Nyní, když už máte připravený vlastní web, můžete svůj obsah přesunout z webu WordPress.com.

Krok 1: Export obsahu z WordPress.com

Hej, podívejte se na to. Tato část je tady, tato část je nejjednodušší v tomto tutoriálu. Na tom není prakticky nic; jen importujete svůj obsah do nového blogu. Vyberte si tu něco a vhoďte to, víte, něco takového.

Zde je několik volitelný věci, které byste mohli chtít dostat z cesty:

 • Zvažte odstranění stránek a příspěvků, které nechcete, protože funkce importu přinese všechny příspěvky – koncepty, koše a všechny.
 • Vyčistěte také svůj blog hostovaný, aby nedošlo ke konfliktním položkám.

Pojďme shromáždit váš obsah. Přihlaste se do svého blogu WordPress.com pomocí example.wordpress.com/wp-admin. Samozřejmě byste chtěli nahradit „příklad“ část v URL výše vaší subdoménou. Tím se dostanete přímo na administrační panel WordPress:

wordpress-admin-dashboard-wordpresscom

Navigovat do Nástroje> Export (umístěné ve spodní části nabídky) pro přístup na obrazovku exportu:

tlačítko export-screen-start-export

Jak vidíte, jsou zde dvě možnosti – zdarma a placené. Nemusíte platit, pokud nejste ochotni (udržet rodinu šťastnou), takže pojďme s volnou možností pro účely tohoto průvodce. Klikněte na tlačítko Zahájit export, čímž se dostanete na tuto obrazovku:

download-export-file-wordpresscom

Zde vyberte obsah, který chcete přesunout. Pro export všeho jsem zvolil „Celý obsah“. Poté stiskněte tlačítko Stáhnout exportní soubor a uložte výsledný soubor XML do počítače. Děláš si dobře. Při prvním kole udělal také několik chyb. Chybovat je lidské.

Krok 2: Importujte obsah do svého blogu s vlastním hostitelem

Nejdříve musíte nainstalovat a aktivovat Doplněk WordPress Importer. Přihlaste se ke svému hostovanému blogu WordPress a přejděte na Nástroje> Importovat:

obrazovka pro import blogu s vlastním hostitelem - wordpress

Dále přejděte do části WordPress a klikněte na odkaz Spustit importér (viz obrázek výše). Na další obrazovce vyberte soubor XML, který jste získali z blogu WordPress.com, a stiskněte Nahrajte soubor a import knoflík:

obrazovka pro nahrávání a import souborů

Na další obrazovce přiřaďte importovaný obsah existujícímu autorovi na svém hostovaném blogu. Chcete-li importovat média, zaškrtněte také políčko „Stáhnout a importovat přílohy souborů“. Poté klikněte na tlačítko Odeslat:

Přiřadit-autor-import-obrazovka médií

Jak dlouho trvá import, závisí zcela na velikosti vašeho nahrávání. Je přirozené, že nahrávání více obsahu trvá déle, ale na konci dne byste měli vidět tuto obrazovku:

import-content-to-self-hosted-wordpress-complete

Nyní se podívejme, jak náš nově importovaný obsah vypadá na našem hostovaném blogu:

vzhled dokončeného importu obsahu blogu

Urrrgh! To je rozhodně jeden nečekaný pohled. Máme jiné téma (nejzákladnější forma tematického rámce Beans WordPress – přečtěte si více o tematických rámcích WordPress). Přesto, menu nahoře vypadá hrozně. Vypadá to, že teď každou minutu spadne.

Celkově vzato jsem úspěšně importoval své příspěvky a stránky. Krásou funkce importu je, že můžete importovat vše včetně médií, komentářů, kategorií a značek. Z WordPress.com však nemůžete importovat doplňky, widgety a motivy.

I když jste výstřední a můžete si přizpůsobit svůj blog, který chcete hostit, jak chcete, přizpůsobíme tento blog hostitele tak, aby odpovídal našemu blogu WordPress.com..

Jak si přizpůsobit svůj vlastní hostitelský blog

Vyberte téma WordPress

Náš blog WordPress.com je postaven na tématu Something Fishy z úložiště WordPress. Všechno, co teď musím udělat, je nainstalovat a aktivovat téma na blogu, který hostuje sám. Stačí přejít na Vzhled> Motivy a nahoře klikněte na tlačítko Přidat nový.

Celkem WordPress Téma

Pokud jste na trhu prémiového tématu, nemůžeme dostatečně doporučit naše téma celkem. Je to nejprodávanější téma z nějakého důvodu – má všechny funkce, které byste mohli potřebovat, abyste je mohli přímo zabudovat. Téma přichází s vlastní rozšířenou rozšířenou verzí tvůrce stránek Visual Composer, takže si můžete vytvořit vlastní rozvržení stránky v jednoduchém, jednoduchém demo importéru, takže Okamžitě můžete nechat svůj web vypadat jako jakákoli ukázka motivu a prémiové posuvníky, které můžete použít k vytvoření působivých animovaných posuvníků na jakékoli stránce. Pokud si zakoupíte prémiové téma, například Total, budete si nejprve muset stáhnout instalační soubor zip motivu.

Dále nahrajte motiv nebo zadejte název motivu (funguje, pouze pokud je motiv k dispozici v bezplatném úložišti motivů WordPress) do vyhledávacího pole a stiskněte klávesu Enter, jak je uvedeno níže:

upload-or-search-wordpress-theme-wordpress-org

Poté postupujte podle pokynů k instalaci a aktivaci motivu. Pokud plánujete významné změny motivu, zvažte použití podřízeného motivu WordPress. Nyní se podívejme, jak vypadá náš hostitelský blog:

blog s vlastním hostitelem po instalaci motivu

Není to špatné, vypadá to skoro jako naše webové stránky WordPress.com, že? Potřebujeme jen přesunout pár věcí kolem a přidat pár pluginů pro spuštění. Stačí se přihlásit zpět na známý administrátorský panel a změnit, co si přejete.

Například pro změnu názvu webových stránek se musím přihlásit ke svému blogu s vlastním hostitelem a přejít na něj Nastavení> Obecné. Abych si přizpůsobil své nebeské ošklivé menu, musím jen navigovat Vzhled> Nabídky. Chcete-li přidat widget O mně, který jste viděli na postranním panelu, nejprve bych nainstaloval plugin pro vizuální editor, například Černá Studio TinyMCE Widget a přizpůsobit.

Jinými slovy, svůj nový blog s vlastním hostitelem můžete přizpůsobit libovolným způsobem, protože nyní můžete nainstalovat pluginy WordPress a dělat svá témata. Například jsem si přizpůsobil svůj blog s vlastním hostitelem a skončil s:

samo hostovaný blog wordpress-org-after-customisation

Vypadá to stejně jako na našem blogu WordPress.com a trvalo mi to méně než 5 minut, protože už to musíte udělat.

Extra poznámky

Úspěšně jste přesunuli svůj blog WordPress.com do WordPress.org, což znamená, že nyní držíte své webové stránky. Zasloužíš si korunu a drink. A jak královská hodnost, vaše čest, vaše povinnosti rostou. Jste zodpovědní za úkoly správy webových stránek, jako je zabezpečení, SEO, zálohy, spam atd.

Máte více než jen bezplatný hosting a bezplatnou subdoménu, ale aspoň vám pomohli chodit. Udržujte však svůj hostingový účet a doménové jméno zaplaceno, abyste zajistili, že váš blog bude vždy online.

Pokud si neobnovíte doménové jméno včas, může to vzít někdo jiný. Jednou jsem ztratil doménu, která ukazovala na stránku sociálních sítí na nějakého německého makléře. Učte se od mého chyby, učte se. Ale nevypadám tak smutně, byla to chyba na webu, ale objevil jsem BuddyPressa.

Zkontrolujte odkazy a obrázky

Po přesunutí se ujistěte, že všechny vaše odkazy a obrázky fungují, aby se zabránilo nepříjemnému problému, který je přerušený. Pokud některé vaše obrázky zůstaly pozadu, jako je tomu u velkých webových stránek, zvažte použití Image Teleporter nebo Automatické odesílání obrázků.

Pak je tu další otázka přesunu stávajících předplatitelů, aniž by došlo k poškození jejich pocitů. Přináší import na WordPress s vlastním hostitelem vaše předplatitele WordPress.com? Bohužel ne. Zde potřebujete šikovný plugin známý jako Jetpack.

Nejprve nainstalujte Jetpack a poté si jej přečtěte podrobný průvodce přesouváním účastníků do vašeho blogu WordPress, který vlastníte.

Co jiného? Jo jo, upozorněte své uživatele na přesun nebo použijte Služba přesměrování stránek to znamená 13 dolarů za rok. Stačí první rok.

Závěrečná slova

Přesun blogu z WordPress.com na WordPress.org je snadná práce. Stačí stáhnout soubor XML z blogu WordPress.com, nahrát na blog hostovaný hostitelem, upravit vzhled, udělat malou úklid, upozornit nebo přesměrovat uživatele a jste zlatí.

Už jste dříve přesunuli blog ze stránky WordPress.com do WordPress.org? Pokud ano, co jste zjistil? Máte dotaz nebo návrh?

Pokud tento příspěvek nesvítil na vaši situaci, neváhejte položit otázku v komentářích. Jsme více než rádi, že nám dali ruku. Na zdraví a vše nejlepší, jak (a po) se pohybujete!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map