Jak nastavit Správce značek Google pro WordPress

Jak nastavit Správce značek Google pro WordPress

Správce značek Google je tak mocným nástrojem, že jsem byl zděšen nedostatkem informací při zkoumání tohoto příspěvku. No, ne přesně „nedostatek informací“ per se, ale zjevná neschopnost několika dostupných míst vysvětlit, co je Správce značek Google a co dělá.


Pokud hledáte více informací o Správci značek Google a o tom, jak je nastavit na svém webu WordPress, už nehledejte. Protože jste přišli na správné místo.

V tomto příspěvku nastíníme:

 • Co je Správce značek Google
 • Proč musíte tento nástroj použít, a
 • Jak ji nainstalovat na svůj web WordPress ručně nebo pomocí pluginu

Kromě toho vám představíme Správce značek Google v akci, abychom vám poskytli představu o tom, čeho můžete dosáhnout pomocí systému správy značek, jako žádný jiný. Říkáme to proto, že existuje celá řada dalších systémů správy tagů, jako je Tealium, Qubit a Adobe Experience Platform Launch..

Že z cesty, je toho hodně co učit, tak pojďme se ponořit přímo dovnitř.

Co je Správce značek Google?

Správce značek Google je skvělým nástrojem pro potřeby digitálního sledování. Umožňuje vám implementovat značky na váš web bez úpravy kódu. Vague moc? Abychom vám nabídli jasnější obrázek, definujme nejprve značku z hlediska digitálního sledování.

Značka je pouze část kódu JavaScript, kterou přidáte na svůj web, takže mimo jiné můžete aktivovat funkce třetích stran, jako je analýza provozu, reklama a živý chat. V některých kruzích jsou značky známé také jako webové majáky nebo sledovací pixely.

Dobrým příkladem značky je měřicí kód Google Analytics, který přidáte na svůj web, abyste mohli sledovat svůj provoz.

Účelem značky je shromažďovat údaje o návštěvnících pro analytické a digitální marketingové nástroje. Společnosti, které tyto značky poskytují, např. Google Analytics, AdWords, Facebook, LinkedIn atd. Jsou známé jako prodejci značek.

Proč Správce značek Google?

Implementace značek na vašem webu WordPress tradičně znamenala úpravu kódu ručně (nebo spíše přímo). U WordPress to znamená editaci různých souborů, jako je header.phpfunction.php mezi ostatními.

Pokud nyní do svých souborů přidáváte kód JavaScript, zpomalí to váš web. Kromě toho otevírá váš web zranitelnostem zabezpečení, zejména pokud chytíte značky z nedůvěryhodných zdrojů.

Je také problém udržovat veškerý kód, který přidáváte na své stránky. Například budete muset aktualizovat značky, pokud dojde ke změnám, což znamená kopat hluboko do kódu. Opět to není příjemné pro začátečníky. Existuje také spousta místa pro chyby. Víte, mýlit se je člověk.

Co dělat?

Pokud máte více značek, můžete se obrátit na Správce značek Google a sledovat je všechny z jednoho centrálního místa.

Zde je několik výhod, které vás dovedou domů:

 • Pomocí Správce značek Google už nikdy nebudete muset znovu kopírovat bloky kódu na své webové stránky.
 • Všechny existující značky můžete migrovat do Správce značek Google
 • Správce značek Google vám nabízí jediný kontejner k nasazení více značek a jejich správě z intuitivního ovládacího panelu, díky kterému je celý proces hračkou.
 • Tento systém správy značek umožňuje rychlé nasazení značek. Například namísto vkládání kódu Google Analytics na svůj web musíte do svého Správce značek Google přidat i své sledovací ID Google Analytics a viola – Google Analytics je na vašem webu aktivní
 • Nastavení Správce značek Google na vašem webu WordPress je stejně snadné jako A, B, C – Ruční přidání GTM k WordPress je snadné. Použití pluginu je ještě snazší. Vyberte metodu, která vám vyhovuje.
 • Správce značek Google vám pomůže zachytit mnoho údajů pro vaše marketingové potřeby. Data, která se vám nepodaří zachytit pomocí jiného sledovacího softwaru. To se promítá do aktuálních a přesných dat – druh dat, který znamená všechny rozdíly mezi úspěchem a neúspěchem.
 • Kliknutím a přejdete na web přidat značky, protože Správce značek Google je dodáván s mnoha integracemi, jako jsou AdWords, Analytics, Google Optimize, Adometry, Crazzy Egg, LinkedIn a Shareholic.
 • Díky vlastní podpoře HTML můžete navíc vytvářet neomezené značky

Vše, co musíte udělat, je nainstalovat kód Správce značek Google na svůj web ručně nebo pomocí pluginu.

Správce značek Google poté „zpracuje“ kód jazyka JavaScript a poté prostřednictvím kontejneru poskytne funkčnost vašeho webu. Dává to smysl? Určitě doufám, že ano.

Například, místo přidání kódu Google Analytics na svůj web, stačí integrovat Analytics s GTM a vaše práce je hotová. Slyšte, slyšte – přidávání značek do Správce značek Google je věcí čtvrtých srovnávačů, které už nikdy nebudete potřebovat..

Budete mít milion hotových funkcí, budete se divit, proč je Správce značek Google zdarma. Ano, čtete to správně. Je to zdarma. Pak je tu však prémiová verze s ještě více funkcemi a nepřetržitou podporou. Pochybuji, že prémiové funkce budete někdy potřebovat kdykoli, protože bezplatná verze je zabalena k okrajovým amigům. Balíček se všemi funkcemi, které potřebujete ke sběru dat, jako jsou profesionálové.

Můžete například zachytit i uživatele, kteří sledují videa. Kromě toho můžete vidět, jak dlouho každý uživatel sledoval video. A to je jen špička ledovce, můžete sbírat spoustu metrik.

Nevýhody

 • Bezplatná verze Správce značek Google nenabízí prémiovou podporu
 • K dispozici je křivka učení, ale YouTube má opět několik pěkných videí ve Správci značek Google. Ke konci tohoto příspěvku si můžete prohlédnout některá z videí, která doporučíme v sekci zdroje

Toto není vyčerpávající seznam zásluh / nedostatků, takže budeme pokračovat dál. Sbalíme si rukávy a necháme se špinit.

Jak nastavit Správce značek Google ve WordPress

V této části nainstalujeme Správce značek Google na váš web WordPress:

 • Ručně a
 • Prostřednictvím pluginu

Bez dalšího povyku se pustíme do podnikání.

Nejprve vytvořte účet Správce značek Google

Prvním krokem je vytvoření bezplatného účtu Správce značek Google. Tím se odemkne slavný dashboard GTM a značky (nebo ID sledování), které potřebujete k integraci nástroje do vašeho webu WordPress..

Přejít na Web Správce značek Google. Přihlaste se pomocí svého účtu Google (nebo si vytvořte účet, pokud jej ještě nemáte), jak je uvedeno níže.

Budete přesměrováni na krásný řídicí panel Správce značek Google. Poté klikněte na ikonu Vytvořit účet odkaz, jak zdůrazňujeme v níže uvedené obrazovce.

Správce značek google

Na další obrazovce zadejte název účtu (může to být vaše společnost), vyberte zemi a klikněte na Pokračovat knoflík.

vytvoření nového účtu správce značek google

Dále zadejte do pole Název kontejneru pole a vyberte Web. Po tom, hit Vytvořit tlačítko, jak jsme detail níže.

Přijměte smluvní podmínky služby Správce značek Google a podmínky zpracování dat, jak je znázorněno na následujícím obrázku.

Zobrazí se následující vyskakovací okno obsahující instalační kódy Správce značek Google.

Ponechte kartu výše otevřenou, protože budete potřebovat tyto dva kódy pro ruční nastavení Správce značek Google na svém webu WordPress. Jak si všimnete, GTM nabízí pokyny o tom, kam vložit kódy, ale může to být náročné, pokud jste absolutní začátečník.

Nebojte se, ale my vám přesně ukážeme, co dělat v nadcházející sekci.

Důležité poznámky dříve, než budete pokračovat:

 • Před provedením změn v souborech motivů zálohujte svůj web WordPress
 • Ještě lepší je vytvořit podřízené téma WordPress a upravit ho místo nadřazeného tématu

Ruční nastavení Správce značek Google

Na nové kartě se přihlaste ke svému ovládacímu panelu WordPress a přejděte na Vzhled> Editor.

Všimněte si, z výše uvedeného obrázku v našem příkladu používáme podřízené téma bezplatného tématu Elegant WordPress. Zkopírovali jsme také několik souborů, např. header.php, footer.php, rlt.css 404.php k tématu dítěte. Vložte instalační kódy Správce značek Google do header.php soubor.

Klikněte na záhlaví motivu (header.php) z pravého navigátoru souborů ke spuštění header.php v editoru motivů.

Pokyny z našeho účtu GTM ukazují, že musíte vložit první kód vysoko do a druhý kód ihned po otevření  štítek.

Vidíš  ve vašem header.php soubor?  značka ve WordPressu může vypadat trochu jinak. Například náš vypadá >. Vidíte to na obrázku výše? Vsadím se, že to uděláte, pojďme kupředu.

Zkopírujte první kód ze Správce značek Google a vložte jej vysoko do  prvek, jak je znázorněno na obrázku níže.

Poté zkopírujte druhý kód a vložte jej ihned po otevření  značka, jak je uvedeno níže.

Nakonec udeřte Aktualizujte soubor tlačítko ve spodní části obrazovky pro uložení změn. Nyní je na vašem webu nainstalován Správce značek Google. Je to docela snadné, co??

Řekněme však, že se vám nelíbí úpravy kódu a raději byste místo toho použili plugin.

Jak přidat Správce značek Google do WordPress pomocí pluginu

Pro tuto sekci použijeme šikovný plugin známý jako Správce značek Google DuracellTomi pro WordPress. Je k dispozici na repo pluginu WordPress, což znamená, že jej můžete nainstalovat přímo z administračního panelu WordPress. Jak již bylo řečeno, pusťte se do práce.

Navigovat do Pluginy> Přidat nový v nabídce správce WordPress.

Do vyhledávacího pole zadejte Správce značek Google DuracellTomi pro WordPress a jakmile najdete plugin, stiskněte Nainstalovat nyní knoflík.

Po instalaci pluginu klikněte na ikonu aktivovat tlačítko, jak je znázorněno níže.

V horní části obrazovky vás upozorní, že musíte začít zadávat ID GTM, abyste mohli začít používat Správce značek Google pro WordPress. Klikněte na ikonu zadejte své GTM ID odkaz, jak je uvedeno níže.

ID GTM najdete ve svém účtu Správce značek Google, jak je uvedeno níže.

Zkopírujte GTM ID z účtu Správce značek Google a vraťte se zpět na řídicí panel WordPress. Vraťte se na svůj web WordPress, vložte GTM ID a stiskněte Uložit změny tlačítko, jak je znázorněno níže.

A to je vše! Právě jste se naučili, jak přidat Správce značek Google na svůj web WordPress pomocí pluginu. Cesta, kam jít, kam jít. Jste rychlá studie.

Nyní, když můžete na svůj web WordPress úspěšně přidat Správce značek Google, nechte ho vyzkoušet. V této části přidáme na váš web Google Analytics bez kódu vložení na váš web header.php.

Pokud již na svém webu máte kód Google Analytics, musíte jej nejprve odstranit, nebo stejná data zachytíte dvakrát. A rozhodně to ve vašich marketingových zprávách nechceme.

Jak přidat Google Analytics na váš web WordPress pomocí Správce značek Google

Vraťte se zpět do Správce značek Google a klikněte na ikonu Značky v levé navigační nabídce.

Po tom, hit Nový tlačítko, jak je znázorněno níže.

Ve vyskakovacím okně, které se objeví, pojmenujte svou značku a klikněte na Konfigurace značky vyberte značku (v našem případě Google Analytics).

Vybrat Google Analytics – Universal Analytics jak ukazuje následující obrázek.

Tím se dostanete zpět ke konfiguraci značky. Vybrat Zobrazení stránky pod Typ stopy protože bychom chtěli nahlásit všechna zobrazení stránky do Google Analytics. Viz obrázek níže.

Pod Nastavení Google Analytics, Vybrat Nová proměnná. Otevře se nové pole, do kterého zadáte své měřicí ID Google Analytics. Nezapomeňte pojmenovat proměnnou, jak je znázorněno na obrázku níže.

Chcete-li najít své sledovací ID Google Analytics, přihlaste se ke svému účtu Google Analytics a vyberte účet pro svůj web WordPress (udělejte to, pokud máte v účtu Google Analytics více webových služeb).

Poté klikněte na Správce a přejděte na Informace o sledování> Kód sledování. Měli byste vidět své ID sledování, jak to zvýrazňujeme položkou č. 3 níže.

Zkopírujte ID sledování a vložte jej do konfiguračního pole proměnné. Pak udeřte Uložit tlačítko, jak je znázorněno níže.

Nyní musíme pouze nastavit spouštěč pro značku Google Analytics. Klikněte na Spouštění vybrat nebo vytvořit nový spouštěč.

Protože chceme sledovat provoz na všech stránkách, můžeme jít se stávajícím spouštěčem (nebo si vytvořit nový vlastní). Pro úsporu času jsem si vybral existující Všechny stránky spusťte tak, jak je znázorněno níže.

Nakonec udeřte Uložit knoflík.

Testování vaší značky

Vaše značka Google Analytics na vašem webu ještě není aktivní, ale můžete zkontrolovat, zda funguje, a to zasažením Náhled tlačítko, jak ilustrujeme na následujícím obrázku.

Jakmile Správce značek Google přejde do režimu náhledu, znovu načtěte svůj web. V okně konzoly Správce značek Google v dolní části okna prohlížeče by se při opětovném načtení webu měla zobrazit značka spuštěná..

Pokud se přihlásíte ke svému účtu Google Analytics a přejdete na Reálný čas, zobrazí se znovu zobrazení stránky, které jste právě spustili opětovným načtením webu.

Je to tady! Určitě to můžete vidět na obrázku výše? No tak, přidal jsem šipku, abych ti to usnadnil. Pamatujte, že jsme nemuseli přidávat Google Analytics (kód JavaScript) přímo na náš web, abychom mohli zaznamenávat data – všechna hlášení dat se dějí ve Správci značek Google.

Totéž platí pro všechny značky přidané pomocí Správce značek Google – na svůj web nikdy nepřidáte žádný kód. Jak sladké?

Naše značka Google Analytics je však aktivní pouze pro nás, nikoli pro uživatele, které máme v úmyslu sledovat. Chcete-li značku zveřejnit na webu a začít zaznamenávat skutečná data, jednoduše stiskněte Předložit tlačítko, jak je znázorněno níže.

Tím se otevře vyskakovací okno, které vám umožní pojmenovat vaši verzi a přidat popis. Viz obrázek níže.

Nakonec udeřte Publikovat tlačítko, jak je znázorněno na obrázku výše. Na konci toho všeho by měl váš živý Google Analytics vypadat asi takto:

Dámy a pánové, takto se zapojujete do možností Správce značek Google. Podobným způsobem můžete přidat milion a jednu značku a váš web nebude muset nést celý kód. Žádáme vás, abyste prozkoumali Správce značek Google a zjistili, kolik toho pomocí tohoto nástroje můžete dosáhnout.

Mezi vámi a mnou jsem prodal a jak jste si možná všimli. Toto je poprvé, co jsem věc nainstaloval do svého živého blogu. Plánuji používat Správce značek Google také na mých dalších blogech.

Dodatečné zdroje

Doufáme, že vás náš tutoriál ukázal správným směrem, pokud jde o porozumění a implementaci Správce značek Google na vašem webu WordPress. Pokud se chcete dozvědět více, zde je několik dalších zdrojů (slíbili jsme, že?) Pro vaše potěšení ze sledování.

Závěrem našeho průvodce Správcem značek Google pro WordPress

Správce značek Google je výkonný nástroj, který vám dává moc energie, pokud jde o správu značek a shromažďování údajů, které lze použít.

Nástroj můžete nastavit snadno a rychle, což znamená, že máte více času na plánování, jak budete používat všechna shromážděná data. Sběr aktuálních dat je také skvělý. Tak proč to neudělat?

Máte nějaké nápady nebo dotazy týkající se Správce značek Google? Učme se spolu. Sdílejte své myšlenky v sekci komentářů níže. Na zdraví a radost z těžby dat!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map