Jak nainstalovat WordPress v Microsoft Azure

 1. 1. Aktuálně čte: Jak nainstalovat WordPress v Microsoft Azure
 2. 2. Jak nainstalovat WordPress v Google Cloud
 3. 3. Nainstalujte WordPress do webových služeb AWS – Amazon
 4. 4. Úvod do cloud computingu s WordPressem
 5. 5. Jak nainstalovat WordPress v DigitalOcean

Microsoft Azure je jedním z předních poskytovatelů cloud computingu v řadách Google a Amazon. Dříve jsme se zabývali tím, o čem je cloud computing a jak nastavit WordPress v kapičce DigitalOcean. Dnes se podíváme na to, jak nasadit WordPress do cloudu pomocí cloudových služeb společnosti Microsoft Azure.


Úvod

Cloud computing je mnohem větší než to, co jsme spekulovali v našem úvodním příspěvku. Jakmile se zaregistrujete pro Microsoft Azure, získáte přehled nespočet možností cloud computing musí nabídnout. Zde je nahlédnutí do dashboardu Microsoft Azure:

azure-dashboard-peek

Zde je sled událostí:

 1. Zaregistrujte se a získejte bezplatný účet Microsoft Azure
 2. Nasadit novou webovou aplikaci WordPress
 3. Konfigurace instalace WordPress

Fáze # 1 – Zaregistrujte si účet Microsoft Azure

Microsoft Azure nabízí 30denní zkušební účet s prostředky cloud computingu v hodnotě 200 USD. Jedná se o bezplatný účet, který vyžaduje platnou kreditní nebo debetní kartu. Karta se používá pouze pro účely ověření. Předplacené kreditní karty a virtuální kreditní karty nejsou podporovány.

Azure-install-wordpress-account-created

POZNÁMKA: Osobně jsem se zaregistroval ke službě Microsoft Azure pomocí kreditní karty. Jeden dolar byl účtován a částka byla vrácena během následujících dvou pracovních dnů.

Jednou ze základních vlastností cloud computingu je pay-as-you-go model. To znamená, že musíte platit pouze za to, co používáte. Někteří z nás chtěli být velmi opatrní ohledně poplatků za naše karty. Koneckonců, kreditní karty dělat s sebou nese určité riziko. Jak již bylo řečeno, existuje možnost, že pokud na našem webu WordPress dojde k velkému zatížení provozu, Azure by automaticky upravil přidělené prostředky pro naši aplikaci (WordPress), aby vyrovnal další zatížení. To by mělo za následek zvýšení měsíční vyúčtování, tedy variabilní účty.

Azure Spending Limit and Mind of Mind

Microsoft Azure má pro to chytré řešení – nazvali jej Výdaje Limit. Jak název napovídá, s aktivním výdajovým limitem vám Azure nedovolí utratit více, než je pevná částka. Tento limit můžete nastavit na libovolnou částku – od nulové dolary.

Řekněme například, že jste nastavili výdajový limit 20 $ / měsíc. Jakmile spotřebujete prostředky cloud computingu v hodnotě 20 $, budou vaše prostředky na zbývající část měsíce pozastaveny, nebo dokud upgradujete limit útraty.

Dobré zprávy: Když se přihlásíte k bezplatnému účtu, a výdajový limit nula dolarů je automaticky vytvořen. To vám dává naprostý klid – na vaši kreditní kartu nebude účtována částka, dokud konkrétně nezvýšíte limit.

Fáze # 2 – Nainstalujte webovou aplikaci WordPress

Po registraci účtu Microsoft Azure přejděte na řídicí panel Azure Management. Vypadá to takto:

azure-install-wordpress-azure-management-portal

Docela v pohodě, co? Je ještě chladnější. Díky popularitě WordPress se poskytovatelé cloudu domnívali, že by bylo nejlepší, kdyby pro WordPress poskytli hotové šablony. Tento krok by zbavil zákazníky nutnosti procházet problémy s instalací WordPress v prostředí cloud computingu. Totéž jsme viděli v instalačním programu WordPress společnosti DigitalOcean na 1 kliknutí.

Pojďme si spočítat počet kroků potřebných k instalaci WordPress. Jste připraveni? Pojďme.

Krok 1
Přihlásit se k vám Azure Management Dashboard.

Krok 2
Přejděte na panel nabídek ve spodní části obrazovky a stiskněte tlačítko Nový.

Krok č. 3
Vybrat Vypočítat > Webová aplikace > Z galerie. Otevře se nové okno.

azure-install-wordpress-azure-step-1

Krok č. 4
Galerie zobrazuje všechny dostupné aplikace pro instalaci jedním kliknutím. Byly testovány tak, aby hladce spolupracovaly s cloudovým prostředím Azure. Z nabídky vlevo vyberte CMS. Na pravé straně přejděte dolů a vyhledejte WordPress. Vybrat WordPress a klikněte na další šipka.

azure-install-wordpress-azure-step-2-1-select-wp

Krok č. 5
Pod Nastavení webu, jednoduše zadejte název svého webu. Nechte zbývající nastavení společně s Nastavení nasazení jak je. Můžete vybrat jinou Oblast nicméně, na základě vaší cílové skupiny. Pokračujte dalším krokem kliknutím na další šipka.

azure-install-wordpress-azure-step-2-2-config-region

Krok # 6
Nyní, jak víme, WordPress potřebuje databázi k uložení obsahu webu. V tomto kroku pojmenujeme databázi používanou na našem webu WordPress. Klikněte na tlačítko zaškrtnutí a Azure začne vytvářet webovou aplikaci za vás.

azure-install-wordpress-azure-step-2-3-add-db

Krok č. 7
Po vytvoření najdete pod webovými aplikacemi nový záznam s názvem, který jste vybrali v kroku č. 4. To je to, WordPress je vytvořen a spuštěn. Kliknutím na adresu URL spustíte cloudový web WordPress. Azure vám poskytuje bezplatnou subdoménu Všechno vaše hostované aplikace.

Azure-install-wordpress-azure-step-2-3-success-app created created

Krok č. 8
Od této chvíle je to slavná 5minutová instalace. Vyberte požadovaný jazyk a klikněte na Pokračovat.

azure-install-wordpress-azure-step-3-1

Krok # 9
Vyplňte potřebné informace a nezapomeňte ne k použití Správce jako uživatelské jméno. Zakázala jsem Soukromí nastavení, protože se jedná o testovací web. Klikněte na Nainstalujte WordPress pokračovat.

azure-install-wordpress-azure-step-3-2

Krok # 10
Ano, WordPress byl nainstalován. Nyní můžete přistoupit k přihlášení k dashboardu WordPress.

azure-install-wordpress-azure-step-3-3

Krok # 11
Zadejte přihlašovací údaje, které jste nastavili v kroku č. 9, a klikněte na Přihlásit se.

azure-install-wordpress-azure-step-3-4

Boom – váš dashboard WordPress je připraven. Nyní můžete nainstalovat své oblíbené víceúčelové téma WordPress, přidat několik pluginů (možná Symple Shortcodes 2.0.0?) A přidat svůj obsah.

azure-install-wordpress-azure-step-3-5-success

A tady je váš front-end. Funguje skvěle!

azure-install-wordpress-azure-step-3-6-frontend-2

Pokročilá nastavení v Microsoft Azure

Budu k vám upřímný – pod palubní deskou Azure Management je tolik funkcí, že sotva vím 30%. Z těch mála, kterým rozumím, jsem zjistil, že jsou docela zajímavé, a sdílím je s vámi.

Chcete-li získat přístup k těmto nastavením, musíte kliknout na položku webové aplikace WordPress. Tím se spustí Přístrojová deska. Pod Konfigurace na kartě najdete celou řadu programů – .NET, PHP, Java, Python atd. – které můžete pomocí přepínače povolit / zakázat! Teď je to pohodlné! Nemusíte se starat o instalaci Java (ti, kteří to již dříve věděli) budou vědět. Zapněte přepínač a Java je připravena k práci.

azure-wordpress-advanced-3-config-1

Mapování názvů domén bohužel není ve stopě zdarma povoleno. Navrhuji, abyste upgradovali na Pay as you go členství pro povolení vlastních doménových jmen.

azure-wordpress-advanced-3-config-2

Můžete získat ptačí pohled na zdroje spotřebované programem WordPress ve vztahu k pevné jednotce času. Výchozí hodnota je hodina a můžete ji změnit podle svých požadavků.

azure-wordpress-advanced-1-resource-monitoring

Přehled použití zobrazuje množství prostředků spotřebovaných WordPress. Každý z těchto zdrojů má čas resetování. Například doba CPU je omezena na 1 hodinu každých 24 hodin. Výstup dat (nebo odchozí provoz) je omezen na 165 MB za den a RAM je omezena na 1 GB za hodinu.

azure-wordpress-advanced-2-resource-use-Overview

Závěr

Instalace WordPress v cloudové platformě Microsoft Azure nám poskytuje pohled na úžasné věci, které pro nás cloud computing má. Nejen WordPress, můžete experimentovat s více instancemi všech webových aplikací v galerii. Pokud se vám líbí to, co vidíte, vyzkoušejte Microsoft Azure – a dejte nám vědět, co si myslíte!

Další informace o Microsoft Azure

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map