Jak nainstalovat a nastavit mezipaměť WordPress s WP Super Cache

 1. 1. Průvodce pro začátečníky k porozumění vnitřním funkcím WordPress
 2. 2. Co je ukládání do mezipaměti WordPress a proč je to důležité?
 3. 3. Jak funguje ukládání do mezipaměti WordPress?
 4. 4. Aktuálně čte: Jak nainstalovat a nastavit mezipaměť WordPress s WP Super Cache
 5. 5. Jak nastavit mezipaměť WordPress s mezipamětí W3 (W3TC)
 6. 6. Recenze MaxCDN: Nejlepší CDN pro WordPress?

Ahoj všichni. Vítejte v nové kapitole v sérii mezipaměti WordPress, kde se konečně naučíme, jak implementovat ukládání do mezipaměti WordPress. Doufám, že jste si přečetli předchozí témata, ve kterých jsem vysvětlil, jak WordPress funguje (interně), co je ukládání do mezipaměti a jak funguje ukládání do mezipaměti WordPress. Dnes budete konečně schopni převést tyto teoretické znalosti do praktického použití! Tak pojďme začít.


Předsudci

Ukládání do mezipaměti stávající instalace WordPress je variabilní faktor a záleží na vašem aktuálním prostředí WordPress. Tento tutoriál popisuje jeden z nejjednodušších způsobů, jak implementovat ukládání do mezipaměti WordPress. Pokud jste na sdíleném hostiteli, VPS nebo dokonce na dedikovaném serveru, měl by tento tutoriál vyhovovat vašim potřebám. Pokud si to chcete zahrát, prohlédněte si Pro WordPress Caching s W3 Total Cache + APC (již brzy).

Vezměte prosím na vědomí, že lidé využívající spravované hostingové služby WordPress, jako je WPEngine, vám tento tutoriál nebude moc užitečný, protože WPEngine používá své vlastní super komplexní a (super) efektivní algoritmy pro ukládání do mezipaměti – nazývané technologie Evercache! Chodil bych sem na končetinu a řekl, že WPEngine je pravděpodobně nejlépe spravovaným poskytovatelem hostování WordPress, který najdete. Takže si připněte chlapi, je to čas.

Nastavení

Použijeme jeden z nejpopulárnějších bezplatných dostupných pluginů pro ukládání do mezipaměti WordPress – WP Super Cache. Je to jeden z nejstarších pluginů a já si pamatuji, že jsem to použil při svém prvním pokusu o ukládání do mezipaměti WordPress. Zde je to, co používám pro výuku.

 • Revize WordPress: 3.8.2
 • Hostitelské prostředí: Sdílený hostingový server s webovým serverem LiteSpeed ​​(alternativa k Apache)
 • Verze Super Cache: 1.4

Instalace

Stejně jako u každého pluginu je možné je nainstalovat dvěma způsoby.

Způsob DEUA – stahujte, extrahujte, nahrávejte a aktivujte

Způsob DEUA je nejpomalejší možný způsob, jak extrahovat jakýkoli plugin WordPress. Pro ty z vás, kteří jsou noví – to vypadá takto:

 • Stáhnete si plugin WP Super Cache z úložiště pluginů WordPress
 • Rozbalte archiv v počítači
 • Nahrajte extrahované do složky wp_content / plugins / přes FTP pomocí FTP klienta, jako je FileZilla
 • Pak přejděte na stránku Pluginy na hlavním panelu WordPress a aktivujte plugin

Tuto metodu nedoporučuji. ��

Snadný způsob – vyhledávání a instalace

Nainstalujte wp super cache

Instalace WP Super Cache

Mnohem jednodušší způsob je pouze vyhledat a nainstalovat plugin takto:

 1. Přejděte na stránku Pluginy> Přidat novou na hlavním panelu WP
 2. Hledejte „wp super cache“
 3. Hit Install
 4. Stiskněte na Aktivovat
 5. Hotovo!

Teď to bylo snadné, nebylo to?

Počáteční konfigurace pluginu

Dobře, pojďme to udělat krok za krokem. Každou stránku v pluginu zakryjeme jednu po druhé příslušnými snímky obrazovky. Jakmile aktivujeme plugin, dostaneme zprávu, jako je tato:

Zpráva po instalaci

Zpráva po instalaci

Kliknutím na hypertextový odkaz přejdete na stránku nastavení WP Super Cache. Pokud se zobrazí zpráva, která vás požádá o změnu struktury permalinku, přejděte na ovládacím panelu WP na Nastavení> Permalinky a vyberte jinou než první. Pro svůj demonstrační web jsem vybral možnost Numeric permalink.

chyba struktury permalinku

Pro weby používající možnost Výchozí permalink

permalinková struktura

Seznam dostupných možností Permalink ve WordPressu

Nyní, když jsme to rozdělili, otevřete panel nastavení WP Super Cache. Najdete ji v části Nastavení> WP Super Cache. První věcí, kterou si všimnete, je toto žluté pole se zprávou, která zní:

Byla přidána konstanta super vyrovnávací paměti wp

.oznámení o změně souboru htaccess

Tohle je fajn. Toto žluté pole se zprávou by se však nemělo objevit při každém otevření nastavení WP Super Cache – jedná se o jednorázovou zprávu. Pokud se pokaždé objeví, klikněte na odkaz FAQ. Také si všimnete, že je ukládání do mezipaměti zakázáno. Zachovejme to takto a každou kartu zakryjeme jeden po druhém.

Super vyrovnávací paměť WP s vypnutým ukládáním do mezipaměti

Super vyrovnávací paměť WP s vypnutým ukládáním do mezipaměti

WP Super Cache: karta Advanced Settings

První karta, kterou chceme pokrýt, je karta Upřesnit nastavení. Obsahuje tři skupiny nastavení:

 1. Ukládání do mezipaměti
 2. Smíšený
 3. Pokročilý

Možnosti jsou do značné míry samy vysvětlující – ve třech screenshotech uvedených níže jsem zkontroloval optimální nastavení pro každou skupinu. Budou fungovat ve většině hostitelských prostředí – sdílených nebo vyhrazených.

ukládání do mezipaměti wpsc-advanced-tab-1

wpsc-advanced-tab-2-misc

wpsc-advanced-tab-3-advanced

Po zaškrtnutí těchto možností uložte změny stisknutím tlačítka Aktualizovat stav. Okamžitě byste měli vidět poměrně dlouhé žluté pole obsahující hodně textu.

wpsc-yellow-box

Tato nastavení jsou určena pro soubor .htaccess vašeho serveru. Jednoduše přejděte dolů a najdete tlačítko „Aktualizovat pravidla Mod_Rewrite >>“.

aktualizovat pravidla pro opakování modů

Pokud je váš soubor .htaccess zapisovatelný, mělo by se zobrazit zelené pole označující, že změna byla úspěšná:

wpsc-green-box

Dobře, nyní je postaráno o kartu Upřesnit. Přejdeme na konfiguraci záložky Preload.

WP Super Cache: karta Předvolba nastavení

Nastavení předběžného načítání v zásadě periodicky ukládá do mezipaměti plugin všechny příspěvky a stránky vašeho webu. Můžete nastavit časový interval mezi jednotlivými aktualizacemi mezipaměti. Tento časový interval je velmi důležité nastavení.

V prostředí sdílených hadic byste jej měli optimálně nastavit jednou denně – to je každých 1440 minut. Pokud aktualizujete web dvakrát denně, můžete nastavit časový interval mezi jednotlivými aktualizacemi mezipaměti na 720 minut. V posledním nastavení bude mezipaměť předběžného načtení obnovena dvakrát denně. To by způsobilo další zatížení serveru. Doporučuji nepoužívat nižší hodnotu ve sdílených hostitelských prostředích – protože by to mohlo být (a pravděpodobně bude) považováno za nadužívání serverových prostředků.

Pokud však používáte VPS nebo dedikovaný server – můžete nastavit obnovovací frekvenci až na 60 minut. Je užitečné vědět, že počet příspěvků a stránek na vašem webu má vliv na zdroje potřebné pro každou operaci aktualizace mezipaměti předběžného načtení. Optimální doba aktualizace vyhrazeného serveru na webu s vysokou návštěvností by byla 2 hodiny.

Zkontroloval jsem příslušná zaškrtávací políčka a nastavil interval aktualizace mezipaměti na 1440 minut. Můžete si vybrat jakoukoli hodnotu!

Karta Předpětí WP Super Cache

Klikněte na „Nastavení aktualizace“. Pokud chcete, aby se proces ukládání do mezipaměti začal okamžitě, klikněte na tlačítko „Předběžně načíst mezipaměť“ po aktualizaci výše uvedených nastavení. Vytváření mezipaměti předběžného načítání je náročná na zdroje a časově náročná a závisí na počtu příspěvků a stránek, které máte – takže počkejte někdy – řekněme 10 minut a poté přejděte na kartu Obsah

WP Super Cache: Karta nastavení obsahu

Karta Obsah ve WP Super Cache zobrazuje počet stránek v mezipaměti na vašem webu WordPress. Pamatujte, že jsme se dozvěděli, že WordPress nakonec generuje HTML stránky. Tato karta zobrazuje, které z těchto stránek jsou ukládány do mezipaměti a jejich věk – měřeno v sekundách. Tato data by měla korelovat s intervalem aktualizace mezipaměti předběžného načtení, který jste nastavili na kartě Před načtením. Vybrali jsme 1440 minut – to je 86 400 sekund. Toto je maximální věk každé stránky v mezipaměti. Technicky by žádný věk stránky v mezipaměti neměl tuto hodnotu překročit.

Někdy možná nenajdete aktuální / přesné statistiky mezipaměti. Chcete-li zobrazit nejnovější / nejpřesnější statistiku stránek v mezipaměti, stiskněte tlačítko „Regenerovat mezipaměť statistik“.

po předběžném načtení vygenerujte statistiky mezipaměti

Po aktualizaci byste měli vidět, že statistiky mezipaměti jsou aktualizovány. Nezapomeňte, že používám demo data z tématu Free Blogger od WPExplorer. Statistiky mezipaměti vypadají takto:

po předběžném načtení po generování statistik mezipaměti

Chcete-li získat ještě lepší špičku a lepší porozumění ukládání do mezipaměti WordPress – důkaz, že soubory HTML jsou skutečně ukládány do mezipaměti, klikněte na možnost „Seznam všech mezipamětí“. Jak vypadá moje:

Seznam všech souborů v mezipaměti

Seznam všech souborů v mezipaměti

Štěstí v neštěstí

Tato možnost je velmi užitečná, pokud chcete odstranit jednu stránku v mezipaměti. Předpokládejme, že jste aktualizovali starou stránku a potřebujete vyrovnávací paměť, aby odrážel změnu. Namísto regenerace mezipaměti, která může být náročná na server i časově, můžete z této nabídky rychle vymazat verzi souboru uloženou v mezipaměti. Když návštěvník navštíví původní odkaz, stránka se od nuly obnoví a uloží jako mezipaměť pro budoucí požadavky. Rychlý a efektivní – stejně jako Agent 47.

Funguje všechno? Myslím, že ano!

Nyní, když je WP Super Cache správně nakonfigurován, vyzkoušejte mezipaměť. Přejděte na výchozí kartu, tj. Kartu Snadné nastavení ve WP Super Cache a klikněte na tlačítko „Test Cache“. Pokud je vše nakonfigurováno správně, měli byste vidět něco podobného:

Testování mezipaměti

Testování mezipaměti

Bingo! Funguje to! Gratulujeme, úspěšně jste implementovali ukládání do mezipaměti na svém webu WordPress. Váš web by nyní měl být výrazně rychlejší! Nevěříš mi? Žádný problém. Před a po implementaci mezipaměti WordPress se podívejte na tyto výsledky testů demo webu.

Před

před uložením do mezipaměti

A po

po uložení do mezipaměti

Závěr

Nyní, když jste viděli, jak funguje ukládání do mezipaměti a jak skutečné jsou jeho výhody, jsem si jist, že jste na to vyzkoušeni více než přesvědčeni – to znamená, pokud jste tak již neučinili. V dalším příspěvku v sérii vysvětlím, jak integrovat MaxCDN do vašeho stávajícího webu WordPress. MaxCDN s kombinovaným ukládáním do mezipaměti bude mít výrazný účinek na výkon vašeho webu. Zůstaňte naladěni!

Jako vždy doufám, že jste se dnes dokázali naučit něco nového. Máte-li jakékoli dotazy nebo návrhy, těšíme se na vaše vyslechnutí!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map