Jak migrovat váš web z Joomly na WordPress

Jak migrovat váš web z Joomly na WordPress

Máte web, který chcete přesunout z Joomly na WordPress? Podle našeho názoru je to fantastický nápad. WordPress je Pokud v současné době používáte Joomla jako svůj redakční systém, tento článek vám ukáže, jak přesunout váš web dvěma různými způsoby.


Pokud jde o přechod z jednoho CMS do druhého, obvykle to existují tři způsoby:

 1. Ručně
 2. Prostřednictvím nástroje nebo služby (plugin, rozšíření nebo externí software)
 3. Najměte si profesionála

Skutečnost, že jste skončili v tomto článku, pravděpodobně znamená, že vás zajímá, jak to udělat sami, takže můžeme vzít i možnost 3 mimo stůl (ale pamatujte, že je to tam, pokud narazíte na hrboly později na silnici a pokud máte velký nebo složitý web, je to pravděpodobně vaše nejlepší volba). První možnost by měla být použita, pouze pokud jste zkušený vývojář. Skutečnost, že to vyhledáváte, zřejmě opět znamená, že nejste odborník na SQL a PHP připravený zvládnout tento krok ručně. To nám dává dobrý ol ‘číslo 2.

V tomto příspěvku se zabýváme tím, jak přesunout web pomocí nástroje nebo služby, v tomto případě bezplatného pluginu s názvem FG Joomla do WordPress..

Rozdíly mezi Joomlou a WordPressem

Nejprve se podívejme na několik problémů, s nimiž se můžete setkat, než se podíváme na to, jak přesunout váš web z Joomly na WordPress. Asi největším problémem, který většina lidí má při přechodu z jednoho CMS na jiný, zejména pokud používá službu, je to, že zatímco Joomla a WordPress jsou oba „systémy pro správu obsahu“, začali uvažovat s různými cílovými trhy. Z tohoto důvodu se nakonec staly docela odlišnými.

Joomla byl původně zamýšlen jako CMS, zatímco WordPress začínal jednoduše jako přehledná a snadno použitelná platforma pro blogování. To znamená, že se liší nejen administrátorská rozhraní, ale také to, že každý CMS strukturuje obsah webových stránek.

Komponenty vs Widgety

Komponenty Joomla se zabývají všemi formami obsahu mimo článek, včetně věcí, jako jsou nabídky, obrázky záhlaví a podobně, které jsou WordPressem řešeny zcela jinak.

V aplikaci WordPress jsou widgety obvykle opatřeny jednou nebo více označenými oblastmi, ve kterých si můžete vybrat, zda chcete zobrazit, doposud téměř stejné.

Motivy vs šablony

Tady není opravdu žádný rozdíl. Šablony i motivy se zabývají tím, jak je obsah databáze vytvářen a uspořádán pro návštěvníky.

Bannery, kontaktní formuláře atd

Toto jsou funkce, které jsou součástí standardní Joomly a nemají přímý protějšek v jádru WordPress. Ujišťujeme vás však, že existují pluginy, které mohou tuto věc řešit.

V rámci hlavních funkcí pluginů FG Joomla na WordPress se mnoho z nich skutečně zabývá převodem těchto věcí do příslušných protějšků WordPress (ale v případě bezplatné verze pluginu se informace o kontaktních formulářích nevyexportují – je však dost snadné vytvořit kontaktní formulář s pluginem).

Takže s obavami vyřešenými, pojďme se pohnout!

Jak migrovat Joomla na WordPress pomocí pluginu

Než se skutečně pokusíte přesunout svůj web, je v jeho nejlepším zájmu zálohovat ho. Mohli byste například použít Joomla Akeeba rozšíření, nebo zálohujte web ručně. Měli byste také vyzkoušet krok na místním rozvoji. Podívejte se na našeho průvodce, jak nainstalovat WordPress místně a zjistit, jak jej nastavit. Nebo jednoduše nainstalujte WordPress do nové složky, pokud již máte místní nastavení pro Joomla.

Otestováním vaší migrace z Joomly na WordPress místně můžete vyřešit všechny zlomy ve svém vlastním čase a v soukromí vašeho lokálního serveru. Poté, co jste vylepšili verzi svého webu WordPress k dokonalosti, můžete pomocí tohoto průvodce přesunout svůj web z localhost na live server.

1. Nainstalujte WordPress do nové složky v nastavení místního rozvoje

Pokud máte ve svém Cpanelu Softaculous nebo podobný software pro váš lokální dev server, můžete jednoduše nainstalovat WordPress jedním kliknutím.

Pokud ne, stáhněte si nejnovější verzi WordPress z jejich webu. Poté ve složce www nebo htdocs vytvořte novou složku (záleží na nastavení), například joomlamove.

Nainstalujte WordPress místně

Poté otevřete místní phpMyadmin a vytvořte novou databázi, a také zkontrolujte své uživatelské účty.

Nyní otevřete složku WordPress v prohlížeči a měla by se zobrazit instalační obrazovka s výzvou k výběru jazyka. Vyberte požadovaný jazyk a vyplňte informace o databázi.

Nyní stačí vybrat název webu a uživatelské jméno / heslo a máte hotovo. Nyní máte webový testovací web nastaven místně, takže je čas přejít k dalšímu kroku.

2. Nainstalujte FG Joomla na WordPress Plugin na místním místním testovacím serveru

FG Joomla na WP je bezplatný plugin vyvinutý pro přesun veškerého obsahu z jednoho CMS do druhého. Jak již bylo zmíněno, je to pro vás zdarma a štěstí, které najdete v adresáři pluginů WordPress na hlavním panelu.

Přidat nový plugin - Joomla do WordPress

Chcete-li nainstalovat přihlašovací údaje pluginu do své místní verze na stránce wp-login.php, otevřete obrazovku pluginů. Stačí nainstalovat a aktivovat plugin FG Joomla to WordPress.

Nainstalujte FG Joomla na plugin WordPress

3. Zahajte migraci Joomly na WordPress

Chcete-li použít plugin hlavu přes Nástroje> Importovat a klikněte na odkaz Spustit dovozce pod ikonou Joomla (FG) nadpis.

Nyní pomocí funkce „vyprázdněte veškerý obsah WordPress“.

Přejděte na obrazovku pluginu a vymažte všechna data WordPress.

Po zobrazení výzvy pečlivě vyplňte adresu URL svého webu a všechny související informace o databázi. Nezapomeňte znovu zkontrolovat předponu tabulky v PhpMyAdmin. Po vyplnění všeho nezapomeňte vyzkoušet připojení k databázi.

Poté vyplňte zbývající část nastavení, která vyhovuje vašim potřebám. Například volba importovat meta klíčová slova jako značky. Doporučuji také, abyste se rozhodl neimportovat vybrané obrázky s touto verzí pluginu, protože během našich testů se neimportovaly ty správné..

4. Čas k pohybu

Nyní stačí kliknout na start / pokračovat v importu a nechat plugin udělat kouzlo. V závislosti na velikosti vašeho webu to může nějakou dobu trvat. Pokud je úspěšný, měli byste dostat „Import dokončen!“ zpráva, jak je uvedeno níže.

Spusťte import + FG Joomla do pluginu WordPress

Pokud máte v obsahu nějaké interní odkazy (které byste měli), nezapomeňte se posunout dolů kolem protokolu a kliknout na tlačítko Upravit interní odkazy.

Upravit interní odkazy - FG Joomla na WordPress Plugin

5. Adresa Doporučené obrázky

Pokud používáte funkci doporučených obrázků v Joomle, věci se zde trochu komplikují. Pokud jste funkci doporučených obrázků nezakázali a výsledky se podíváte. Uvidíte, že zásuvný modul by náhodou vytvořil první obrázek příspěvku jako doporučený obrázek příspěvku namísto skutečného doporučeného obrázku..

Ale veškerý další obsah je nedotčený, včetně obrázků v jiném příspěvku, a interní odkazy fungují (nejdůležitější permalinky jsou formátovány přesně stejným způsobem, takže pro existující obsah nemusíte provádět přesměrování).

Pokud máte v Joomle pouze několik článků, kde se celý obrázek článku liší od prvního obrázku v samotném článku, může být lepší zrušit výběr možnosti importu doporučeného obrázku v nastavení importu a poté jednoduše ručně aktualizovat své příspěvky v nová verze WordPress.

Ale když je ovlivněno mnoho příspěvků, stává se to docela komplikovaným úkolem, který zahrnuje přesun velkého množství dat, které je vhodným tématem pro kompletní hloubkový příspěvek jeho vlastního (pokud máte zájem vidět příklad řešení, dejte mi vědět v komentářích, už jsem dostal asi 30% cesty, než si uvědomím složitost úkolu po ruce).

6. Přesuňte moduly na widgety

Zde je další bod, kde rozdíl mezi dvěma systémy CMS způsobuje, že přechod z Joomly na WordPress je trochu komplikovanější: moduly a widgety. dobré zprávy je to, že mnoho často používaných postranních panelů nebo modulů založených na funkcích záhlaví a zápatí má v aplikaci WordPress přesné protějšky.

špatné zprávy je to, že obvykle nemáte tolik svobody, pokud jde o umísťování widgetů, jaké děláte s umístěním různých modulů na svůj web Joomla. Migrace tedy nemusí být dokonalá.

Boční panel / zápatí (záhlaví)

Většina motivů má v postranním panelu a zápatí oblasti widgetů. Pokud jsou to jediná místa, která máte moduly, pak jsou věci poměrně jednoduché, protože existuje mnoho podobných možností. Vypadá to, jak vypadá oblast modulů našeho vzorového webu Joomla:

Oblast Joomla modulu

A vypadá to, jak vypadá oblast widgetů WordPress:

Oblast widgetů WordPress

Možná máte také mnoho podobností. Jít do Vzhled> Widgety a uvidíme, jestli z krabice WordPress má to, co potřebuješ.

Použili jste vyhledávací modul v Joomle? Jednoduše přetáhněte vyhledávací widget z WordPress do oblasti widgetu. Totéž můžete udělat pro navigační nabídky, obrázky, poslední příspěvky nebo komentáře, stačí zmínit několik.

Hledat Widget - WordPress

Potom existují moduly, pro které není ve WordPressu zabudován žádný widget, ale pro přístup můžete nainstalovat pluginy. Například existuje modul „nejoblíbenějších článků“, který používám na svém webu Joomla, mohu nainstalovat odpovídající plugin, který nabízí stejnou funkcionalitu.

Zamiřte na Pluginy> Přidat nový, a hledejte „nejoblíbenější příspěvky“. Máte několik různých možností, ale můžete jít s Populární příspěvky WordPress, v tomto příkladu.

Doplněk WordPress Populární příspěvky

Nainstalujte a aktivujte plugin. Nyní se vraťte zpět k Vzhled> Widgety, a přejděte dolů a měla by se zobrazit miniaplikace Populární příspěvky WordPress.

Widget Populární příspěvky WordPress

Tento proces můžete opakovat s ostatními moduly Joomla, které nejsou snadno dostupné v jádru WordPress jako widgety, protože většina z nich má odpovídající bezplatný plugin.

Ostatní oblasti (loga, obrázky záhlaví, ETC)

Existuje tedy modul, do kterého byste se chtěli zapojit, například logo nebo obrázek záhlaví, který nepatří do přiřazených oblastí widgetů. Pokud se jedná o obrázek záhlaví nebo logo s nejnovějšími tématy, můžete je jednoduše přidat pomocí WordPress Customizer.

Navigovat do Vzhled> Přizpůsobit a podívejte se, jaké jsou vaše možnosti pro zvolené téma (logo je obvykle možností v sekci Identita webu nebo záhlaví nebo podobná část)

WordPress Customizer

Pro většinu témat však existují obvykle omezené možnosti, a přestože jich máte mnoho, mohou nabídnout jakékoli možnosti, jak umístit obsah přesně na požadované místo..

Pokud máte komplexní web Joomla se spoustou pohyblivých částí, může být dobrý nápad podívat se na témata WordPress se zahrnutými tvůrci stránek (například naše téma Total WordPress), které vám umožní snadno umístit bloky obsahu přesně tam, kde jste chcete, aniž byste museli psát jediný řádek kódu. Nebo vyzkoušejte jednoho z nejlepších tvůrců drag and drop stránek se svým aktuálním motivem (stačí vědět, že pokud téma nebylo spojeno s pluginem nebo pokud výslovně nevyjadřuje kompatibilitu státu, možná budete chtít kontaktovat autora tématu, aby ujistěte se, že nebudete mít problémy s používáním pluginu).

Kontaktní formuláře / bannery

Pokud jde o kontaktní formuláře, bannery a další komponenty od Joomly, budete pravděpodobně muset spoléhat na podobnou taktiku jako u nejsledovanějšího článku, nainstalujte si plugin, který přidá funkce, které chcete, do WordPress.

Pokud chcete vytvořit a spravovat kontaktní formuláře, můžete stěží dělat lépe než Contact plugin 7 plugin.

Konkávní plugin - WordPress

Postupujte podle výše uvedených kroků, nainstalujte a aktivujte. Tímto se přidá nový bod nabídky na administrátorský panel s názvem „Kontakt“, kam můžete spravovat své kontaktní formuláře. Nyní můžete ručně přesunout informace z kontaktních formulářů Joomla:

Přesuňte kontakty z Joomly do WordPressu

K novým kontaktním formulářům, které vytvoříte pomocí pluginu Contact 7.

Přesuňte kontakty z Joomly do WordPress - WordPress Kontakty

To by mělo být! Pokud máte jiné sekce Joomla, které se můžete pohybovat jako sekce elektronického obchodování, prostudujte si dostupné pluginy WordPress. Můžete například vyzkoušet WooCommerce. Je to snadno použitelný plugin, takže přidání několika produktů by nebylo problémem.

Bonusový plugin: CMS2CMS Joomla pro WordPress

CMS2CMS: Automatizovaná migrace Joomla na WordPress

Hledáte alternativní plugin pro přesun veškerého obsahu z vašeho stávajícího webu Joomla do WordPress? Někdy je hezké mít na výběr. Dobrým druhým modulem je automatizovaný plugin pro migraci dat Joomla do WordPress vyvinutý společností CMS2CMS.

S tímto pluginem je to jen 6 rychlých kroků od přesunutí dat z webových stránek Joomly do WordPress. Tyto jsou:

 • Stáhněte si plugin a nainstalujte / aktivujte jej na svém novém webu WordPress
 • Vytvořte si účet CMS2CMS
 • Zadejte svou stávající adresu URL webu Joomla
 • Stáhněte si zip soubor Bridge Bridge (skript vytvořený pro propojení vašich stávajících a nových webů) a poté rozbalte složku CMS2CMS, která je umístěna uvnitř zip souboru.
 • Nahrajte extrahovanou složku do kořenové složky vašeho stávajícího webu Joomla (kde je umístěn soubor index.php) pomocí klientského softwaru FTP.
 • Po nastavení všeho klikněte na Ověřit připojení

Proč stojí za pozornost pozornost automatizovaný modul pro migraci dat Joomla do WordPress? Jednoduchý. Nejprve můžete provést bezplatnou demo migraci, abyste si před migrací do služby prohlédli výsledky migrace (jedná se o prémiový plugin založený na službách, který se účtuje podle velikosti vašeho webu). Navíc si můžete vybrat, které položky obsahu a kam je chcete přesunout.

Tento plugin je pohodlný způsob, jak se vyhnout ruční migraci obsahu z Joomly. Svůj web můžete přenést na WordPress za pouhých pár minut (v závislosti na velikosti webu).

Závěr

Přesun CMS z Joomly na WordPress může být složitý úkol, ale nemusí to být ohromující. Snažit se o to ručně s malými až žádnými vývojovými zkušenostmi by asi nebyl skvělý nápad, ale s pomocí pluginu jako je FG Joomla pro WordPress byste měli být schopni spravovat. Odměny na konci tunelu rozhodně stojí za to. Vzhledem k tomu, že trhy WordPress neustále rostou a Joomla klesá, je těžké cítit, že WordPress není lepší volbou, dlouhodobě.

Doufejme, že tento průvodce vám mohl pomoci při procházení procesem přesunu vašich webových stránek z Joomly na WordPress. Tyto kroky by měly fungovat pro většinu blogů a menších webových stránek, ale pokud máte složité nebo vlastní nastavení webových stránek Joomla, možná budete chtít požádat o pomoc odborníka..

Pokud aktuálně přesouváte svůj web do WordPressu nebo máte-li jakékoli dotazy týkající se procesu migrace Joomly na WordPress, dejte nám prosím vědět v komentářích níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map