Na povrchu by se změna tématu mohla zdát neškodná. Je to tak snadné, je těžké si představit, že to může ublížit. Můžete to dokonce udělat z palubní desky v těchto dnech, aniž byste potřebovali manuální upload FTP. Je to rychlé, bezbolestné a naprosto bezpečné, že? Závisí na tom, jak jste nastavili svůj web.
Na webech WordPress jde o to, že se postupem času stávají spíš puzzle nebo jenga tower. Máte své téma, přidané doplňky a jakákoli malá (nebo větší) editace, kterou jste možná udělali. Všichni se spojí a vytvoří krásný funkční web, který vyhovuje vašim potřebám.
Proto je důležité při změně motivu být opatrní (nebo dokonce aktualizovat WordPress na svém webu). Pokud vytáhnete nesprávný kus, celá struktura se může zhroutit. A pak budete muset projít dlouhým (as některými webhostiny, nákladným) procesem vyhledávání. Nebo možná budete muset nahradit mnoho pluginů, které jste si zvykli znát a milovat.
Existuje však způsob, jak změnit téma jako pokus o riziko 0%, a naštěstí je podrobně popsáno níže. Začněme!
Contents
Krok 1. Vyberte nové téma WordPress
Pokud jste tak ještě neučinili, najděte si nové téma, které máte rádi. Pokud nejste vývojář, zkuste najít motiv, který více či méně vypadá, jak chcete. Skvělým místem pro hledání prémiových témat je Themeforest. Zde najdete spoustu témat WordPressu, která mají spoustu barevných možností, přidané funkce a dokonce i tvůrce drag & drop stránek (jako je naše Téma celkem WordPress), aby i non-kodéři mohli snadno přizpůsobit své téma WordPress.
Samozřejmě, pokud váš rozpočet neumožňuje prémiové téma, podívejte se na naše WPExplorer Témata WordPress zdarma nebo na WordPress.org‘Masivní úložiště, kde se neustále přidávají nová bezplatná témata.
Při výběru nového motivu je důležité zajistit, aby váš nový motiv podporoval pluginy, které považujete za nezbytné. Pokud jste s WooCommerce vybudovali celý obchod, pravděpodobně budete chtít WooCommerce používat s novým tématem. Před potvrzením tedy stačí zkontrolovat kompatibilitu pluginu a hlavní funkce motivu. Samozřejmě, pokud jste vývojář, nemusíte se starat o nalezení „dokonalého“ tématu. Pravděpodobně máte znalosti, abyste si sami vytvořili nebo přizpůsobili téma. Jakmile najdete téma, které vyhovuje vašim potřebám, přejděte ke kroku dva.
Krok 2. Vytvořte zálohu svého webu WordPress
Před změnou motivu je vhodné vytvořit aktuální zálohu vašeho webu WordPress. Existuje několik způsobů, jak to provést. V tomto příspěvku se zaměříme na dvě různé metody: použití záložních pluginů a ruční zálohování webu WordPress. Oba jsou poměrně snadné procesy (i pro nové uživatele).
Metoda 1: Použití pluginu k zálohování WordPress
Nejlepší záložní plugin (podle našeho názoru) je VaultPress. Snadno se používá a vyžaduje úplnou zálohu vašeho webu. Navíc to začíná na pouhých $ 39 za rok (pro osobní plán JetPack). Nízká cena vzhledem k tomu, že nabízí automatické zálohy, 30denní zálohu a obnovení jedním kliknutím. Ale počkejte … je toho víc! Protože je VaultPress součástí plánů JetPack, budete mít také na svém webu možnost aktivovat prémiové funkce Akismet a JetPack..
Největší výhodou zálohování je, že se nemusíte starat.
Další solidní prémiovou možností je vyzkoušený a skutečný BackupBuddy. Pokud se chcete dozvědět více o tomto starém, ale dobrém, podívejte se na naši kompletní recenzi BuddyPress. Zahrnul jsem také bezplatnou alternativu, kterou je Updraft Plus. Updraft nejen zálohuje vaše stránky, ale také je nahraje na více míst „v cloudu“, vše jediným kliknutím. A také vám umožní provést jednoduché obnovení jedním kliknutím, pokud se něco hrozně pokazilo.
To znamená, že pokud váš web je velkou součástí toho, jak si vyděláváte svůj příjem, nebo je pro vás neuvěřitelně důležitý jinými způsoby, uděláte dobře, když si budete občas dělat manuální zálohu. Jen na pokrytí všech vašich základen.
Metoda 2: Ruční zálohování WordPress
Zatímco ruční zálohování vašeho webu WordPress se může zdát jako velký, komplikovaný, dokonce ohromující úkol pro novějšího uživatele, je to opravdu docela vpřed.
# 1 Přihlaste se do ovládacího panelu svých webhostingů pro svůj web (ať už jde o cPanel nebo něco jiného).
Většina webhostingů má možnost přihlásit se ke svému účtu nebo do ovládacího panelu prostřednictvím svých webových stránek, takže jděte na webhostingové stránky a přihlaste se.
# 2 Vyhledejte přihlašovací informace FTP nebo vytvořte nový účet.
Chcete-li to provést, klikněte na jednu z možností v nabídce ovládacího panelu, která říká něco jako „Uživatelé / účty FTP“ nebo „Přístup FTP“ nebo „Nastavení FTP“. Pokud nevidíte žádné uživatele nebo neznáte heslo, můžete rychle vytvořit nového uživatele kliknutím na „přidat nového uživatele“ a poté vytvořit.
# 3 Přihlaste se a zkopírujte všechny příslušné soubory ze správného adresáře.
Nyní by vám mnoho lidí doporučilo získat FTP klienta, jako je FileZilla, ale ke svému webu můžete přistupovat prostřednictvím ftp pomocí webového prohlížeče nebo dokonce dobrého starého Průzkumníka Windows (nebo nálezce / nautilus, pokud nepoužíváte Windows) ).
Chcete-li to provést, do průzkumníka nebo do druhého zadejte jednoduše „“ ftp://yoursite.com “a přihlaste se pomocí informací, které jste našli, nebo uživatele, kterého jste právě vytvořili. Rád používám svůj prohlížeč souborů, protože zálohování je stejně snadné jako kopírování a vkládání do požadovaného umístění, a pak z složky do archivu ZIP.
# 4 Vraťte se zpět na ovládací panel a otevřete phpMyAdmin.
U mnoha ovládacích panelů to zahrnuje docela slušné posouvání směrem dolů (podívejte se na níže uvedené logo).
# 5 Vyberte správnou databázi.
Pokud máte na stejném hostování spuštěno mnoho webů WordPress, bude mnoho databází ve stejném phpMyAdmin. Musíte tedy znovu zkontrolovat, zda jste vybrali ten pravý stůl, který chcete zálohovat. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je jednoduše jít do databází a zkontrolovat, co je napsáno v příspěvcích v části „wp_posts“.
Dalším způsobem, jak to zjistit, je kontrola souboru wp-config.php na příslušném webu. To lze provést buď prostřednictvím řídicího panelu WordPress, nebo otevřením záložní kopie souboru v textovém editoru. (Dávejte pozor, abyste jej neupravovali.) Jednoduše vyhledejte výraz „db_name“ a okamžitě jej najdete.
# 6 Export databáze
Jednoduše klikněte na vlastní a při výběru toho, který chcete exportovat, vyberte správnou databázi, přejděte kolem dalších vlastních možností a klepněte na tlačítko Přejít. Je to přesně tak jednoduché, jak to zní. Další dobrou zprávou je, že je stejně snadné importovat tabulku. Pokud se něco pokazí … a vy už víte, jak to udělat!
Krok 3. Klonujte svůj web pro testování
Existují dva jednoduché způsoby, jak naklonovat váš web pro testování, a to buď pomocí rozdělovacího webu, který je součástí vašeho hostovacího plánu, nebo nastavením místního serveru.
Klonování vašeho webu WordPress na pracovní místo
Mnoho hostingových plánů WordPress zahrnuje přístup k inscenování jedním kliknutím, jako je GoDaddy a WPEngine. Jsou to skvělé možnosti, protože jsou online, takže se můžete přihlásit a vyzkoušet si téma na různých zařízeních (něco, co s místním hostem nemůžete dělat, protože je omezeno na váš počítač).
Pokud používáte WPEngine, je tento proces velmi jednoduchý (jako je tomu u většiny hostitelů). Jediné, co musíte udělat, je přihlásit se na web WordPress, který chcete duplikovat, klikněte na položku nabídky WPEngine v horní části řídicího panelu, klikněte na záložku pracovní plochy a klikněte na velké modré tlačítko a zkopírujte web z LIVE do STAGING. “ A to je to (další důvod, proč tak moc milujeme WPEngine).
Klonování vašich webových stránek WordPress na LocalHost
Nastavení localhost je také skvělá volba, protože místní verze je přístupná i bez připojení k internetu (což je navíc užitečné). A stejně jako zálohování webových stránek, můžete použít buď plugin pro pomoc, nebo ručně klonovat vaše webové stránky.
Metoda 1: Použití pluginu klonování webu WordPress
V závislosti na operačním systému vašeho počítače existuje několik možností nastavení serveru localhost.
# 1 Nainstalujte software místního serveru a WordPress.
Můžete si vybrat XAMPP, WAMP, MAMP a další. Co tento software dělá, je znovu vytvořit prostředí webového serveru na vašem vlastním počítači. Nejenže to umožňuje testovat nová témata, pluginy a aktualizace WordPress na vašem webu WordPress. Umožňuje vám připravit koncepty připravené k odeslání v aplikaci WordPress, když nemáte připojení k internetu.
Po dokončení instalace nezapomeňte aktivovat Apache a mySQL. Jakmile bude váš localhost připraven, budete také muset nainstalovat WordPress místně.
# 2 Nainstalujte plugin na původní web a exportujte ho.
Jako příklad použijeme All-in-one-migrate tady. Můžete však použít libovolný plugin, který dáváte přednost. Mezi další bezplatné pluginy, Duplikátor Zdá se, že je nejodvážnější. Jednoduše přidejte a aktivujte vybraný plugin a poté podle toho exportujte svůj web.
# 3 Nainstalujte plugin na místně hostovaný WordPress a importujte ho.
To je docela vpřed. Přihlaste se na místně hostovaný web WordPress, nainstalujte a aktivujte plugin a poté importujte.
# 4 Počkejte a užijte si svůj nový klon.
Počkejte chvíli, než plugin importuje kopii vašeho webu (v závislosti na velikosti vašeho webu to může chvíli trvat). Poté ji otevřete a užijte si ji, až bude hotovo. Je to tak snadné.
Metoda 2: Ruční klonování webu WordPress
Ruční kopírování vašeho živého webu obsahuje pouze několik dalších kroků.
# 1 Připravte si místní server nebo pracovní místo.
Ať už používáte plugin nebo ne, tento krok je stále stejný. Stále budete muset nastavit localhost a nainstalovat WordPress místně.
# 2 Zkopírujte a vložte záložní kopii WordPress
Pokud plánujete ruční vytvoření místního klonu (a jste již na půli cesty), stačí zkopírovat záložní kopii dříve pořízených souborů. Stačí je vložit do příslušné složky (ampéry / www / složky, pokud používáte AMPPS, nebo mamp / htdocs, pokud používáte MAMP). Ujistěte se, že soubory ukládáte do samostatné složky. Tím se vyhnete potížím se softwarem „serverového simulátoru“ (pokud používáte AMPPS, měli byste jej umístit například do ampérů / www / wpclone /). Pokud jste dosud nebrali manuální záložní kopii, postupujte podle výše uvedených kroků.
# 3 Otevřete phpMyAdmin a importujte databázi.
Nejprve otevřete řídicí panel místního serveru. Odtud otevřete phpMyAdmin (pokud používáte AMPPS, můžete místo toho jednoduše zadat do svého webového prohlížeče „localhost / phpmyadmin“). Klikněte na import. Poté vyberte záložní soubor sql, který jste dříve uložili, během manuálního zálohování (znovu, pokud jste manuální zálohu neprovedli, postupujte podle výše uvedených kroků).
# 4 Najděte správné informace o uživatelích / heslech databáze a vytvořte uživatele v phpMyAdmin.
Nejprve otevřete zálohovaný soubor wp-config.php v textovém editoru, jako je Poznámkový blok, a vyhledejte DB_USER a DB_PASSWORD. Pak vezměte tyto hodnoty (umístěné tam, kde jsem byl zatemněn), a vytvořte nového uživatele s tímto uživatelským jménem a heslem tak, že jdete do databází v phpMyAdmin a poté kliknete na zaškrtávací oprávnění vedle pravé databáze a nakonec kliknete na přidat uživatele.
# 5 Nahraďte některé adresy URL
Takže váš nový místní web se nezbláznil, když si myslel, že je umístěn někde jinde, musíte upravit dvě pole v databázi. Siteurl a home, pod wp_options (pokud zobrazuje pouze 25 řádků na stránku, domovská stránka se zobrazí na 2. stránce). Upravte je na http: // localhost / wp nebo cokoli, co jste vybrali pro pojmenování složky, a váš klonovaný web bude připraven k použití.
Krok 4. Testování a odstraňování problémů s tématem WordPress na vašem klonovacím webu
Je to stejně snadné jako přihlášení do administrátorské oblasti na vašem místním klonovacím nebo inscenačním webu. Nainstalujte a aktivujte téma a uvidíte, co se stane. Všechny tyto kroky nejsou nutné. Jsou to jen některé z mnoha tematických funkcí, které byste mohli chtít vyzkoušet, pokud jste je přepnuli.
Povolit wp_debug
To je skvělý způsob, jak otestovat, zda se ve vašem tématu vyskytly nějaké chyby. Na povolit wp_debug , otevřete svůj soubor wp-config.php a nastavte wp_debug na true, například:
define ('WP_DEBUG', true);
Zobrazí se všechny chyby a upozornění php na front-endu vašeho WordPress webu. Nezapomeňte, že ne každé zobrazené oznámení rozbije váš web, ale stále je dobré jej opravit.
Vlastní typy příspěvků
Pokud vaše staré téma používalo jeden nebo více vestavěných vlastních typů příspěvků a vaše nové téma nemá téma, může to vypadat, že jste ztratili veškerý obsah. Ale nebojte se, stále je ve vaší databázi. Chcete-li zaregistrovat své staré vlastní typy příspěvků do svého nového motivu, můžete použít plugin třetí strany, například Snadné typy obsahu WordPress Plugin od Pippins Plugins. Pokud si nejste jisti, jaké jsou názvy vašich vlastních typů příspěvků, můžete se zeptat starého vývojáře motivů nebo vyhledat staré témaegister_post_type funkce a vyhledejte názvy vašich starých vlastních typů příspěvků.
Widgety
Je dobré se podívat na možnosti widgetu, reklamní místa, sloupce zápatí a šířku postranního panelu kromě dalších oblastí připravených pro widget. Tímto způsobem už žádné překvapení nepřijde.
Nabídky
V novém motivu zkontrolujte umístění a formáty nabídky. Možná existuje více umístění menu nebo vertikální navigace. Stačí se podívat na téma, abyste věděli, kde budou všechny vaše nabídky, když aktivujete motiv na svém živém webu.
Post Formáty
Mnoho témat používá vlastní pole. Pokud tedy používáte k definování konkrétního videa / zvuku / galerie / atd., Možná budete muset změnit výstup svých příspěvkových formátů v novém motivu. To lze provést pomocí podřízeného motivu, takže můžete i nadále používat staré meta na starých příspěvcích, nebo můžete použít add_post_meta ()
Pluginy
Již dříve jsme se zmínili, že pokud nejste vývojář, měli byste najít nové téma, které je kompatibilní se všemi požadovanými doplňky WordPress. Chcete-li se ujistit, že je to dobrý nápad, vyzkoušejte své doplňky, abyste se ujistili, že opravdu pracují s vaším tématem. Pokud jste vývojář, který vytvořil nebo přizpůsobil téma, nyní je také vhodný čas, abyste se ujistili, že vaše vylepšení neovlivnila kompatibilitu pluginů..
Zkontrolujte konzolu prohlížeče
Otevřete prohlížeč a zkontrolujte chyby javascriptu. Pokud některé věci nefungují správně (související s javascriptem), jako jsou posuvníky, rozbalovací nabídky, kolotoče atd., Můžete zkontrolovat chyby konzoly prohlížeče. Jednoduše otevřete konzoli, abyste viděli chyby javascriptu, a najeďte na ně, abyste přesně viděli, kde se chyba nachází.
Zde jsou odkazy na místo, kde najdete konzoli pro různé prohlížeče:
Zkontrolujte doporučené velikosti obrázků
Když přepnete na nové téma, možná budete muset své oblíbené obrázky nahrát nebo vyladit. Nejjednodušší způsob, jak jsme našli, je použití bezplatného Doplněk WordPress pro vyčištění obrázku. Plugin indexuje všechny vaše oříznuté a nepoužité velikosti obrázků, které můžete odstranit nebo přesunout do nové složky. Snadné peasy. Jakmile vyčistíte dům, budete chtít znovu oříznout všechny své obrázky s jejich správnými rozměry. Některá témata jako dynamicky oříznout obrázky, takže nemusíte dělat nic. Ale pokud to téma neuděláte pro vás, použijte Obnovte miniatury WordPress Plugin pro regeneraci všech vašich obrázků ve správné velikosti.
SEO kontrola
Bohužel existují témata se zabudovanými možnostmi SEO a pokud je právě používáte, pravděpodobně je nebudete moci přenést do svého nového tématu. Místo toho byste si měli nainstalovat plugin SEO na svůj živý web a vyplnit možnosti před aktualizací.
Testování mobilu / prohlížeče
Pokud jste se rozhodli vytvořit online pracovní místo prostřednictvím hostitele WordPress, máte možnost provést vlastní skutečné mobilní testování. Chyťte svůj tablet a telefon a podívejte se, jak vaše nové téma vypadá. Nebo, pokud jste se rozhodli nainstalovat nové téma na místního hostitele, můžete vyzkoušet online responzivní simulátor jako je Responsinator nebo Cross Browser Testing.
Nezapomeňte navštívit své příspěvky, stránky a zkontrolovat, zda je vše v pořádku. Jakmile potvrdíte, že neexistují žádné problémy, je čas přejít na poslední krok.
Krok 5. Nainstalujte a aktivujte své nové téma WordPress na svém živém webu
Nyní, když jste důkladně otestovali své nové téma WordPress, přihlaste se do svého dashboardu WordPress a nainstalujte ho na svůj živý web. Před aktivací motivu proveďte rychlou dvojitou kontrolu pomocí možnosti Živý náhled. Můžete použít k prokliknutí několika stránek, abyste si byli jisti, že všechno vypadá dobře.
Volitelným krokem by bylo nainstalovat brzy nainstalovaný plugin na váš web před aktivací nového motivu. Tímto způsobem, pokud budete muset udělat nějaké vylepšení na svém živém webu po aktivaci vašeho nového tématu, vaši návštěvníci uvidí docela ve výstavbě nebo již brzy stránku. Dva pluginy, které se nám opravdu líbí, jsou Režim údržby WP a Již brzy Plugin od SeedProd.
Až budete připraveni, jednoduše přejděte na Vzhled> Motivy a kliknutím na tlačítko „Aktivujte“ své nové téma WordPress.
Zabalení
Pro někoho, kdo nezažil noční můru vraku vlaku na webu, by se to mohlo zdát jako zbytečné. Úplná přehnaná komplikace něčeho, co má být jednoduché. Věř mi – to není. Přemýšlejte o tom, že máte skvělé zdravotní pojištění kromě zdravého stravování a cvičení, ale pro váš web WordPress. Tvrdě pracujete na místním odstraňování problémů s tématem, čímž minimalizujete riziko, že se na vašem živém webu stane něco špatného.
Považujete tento průvodce za užitečný? Nebo máte co přidat? Dejte nám vědět v sekci komentáře!