Instalace WordPress na Mac místně pomocí MAMP

Instalace WordPress na Mac s MAMP
 1. 1. Aktuálně čte: Instalace WordPress na Mac místně pomocí MAMP
 2. 2. Instalace WordPress na Windows místně s WAMP
 3. 3. Nainstalujte WordPress na Ubuntu místně pomocí LAMP

Protože se stále učím, pokud jde o vývoj tématu WordPress, chtěl jsem se podělit o své zkušenosti se všemi z vás. Vím, že existuje spousta dalších lidí, kteří právě začínají svou cestu WordPress a mysleli si, že byste mohli mít některé z otázek (nebo narazíte na několik problémů), které mám.


Toto je první ze série příspěvků, které budou pokrývat základní vývoj tématu WordPress od začátku do konce. Doufám, že se z těchto příspěvků můžete něco naučit – i když je to něco malého.

Instalace WordPress na Mac

Nedávno jsem vydal své první téma WordPress, ale předtím, než jsem mohl začít kódovat, jsem musel dostat místního hostitele do provozu.

Níže jsou uvedeny kroky, které jsem použil pro lokální instalaci WordPress na Mac. Proč píšu pouze o lokální instalaci na počítači Mac? Protože to je to, co mám. Pokud nainstaluji WordPress na PC, určitě tento příspěvek aktualizuji. Takže pro ty z vás, kteří mají Mac – začněme!

Stáhnout a nastavit MAMP

Doporučuji použít MAMP pro místní instalace WordPress na Mac. Nejdříve si musíte stáhnout MAMP (Mac Apache MySQL PHP), které můžete získat zdarma z jejich webových stránek kliknutím na šikovné tlačítko níže.

Po stažení si nainstalujte MAMP jako každý jiný program přetažením složky do složky aplikací.

Stáhněte si MAMP

Nastavení MAMP

Nyní, když máte v počítači nainstalovanou Mamp, budete muset upravit výchozí nastavení MAMP.

 1. Nejprve si budete chtít otevřít MAMP a měli byste se rozjet (viz obrázek níže – vlevo)
 2. Klikněte na tlačítko „Předvolby“.
 3. Tím by se měla otevřít druhá obrazovka (viz obrázek níže – vpravo)
 4. Klepnutím na tlačítko „Porty“ aktualizujte vybrané hodnoty.
 5. Doporučujeme použít 80 pro váš Apache Port a 330 pro MySQL Port.

Nastavení Mamp

Úpravy portů vám umožní vyloučit číslo portu z adresy localhost a chránit místního hostitele. I když použití portu 80 vyžaduje, abyste při každém spuštění serverů zadali své heslo správce, opravdu mě to neobtěžuje a díky tomu se cítím bezpečněji při tvorbě tajných témat..

I když jste ve svých preferencích, budete také chtít nastavit PHP na nejnovější verzi a zvolit kořenové umístění dokumentů pro Apache (100% vaše volba – v dokumentech jsem vytvořil novou složku, aby se věci pořádaly).

Servery / databáze

Nyní je čas spustit servery a přidat databázi.

 1. > Otevřít Mamp
 2. Klikněte na „Spustit servery“
 3. Uvidíte uvítací obrazovku, jako je níže
 4. Klikněte na phpMyAdmin
 5. Měli byste být přesměrováni na novou obrazovku, kde máte možnost vytvořit novou databázi. Přemýšlejte o tom, co chcete pojmenovat databázi. Otestujte, wordpress, wp, wpdev – ať už pro vás bude cokoli fungovat (zapamatujte si jméno, protože jej budete muset později použít o další krok).
 6. Zadejte jméno a klikněte na vytvořit.

Vytvořit uživatele databáze Mamp

Bam! Nyní jste připraveni nainstalovat WordPress místně! Podívej se na tebe – je vše důvtipné.

Stáhněte si WordPress

WordPress je známý svou snadnou instalací. Chcete-li začít – stáhněte si nejnovější verzi WordPress z jejich stránek kliknutím na tlačítko níže.

Získejte WordPress

Po stažení složku dvakrát rozbalte. Otevřete složku „WordPress“ a přetáhněte veškerý další obsah do složky Applications / MAMP / htdocs.

Nainstalujte WordPress

Krok 1: Upravte svůj soubor hostitelů

terminálToto je důležitý krok abyste se ujistili, že můžete později povolit vícestránkový provoz. Aby mutlisite fungoval, musíte odebrat číslo příspěvku z adresy localhost. Takže se chystáme mapovat zbrusu novou adresu URL do našeho localhost. Nejprve otevřete Terminál a zadejte následující:

sudo nano / private / etc / hosts

Upravit hostitele FIle v terminálu

Můžete být vyzváni k zadání hesla správce, stačí jej zadat a stisknout Enter. Poté se dostanete na níže uvedenou obrazovku. Pomocí šipky dolů přejděte na konec seznamu a přidejte (s tabulátorem mezi a kde „test“ je jméno, které jste dali vaší databázi MAMP):

127.0.0.1 test

Přidat databázi k hostiteli FIle v terminálu

Stisknutím tlačítka „control + x“ opusťte nabídku. Při uložení změn nezapomeňte zadat „Y“.

Krok 2: Upravit wp-config-sample.php

Přejděte na MAMP / htdocs a přejmenujte soubor „wp-config-sample.php“ na „wp-config.php“ a otevřete jej. Nyní upravte soubory pomocí názvu vytvořené databáze a také „root“.

Upravit soubor WP-Config

Uložte soubor. Nyní přejděte do domovského adresáře (který by měl být http: // cokoli-vaše-jméno-databáze-název) a postupujte podle pokynů pro dokončení instalace.

Krok 3: Dokončete instalaci WordPress

Když je adresa vašeho místního hostitele, měla by se vám zobrazit obrazovka, jako je ta níže, na které zadáte hlavní informace pro instalaci WordPress. Vyplňte formulář a klikněte na „Instalovat WordPress“.

Instalace WordPress Vítejte

Nyní byste měli mít nainstalován WordPress místně!

Úspěch instalace WordPress

Nastavení instalace vícenásobného WordPress

Multisite je skvělá funkce, kterou budete chtít použít s místním hostem při vývoji motivů WordPress. Tímto způsobem můžete vytvořit mnoho prostředí testovacích webů, kde můžete okamžitě vidět změny provedené v tématech, aniž byste museli používat živý web. Není čas, jako je současný, pro instalaci více míst, a protože máte novou instalaci WordPress z výše uvedených kroků, není co zálohovat (ale pokud se rozhodnete povolit více míst, měli byste před zahájením tohoto kroku zálohovat web. ).

Zobrazit skryté soubory – důležité!

Součástí Multisite bude úpravy souboru .htaccess, který se stane skrytým souborem. Chvíli jsem to hledal, pak jsem se cítil jako úplný noob, když jsem si konečně uvědomil, že je skrytý. Znovu otevřete terminál a zadejte následující kód pro zobrazení všech skrytých souborů:

výchozí nastavení psát com.apple.Finder AppleShowAllFiles true

killall Finder

To resetuje Finder tak, aby zobrazoval všechny vaše nezbedné skryté soubory a při přechodu k pozdějším krokům vám bude méně bolesti hlavy.

Upravit wp-config.php

Znovu otevřete svůj soubor wp-config.php. Nyní přidáme následující kód, abychom zapnuli podrobné pokyny pro přidání více stránek na WordPress:

WordPress Povolit multisit

Nainstalujte nastavení sítě WP

Zkontrolujte, zda jsou spuštěny servery MAMP. Nyní se přihlaste na svůj web localhost. Pod nástroji by měla být možnost sítě. Zde si můžete vybrat, zda chcete použít podadresáře nebo subdomény (použil jsem podadresáře, ale to je moje preference) a pokračovat v nastavení sítě. Na další stránce byste měli požádat o přidání názvu webu a e-mailu pro správce.

Vytvořte síť

Poté klikněte na nainstalovat a nechte WordPress, aby fungoval jako kouzlo.

Upravte soubory .htaccess a wp-config.php

Dále byste měli mít obrazovku podobnou této:

Vytvořte síťový kód WordPress

Jen pokračujte podle pokynů. Dříve jste museli vytvářet soubor /blogs.dir ve své složce s obsahem wp, zdá se však, že u WordPress 3.5 již nemusíte tento krok provádět (neudělal jsem to a neměl jsem žádné problémy) dosud ;-). Otevřete soubor wp-config.php a vložte příslušný kód:

Upravit WP-Config pro více míst

A to samé udělejte se souborem .htaccess (který jste zviditelnili v předchozím kroku):

Upravit .htaccess for Multisite

Přidejte weby na svůj MultiSite

Nyní stačí, když se přihlásíte zpět do svého ovládacího panelu WordPress a přejdete na „My Sites“, správce sítě a poté weby a přidáte nové..

Přidat novou síť SIte

Odtud můžete přidat požadovaný název webu, název a e-mail pro správce.

Přidat nový síťový web

Úspěch! Nyní můžete do svých nových webů nainstalovat libovolná síťová témata pro testování. Vytvořte tolik nebo málo stránek, kolik byste chtěli, a rozvíjejte se!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map