Co je to RSS? A jak jej přidat do WordPress

Co je to RSS? RSS je zkratka pro „Really Simple Syndication“, i když její původ lze vysledovat až do „Rich Site Summary“. Zjednodušeně řečeno, RSS médium syndikující obsah webových stránek vysoce efektivním a organizovaným způsobem. Vydáno v roce 1999, RSS mělo obrovský dopad na vývoj internetu – konkrétně jak byl obsah spotřebován. Lidé již nemuseli navštěvovat své oblíbené weby, aby si mohli prohlížet nejnovější články.


Zpravodajské weby jako The BBC a New York Times silně propagovaly na svých stránkách ikonu RSS. Mohli byste se přihlásit k odběru celé NY Times nebo pouze do sekce Finance – vše, co musíte udělat, bylo přihlásit se k odběru konkrétního kanálu RSS. Taková byla krása RSS! Zkrátka řečeno, RSS byla a je, jeden z nejpopulárnějších médií distribuce hromadného obsahu pro vydavatelé, a spotřeba hromadného obsahu pro čtenáři (nebo návštěvníci).

Výhody RSS: Produktivita a čitelnost

podcasting

RSS byl doslova klíčem k růstu blogů a podcastingu. Můžete se přihlásit k odběru svých oblíbených blogů a ušetřit spoustu času pouhým přečtením obsahu v čtečce RSS. V podstatě vás udělat mnohem více s nižšími výdaji a nakonec ušetříte hodně času.

Jednou z nejuznávanějších (nebo spíše neslýchaných) výhod používání kanálů RSS je čitelnost. My lidé jsme stvoření zvyku. Přemýšleli jste někdy, proč téměř všechny romány sledují konkrétní velikost a šířku stránky, zarovnání textu, výšku řádku, počet slov na řádek, typ a velikost písma? Je to proto, abychom vytvořili optimální potěšení ze čtení – méně námahy našich očí, stálý pohyb očí a zlepšená rychlost čtení v průběhu času.

Čtečky RSS dělají totéž. Můžete nastavit preferované písmo, velikost a výšku řádku. Pokud čtete jiný obsah ve stejném typografickém rozložení, vaše rychlost čtení se zlepší. Každý web má svůj vlastní design, typografii a barevnou paletu. Někteří se vám mohou líbit, zatímco jiní můžete naprosto nenávidět. RSS mosty, které mezeru a vám plní zážitek ze čtení.

RSS zdroje

RSS čtečka novin

Většina z nás si je tohoto termínu vědoma „Ikony RSS“ – oranžové rámečky s bílou ikonou dostupné na většině webů. Tyto ikony odkazují na zdroj RSS vašeho webu. Používají se hlavně pro doručování obsahu návštěvníkům vašeho webu nebo v jiných případech vašim zákazníkům. RSS kanál je spíše kódován označeno v XML (Rozšiřitelný značkovací jazyk). Čtečky RSS a webové prohlížeče, které mají vestavěnou podporu pro analýzu RSS kanálů (například Mozilla Firefox), mohou správně číst nebo analyzovat RSS feed. Ostatní prohlížeče, jako je Google Chrome, které nemají zabudovanou podporu pro kanály, zobrazí po kliknutí na odkaz na zdroj RSS výchozí data XML..

Generování kanálů RSS

RSS kanály musí být ručně generované když jste vytvořili web na čistě HTML, tj. když nepoužíváte CMS. V takových případech můžete zaměstnávat online služby vygenerovat pro vás RSS kanál. Jakmile nastavíte generátor RSS, jakmile publikujete článek na svém webu, váš RSS kanál bude tento nový příspěvek obsahovat. Lidé, kteří se přihlásili k odběru tohoto kanálu RSS, si mohou článek stáhnout pomocí Čtečka RSS. (K tomu se trochu dostaneme). WordPress je však trochu jiný.

WordPress a RSS

wordpress a rss

WordPress má zabudovanou podporu pro RSS. Jakmile publikujete příspěvek, WordPress ho doručí Všechno jeho kanály RSS. To vše je hotovo vnitřně a nemusíte kliknout na jediné tlačítko, abyste to dokázali. Možná jste si všimli, že jsem slovo použil Všechno. No, to je místo, kde leží krása WordPress (spolu s tisíci dalších výhod).

Na vašem webu WordPress je prakticky k dispozici mnoho informačních kanálů RSS. Počet závisí na množství publikovaného obsahu – tj. Na počtu značek, autorů a kategorií. WordPress podporuje čtyři typy formátů kanálu RSS:

 1. RSS
 2. RSS 2.0
 3. Atom a
 4. RDF – rámec popisu zdrojů

Kanály RSS lze získat pomocí následující struktury adres URL:

Výchozí struktura URLHezká Permalinková struktura
www.example.com/?feed=rsswww.example.com/feed/
www.example.com/?feed=rss2www.example.com/feed/
www.example.com/?feed=atomwww.example.com/feed/atom/
www.example.com/?feed=rdfwww.example.com/feed/rdf/

Doporučujeme používat formát RSS 2.0, protože se jedná o nejpopulárnější a nejrozšířenější formát. Měli byste také propagovat své odkazy na zdroje pomocí struktury docela permalink, protože jsou snadno čitelné a zapamatovatelné. Nemluvě o tom, že většina webů sleduje strukturu docela permalinku.

Více RSS kanálů ve WordPressu

více RSS kanálů

Nyní pro nejzajímavější část – nasazení více kanálů RSS pomocí WordPress. Až dosud jsme hovořili o tom, jak RSS může distribuovat obsah webu. WordPress umožňuje rozdělit předplatné RSS na konkrétní úrovně. To umožňuje návštěvníkům přihlásit se k odběru přesný obsah, který si přejí.

Jak to funguje?

Předpokládejme, že máte kategorii nazvanou ‘Psychologie’ a značku “Vedic Therapy” ve vašem blogu. Čtenář, který chce všechny příspěvky zařazené do psychologie, může jednoduše přidat http://www.example.com/category/phychology/feed jejich čtečce RSS. V budoucnu budou zveřejněny pouze příspěvky zveřejněné v rámci psychologie kategorie bude k dispozici v tomto zdroji. Podobně lze přidat http://www.example.com/tag/vedic-therapy/feed do čtečky RSS pro přístup ke všem příspěvkům označeným védskou terapií. Zde je sortiment různých dostupných zdrojů:

Typ předplatnéhoDocela Permalink
Kategoriehttp://www.example.com/category/categoryname/feed
Značkyhttp://www.example.com/tag/tagname/feed
Komentářehttp://example.com/comments/feed/
Autorhttp://example.com/author/authorname/feed/
Vyhledáváníhttp://example.com/?s=searchterm&feed=rss2
Vlastní typy příspěvkůhttp://example.com/feed/?post_type=posttypename

Ve zdrojích můžete také seskupit více kategorií, více značek a kombinaci obou. Existuje neomezený počet možností RSS kanálů. Ve skutečnosti záleží na tom, jak jej čtenář (tj. Vy a já) použijete (podívejte se na oficiální dokumentace WordPress zjistit více).

KombinaceJednoduchý (výchozí) Permalink
Více kategoriíhttp://www.example.com/?cat=42,43&feed=rss2
Více značekhttp://www.example.com/?tag=tag1,tag2&feed=rss2

Až budete mít připravené zdroje, můžete si pomocí pluginu WordPress zobrazit své vlastní zdroje (nebo zdroje z jiných webů). Tom napsal úžasný článek o tom, jak pomocí pluginu WP RSS Aggregator WordPress importovat, slučovat a předvádět kanály RSS na svém webu (skvělý nástroj, pokud děláte mnoho blogů pro hosty na jiných webech a chcete zahrnout odkazy na tyto příspěvky sami) webová stránka)

Čtečky RSS

RSS čtení vole

Čtečka RSS je software, který vám pomůže sledovat a spravovat více RSS kanálů. Když říkám spravovat, Přísně mluvím o pohledu spotřebitele. Chcete-li začít, můžete přidat „n“ počet zdrojů RSS a uspořádat je do složek, značek a kategorií. Konkrétní funkce se liší v závislosti na použité čtečce RSS, ale obecné funkce jsou stejné.

Čtečky RSS mohou být připraveny pro různé platformy a mobilní. K dispozici je více čteček pro téměř všechny operační systémy – Windows, Mac, UNIX a mnoho příchutí Linuxu. S uzavření Google Reader, viděli jsme stálý nárůst počtu nezávislých čteček RSS. Nejoblíbenější dnes jsou všechny on-line a mají aplikace pro všechny mobilní operační systémy – Windows, iOS a Android. Příklady zahrnují Feedly, Bloglines, Feedzilla, NewsBlur a NetVibes.

Odhlášení

doručená pošta

RSS je jedním z nejúčinnějších nástrojů v poskytování čerstvého obsahu od úsvitu nové tisíciletí. V dnešní době však jeho priorita klesá. E-mailový marketing je nové dítě v bloku. Proč? Je to jednoduché. S RSS nedostanete e-mailové adresy svých odběratelů. Díky uzavření služby Feedburner je také poměrně obtížné odhadnout počet odběratelů RSS.

S odběrateli e-mailů získáte přístup na požádání skupina zákazníků. S RSS je dosah omezený. To je důvod, proč většina provozů těžkých provozů posunula ikonickou ikonu RSS přímo dolů na zápatí, zatímco některé zcela zastavily RSS. E-mailové předplatné se zobrazuje všemi možnými způsoby – vyskakovací okna, záhlaví, postranní panel a zápatí.

Pro jednoho mám pocit, že RSS je nutné komunikační médium – protože se přihlašuji k odběru mnoha webů a nejsem nadšený myšlenkou zaplavení mé schránky. Jak na vás – jaký je váš postoj k RSS? Jo nebo ne? Používáte čtečky RSS nebo přidáváte své články do služeb Read It Later, jako je Instapaper nebo Pocket? Rádi slyšíme vaše myšlenky!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map