Kuidas veebipoodi käivitada?

Kuidas veebipoodi käivitada?Kas soovite alustada veebipoe loomist? Või vähemalt kaalub võimalust? Oled õiges kohas.


Selles üksikasjalikus juhendis näitame teile, kuidas veebipoodi nullist alustada. Selle juhendi lõpus peaks teil olema täielikult töötav e-poe sait toodete ja ostukorvidega.

Tänu kaasaegsetele tööriistadele ja lahendustele saab igaüks käivitada oma e-kaubanduse, teadmata kujundust ega kodeerimist.

1. Otsustage, mida soovite müüa ��

Esimene samm, mida tuleb kindlasti teha, on teha vali oma nišš. Nagu seda sageli määratletakse, on nišš laiema turu konkreetne osa.

Vabandust, kui see kõlab liiga sõnastiku moodi. Jagageme selle lihtsamaks. Põhimõtteliselt peate oma niši valimisel otsustama:

 • Mida soovite müüa??
 • Kellele sa seda müüa kavatsed??
 • Miks nad ostaksid?

Need kolm küsimust võivad tunduda üsna ilmsed, kuid tegelikult pole need kaugel.

Oma ideaalse kliendibaasi määratlemine ja nuputamine, miks nad teie käest ostaksid, muudab teie töö hiljem palju lihtsamaks. Peamine viga, mida inimesed teevad, on liiga laialt levinud lootuses, et mida suurem on potentsiaalne turg, seda tõenäolisemalt saavad nad head müüki. See pole õige.

Kui teie sihtkliendibaas on lihtsalt “inimesed, kes hingavad”, siis on teil raske oma toodet turul positsioneerida, seda reklaamida ja selgitada, mis selles nii väärtuslikku on.

Üldiselt, ühele nišile keskendumine on parem kui kõik üle minna.

Parim on alustada alast, mille vastu teil juba on isiklik huvi, asjatundlikud teadmised või teil on selle vastu kirg. On tõesti raske tegutseda valdkonnas, millest te ei tea midagi.

Alustage siis oma huvidega, liikuge sealt edasi. Määratlege, kes on teie ideaalne klient ja mis paneb nad soovima tooteid, mida soovite pakkuda.

Hea lähtepunkt on vaadata, mida teie konkurents nišis teeb. Vaadake, kuidas nad oma tooteid positsioneerivad, kes on nende kliendid. Õppige sellest ja kasutage teiste inimeste kogemusi.

2. Valige oma toodete ostmise ja müümise vahel ��

Alustame algusest, selgitades kahte populaarset e-kaubanduse stsenaariumi:

Stsenaarium nr 1 on veebipoe pidamise traditsiooniline viis. Selles mudelis:

 • (1) saate tarnijalt tooteid või loote need ise → (2) pakute neid tooteid oma veebisaidi kaudu klientidele → (3) klient ostab toote → (4) saadate toote neile

Siin on tilgaveo mudel:

 • (1) alustate oma veebisaidil toodete loetlemisega → (2) klient ostab toote → (3) tarnija saadab toote otse kliendile

Kiirestilaevamudeli peamine eelis on see, et te ei pea ise varusid korraldama. See tähendab, et toodete valmistamine või ladustamine ei ole seotud kuludega. Tegelikult on kõik müüdav puhas kasum, kuna tarnijale tuleb maksta alles pärast seda, kui olete oma kliendilt tellimuse kätte saanud.

Traditsioonilises mudelis peate raha tarnijalt ette võtma, et tarnijalt tooteid hankida või luua. Peate seda tegema, enne kui saate neid kunagi müüma hakata.

Teisest küljest ei ole tilgavedu teile, kui tooted, mida soovite müüa, on teie enda toodetud või tuleb enne müüki kohandada / isikupärastada.

Kui vähegi saate, siis vali otselaevaliiklus – ja eriti kui see on teie esimene katse veebipoe loomiseks. Dropshipping on suurepärane viis vete testimiseks ja kinnitamiseks, et tooted, mida soovite müüa, on tõepoolest midagi sellist, mida kliendid soovivad osta. Seejärel saate hiljem laieneda ja hakata pakkuma ka oma tooteid.

3. Valige täpselt müüdavad tooted ��️

Üks suurepäraseid asju odaviske pakkumisel on see, et peaaegu igas nišis on palju erinevaid tooteid, mille vahel valida.

See on suurepärane uudis ettevõtetele, kes alles alustavad tegevust ja ei taha oma tootearendusse investeerida. Üldised sammud on järgmised:

 • Uurige oma niši. Uurige, milliseid tooteid teie konkurendid müüvad ja millised on nende enimmüüdud tooted.
 • Minge veebisisu saitidele, et leida, milliseid väljakutseid, tooteid või asju teie sihtrühm üldiselt loeb.
 • Minge niššidega seotud foorumitesse ja vaadake, mida teie kliendid räägivad.
 • Otsige Google’ist märksõnadega, mis on teie niši jaoks kõige asjakohasemad.
 • Minge Amazoni ja tehke sarnaseid uuringuid. Vaadake, millised tooted müüvad hästi.

Kogu selle uurimistöö abil saate nüüd minna mõnele populaarsele turule ja hakata otsima konkreetseid tooteid, mida saaksite müüa.

Suurim selline turg on AliExpress. See on enamiku standardite järgi tavaline e-kaubanduse turg, kuid lisaks võimaldab see luua kaupmeestega suhteid ja pakkuda nende tooteid otsetootjana. Minge sinna ja otsige tooteid, mis on kooskõlas teie tehtud uuringutega ning tunduvad ka midagi huvitavat – piisavalt, et teie kliendibaas saaks seda nautida.

Aliexpress

Soovitame alustada 10–50 tootega. See annab teile rohkem kui piisavalt kraami, et muuta oma pood terviklikuks, ega ka teid ülearu koormama sellega, kui te igapäevaselt poodiga töötate.

Toodete loendi koostamisel pidage meeles järgmisi asju:

 • Veenduge, et toode on saadaval kohaletoimetamiseks kohtades, kus on teie sihtrühm. Samuti, mida madalamad on saatekulud, seda parem.
 • Kontrollige tarneaegu ja veenduge, et need ei ületaks seda, mida peate vastuvõetavaks (jätan otsuse tegemise selle, mis on vastuvõetav ja mis mitte teie arvates).
 • Võimalusel vältige kaubamärgitooteid (te ei soovi sõltuda näiteks sellest, kas saate müüa Adidase tosse).
 • Kiirestilaevakauplustele on tavapärane tava seada oma marginaal umbes 50% piirile. Tähendab, kui otsite müüdavaid tooteid, keskenduge toodetele, mis on poole hinnast madalamad võrreldes sellega, mille jaoks soovite neid müüa.

Nagu me varem mainisime, sobib alustuseks 10-50 tooteloend. Kasutame seda loendit hiljem toodete importimisel teie tegelikku veebipoodi.

4. Tule välja ärinimi ja registreerige domeeninimi ��

Poele nime valimine on kahtlemata kogu ettevõtmise kõige lõbusam osa. Inimestele meeldib asju nimetada. Eriti ettevõtted.

Kuid. Nimes, mille lõppu jõuate, võib olla teie edasise edu ja ettevõtte efektiivse turustamise võime jaoks palju tähtsust. Ärinime ajurünnaku ajal tuleks meeles pidada järgmisi asju:

Valige nimi, mida on lihtne hääldada

Kujutage ette, et räägite kellegagi telefonitsi ja peate mainima oma poe nime. Kas peate selle teise inimese jaoks aru saama, et see aru saaks?

Kui teete, on nimi liiga keeruline. Otsige esimesel käigul midagi lihtsat ja hõlpsasti hääldatavat.

Valige nimi, mida on lihtne meelde jätta

See on mõnevõrra seotud eelmise punktiga. Lisaks sellele, et teie nime on lihtne hääldada, peab seda olema ka lihtne meelde jätta.

Seda saate saavutada mitmel viisil. Üks lahendus on täiesti valmis sõna, kuna teie nimi on üks lahendus (mõelge „Google“). Teise võimalusena võite kokku panna kaks sõna, millel on tõelised tähendused, kuid mis loovad üksteise kõrvale midagi originaalset (mõelge “Näoraamat”).

Valige nimi, mis on Brandable

Teie nimi peaks olema piisavalt originaalne, et inimesed ei eksiks sellega ühegi teise sarnase ettevõtte jaoks.

Näiteks kui soovite oma pizzeriat nimetada „Pizza Deniks“, kuid linnas on veel üks ettevõte, mille nimi on „Pizza Pan“, pole see hea nimi.

Valige nimi, mis on lühike (ish)

Mitte kauem kui 2-3 sõna kombinatsioon.

Pikemalt ja seda on raskem meelde jätta ning vähem kaubamärgiga.

Ärge kasutage erimärke ega numbreid

Unustage ka punktid, alakriipsud, kriipsud jne.

Valige nimi, mis on saadaval .com domeenina

.com on paketi kõige populaarsem ja olulisem domeeninimelaiend. Kui teil on nimi ajurünnakus, ärge minge otsima asja, millel puudub .com domeen saadaval.

Saate kontrollida, kas teie unistuste domeeninimi on saadaval saidil nagu Domain.com (kuid te ei osta seda veel).

domeen

5. Alustage veebipoe veebisaiti ise ��️

Lõpuks on aeg üles ehitada tegelik veebipood.

Siin on parim osa: saate kõike teha iseseisvalt, pole vaja professionaalset abi ja te ei pea ohverdama lõpptulemuse kvaliteeti. Loe: teie e-pood saab olema täpselt sama funktsionaalne ja sama hea väljanägemisega, nagu oleks see ehitatud profi poolt.

1) Minge saidile Bluehost ja registreeruge veebimajutuseks

Bluehost on meie soovitatav veebimajutaja nr 1. Nad on olnud juba aastaid ja on tõestanud, et pakuvad tipptasemel teenuseid. Samal ajal on need enam kui taskukohased – teie igakuine hostimise arve tuleb ainult 2,75 dollarit.

Alustamiseks külastage veebisaiti Bluehost.com ja klõpsake peamist nuppu:Alustage veebipoodi Bluehost

Valige odavaim plaan ja klõpsake nuppu vali: valige veebipoe loomise plaan

Järgmises etapis sisestage domeeninimi, mille soovite oma poodi registreerida:

vali domeen

Selle domeeninime saate esimesel aastal tasuta.

2) Installige WordPress

WordPress on veebisaitide opsüsteem. See on avatud lähtekoodiga, võimas ja hõlpsasti töötav. Me kasutame seda teie poe alusena.

WordPressi installimiseks logige sisse oma Bluehost kasutajapaneeli, minge aadressile Minu saidid, ja siis klõpsake nuppu Loo sait.

looge sait ja alustage veebipoodi

Bluehost küsib põhilisi üksikasju, näiteks nime, mille soovite oma saidile seada, ja sildiliini.

Järgmisena valige loendist oma domeeninimi – Bluehost palub teil seda lihtsalt selleks, et olla kindel, millist aadressi soovite saidil kasutada.

määra domeen

Kliki Järgmine WordPressi installimiseks.

Mõne sekundi pärast näete kinnituskuva ja saate sisse logida oma WordPressi administraatoripaneelile.

3) Installige WooCommerce

WooCommerce on WordPressi pistikprogramm, mis laiendab seda e-kaubanduse funktsionaalsusega. See on peamine pistikprogramm, mis sisuliselt võimaldab teil veebipoe loomist. See on ka tasuta ja avatud lähtekoodiga, sarnaselt WordPressile endale.

Selle installimiseks logige sisse WordPressi administraatori paneelile ja minge aadressile Pistikprogrammid → Lisa uus (külgriba menüüst).

Tippige otsinguväljale „WooCommerce” ning installige ja aktiveerige pistikprogramm.

installige WooCommerce

WooCommerce viib teid siis kaupluse alustamiseks vajalike algseadistuste kaudu.

WooCommendi seadistamine

4) Lisage oma tooted

Selles etapis on aeg lisada oma esimesed tooted poe kataloogi.

Kui soovite pakkuda oma tooteid, saate need lisada Tooted → Lisa toode. Näete järgmist ekraani: 

lisa toode

Siin on ruumi teie toote nimele, kirjeldusele ja ka kõigile muudele üksikasjadele, näiteks hind ja saateteave.

Dropshipi korral peate installima täiendava pistikprogrammi, mis võimaldab teil importida tooteid tarnijatelt. Uute kaupluste jaoks on üks paremaid lahendusi Dropship.me. Võite hakata seda tasuta kasutama ja siis võib minna üle tasulisele paketile, kui soovite rohkem tooteid importida.

dropship.me

Pärast Dropship.me installimist saate juurdepääsu enam kui 50 000 Dropship.-tootele sellistelt turgudelt nagu AliExpress.

5) Valige teema

Viimane samm on teie e-poe teema (kujunduspaketi) valimine.

WordPressi suurepärane asi on see, et kogu veebis on selle jaoks tuhandeid teemasid.

Sellegipoolest tahame esile tõsta kolme teemat, millel on nende konkreetsed eelised:

 • Poe ees. See on WooCommerce’i ametlik teema. Sellel on kõik põhifunktsioonid ja sellega on lihtne alustada. Kujundus on natuke lihtne, kuid see võib olla see, mida soovite.
 • Mitte kunagi. Suurepärane kujundus, mis töötab välja ja sisaldab kujundust, mis on optimeeritud töötama e-poe kaupluses.
 • Astra. Šveitsi-armee-nuga tüüpi teema, mis sisaldab palju alustamissaite ja -seadeid, millesse saate sukelduda. Kui teile meeldib asju ajada, siis kasutage seda.

�� Kui soovite rohkem näpunäiteid veebipoe installimiseks Bluehost ja WooCommerce abil, on meil siin teema kohta põhjalik juhend.

6. Seadistage makseviisid ��

Viimane pusletükk veebipoe alustamisel on klientidelt maksete vastuvõtmine.

WooCommerce lubab vaikimisi maksetega nõustuda PayPal. Ka selle maksesüsteemi lubamiseks ei pea te palju tegema. Tõenäoliselt hoolitsesite selle eest juba WooCommerce’i algse seadistamise ajal.

paypali koduleht

Sellegipoolest võite valida mõne muu maksesüsteemi või kasutada korraga ka mõnda muud alternatiivset süsteemi. Selle üheks põhjuseks võib olla see, et mõni teie klient eelistab konkreetseid makseviise teiste suhtes. Nii et mida rohkem neist olete oma poodi integreerinud, seda rohkem müüki saate.

Kaks WooCommerce’i kõige populaarsemat täiendavat makseviisi on triip ja ruut. Need on eriti head valikud, kui soovite aktsepteerida krediitkaarte (mida te kindlasti teete).

Nii Stripe kui ka Square on alustuseks vabad. Nagu iga makseviisi puhul, kehtestatakse iga tehingu eest ka lisatasud (sama on PayPaliga), nii et lihtsalt teadke, et.

Uue makseviisi hankimine oma e-poe poodi on lihtne. Need maksesüsteemid tarnitakse kõik WordPressi pistikprogrammidena, nii et saate neid installida samamoodi nagu WooCommerce’i.

Pärast seda on igal maksesüsteemil oma häälestusprotseduur. Enamasti peate siiski ainult kontole registreeruma ja oma andmeid kinnitama.

7. Alustage veebipoe turundamist ��

Oma poe kohta sõna saamiseks saate teha palju erinevaid asju, kuid keskendume siin vaid neljale – neljale, kes töötavad kõige tõenäolisemalt 2020. aastal ja lähevad edasi.

Mõjutaja turundus

Mõjutajate turundus on suhteliselt uus viis oma poe reklaamimiseks. Suurem osa sellest tehakse Instagramis.

See toimib järgmiselt:

 1. Leidke inimesi, kes on teie nišis populaarsed või mis tahes põhjusel äratuntavad.
 2. Võtke ühendust nendega ja küsige, millised on nende hinnad teie omalaadsete toodete reklaamimiseks. Pöörake tähelepanu ka nende jälgimise suurusele ja küsige, kui palju kaasamisi nad sarnaste postituste all saavad.
 3. Leppige kokku kaks või kolm reklaampostitust ja saatke neile oma tooted.

Tasulised reklaamid

Tasulised reklaamid ei vea põhimõtteliselt kunagi läbi. Kui millegi jaoks on turg ja kui sihite seda turgu reklaamidega, saate teatud müüki.

Kõige populaarsem platvorm oma toodete reklaamimiseks on Google AdWords. Nendega alustamine on suhteliselt lihtne ja Google’il on oma juhendid et viia teid läbi esimesed sammud.

Sotsiaalse meedia turundus

Kuigi Instagram on kindlasti tänapäeval kõige trenditum sotsiaalmeediavõrgustik, ei tähenda see, et see oleks ainus koht, kus peaksite oma poodi reklaamima.

Tegelikult peaksite olema kohal kõikides kohtades, kus teie kliendid tõenäoliselt hangoutis osalevad. See tähendab tänapäeval enamikku populaarsetest sotsiaalmeediavõrgustikest. Või vähemalt kõige populaarsemad, nagu Facebook, Twitter ja valikuliselt Pinterest (kui teie kliendid seda kasutavad).

Teie lähenemine kõigile neile võrkudele on sarnane, kuid eesmärgid ja sõnumite koostamise viis on erinevad.

Esimene asi, mida peaksite tegema, on uurida, mida teie konkurents teeb ja kuidas nad oma poode reklaamivad. Võtke teadmiseks nende strateegiad ja taktikad ning vaadake, mida saate oma olukorraga kohandada. Peamiselt pöörake tähelepanu järgmisele:

 • nende postitatavate sõnumite tüüp
 • postitamise sagedus
 • kui sageli reklaamivad nad oma tooteid otse
 • milline on nende üldine hääl ja kuidas nende sõnumid sind tunnevad

Järgmisena seadke endale eesmärgid, mida soovite sotsiaalmeedia kaudu saavutada.

Tavaliselt peaksid need eesmärgid olema klientide seas bränditeadlikkuse suurendamine ning teie toodete reklaamimine ja vahetu müügi propageerimine ainult aeg-ajalt. Kui lükkate oma asju liiga palju, võõrandute inimestest kiiresti.

Järgmine samm on avaldamiskalendri paika seadmine ja mõne sotsiaalmeedia postituse ettevalmistamine. Seejärel saate need postitused avaldada selliste tööriistade abil nagu Puhver.

Sisuturundus ja SEO

Tänapäeval on sisuturundus ja SEO kõige tõhusamad meetodid mis tahes veebisaidi (sh e-poe poodide) reklaamimiseks.

Sisuturunduse idee on lihtne: annate inimestele ülevaate teie ettevõtlusega seotud teemadest ja tekitate seeläbi huvi teie pakutava vastu.

Näiteks kui teie kauplus müüb talviseid sokke, saate pakkuda inimestele nõu näiteks suusasokkide valimise kohta. Selle nõuande saate edastada lihtsa blogipostituse vormis. Kui inimesed teie sisu loevad, tutvustatakse neile ka teie poodi ja sokke, mis teil kataloogis on.

Sama põhimõtet saab kohandada igale turule või nišile. Uurige välja, mida inimesed tahavad teada, ja looge siis sisu, mis neile seda teavet edastab.

Seda tehes optimeerige oma sisu nii, et see oleks Google’i kaudu paremini leitav. On küll teatatud et Google vastutab 94% kogu veebis toimuvast orgaanilisest liiklusest.

�� Siit leiate lisateavet selle kohta, kuidas SEO abil veebipoodi või veebisaidile rohkem liiklust tuua.

Kokkuvõte

Nagu näete, pole veebipoe käivitamine sugugi nii keeruline ülesanne. Kõik, mida vajate oma poe kiireks käivitamiseks, on oma toimingute kavandamine ja tänapäevaste tööriistade (nt WordPress ja WooCommerce) eelised..

Lihtsalt kokkuvõtteks, siin on veel kord kõik sammud:

 1. Otsustage, mida soovite müüa
 2. Valige oma toodete müük ja müük
 3. Valige täpsed tooted, mida soovite müüa
 4. Tule välja ärinimi ja registreerige domeeninimi
 5. Alustage veebipoe veebisaiti ise
 6. Seadistage makseviisid
 7. Alustage oma veebipoe turundamist
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map