Търсите ли да преместите блога си от WordPress.com в самостоятелен хост? Подобно на много преди вас, вероятно сте започнали вашето WordPress приключение с блог example.wordpress.com. С времето обаче разбрахте, че в WordPress.com не можете да направите много неща.
Например, не можете да добавите свои собствени реклами, плъгини или дори да персонализирате темата си WordPress до пълната си степен. По дяволите, дори не можете да проследявате трафика си, без да плащате. Може би ви харесва потребителско име на домейн, т.е. нещо, което не е поддомейн; знаете, домейн като wpexplorer.com.
Докато WordPress.com ви предлага възможността да купите потребителски домейн, наред с други неща, вие ще платите премия, за да извлечете най-доброто от вашия WordPress сайт. Освен ако, разбира се, не разполагате със самостоятелно хостван WordPress (нека го наречем WordPress.org), който намалява значително разходите и ви предоставя мощност за персонализиране, която ви подлудява.
Contents
WordPress.com срещу WordPress.org
Няма да влезете в по-фините подробности днес, дами и господа, ние вече имахме това шоу. И да издърпам – поради липса на по-добра фраза – блокирайте цитати от посочения пост:
WordPress.com е безплатна платформа за изграждане на блог и уебсайт с WordPress. Той се управлява изцяло от Automattic (създателите зад WordPress) и най-доброто от всичко е една от най-лесните блог платформи в мрежата. Всичко, което трябва да направите, е да се регистрирате за безплатен акаунт, да изберете поддомейна си (пример: yourwebsite.wordpress.com), изберете безплатна тема и започнете да добавяте вашето съдържание. – Кила
Всеки път, когато питам произволен човек за WordPress, 95% от анкетираните винаги мислят, че говоря за WordPress.com.
WordPress.org
Е, има още един аромат на WordPress, открит в WordPress.org и тук отново:
WordPress.org може да има същото име и да използва същата система за управление на съдържанието като WordPress.com, но това е напълно отделно образувание за себе си. Вместо всичко да се управлява от Automattic вие напълно контролирате вашия уебсайт. WordPress.org е самостоятелно хостваната версия на WordPress, която можете да използвате за изграждане на собствен уебсайт онлайн. И въпреки че все още има плюсове и минуси, това е нашата лична любима форма на WordPress. – Кила
С други думи, каквото и да се крие зад тъмносиния бутон за изтегляне в WordPress.org, ви позволява да изграждате и персонализирате всеки сайт под слънцето. Уау. Вие имате пълен контрол над вашия уеб сайт за разлика от WordPress.com. Качвате, изтегляте и откъсвате сайтове всичко, което искате.
Можете да инсталирате каквато тема желаете, о, и хилядите плъгини също. Вие проектирате вашия уеб сайт, колкото желаете. WordPress.com има ограничени възможности за функционалност и персонализиране, още повече, ако разполагате с голям бюджет.
Както и да е, не се колебайте да прочетете повече за разликите в WordPress.com срещу WordPress.org: Разлики, плюсове и минуси. Сега, когато изчистихме гърлото, какво ще кажете да запретнем ръкави и да закопчаем до WordPress? За ръководство ще преместя този сайт на WordPress.com:
Към този блог за WordPress в процес на изграждане:
И след това персонализирайте блога, който е домакин, да изглежда точно като нашия блог на WordPress.com. В края на деня успешно премествате сайта си от WordPress.com в WordPress.org, така че развеселете
Как да преместите блога си от WordPress.com към WordPress.org
Безплатният план в WordPress.com идва с безплатен хостинг и поддомейн, което означава, че можете да публикувате съдържание в следващите 5 минути. Да, просто така.
Това е различна история в лагера на WordPress.org. Трябва да закупите план за уеб хостинг и име на домейн, за да стартирате самостоятелно хостван WordPress.
Можете да инсталирате WordPress на вашата местна машина, за да тествате водите, без да правите разходи. Местното развитие е страхотно, но уебсайтът ви не е достъпен в Интернет. Освен ако, разбира се, не използвате безплатното приложение Local by Flywheel WordPress Development.
Свързано четене:
- Инсталиране на WordPress на Mac локално с MAMP
- Инсталиране на WordPress на Windows локално с WAMP
- Инсталирайте WordPress на Ubuntu локално с LAMP
- Local by Flywheel Review: Незабавно изграждане на локални WordPress среди (безплатен инструмент)
Важното е, че можете да преместите блога си от WordPress.com към всеки самостоятелно домакин на WordPress екземпляр, било то на компютър или сървъри, които уеб хостове предлагат. Да вървим. На.
Намерете домакин на WordPress
Момчетата в уеб хостинг бизнеса по принцип ви предлагат сървърно пространство и софтуер (за изграждане и управление на вашия уебсайт + имейл и т.н.) с периодична такса. Отново, защо ви е необходим уеб хост? Всички файлове, които съставят вашия WordPress блог, живеят на сървър, без който вашият сайт е недостъпен за света.
В WordPress.com получавате хостинг безплатно (освен ако не разполагате с премиен план разбира се), но тук, трябва да закупите хостинг план с всеки хостинг доставчик, който предпочитате. Но тъй като конкуренцията е твърда и надничането ще направи луди неща, само за да ви спечели, ние съставихме този страхотен списък на домакините на WordPress, за да направим избора на най-добрите.
За да ви е още по-лесно, въпреки че тук е кратък списък на нашите любими хостинг опции на различни ценови точки:
- WordPress хостинг, управляван от WP Engine: Според нас WP Engine е най-добрият избор за хостинг. Ние използваме и се доверяваме да хостваме всички наши уебсайтове и демонстрации на тема WordPress. Той е бърз, надежден и целият им екип е удоволствие да работи. Плановете започват от $ 29 на месец (още по-малко, когато използвате промоционалния код на WP Engine, за да спестите 20%) и знаете, че уебсайтът ви е бърз и сигурен, струва си струва разходите!
- Облачен хостинг: Супер бърз облачен хостинг, който е бърз за настройка и лесен за мащабиране, докато уебсайтът ви расте. Започвайки от $ 7 на месец, има множество различни опции за хостинг на облак от Cloudways, включително Digital Ocean, Amazon Web Service, Google Cloud и други, с лесна настройка на WordPress с 1 щракване.
- Споделен хостинг на Bluehost: Нови ли сте за WordPress? Тестване на водите с нов уебсайт? Споделеният хостинг на Bluehost е едва $ 2,95 на месец с нашия промо код Bluehost, което го прави достъпна опция за хостинг от добре познат хост.
Настройването на хостинг акаунт е толкова лесно, колкото и пай, и трябва да сте готови за по-малко от 5 минути. Добре, 10 минути. Ако имате нужда от помощ, ние винаги сме тук за вас.
Вземете име на домейн
Сега се нуждаете само от име на домейн, което е начинът, по който хората намират уебсайта ви онлайн. Ако вече имате име на домейн, просто трябва да го насочите към вашия хостинг акаунт. Домакинът ви показва как, така че не се притеснявайте. Можете дори да преместите блога си в собствен поддомейн.
Ако сте новб, купете име на домейн, което отразява вашия сайт в WordPress, но избягвайте да използвате термина „WordPress“ в името на домейна, защото – авторски права. Можете обаче да използвате абревиатурата WP, колкото желаете.
Примерите за големи имена на домейни включват WPExplorer.com, WebDesignLedger.com, и WPExplorer.com сред другите. Използвам Namecheap за домейни.
След това трябва да свържете името на вашия домейн с вашия хостинг акаунт. Вашият уеб хост ви показва как да свържете домейна си с хостинг акаунта си, така че не изпотявайте едно топче. Това е проста процедура, но може да се наложи да изчакате известно време, преди промените да се разпространят.
След като името на вашия домейн е свързано с вашия хостинг акаунт, вие сте готови за вълнуващата част: инсталиране на самостоятелно хостван WordPress.
Инсталиране на WordPress с хост
Ако сте закупили акаунт за уеб хостинг за първи път, той трябва да е наистина вълнуващ. Шегувам се встрани. Нека инсталираме WordPress, така че вземете напитка или каквото и да е, просто оставете да къкри. Повечето от съвременните уеб хостове предлагат инсталиране на WordPress с едно щракване, което означава, че всичко, което трябва да направите, е да насочите и щракнете по пътя си в нов WordPress блог.
Важно е да проверите дали вашият домакин на избор предлага инсталиране на WordPress с едно щракване, особено ако не сте техният разум. Повярвай ми amigo, не искаш да изгубиш заобикалящата среда на сървъра – това е гадно. Като да се изгубиш в гората малко преди да припадне нощ. Все едно, ръчното инсталиране на WordPress е игра на детето с ръководство за инсталиране от WordPress.org.
Например, използвайки Namecheap cPanel (о, вижте, аз също хоствам там), трябва само да щракнете върху Softaculous Apps Installer и да изберете WordPress от обширния списък с приложения.
Ето Softaculous екран с избран WordPress:
След това изберете името на вашия домейн, попълнете детайлите и натиснете бутона за инсталиране:
Инсталацията приключи за миг:
Сега, ако освежите името на домейна си, ще видите инсталирането на WordPress по подразбиране:
Вашият конкретен хост WordPress блог е узрял за персонализиране или нещо друго, което желаете. Можете да влезете и да направите каквото пожелаете в характерен WordPress стил.
За сравнение и ме поправете, ако греша, блогът subdomain.wordpress.com няма нищо в самостоятелно хоствания блог по отношение на персонализирането и функциите. Не мога да подчертая това достатъчно.
Преместване на съдържанието ви
Сега, когато вече имате своя уебсайт, на който сте готови, можете да преместите съдържанието си от вашия сайт WordPress.com.
Стъпка 1: Експорт на съдържание от WordPress.com
Ей, вижте това. Тази част точно тук, тази част е най-лесната в този урок. На практика няма нищо; просто импортирате съдържанието си в новия си блог. Изберете нещо тук и го пуснете там, знаете ли, такива неща.
Ето няколко по избор неща, които може да искате да излезете от пътя:
- Помислете за премахване на страници и публикации, които не искате, тъй като функцията за импортиране обхваща всички публикации – чернови, боклук и всички.
- Освен това почистете собствения си хост блог, за да избегнете конфликтни записи.
Е, нека да съберем съдържанието ви. Влезте във вашия блог на WordPress.com, като използвате example.wordpress.com/wp-admin. Разбира се, искате да замените частта „пример“ в горепосочения URL адрес с поддомейна си. Това ще ви отведе директно до таблото за управление на WordPress администратор:
Навигирайте до Инструменти> Експорт (намира се в долната част на менюто) за достъп до екрана за експортиране:
Както можете да видите, тук има две опции – безплатна и платена. Не е необходимо да плащате, освен ако не сте склонни (поддържайте семейство щастливо), така че нека да отидем с безплатната опция за целите на това ръководство. Кликнете върху бутона Старт Експорт, който ви води към този екран:
Тук изберете съдържанието, което искате да преместите. Избрах „Цялото съдържание“, за да експортирам всичко. След това натиснете бутона Изтегляне на файл за експортиране и запишете получения XML файл на вашия компютър. Правиш се отлично. Допуснах няколко грешки и първия път. Да се заблуждаваме е човек.
Стъпка 2: Импортиране на съдържание във вашия самостоятелно хостван блог
Първо първо, инсталирайте и активирайте Добавка за вносител на WordPress. Влезте в собствения си хост WordPress блог и отворете Инструменти> Импортиране:
След това превъртете до секцията WordPress и щракнете върху връзката Изпълнение на вносителя (вижте изображението по-горе). На следващия екран изберете XML файла, който сте получили от вашия блог на WordPress.com, и натиснете Качване на файл и импортиране бутон:
На следващия екран задайте импортирано съдържание на съществуващ автор във вашия хостван блог. Освен това поставете отметка в квадратчето „Изтегляне и импортиране на прикачени файлове“, за да импортирате медиите. След това щракнете върху бутона Изпращане:
Колко време отнема импортирането, зависи изцяло от размера на качването ви. Естествено е, че повече съдържание отнема повече време за качване, но в края на деня трябва да видите този екран:
Сега, нека да видим как изглежда току-що внесеното ни съдържание в нашия самостоятелно хостван блог:
Urrrgh! Това определено е една неочаквана гледка. Е, ние имаме различна тема (най-основната форма на тематичната рамка на Beans WordPress – прочетете повече за тематичните рамки на WordPress). Все пак менюто там изглежда ужасно. Изглежда, че ще падне всяка минута.
Като цяло, успешно импортирах моите публикации и страници. Красотата на функцията за импортиране е, че можете да импортирате всичко, включително медии, коментари, категории и маркери. Не можете обаче да импортирате приставки, джунджурии и теми от WordPress.com.
Въпреки че сте ексцентричен и можете да персонализирате своя самостоятелно домакин блог, колкото искате, за това проучване ние ще персонализираме нашия самостоятелно домакин блог, за да съответства на нашия блог на WordPress.com.
Как да персонализирате собствения си хост блог
Изберете тема за WordPress
Нашият блог на WordPress.com е изграден на тема Something Fishy от хранилището на WordPress. Всичко, което трябва да направя сега, е да инсталирам и активирам темата в самостоятелния хост блог. Просто отидете до Външен вид> Теми и щракнете върху бутона Добавяне на нов в горната част.
Ако сте на пазара за премиум тема, не можем да препоръчаме нашата Обща тема достатъчно. Това е най-продаваната тема по причина – има всяка функция, от която бихте могли да се нуждаете направо. Темата се предлага с персонализирана разширена версия на създателя на страницата Visual Composer, така че да можете да създавате персонализирани оформления на страниците в един миг, прост демо вносител, така че можете незабавно да имате своя уебсайт, който изглежда като всеки от демонстрациите на теми, и премиум плъзгачи, които можете да използвате за създаване на впечатляващи анимирани плъзгачи на всяка страница. Ако закупите първокласна тема като Total, първо трябва да изтеглите инсталируемия zip файл с тема.
На следващо място, или качете вашата тема, или въведете името на вашата тема (работи само ако темата е налична в безплатното хранилище на WordPress) в полето за търсене и натиснете Enter, както е показано по-долу:
На следващо място, просто следвайте подканите, за да инсталирате и активирате вашата тема. Моля, помислете за използването на детска тема на WordPress, ако смятате да направите значителни промени в темата си. Сега, нека да видим как изглежда нашия самостоятелно домакин блог:
Не е лошо, изглежда почти като нашия уебсайт WordPress.com, нали? Просто трябва да преместим няколко неща и да добавим няколко приставки за зареждане. Просто влезте обратно в познатото табло за управление на администратора и променете каквото пожелаете.
Например, за да промените заглавието на уебсайта, просто трябва да вляза в моя блог, който се хоства и да отидете до Настройки> Общи. За да персонализирате неземното си грозно меню, просто трябва да се ориентирам към Външен вид> Менюта. За да добавя притурката About Me, която видяхте в страничната лента, първо бих инсталирал визуален редактор на плъгин като Черно студио TinyMCE джаджа и персонализирайте далеч.
С други думи, можете да персонализирате новия си самостоятелно хостван блог по желание, тъй като вече можете да инсталирате WordPress плъгини и да правите каквото и да е по вашите теми. Например, аз персонализирах моя самостоятелно домакин блог и в крайна сметка:
Изглежда точно като нашия блог за WordPress.com и ми отне по-малко от 5 минути, защото трябва да сте готови до сега.
Допълнителни бележки
Успешно сте преместили блога си за WordPress.com в WordPress.org, което означава, че сега държите царуванията на вашия уебсайт. Заслужаваш корона и питие. И като роялти, ваша чест, отговорностите ви се увеличават. Вие носите отговорност за задачи за управление на уебсайтове като сигурност, SEO, архивиране, спам и т.н..
Имате нещо повече от безплатен хостинг и безплатен поддомейн, но ей поне те ви помогнаха да ходите. Независимо от това, запазете вашия хостинг акаунт и име на домейн платени, за да гарантирате, че блогът ви е онлайн винаги.
Ако не обновите свое име на домейн навреме, някой друг може да го вземе. Веднъж загубих домейн, който насочи към сайт за социални мрежи към някой немски борсов брокер. Учете се от моите грешки половинка, научете се. Но не изглеждайте толкова тъжно, вина беше на сайта, не открих BuddyPress.
Проверете Връзки и изображения
След преместване се уверете, че всичките ви връзки и изображения работят, за да избегнете гадния проблем, който е прекъснат. Ако някои от вашите изображения са били изоставени, както е в случаите с огромни уебсайтове, помислете за използването Image Teleporter или Автоматично качване на изображения.
Тогава има и другият проблем с преместването на съществуващи абонати, без да наранява чувствата им. Внася ли импортиране в самостоятелно хостван WordPress вашите абонати на WordPress.com? За съжаление, не. Тук се нуждаете от изящен плъгин, известен като Jetpack.
Първо инсталирайте Jetpack и след това прочетете това подробно ръководство за преместване на абонати към блога си за WordPress, който е домакин.
Какво друго? О да, моля, уведомете вашите потребители за преместването или използването на Услуга за пренасочване на сайта това струва $ 13 долара годишно. Просто ти трябва първата година.
Заключителни думи
Преместването на вашия блог от WordPress.com в WordPress.org е лесна работа със селфи. Просто изтеглете XML файла от вашия блог на WordPress.com, качете го в самостоятелния хост блог, персонализирайте външния вид, направете малко домакинско обслужване, уведомете или пренасочете потребители и вие сте златни.
Преместихте ли блог от WordPress.com в WordPress.org преди? Ако е така, какво разбрахте? Имайте въпрос или предложение?
Ако тази публикация не свети към ситуацията ви, моля, не се колебайте да зададете въпроса си в коментарите. Повече от радваме да подадем ръка. Наздраве и всичко най-добро като (и след) се движите!