Така че искате да започнете свой собствен магазин – добре, ние смятаме, че това е фантастично! Да си собствен шеф е предизвикателство и възнаграждение, тъй като можеш да видиш, че упоритата ти работа влияе пряко върху приходите ти. Искаме да помогнем на вашето начинание да бъде успешно, така че сме съставили лесно следване ръководство за създаване на вашия онлайн магазин и няколко полезни съвета за неговото популяризиране.
Contents
Онлайн пазаруване
Продажбата на стоки от физически магазин не винаги е осъществима или практична. Особено в този ден и възраст, където онлайн пазаруването става все по-разпространено. Според общото проучване на дребно за 2016 г PwC (голяма четири глобална счетоводна фирма) повече от половината от всички купувачи ще правят онлайн покупки всеки месец, а повече от една трета от всички онлайн покупки ще се извършват с мобилен телефон.
В допълнение, същото проучване съобщава, че повече от две трети от купувачите онлайн са силно повлияни от социалните медии, както и коментари и прегледи за даден продукт. Това означава, че е по-важно от всякога да извличате положителна преса за новите продукти.
Все още не се преуморявайте, ние разполагаме с план за изчистени отсечки, за да изградите вашия онлайн магазин и да го популяризирате, за да ви помогне да направите своя бизнес успешен! Времето е пари, така че нека да се оправим с него!
Лесният начин да създадете уебсайт
Преди да можете да изградите онлайн магазин и да започнете да добавяте продукти, първо се нуждаете от уебсайт. От все сърце препоръчваме самостоятелно домакинство WordPress. WordPress не само е достатъчно мощен, за да се справи с напълно функциониращ онлайн магазин, но е лесна и достъпна опция, която може да бъде персонализирана, за да отговаря на всички ваши нужди за електронна търговия.
Намерете правилния хостинг
Първо ще ви трябва име на домейн и хостинг. Добрият хостинг струва пари. Със сигурност можете да създадете уебсайт за електронна търговия, като използвате Bluehost, който предлага промоционален хостинг план с $ 2,95 на месец. Bluehost предлага споделен хостинг на достъпна цена, която е чудесна за нови уебсайтове. Плюс името на домейна е включено, така че не е нужно да се занимавате да го купувате отделно. Плюс настройката е лесна. Офертата с инсталиране на WordPress с едно кликване, така че просто изберете WordPress, докато преминавате през настройката, въведете името на вашия домейн и сте готови!
Но ако желаете да инвестирате малко повече, силно препоръчваме да опитате WPEngine. Плановете започват от $ 29 / месец за управляван хостинг на WordPress от WPEngine (всички напълно приспадани като бизнес разход), който включва напълно управлявани сървъри, автоматични актуализации на ядрото на WordPress, 24/7 отметка с поддръжка, ежедневно архивиране на уебсайта Ви, технология за непрекъснато кеширане, включване на етапи и други. Плюс това, тъй като се управлява WordPress хостинг, вие сте готови да започнете от самото начало (не се изисква инсталация на WP). Въпреки това ще трябва да закупите име на домейн от регистратор като GoDaddy и след това да насочите домейна към вашите сървъри на WPEngine. Ако следвате заедно с Ръководство за GoDaddy не би трябвало да имаш проблем.
Добавете SSL за сигурно преживяване при пазаруване
Тъй като създавате онлайн магазин е много важно да закупите SSL сертификат. Сертификатът за „защитен сокет слой“ е това, което уебсайтът ви използва за установяване на защитена връзка между вашия сървър и браузъра на клиента, която се отразява във вашия URL адрес като „https: //“ (и често също ще показва зелен символ за заключване). За щастие SSL е сравнително лесна за настройка или с Bluehost, или с WPEngine, тъй като и двамата хостове го предлагат като премия добавка по време на касата при подписване за хостинг.
Изберете Дизайн на магазина
След като вече имате готов вашия домейн и основна инсталация на WordPress, можете да промените естетиката на вашия уебсайт. Красив аспект на WordPress е огромното разнообразие от уебсайтове опции за дизайн достъпно чрез използването на теми. На WordPress.org има хиляди безплатни теми, като някои от тях предлагат поддръжка за електронна търговия, но за повече опции и повече контрол върху външния вид на вашия уеб сайт препоръчваме да изберете премиум тема.
Темите на премиите включват не само повече опции за дизайн, но и повечето предлагат поддръжка и актуализации от автора. Но независимо от вашия бюджет, ето някои от нашите любими теми за WordPress, готови за електронна търговия.
Общо: Пълно решение за уебсайт и електронна търговия (Glitz & Glam demo)
Ако искате пълен контрол над страниците, публикациите и оформлението на продуктите, Общата многофункционална WordPress тема е чудесна опция. Не само има редица професионално изглеждащи демонстрации за блогове и магазини, които можете да импортирате, за да започнете, но темата идва с лесен за използване инструмент за създаване на страници с плъзгане и пускане, създаване на шаблони и два премиум слайдера, така че можете да създадете всяко оформление, мога да си представя. Персонализирани инструменти за избор на цветове, опции за шрифтове, оформления за въвеждане и много други неща могат да бъдат намерени в персонализатора на живо с дори повече опциите са в тематичния панел.
Chic Modern Blog & Store Theme
Chic е прекрасен блог и съхранява WordPress тема, която е създадена специално за блогъри, които искат да започнат собствен бизнес. Вградените опции за колони, странични ленти, цветове, шрифтове и други са в реда на WordPress персонализатора. Плюс темата се предлага с опции за социално споделяне, персонализирана страница за вход, рекламни области, персонализирана джаджа за бюлетин и други, които да ви помогнат да развиете бизнеса си.
Тема за отзиви от WordPress от магазина
Магазинът е мощна тема за магазин за електронна търговия, която се предлага с тонове вградени шаблони на страници, персонализирани цветове и шрифтове плюс други опции за дизайн, за да улесните разкрасяването на вашия онлайн магазин. Темата също идва с персонализатор на заглавие, пълен блог и премиум слайдър.
Витрина Основна и безплатна тема за магазин
Storefront е създаден, за да бъде проста тема с ясно оформление на магазина и съвместимост с приставката за WooCommerce. Темата идва с няколко вградени оформления и цветни опции и е солидна опция за безплатна тема.
Как да изградим онлайн магазин
Сега, когато имате уебсайт, който работи и можете да започнете да изграждате своя онлайн магазин и да добавяте продуктите си за продажба. Въпреки че има опции за първокласни магазини, силно препоръчваме безплатните, популярни и мощни WooCommerce приставка за електронна търговия (която сега също се случва да се поддържа от същите хора, които са стартирали WordPress). WooCommerce е лесен за използване, бърз за настройка и има голямо разнообразие от допълнителни премиум добавки, които можете да закупите, за да добавите повече функционалност към вашия онлайн магазин.
1. Инсталиране на WooCommerce & Quick Setup
За начало първо трябва да инсталирате WooCommerce. Това е достатъчно лесно, тъй като е лесно достъпно от безплатното хранилище за приставки на WordPress.org, до което можете да получите достъп направо от своето табло за управление на WordPress.
Просто влезте в инсталацията си на WordPress и кликнете върху Plugins след това кликнете върху Добави нов опция. Търсене на „woocommerce“ и приставката за WooCommerce трябва да се покаже като първи резултат (това е този с 1+ милиона активни инсталации и сладката икона за делфини). Щракнете върху Инсталирай сега бутон. Това автоматично ще изтегли и инсталира приставните файлове и трябва да отнеме само минута.
След като приставката е инсталирана, трябва да щракнете върху връзката Активирайте Plugin да статирате с помощта на WooCommerce.
След това трябва да бъдете подканени да започнете настройката. Много е лесно да го следвате, така че кликнете върху Да тръгваме бутон, за да започнете.
Настройката първо ще попита дали искате WooCommerce автоматично да създаде вашата ключови страници за теб. Тези страници включват вашия основен магазин, кошница за пазаруване, каса и страница по подразбиране на клиентски акаунт. Определено искате всички тези страници, така че щракнете продължи.
Следващата стъпка е да настроите вашия магазин местоположение, валута формат и единици на мярка. Това е важно, така че клиентите ви да знаят колко таксувате и какво получавате за парите си. Затова направете избора си и след това щракнете продължи.
В зависимост от това, което продавате, може да се наложи да активирате опции за основен данък за доставка и продажби. Ако продавате физически стоки, ще трябва да активирате доставката (но ако планирате да продавате цифрови стоки, просто пропуснете тази част). Най- основна доставка опцията на тази страница за настройка ще ви позволи да въведете фиксирани тарифи за вътрешна и международна доставка (в сте в САЩ и планирате да използвате USPS кутии с фиксирана тарифа, просто въведете тези тарифи тук въз основа на кутиите, които най-вероятно ще използвате ).
Ако продавате всичко, което може да трябва да активирате данък върху продажбите. Някои щати изискват да се събира данък върху продажбите при всяка продажба (гледам ви Хаваи), докато други държави освобождават чисто цифрови стоки (като добър ол Невада). Taxjar има страхотно интерактивна карта на данъка върху продажбите ако живеете в САЩ, но независимо къде се намирате, трябва да се консултирате с местните данъчни власти, за да видите какви правила важат за вас или евентуално да помислите за наемане на счетоводител, специалист по държавни и местни данъци (SALT за кратко). След като приключите с тази страница, щракнете върху продължи.
Последната част от бързата настройка на WooCommerce е да настроите вашия начини на плащане. Един от най-лесните начини за събиране на плащане за стоки е с PayPal така че ако искате да приемете плащания по този начин, не забравяйте да въведете своя PayPal адрес на тази страница. WooCommerce също включва вградени опции за плащания чрез проверка, банков трансфер или наложен платеж. Плюс това винаги можете да използвате премиум разширение за допълнителни шлюзове за плащания като Authorize.net или Stripe (не сте сигурни кои да използвате? Вижте нашата статия за PayPal срещу Stripe за онлайн бизнеса).
След като завършите активирането на начина си на плащане, щракнете върху Напред, за да завършите настройката. WooCommerce ще поиска разрешение за събиране на данни (това зависи от вас, въпреки че ние сме склонни към любезно отпадане).
2. Допълнителни (важни) настройки за WooCommerce
След това можете да продължите да създавате продукти, но препоръчваме да щракнете върху Върнете се на таблото за управление връзка, за да можете да приключите с установяването на всички важни настройки за WooCommerce.
След като се върнете обратно в таблото за управление на WordPress, отидете до WooCommerce след това кликнете върху Настройки. Тази първа страница има вашите общи настройки за WooCommerce. Препоръчваме ви променете адреса на клиента по подразбиране. като Geolocate активирано може потенциално да забави сайта Ви значително, защото разчитате на данни от трета страна.
Под Доставка ще намерите допълнителни опции за, добре, доставка. Но тази, която искаме да посочим, е възможността да се даде възможност безплатна доставка. Това е нещо, което може да искате да предложите с валиден код на купон или за всички поръчки над определена сума. Просто поставете отметка в квадратчето и въведете вашите изисквания.
Придвижвайки се, под имейли можете да влезете и променете имейла на получателя за различни стандартни имейли за поръчки. Може би имате няколко души, управляващи вашия онлайн магазин, така че може да искате известията за нови поръчки да отидат в отдела за доставка, докато анулираните поръчки вероятно трябва да отидат за финансиране.
Последната опция за WooCommerce, която може да искате да се възползвате, преди да започнете да добавяте продукти, е купони. За да създадете нов талон, щракнете върху Купони опция под WooCommerce тогава Добави нов. От тук можете да създадете купони за определена сума или процент в долар плюс добавяне на ограничения за използване (като поръчки над 100 долара или създаване на кодове за еднократна употреба).
В WooCommerce има много други настройки и опции, които може да искате да промените. Тези, за които споменахме, са някои, които смятахме, че ще се прилагат за повечето онлайн магазини, като се настройват за първи път.
3. Добавяне на продукти
Сега с вашите настройки всички сме готови да започнем да добавяме вашите продукти! Но първо трябва да добавите някои категории продукти, за да можете да организирате своите предложения.
Да се добавете вашите категории отидете на Продукти тогава Категории в таблото ви за управление. Дайте име на категорията си, охлюв за вашия URL адрес (или ако оставите това празно WooCommerce ще използва името на вашата категория като плужек), родителска категория (бихте го използвали за вложени елементи, напр. Обувките ще са родител за токчета или сандали ), описание на категория, вид на дисплея (по подразбиране е да се показват всички елементи от категорията на страницата с архив, но можете също да изберете да се показват подкатегории или и двете) и изображение (това изображение се използва, когато се вмъква мрежа от категории на страници).
След като добавите категориите си, към които можете да преминете добавяне на маркери. Това е подобен процес и не е необходимо, но може да бъде много полезно за клиентите. Маркерите са чудесни за групиране като елементи, които не попадат в една и съща категория. Можете да създадете маркери за по-конкретни описания на артикули като хипстър или модерни или евентуално за имена на търговски марки, ако продавате продукти от редица създатели. Просто бъдете сигурни, че сте не дублирайте вашите категории с вашите маркери (наличието на категория „фантазия“ и „фантазия“ е лошо за SEO и объркващо за клиентите). След като приключите с маркерите, време е да добавите продуктите си!
Кликнете върху Продукти и тогава Добави нов. WooCommerce се предлага с всичко необходимо, за да добавите вашите продукти с много място за информация и снимки, за да сте доволни клиентите (и търсачките).
Първо дайте име на продуктите си, присвойте всякакви категории или маркери и добавете вашето представено изображение на продукта плюс незадължителни изображения от галерията. След това в първото текстово поле можете да добавите дълго описание на артикула. Това ще се покаже в раздела „Описание“ до „Отзиви“ на действителната страница на продукта. Във второто текстово поле добавете кратко описание на продукта, което ще бъде показано покрай изображенията на вашия продукт (няколко изречения и точки от куршуми работят чудесно тук).
За действителните данни за продукта избирате ли Прост продукт ще видите основни опции за добавяне на SKU (което обикновено е за вашите собствени записи) и цена.
Ако също проверите изтегляне опции WooCommerce ще покаже добавени опции за изтеглящия се файл. И ако решите да проверите Виртуален също така разделът Доставка ще бъде премахнат от секцията с продукта, тъй като не е необходимо да изпращате виртуален артикул.
Ако вместо обикновен продукт, изберете Външен / партньорски продукт опция WooCommerce ще покаже настройки за свързване към други уебсайтове с вашата партньорска връзка. Това е чудесно, ако искате да добавите продукти от магазини с партньорски програми (бихте могли да създадете партньорски сайт на Amazon с WordPress) към вашия собствен магазин, за да направите комисия за реферали..
Последната опция, която можете да изберете за вашите данни за продукта, е Променлив продукт. Това трябва да се използва, когато имате различни стилове на един и същ продукт, като риза в множество размери и цветове. Първо трябва да добавите атрибути за вашия продукт.
След това генерирайте вашите варианти, като използвате атрибутите, които сте добавили. По този начин клиентите могат да избират точно това, което искат от вашия избор.
В „Данни за продукта“ ще намерите и опции за управление на вашия складова наличност. Това има смисъл, ако държите запасите от вашите продукти в готовност за изпращане. Ако вашите стоки са направени така, както са поръчани или продавате цифрови стоки, вероятно няма да имате голяма полза за този раздел.
Ще намерите и допълнителни доставка опции, където можете да определите теглото и размерите на продукта, както и напреднал настройки за добавяне на бележка за покупка и активиране / деактивиране на прегледите на продукта. След като сте готови, можете да публикувате продукта си.
Става по-лесно, когато се запознаете с опциите в WooCommerce (обещаваме). И след като добавите всичките си продукти, можете да използвате вашите опции за WordPress тема, за да създадете стилни страници в магазина, за да впечатлите клиентите си.
Как да популяризирате вашите продукти
Сега, когато магазинът ви е настроен и е готов за работа, трябва да извадите думата, че сте отворени за бизнес. Има много начини да споделите новия си онлайн магазин с онлайн купувачите, но ето няколко, за да започнете.
Възползвайте се от социалните медии
Трябва да имате Twitter и Facebook са стандартни социални акаунти, които вероятно ще искате за всеки малък бизнес, но други мрежи като Instagram, Pinterest и Google+ също могат да бъдат много важни в зависимост от това, което продавате. Например електронните книги може да не изискват Instagram, но ако правите бижута или декор за дома, ще искате да получавате снимки на продуктите си в тенденция.
Опитвам се да публикувай всеки ден и в началото експериментирайте с различно време на деня. Искате да оптимизирате социалното си споделяне, за да съответства на графика на вашата целева аудитория. Можете също така да помислите за автоматизиране на социалното споделяне. Това работи особено добре, ако добавяте съдържание в блог на уебсайта си
Може би искате да помислите популяризиране на вашите публикации, туитове, щифтове и др. Създаването на кампания отнема малко проучване, тъй като ще искате да насочите правилния възрастов диапазон, локал и интереси за вашата аудитория. Дори харченето само на няколко долара на ден може да помогне за привличане на нови потенциални клиенти.
Пуснете промоция
Има много различни начини да стартирате промоция за вашия онлайн магазин. Най-лесното е да предложите отстъпка или безплатна доставка с помощта на купон функция, вградена в WooCommerce.
Друг вариант е да стартирате a Подарявам. Има много безплатни приставки за състезания, които можете да използвате за домакин на промоция на вашия уебсайт или можете да използвате услуга като rafflecopter, за да управлявате собствения си подарък. Просто не забравяйте да прочетете законите, уреждащи конкурси и раздавания във вашия език (например в САЩ, трябва да имате предвид законите, регулиращи стойността на наградите, непълнолетни лица, данъчни последици и други неща – така направете домашната си работа!).
Оферта за клиенти
Ако персонализирате вашия магазин WooCommerce, можете бързо да изградите силна клиентска база. А лоялните клиенти са перфектните хора, които ще ви помогнат да промотирате магазина си.
Чудесен начин да задържите клиентите да се връщат към вашия сайт (и да ги накарате да го споделят с приятели) е като предлагате на най-добрите си клиенти специални бонуси. Това може да бъде персонализиран безплатен рожден ден с покупка (като този подарък, който получавате всяка година в Sephora), отстъпка за доставка за големи покупки (например Old Navy предлага безплатна доставка при поръчки над 50 долара) или специални отстъпки за препращане на приятели (подобно на Кодовете на Uber – 15 $ отстъпка за вас и приятел).
Започнете бюлетин
Определено искате създайте бюлетин за вашите купувачи да бъдат в течение с новите версии на продуктите, специалните промоции и други. Можете да започнете безплатно с MailChimp и ако използвате тема като Total или Chic, може да е включена джаджа за бюлетин или елемент на страницата (просто поставете вашия api код на MailChimp). Ако не, има много безплатни плъгини можете да използвате, за да интегрирате MailChimp с вашия уебсайт.
Вземи в мрежа
Понякога повече е по-добре, а това е особено вярно, когато става дума за разпространение на дума за вашия бизнес. Колкото по-широка е вашата мрежа, толкова повече хора ще можете да достигнете. Това се отнася за онлайн връзките с колеги блогъри и малки предприятия (които често участват в споделяне на статии), както и местни магазини за тухли и хоросани ако продавате физическа стока (това, че сте приятелски настроени с местните собственици на бутикови хотели, може да означава получаване на вашите стоки в магазина им за подаръци).
Можете също да се присъедините към професионална асоциация, която да ви помогне да популяризирате магазина си. Може да искате да помислите за взаимодействие с вашия местен Търговска камара чиято единствена цел е да помогне на собствениците на местни фирми да успеят. Или се присъединете Международни бизнес мрежи (BNI), професионална организация, създадена да помага на бизнеса в мрежата по целия свят. И ако имате местен Ротари клуб Това е фантастично място за връщане на общността, като същевременно укрепва бизнес отношенията. Просто излезте там, запознайте се с хората и помогнете на бизнеса ви да расте!
Други ресурси за стартиране на успешен онлайн магазин
Като собственик на онлайн бизнес има много други неща, които трябва да поддържате, за да поддържате бизнеса си безпроблемно, включително да управлявате собствения си уебсайт. И така, ето още няколко съвета и трика, които ще ви помогнат да оптимизирате сайта си:
- Ръководство за начинаещи за WordPress SEO
- Чести грешки в WordPress, които трябва да се избягват
- Ръководство за кеширане на WordPress
- Опростяване на вашето онлайн присъствие с WordPress
- Съвети за увеличаване на доверието и надеждността
Дано това ръководство беше полезно! Опитахме се да включим колкото се може повече съвети, за да ви помогнем да стартирате успешен онлайн бизнес, но ако имате някакви допълнителни съвети, моля, споделете ги в коментарите по-долу!