На повърхността промяната на тема може да изглежда безобидна. Това е толкова лесно, че е трудно да си представим, че може да направи някаква вреда. Можете дори да го направите от таблото в наши дни, без да е необходимо ръчно качване на FTP. Това е бързо, безболезнено и напълно безопасно, нали? Зависи как сте настроили сайта си.
Нещото в WordPress сайтовете е, че с течение на времето те често стават по-скоро пъзел, или jenga кула. Имате своя тема, добавени приставки и всякакви малки (или основни) редакции, които може да сте направили. Всички те се обединяват, за да създадат красив функционален сайт, който да отговаря на вашите нужди.
И затова е важно да бъдете внимателни, когато промените темата си (или дори актуализирате WordPress на вашия сайт за този въпрос). Ако извадите грешното парче, цялата структура може да се срути. И тогава ще трябва да преминете през дълъг (и с някои уебхости, скъп) процес на извличане. Или може да се наложи да замените много от плъгините, които сте отгледали, за да знаете и обичате.
Но има начин да направите начина за промяна на темата с 0% риск и за щастие, тя е разгледана подробно по-долу. Да започваме!
Contents
- 1 Стъпка 1. Изберете нова тема за WordPress
- 2 Стъпка 2. Създайте резервно копие на вашия WordPress сайт
- 3 Стъпка 3. Клонирайте уебсайта си за тестване
- 4 Стъпка 4. Тестване и отстраняване на проблеми с вашата WordPress тема на вашия сайт за клониране
- 5 Стъпка 5. Инсталирайте и активирайте новата си тема WordPress на вашия сайт на живо
Стъпка 1. Изберете нова тема за WordPress
Ако още не сте намерили нова тема, която обичате. Ако не сте програмист, опитайте се да намерите тема, която изглежда повече или по-малко, както искате. Чудесно място за търсене на премиум теми е Themeforest. Тук ще намерите много теми на WordPress, които разполагат с множество цветови опции, добавени функции и дори създатели на плъзгане и пускане на страници (като нашата Обща тема за WordPress), за да улесните дори не-кодерите да персонализират темата си в WordPress..
Разбира се, ако бюджетът ви не позволява премиум тема, разгледайте нашите безплатни теми за WordPress или WPExplorer WordPress.orgМасивно хранилище, където непрекъснато се добавят нови безплатни теми.
Когато избирате нова тема, важно е да се уверите, че новата ви тема поддържа приставките, които смятате за необходими. Ако сте създали цял магазин с WooCommerce, вероятно ще искате да продължите да използвате WooCommerce с новата си тема. Затова просто проверете двойно съвместимостта на плъгините и основните функции на темата, преди да се ангажирате. Разбира се, ако сте разработчик, не е нужно да се притеснявате да намерите „перфектната“ тема. Вероятно имате знания сами да създадете или персонализирате тема. След като намерите тема, която отговаря на вашите нужди, преминете към стъпка втора.
Стъпка 2. Създайте резервно копие на вашия WordPress сайт
Добре е да направите текущо архивиране на уебсайта си WordPress, преди да промените темата си и има доста начини да се справите. В тази публикация ще се съсредоточим върху два различни метода: използване на резервни приставки и архивиране на вашия WordPress сайт ръчно. И двете са доста лесни процеси (дори за нови потребители).
Метод 1: Използване на Plugin за архивиране на WordPress
Най-добрият резервен плъгин (според нас) е VaultPress. Той е лесен за използване и отнема пълна резервна копие на вашия уебсайт. Плюс това започва от едва $ 39 на година (за личен план на JetPack). Ниска цена, като се има предвид, че предлага автоматизирано архивиране, архив за 30 дни архивиране и възстановяване с едно кликване. Но чакай … има още! Тъй като VaultPress е част от плановете на JetPack, ще имате възможност да активирате премиум функции Akismet и JetPack на вашия сайт.
Най-голямата полза от това, че имаш приставка, си правиш резервни копия, е, че не е нужно да се тревожиш за това.
Друга солидна премиална опция е изпитаният и истински BackupBuddy. Ако искате да научите повече за това старо, но добро, разгледайте пълния ни преглед на BuddyPress. Включих и безплатна алтернатива, която е Updraft Plus. Updraft не само създава резервно копие на вашия сайт, но го качва на няколко места „в облака“, всичко с едно щракване. И също така ви позволява да направите просто възстановяване с 1 щракване, ако нещо се е объркало ужасно.
Това каза, че ако уебсайтът ви е голяма част от начина, по който печелите доходите си или е изключително важен за вас по други начини, бихте направили полезно да правите и ръчно архивиране, както винаги и отново. Само за да покриете всичките си бази.
Метод 2: Ръчно архивиране на WordPress
Докато ръчното архивиране на вашия WordPress сайт може да изглежда като голяма, сложна, равномерна, преобладаваща задача за по-нов потребител, това е наистина доста напред.
# 1 Влезте в контролния панел на уебхости за вашия сайт (независимо дали това е cPanel или нещо друго).
Повечето уебхости имат възможност да влязат във вашия акаунт или в контролния панел през уебсайта си, така че отидете на сайта си с уебхости и влезте в профила си.
# 2 Намерете информация за вход в FTP или създайте нов акаунт.
За да направите това, щракнете върху една от опциите в менюто на контролния панел, която казва нещо като „FTP потребители / акаунти“ или „FTP достъп“ или „FTP настройки“. Ако не виждате потребители или не знаете паролата, можете бързо да създадете нов потребител, като кликнете върху „добавяне на нов потребител“, след което създайте такъв.
# 3 Влезте и копирайте всички подходящи файлове от правилната директория.
В този момент много хора биха ви посъветвали да си вземете FTP клиент като FileZilla, но всъщност можете да получите достъп до вашия сайт чрез ftp с вашия уеб браузър или дори добър стар Windows Explorer (или finder / nautilus, ако не използвате Windows ).
За целта просто напишете “” ftp://yoursite.com ”в Explorer или другия и влезте с информацията, която сте намерили, или потребителя, който току-що сте създали. Обичам да използвам моя файлов браузър, защото прави архивирането толкова лесно, колкото копирането и поставяне на желаното място, след което превръща папката в zip архив.
# 4 Върнете се към контролния панел и отворете phpMyAdmin.
За много контролни панели това включва доста малко превъртане надолу (погледнете логото, изобразено по-долу).
# 5 Изберете правилната база данни.
Ако имате много WordPress сайтове, работещи на един и същи хостинг, много бази данни ще бъдат в един и същ phpMyAdmin. Затова трябва да проверите дали сте избрали правилната таблица, за да архивирате. Един от начините за това е просто да влезете в базите данни и да проверите какво пише в публикациите в раздела „wp_posts“.
Друг начин да разберете, е като проверите вашия wp-config.php файл на съответния сайт. Можете да направите това или чрез таблото за управление на WordPress, или като отворите резервното копие на файла в текстов редактор. (Внимавайте да не го редактирате.) Просто потърсете „db_name“ и ще го намерите веднага.
# 6 Експорт на базата данни
Просто кликнете върху персонализирани и изберете правилната база данни, когато избирате коя да експортирате, превъртете покрай другите персонализирани опции и щракнете върху Старт. Това е точно толкова просто, колкото звучи. Друга добра новина е, че е също толкова лесно да импортирате таблица. Ако нещо се обърка … и вече знаете как да го направите!
Стъпка 3. Клонирайте уебсайта си за тестване
Има два лесни начина за клониране на уебсайта ви за тестване, или чрез използване на етапен сайт, който е предоставен с вашия хостинг план, или чрез настройка на локален сървър.
Клониране на уебсайта ви WordPress в стадион
Много хостинг планове на WordPress включват достъп до етапи с едно щракване като GoDaddy и WPEngine. Това са страхотни опции, тъй като са онлайн, така че можете да влезете, за да тествате темата на различни устройства (нещо, което не можете да направите със своя localhost, тъй като е ограничен до вашия компютър).
Ако използвате WPEngine, този процес е изключително прост (както е при повечето хостове). Всичко, което трябва да направите, е да влезете в уебсайта на WordPress, който искате да дублирате, щракнете върху елемента от менюто WPEngine в горната част на таблото за управление, щракнете върху раздела за поставяне и щракнете върху големия син бутон на „Копиране на сайт от LIVE в STAGING“. ” И това е (още една причина защо толкова обичаме WPEngine).
Клониране на вашия уебсайт WordPress в LocalHost
Настройването на localhost също е чудесен вариант, тъй като локалната версия е достъпна дори без интернет връзка (което я прави изключително полезна). И точно като създавате резервно копие на уебсайта си, можете да използвате плъгин или да го клонирате ръчно.
Метод 1: Използване на приставка за клониране на вашия WordPress сайт
В зависимост от операционната система на вашия десктоп има няколко опции за настройка на localhost сървър.
# 1 Инсталирайте локален сървърен софтуер и WordPress.
Можете да избирате XAMPP, WAMP, MAMP и други. Това, което прави този софтуер, е да пресъздаде средата на уеб сървър на вашия собствен компютър. Това не само ви позволява да тествате нови теми, плъгини и актуализации на WordPress на вашия WordPress сайт. Тя ви позволява да правите напълно готови за публикуване чернови в WordPress, когато нямате интернет връзка.
Не забравяйте да активирате Apache и mySQL, след като инсталацията приключи. След като вашият localhost е готов, ще трябва също да инсталирате WordPress локално.
# 2 Инсталирайте плъгин в оригиналния сайт и експортирайте.
Като пример ще използваме All-в-едно-мигрират тук. Но можете да използвате всеки плъгин, който предпочитате. Сред другите безплатни плъгини, копирна машина изглежда е най-възторжен. Просто добавете и активирайте своя плъгин по избор и след това експортирайте съответния уебсайт.
# 3 Инсталирайте плъгин на локален хост WordPress и импортирайте.
Това е доста направо напред. Влезте в своя уебсайт WordPress, инсталирайте и активирайте приставката, след това импортирайте.
# 4 Изчакайте и се насладете на новия си клонинг.
Изчакайте известно време, докато плъгинът импортира копието на вашия сайт (това може да отнеме доста време, в зависимост от размера на вашия сайт). След това го отворете и се насладете, след като приключи. Това е толкова лесно.
Метод 2: Клониране ръчно на вашия WordPress сайт
Ръчното копиране на вашия сайт на живо включва само няколко допълнителни стъпки.
# 1 Подгответе вашия локален сървър или сайт за организиране.
Независимо дали използвате плъгин или не, тази стъпка е все същата. Все още ще трябва да настроите своя localhost и да инсталирате WordPress локално.
# 2 Копирайте и поставете резервно копие на WordPress
Ако планирате да създадете локалния клонинг ръчно (и вече сте на половината път), просто трябва да копирате резервното копие на файловете, които сте взели по-рано. Просто ги поставете в съответната папка (ampps / www / папка, ако използвате AMPPS, или mamp / htdocs, ако използвате MAMP). Не забравяйте да поставите файловете в отделна папка. Това е, за да се избегнат проблеми със софтуера на „сървърния симулатор“ (трябва да се постави например ampps / www / wpclone / ако използвате AMPPS). Ако още не сте взели ръчно резервно копие, изпълнете стъпките, изложени по-горе.
# 3 Отворете phpMyAdmin и импортирайте базата данни.
Първо отворете таблото за локален сървър. От тук отворете phpMyAdmin (ако използвате AMPPS, можете също просто да въведете „localhost / phpmyadmin“ във вашия уеб браузър). Кликнете върху импортиране. След това изберете sql архивния файл, който сте запазили по-рано, по време на ръчното архивиране (отново, ако не сте направили ръчното архивиране, следвайте стъпките, изброени по-горе).
# 4 Намерете правилна информация за потребител / парола на базата данни и създайте потребител в phpMyAdmin.
Първо, отворете резервното копие на wp-config.php файла в текстов редактор, като бележник, и потърсете DB_USER и DB_PASSWORD. След това вземете тези стойности (разположени там, където съм изчезнал) и направете нов потребител с това потребителско име и парола, като отидете в базите данни в phpMyAdmin и след това щракнете върху провери привилегии до дясната база данни, след което накрая щракнете върху добавяне на потребител.
# 5 Заменете някои URL адреси
Така че новият ви местен сайт не е луд, мислейки, че се намира някъде другаде, трябва да редактирате две полета в базата данни. Siteurl и начална страница, под wp_options (ако показва само 25 реда на страница, началната страница ще бъде показана на 2-ра страница). Редактирайте ги на http: // localhost / wp или каквото сте избрали да назовете папката си и вашият клониран сайт ще бъде готов за използване.
Стъпка 4. Тестване и отстраняване на проблеми с вашата WordPress тема на вашия сайт за клониране
Това е толкова лесно, колкото да влезете в администраторската зона на вашия локален клон или сайт за поставяне. Инсталирайте и активирайте темата, за да видите какво се случва. Всички тези стъпки не се изискват. Те са само някои от многото тематични функции, които може да искате да тествате, ако сте сменили теми.
Активиране на wp_debug
Това е чудесен начин да тествате дали има някакви грешки във вашата тема. Да се активирайте wp_debug , отворете вашия wp-config.php файл и задайте wp_debug на true, така:
define ('WP_DEBUG', вярно);
Това ще покаже всички ваши php грешки и известия в предния край на вашия WordPress сайт. Имайте предвид, че не всяко изведено известие ще наруши вашия сайт, но все пак е добра идея да ги поправите.
Персонализирани типове публикации
Ако старата ви тема е използвала един или повече вградени персонализирани типове публикации, а новата ви тема няма тема, може да изглежда, че сте загубили цялото си съдържание. Но не се притеснявайте, тя все още е във вашата база данни. Можете да използвате плъгин на трета страна, като Easy Content Types WordPress Plugin от Pippins Plugins, за да регистрирате старите си персонализирани типове публикации в новата си тема. Ако не сте сигурни какви са имената на вашите персонализирани типове публикации, можете да попитате стария разработчик на тема или да потърсите старата тема заegister_post_type функция и намерете имената на старите си персонализирани типове публикации.
Widgets
Добре е да разгледате опциите за приспособления, рекламните места, колоните на долния колонтитул и ширината на страничната лента в допълнение към всички други зони, готови за приспособления. По този начин няма изненади по-късно.
Менюта
Проверете двукратно местата и форматите на менюто в новата си тема. Може би има повече места в менюто или вертикална навигация. Просто погледнете темата, за да знаете къде ще бъдат всичките ви менюта, когато активирате темата на вашия сайт на живо.
Формати за публикации
Много теми използват персонализирани полета. Така че, ако използвате такъв, за да дефинирате конкретен видео / аудио / галерия / и т.н., може да се наложи да промените изхода на вашите публикационни формати в новата си тема. Това може да стане чрез дъщерна тема, за да можете да продължите да използвате стария мета за стари публикации или може да използвате add_post_meta ()
Plugins
Споменахме преди това, ако не сте програмист, трябва да намерите нова тема, която е съвместима с всички ваши необходими WordPress приставки. Само за да сте сигурни, че е добра идея да тествате своите плъгини, за да се уверите, че наистина работят с вашата тема. Ако сте разработчик, който е създал или персонализирал тема, сега също е подходящ момент да се уверите, че настройките ви не са постигнали съвместимост с плъгини.
Проверете конзолата на браузъра
Отворете браузъра си, за да проверите за грешки в JavaScript. Ако някои неща не работят правилно (свързани с JavaScript), като плъзгачи, падащи менюта, въртележки и т.н., можете да проверите конзолата на браузъра за грешки. Просто отворете конзолата си, за да видите вашите грешки в JavaScript и задръжте върху тях, за да видите къде точно се намира грешката.
Ето връзки към мястото, където ще намерите конзолата си за различни браузъри:
Проверете Featured Размери на изображението
Може да се наложи да качите или ощипвате представените си изображения, когато преминете към новата си тема. Най-лесният начин, който открихме, е да използваме безплатния Добавка за почистване на изображения WordPress. Плъгинът индексира всички ваши изрязани и неизползвани размери на изображения, които можете да изтриете или преместите в нова папка. Лесна работа. След като почистите къщата, ще искате да изрежете отново всичките си изображения с техните правилни размери. Някои теми като Общо изрязване на изображения динамично, така че не е нужно да правите нищо. Но ако темата не прави това за вас, използвайте Регенерирайте миниатюри WordPress Plugin за регенериране на всички ваши изображения в подходящите размери.
SEO проверка
За съжаление има теми с вградени SEO опции и ако в момента ги използвате, най-вероятно няма да можете да ги пренесете към новата си тема. Вместо това трябва да инсталирате SEO плъгин на вашия сайт на живо и да попълните опциите, преди да актуализирате.
Тестване на мобилни устройства / браузъри
Ако сте избрали да създадете сайт за организиране на онлайн чрез вашия хост WordPress, тогава имате възможност да направите собствено истинско мобилно тестване. Вземете таблета и телефона си, за да видите как изглежда новата ви тема. Или, ако сте избрали да инсталирате новата си тема на вашия местен хост, можете да опитате онлайн отзивчив симулатор като Responsinator или Кръстосано тестване на браузъра.
Не забравяйте да посетите вашите публикации, страници и да проверите дали всичко е в изправно състояние. След като потвърдите, че няма проблеми, е време да преминете към последната стъпка.
Стъпка 5. Инсталирайте и активирайте новата си тема WordPress на вашия сайт на живо
Сега, след като сте тествали старателно новата си тема на WordPress, влезте в таблото за управление на WordPress, инсталирайте го на вашия сайт на живо. Преди да активирате темата, направете бърза двойна проверка, като използвате опцията за преглед на живо. Можете да използвате това, за да кликнете върху няколко от вашите страници, само за да сте сигурни, че всичко изглежда добре.
Незадължителна стъпка би била да инсталирате скорошен плъгин на вашия сайт, преди да активирате новата си тема. По този начин, ако трябва да направите ощипване на вашия сайт на живо след активиране на новата си тема, посетителите ви ще видят доста в процес на изграждане или скоро страница. Две плъгини, които наистина харесваме, са WP режим на поддръжка и на Очаквайте скоро Plugin от SeedProd.
След като сте готови да отидете, просто отворете Външен вид> Теми и щракнете върху бутона, за да “активирате” новата си тема на WordPress.
Обобщавайки
За някой, който не е преживял кошмара на останки от влак в уебсайта, това може да изглежда прекалено. Пълно свръх усложнение на нещо, което би трябвало да е просто. Повярвай ми – не е. Помислете за това като да имате страхотна здравна застраховка отгоре да се храните здравословно и да спортувате, но за вашия WordPress сайт. Работата усилено за отстраняване на темата ви локално намалява риска от нещо лошо да се случи на вашия сайт на живо.
Смятате ли, че това ръководство е полезно? Или имате какво да добавите? Уведомете ни в секцията за коментари!