Ако сте блогирали известно време, вероятно сте опитали да използвате дисплейни реклами, за да си осигурите приходи от блога си. Но използването на дисплейни реклами не е толкова изгодно, нито лесно, както някога. Според изследвания, честота на кликване за дисплейните реклами напоследък намаляват. Ако искате надежден начин за осигуряване на приходи от вашия сайт, използването на платено съдържание чрез платени членства е подходящо решение.
В тази статия ще поговорим за това, защо трябва да обмислите платеното съдържание, плюсовете и минусите на създаването на зона „само за членове“ за платено съдържание и да споделим съвети как да улесните процеса на преход.
Contents
Какво е платено съдържание и защо да го разглеждаме
Платеното съдържание е всяко съдържание, което е поставено зад платена стена в „членска зона“ на вашия сайт. Това могат да бъдат допълнителни статии, учебни книги, шаблони, контролни списъци, аудио, видео или друг вид съдържание, което добавя допълнителна стойност за вашите читатели. Можете също така да го използвате във връзка със създаването на списък с имейли и да го популяризирате чрез стискане на страници, изскачащи намерения за изход и други маркетингови стратегии, насочени към реализацията, които може би вече правите.
Ако направите правилно, платените членства могат да ви помогнат да се откроите от останалата част от вашата индустрия, да осигурите приходи от сайта си или да добавите друг източник на приходи. Той може също да ви помогне да постигнете повече ангажираност на вашия сайт, като същевременно ви позволява да изградите по-добри отношения с клиентите си. Нека да обсъдим по-подробно ползите по-подробно.
Можете да предлагате ексклузивно съдържание на вашите читатели
Добавянето на раздел за платено съдържание за членове ви позволява да предлагате на съществуващите си читатели ексклузивно съдържание, което да комплиментира вече съществуващото. Той дава на съществуващото ви съдържание по-добре възприемана стойност и можете да използвате всичко от различни носители като аудио и видео до прости контролни списъци или шаблони.
Добавя друг източник на приходи
Ако вече продавате продукти или услуги, зона с платено съдържание добавя друг поток от приходи на периодична основа. Можете да таксувате за достъп на месечен, годишен или дори тримесечен график или да създавате различни платени членства, които дават достъп до различни видове съдържание.
Задвижва ангажиментите и насърчава отношенията.
Наличието на зона само за членове привежда читателите обратно към вашия сайт, така че те да имат достъп до съдържанието, както е пуснато. Ако сдвоите зоната на вашия член с плъгин като bbPress срещу BuddyPress, можете да ангажирате членовете си в дискусии и да им позволите не само да взаимодействат с вас, но и с други членове..
Какви са недостатъците на платените членове?
Няма съмнение, че добавянето на платени членства с изключително членове само на съдържание може да бъде от полза за вашия сайт. Има обаче няколко недостатъци, които трябва да вземете предвид, преди да скочите.
Разработването на допълнително съдържание може да отнеме време
Ако планирате да предлагате зона за платено съдържание като бонус за свободно достъпно съдържание, имайте предвид, че ще трябва да отделите част от времето си за създаване и разработване на допълнително съдържание. Тъй като блогъри и собственици на фирми, ние вече имаме кратко време, така че ако не можете да отделите известно време в графика си, за да работите с повече съдържание, това решение може да не е за вас.
Платеното съдържание може да играе роля във вашия SEO ранг
Когато приключите набързо, поставянето на цялото ви съдържание зад платена стена може да повлияе негативно на вашия SEO. Ако цялото ви платено съдържание е настроено на noindex, Google няма да има интерес да изпраща хора на вашия сайт. Лесен начин да коригирате това е да предлагате откъси от съдържанието си, преди да защитите останалото съдържание и да гарантирате, че и двете могат да бъдат индексирани от търсачките.
Частната зона изисква допълнителна поддръжка
И накрая, имайте предвид, че зоната на членовете ще изисква допълнителна поддръжка. Това е още един плъгин, който трябва да се актуализира и да се гарантира, че играе добре с други плъгини, които вече са на вашия сайт. Също така ще трябва да сте сигурни, че платеното съдържание не може да бъде достъпно или злоупотребено от нерегистрирани потребители, което може да изисква няколко допълнителни стъпки за защита.
4 съвета за преминаване към платено съдържание
Ако сте определили, че преходът към платено съдържание е правилният избор за вашия сайт, ето няколко съвета, за да направите процеса безпроблемно изживяване както за вас, така и за вашите читатели.
1. Предоставете на своите читатели изобилие от известие
Преди да направите рязък превключвател, не забравяйте да обясните на читателите си защо сте решили да таксите за достъп до допълнително съдържание предварително предварително. Дайте им кратък поглед върху това, което могат да очакват, и постепенно преминавайте към платено съдържание. Предоставянето им преди това им позволява да разберат вашите разсъждения и да задават въпроси, които биха могли да им помогнат да решат дали искат да инвестират във вашето платено съдържание.
2. Запазете част от съдържанието си безплатно
Помислете да запазите част от съдържанието си безплатно, за да могат новите посетители да се запознаят с вашата марка, преди да се регистрират за достъп до платеното съдържание. Можете също да използвате безплатното съдържание, за да насочите трафика към вашия сайт и да популяризирате платеното.
3. Бъдете готови да помогнете на своите потребители
Докато въвеждате платени членства, уверете се, че членовете ви познават условията за плащане, правилата за анулиране и как могат да се свържат с вас. Помислете за създаване на страница с често задавани въпроси, където те могат да получат незабавни отговори или да добавите приставка за чат на живо на страницата за регистрация.
4. Изберете правилния плъгин
И накрая, не забравяйте да изберете правилния плъгин, за да защитите платеното си съдържание. Няма недостиг на приставки за членство в WordPress, които могат да се справят с това вместо вас, но се уверете, че имат функционалността, от която се нуждаете. Ето някои функции, които да търсите:
- Възможност за показване на статистически данни за приходите – това ще ви помогне да измерите колко успешен е вашият сайт за членство и кое съдържание или планове се представят най-добре, за да можете да планирате добавянето на повече от него в бъдеще
- Различни начини на плащане – едно от най-лошите неща, което бихте могли да направите, е да предложите един метод за плащане. Хората са много защитни с финансовата си информация, така че не забравяйте да предложите няколко начина на плащане, за да могат да изберат този, с който се чувстват най-удобно
- Гъвкаво ценообразуване – ако току-що започвате, изберете приставка, която може да поддържа зоната на членовете ви, докато тя продължава да нараства, вместо да инвестирате веднага в най-скъпия план. Това ще ви спести пари в дългосрочен план и съответно ще се коригира.
- SEO лесен – изберете приставка, която няма да маскира или прикрива съдържанието ви за търсачките, като същевременно позволява на не-абонатите да виждат визуализация на съдържанието.
- Опции за персонализиране – не забравяйте да изберете приставка, която ще се интегрира безпроблемно с вашия уебсайт и ще поддържа разпознаваемост на марката, така че вашите читатели да разпознаят секцията с платено съдържание като област на вашия уебсайт.
- Възможност за обработка на разписки и възстановяване на суми – справянето с плащанията не е лесно, така че изберете за плъгин, който ви позволява не само да събирате плащания, но и да изпращате разписки на вашите потребители. Уверете се, че можете да издадете възстановявания при нужда или да анулирате нечий абонамент лесно, както и да контролирате достъпа за всички ваши членове.
Все още не сте сигурни кой плъгин да използвате? Ето нашите основни препоръки за добавяне на платени членства към вашия уебсайт WordPress.
Ограничете съдържание Pro е един от най-добрите налични плъгини за членство. Настройте прости безплатни или платени членства и абонаменти, проследете потребители и подновявания с вградено отчитане или добавете още функции с добавки за изграждане на формуляри, BuddyPress, AffiliateWP система за управление на филиали, Easy Digital Downloads електронна търговия, Монитор на кампанията, bbPress и още Прочетете нашия рецензиран реценз по съдържание Pro Pro, за да научите повече.
Втората ни препоръка е MemberPress – пълен плъгин за управление на членството в уебсайта и абонамента. MemberPress е бърз и лесен за настройка. Просто инсталирайте, добавете планове или нива на членство, изберете вашия шлюз за плащане и добавете вашите регистрационни / входни връзки към вашия сайт. Плъгинът включва също интеграция по имейл, настройки за купони или отстъпки, вградена анализа и други. Все още не се продава? Вижте колко лесно е да го използвате в нашия преглед на MemberPress.
И последно – Платени абонаменти за членове Pro е друг вариант. Този плъгин предлага бърз начин за приемане на плащания, създаване на абонаментни планове, добавяне на платена стена към първокласно съдържание и други. Плюс съвместимостта с WooCommerce, лесният за използване шорткодове и вградените отчети правят този плъгин чудесен избор. Има безплатна версия налични, които можете да използвате за тестване на водите, или можете (като другите опции, които споменахме) да разгледате нашия преглед на платени абонаменти за членове, за да видите още функции на плъгини.
Но това е само върхът на айсберга за плъгин за членство. Има тонове страхотни Добавки за членство в WordPress, отделете време за четене на функциите, съвместимостта на плъгините (тъй като искате да работи с всички плъгини, които в момента сте инсталирали на вашия WordPress сайт) и най-важното скорошни клиентски прегледи за всеки, за да намерите приставката, която е подходяща за вас.
Добавянето на платено съдържание към вашия сайт е чудесен начин да ангажирате читателите си и да осигурите приходи от него. Въпреки това, тя изисква малко повече поддръжка и време инвестиции, за да си заслужава. Използвайте съветите в тази статия, за да решите дали трябва да преминете към използване на платено съдържание.