Всичко, което можете да направите, за да оптимизирате вашия сайт, е добро нещо. В крайна сметка, колкото по-малко посетители на работния сайт трябва да направят, за да получат желаната информация, толкова по-добре. Това обаче може да бъде предизвикателство, ако вашият сайт по своята същност трябва да включва много информация. Крайният резултат от такива сайтове обикновено включва тези с много дълги страници, през които почти никой няма да се превърта през целия път, и тези с много страници, които по подобен начин почти никой няма да щракне през.
И така, каква е алтернативата на една супер дълга страница или твърде много страници? Защо, раздели разбира се! И не се притеснявайте – не е нужно да сте кодиращ гений, за да получавате раздели на вашия сайт. Има много плъгини, които позволяват тази функция. Събрах няколко най-добрите, за да ви помогна бързо и лесно да добавите съдържание в раздели на вашия сайт WordPress.
Contents
Публикуване на потребителски интерфейс
Разделът UI Tabs позволява лесно да добавяте раздели jQuery във вашето съдържание, независимо дали те са публикации, страници или други видове публикации. Всичко, което трябва да направите, е да вмъкнете къси кодове в редактора и ще активирате раздели.
Плъгинът включва 24 различни UI теми, за да улесни съвпадението със съществуващата ви тема. Или, ако имате котлети, създайте персонализиран лист стилове, за да подобрите външния вид и усещането.
След като плъгинът е инсталиран, всичко, което трябва да направите, е да щракнете върху съответния бутон TinyMCE в редактора на публикации, за да вмъкнете подходящия кратък код. Според официалния списък на директорията на WordPress за разделите на потребителския интерфейс, можете също да вмъкнете раздели, използвайки директно следните кратки кодове:
[tab name = “Името на вашия раздел 1 ″] Съдържанието на вашия раздел [/ tab]
[tab name = ”Вашето име на раздела 2 ″] Съдържанието на вашия раздел [/ tab]
[tab name = “Вашето име на раздела 3 ″] Съдържанието на вашия раздел [/ tab]
[End_tabset]
Чувствайте се свободни да вмъкнете HTML в тези раздели. С него трябва да се работи без проблем и вие ще видите, че вашето съдържание се показва така, както би било навсякъде другаде на вашия сайт, както може би се досещате, то се съдържа в раздел.
Лесни отзивчиви раздели
Друга приставка, която определено трябва да проверите, ако искате да добавите раздели към вашия сайт е Лесни отзивчиви раздели. Той не само е съвместим с bootstrap 3.0, но и добавя бутони TinyMCE към визуалния редактор, което прави супер просто да се вмъкват отзивчиви раздели с едно натискане на бутон.
След като щракнете върху този бутон, се отваря панел с настройки, който ви позволява да изберете цвета за няколко различни аспекта на раздели, включително заглавия, активни раздели, задържане на курсора, фон и други. Можете също така да зададете раздели, които да се показват в горната или долната част. Този плъгин е истински фаворит поради това колко лесно е да настроите и да работите веднага.
Разделители на Tabby
Ако отзивчивостта е една от основните ви проблеми, Разделители на Tabby е добър вариант за вас. Просто казано, този плъгин ви позволява да вмъквате отзивчиви раздели в публикации и страници, като използвате кратки кодове. Той поддържа повече от един набор от раздели на обикновена страница или публикация и използва jQuery за създаване на раздели и акордеон ефект на по-малки екрани. Можете също така да получите достъп до разделите с клавиатурата си.
За да вмъкнете раздели, всичко, което трябва да направите, е да вмъкнете два кратки кода: [tabby] и [tabbyending]. По-конкретно, трябва да използвате [tabby title = „име на табулатор]], за да зададете името на раздела. След това изписвате съдържанието, което трябва да бъде включено в този раздел, включително всеки HTML, който искате. Ако искате, можете да вмъкнете още раздели. След това, за да завършите този набор от раздели, използвайте краткия код [tabbyending], за да затворите групата с раздели.
Сега, ако искате да направите промени в стила в тези раздели, ще трябва да копаете в кода малко повече. Според страницата на директорията на WordPress на приставката, трябва да копирате таблицата със стилове на приставката в детска тема и да направите промени в стила на табулатора или стила на акордеона, както сметнете за добре там..
Джаджи в раздели
Понякога вашите нужди в отделните раздели са малко по-сложни. За тези случаи има Джаджи в раздели плъгин. Тя ви позволява да поставяте каквито джаджи искате, всички в раздели, за да спестите място и да създадете по-организирано изживяване на вашия уебсайт. Той има множество приложения.
Например можете да изберете да използвате раздели за показване на джаджи Последни публикации и Последни коментари. Можете да добавите към категории, за да закръгляте допълнително дисплея на раздела. Или можете да създадете група раздели, посветени на вградени джаджи в социалните медии като Facebook Like Box, Twitter feed, Google+, Pinterest pinboard и т.н..
Едно нещо, което много ми харесва при Widgets в разделите е, че той не включва свои собствени стилове, което позволява той да бъде оформен според вашата тема. Разделите се смесват направо с вашия сайт и изглеждат, че принадлежат.
Заглавията на разделите също могат да се превъртат, което е приятна алтернатива на традиционния подреден подход. Има и възможности за анимация за преходите между джунджурии и можете да зададете колко секунди ще изчака между преминаването от един раздел в следващия.
Както при всички останали плъгини в раздела, изброени тук, той лесно се вмъква благодарение на краткия код [остроумия].
WP UI – раздели, акордеони, плъзгачи
Последният плъгин, за който ще говоря тук, е WP потребителски интерфейс – раздели, акордеони, плъзгачи. Този плъгин не само прави вграждането на раздели в публикации и страници, но също така позволява простото интегриране на други стилове на форматиране като акордеони, плъзгачи и диалози. Приставката се захранва от jQuery и можете да използвате повече от една тема jQuery потребителски интерфейс на всяка страница, ако желаете.
Той се предлага с лесна за използване страница с опции, която прави настройката и използването лесно. Освен това добавя специализирани менюта и диалози за по-проста навигация. Както всички горепосочени приставки, и този разчита предимно на къси кодове за бързо внедряване. Краткият код [wp раздели] може лесно да се подобри с аргумента за стил, който може да бъде модифициран по около 24 различни начина като „wpui-синьо“, за да придаде на раздели по-сплотен вид с вашата тема.
Истинският момент на тази приставка за мен обаче е възможността да се показват публикации и емисии в раздели или акордеони. Краткият код е [wptabposts] и ви позволява да показвате публикации в серия от раздели. Или, ако искате да покажете емисия в рамките на страница или публикация, просто използвайте краткия код [wpuifeeds]. Според списъка с директорията на WordPress за WP потребителския интерфейс, можете да използвате [wpspoiler post = “3028”], за да покажете само една публикация в този специализиран формат.
Символни къси кодове
Разбира се, ако ви трябват само основни раздели, не забравяйте да разгледате приставката за символни къси кодове WordPress, ръчно изработена тук, на WPExplorer. Плъгинът включва няколко прекрасни минимални раздела, които можете да използвате на всяка страница на вашия сайт, както и много други отлични функции за организиране на съдържание. Добавете колони, превключватели, акордеони и много други акценти (бутони, социални икони и т.н.).
Въпреки че в началото може да изглежда сложно, процесът на добавяне на раздели към вашия сайт всъщност е доста прост. Горепосочените плъгини го правят лесно и крайният резултат е привлекателен и функционален. Според мен си струва да проверите. Посетителите на вашия сайт получават достъп до толкова информация, колкото ви е необходима, за да имат достъп, без да претрупват цялостния дизайн. Това е бързо решение за сайтове с много ресурси и съдържание.
Използвате ли раздели на сайта си? Какво ще кажете за някой от тези плъгини, по-специално? Ако е така, работили ли са за вас? Намерили ли сте друг начин да включите раздели на вашия сайт? Ще се радвам да чуя вашия опит с този страхотен организационен трик в коментарите!